Teraz jest Pt mar 29, 2024 12:02 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Co mam czynić abym był zbawiony

Forum służy do dyskusji o charakterze polemicznym na różne tematy związane z teologią chrześcijańską.

Re: Co mam czynić abym był zbawiony

Postprzez frad » Cz kwi 05, 2012 1:50 pm

Zacznę od Rzymian 3:20 - możesz je zacytować? Dekalog jest częścią Tory/Prawa i nie można go z niej ,,wyrwać" dodam.
frad
Aktywny
 
Posty: 864
Dołączył(a): Wt kwi 10, 2007 12:40 pm

Re: Co mam czynić abym był zbawiony

Postprzez sługa Boży » Pt kwi 27, 2012 2:48 pm

quen napisał

"Pan Bóg dał nam 10 przykazań żeby je wypełniać ... gdzie jest napisane, że gdy się ich przestrzega idzie się do piekła? "

A nieprzyjaciel, który go posiał, to diabeł, a żniwo, to koniec świata, żeńcy zaś, to aniołowie. Jak tedy zbiera się kąkol i pali w ogniu, tak będzie przy końcu świata." (Mt.13:39-40)
sługa Boży
 
Posty: 7
Dołączył(a): Pt kwi 27, 2012 2:32 pm

Re: Co mam czynić abym był zbawiony

Postprzez hungry » So kwi 28, 2012 9:16 am

sługa Boży napisał(a):quen napisał
"Pan Bóg dał nam 10 przykazań żeby je wypełniać ... gdzie jest napisane, że gdy się ich przestrzega idzie się do piekła? "

A więc:
"Przeklęty, kto nie dochowa słów tego zakonu, aby je spełnić. A cały lud powie: Amen." (5 Mojżeszowa 27:26)
"Bo wszyscy, którzy polegają na uczynkach zakonu są pod przekleństwem; napisano bowiem: Przeklęty każdy, kto nie wytrwa w pełnieniu wszystkiego, co jest napisane w księdze zakonu." (List do Galacjan 3:10)

Nie ma takiego człowieka który by wypełnił wszystkie przykazania dlatego nie możliwe było usprawiedliwienie przez zakon i dlatego przyszedł Jezus. Zakon w starym testamencie miał jedynie cel ukazać grzech. Dziś grzech pokazuje Duch Święty przekonując o nim człowieka.
Dlatego też apostoł Paweł dalej Galacjanom wyjaśnia:
"A że przez zakon nikt nie zostaje usprawiedliwiony przed Bogiem, to rzecz oczywista, bo: Sprawiedliwy z wiary żyć będzie. Zakon zaś nie jest z wiary, ale: Kto go wypełni, przezeń żyć będzie. Chrystus wykupił nas od przekleństwa zakonu, stawszy się za nas przekleństwem, gdyż napisano: Przeklęty każdy, który zawisł na drzewie, aby błogosławieństwo Abrahamowe przeszło na pogan w Jezusie Chrystusie, my zaś, abyśmy obiecanego Ducha otrzymali przez wiarę." (List do Galacjan 3:11-14)

i Rzymianom:
"A wiemy, że cokolwiek zakon mówi, mówi do tych, którzy są pod wpływem zakonu, aby wszelkie usta były zamknięte i aby świat cały podlegał sądowi Bożemu. Dlatego z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony przed nim żaden człowiek, gdyż przez zakon jest poznanie grzechu. Ale teraz niezależnie od zakonu objawiona została sprawiedliwość Boża, o której świadczą zakon i prorocy i to sprawiedliwość Boża przez wiarę w Jezusa Chrystusa dla wszystkich wierzących. Nie ma bowiem różnicy. Gdyż wszyscy zgrzeszyli i brak im chwały Boże. ("List do Rzymian 3:19-23)

W jaki sposób Jezus tego dokonał?
Przez odkupieńcze dzieło Jego na Golgocie zapowiedziane wcześniej przez proroka. Wypełniło się więc to wszystko w NIM.
"Wzgardzony był i opuszczony przez ludzi, mąż boleści, doświadczony w cierpieniu jak ten, przed którym zakrywa się twarz, wzgardzony tak, że nie zważaliśmy na niego. Lecz on nasze choroby nosił, nasze cierpienia wziął na siebie. A my mniemaliśmy, że jest zraniony, przez Boga zbity i umęczony. Lecz on zraniony jest za występki nasze, starty za winy nasze. Ukarany został dla naszego zbawienia, a jego ranami jesteśmy uleczeni. Wszyscy jak owce zbłądziliśmy, każdy z nas na własną drogę zboczył, a Pan jego dotknął karą za winę nas wszystkich. Znęcano się nad nim, lecz on znosił to w pokorze i nie otworzył swoich ust, jak jagnię na rzeź prowadzone i jak owca przed tymi, którzy ją strzygą, zamilkł i nie otworzył swoich ust. Z więzienia i sądu zabrano go, a któż o jego losie pomyślał? Wyrwano go bowiem z krainy żyjących, za występek mojego ludu śmiertelnie został zraniony. I wyznaczono mu grób wśród bezbożnych i wśród złoczyńców jego mogiłę, chociaż bezprawia nie popełnił ani nie było fałszu na jego ustach. Ale to Panu upodobało się utrapić go cierpieniem. Gdy złoży swoje życie w ofierze, ujrzy potomstwo, będzie żył długo i przez niego wola Pana się spełni. Za mękę swojej duszy ujrzy światło i jego poznaniem się nasyci. Sprawiedliwy mój sługa wielu usprawiedliwi i sam ich winy poniesie. Dlatego dam mu dział wśród wielkich i z mocarzami będzie dzielił łupy za to, że ofiarował na śmierć swoją duszę i do przestępców był zaliczony. On to poniósł grzech wielu i wstawił się za przestępcami." Księga Izajasza 53:3-12

A więc dzięki BOGU za JEZUSA!
"Wszak Chrystus, gdy jeszcze byliśmy słabi, we właściwym czasie umarł za bezbożnych. Rzadko się zdarza, że ktoś umrze za sprawiedliwego; prędzej za dobrego gotów ktoś umrzeć. Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego." List do Rzymian 5:6-10
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Re: Co mam czynić abym był zbawiony

Postprzez sługa Boży » Cz maja 10, 2012 4:50 pm

zgadza sie ,jestesmy uspraiwedliwieni z wiary, ale z wiary żywej popartej uczynkami.
sługa Boży
 
Posty: 7
Dołączył(a): Pt kwi 27, 2012 2:32 pm

Re: Co mam czynić abym był zbawiony

Postprzez hungry » Pt maja 11, 2012 7:52 am

sługa Boży napisał(a):zgadza sie ,jestesmy uspraiwedliwieni z wiary, ale z wiary żywej popartej uczynkami.

Tak, nie są to uczynki potrzebne do zbawienia, które powtarzam jest jedynie z łaski przez wiarę, ale to jest po prostu nasze świadectwo jako soli ziemi i światłości świata (Ewangelia św. Mateusza 5:13-16), wiara czynna w miłości (List do Galacjan 5:6), są to uczynki z Bożego planu abyśmy w nich chodzili (List do Efezjan 2:10), wypełnianie woli Boga jak ją czynił Jezus, co też ma być również i naszym pokarmem (Ewangelia św. Jana 4:34). Ta wiara to chodzenie w posłuszeństwie Bogu jak Jezus i apostołowie, chodzenie w Duchu Świętym, w Jego mocy (Ewangelia św. Łukasza 4:14), manifestując w swoim życiu przy tym Jego owoce (List do Galacjan 5:22), a Bóg będzie potwierdzał, że się do nas przyznaje, tak jak do Jezusa i apostołów (Ewangelia św. Marka 16:17-20; Dzieje Apostolskie 10:38-40; Dzieje Apostolskie 19:11-12; Dzieje Apostolskie 5:12-16).
IMHO Jakub mówiąc o uczynkach przywołując przykład Abrahama, nie miał na myśli osiąganie zbawienia przez uczynki, ale miał na myśli osobę która również potwierdziła swoją wiarę uczynkami, miał na myśli zwykłe posłuszeństwo BOGU, aby się dać przywieść do posłuszeństwa wiary (List do Rzymian 1:5) Bogu, aby On mógł nas dalej prowadzić. Bo to logiczne, aby przyjąć też to zbawienie z łaski, należy coś uczynić na dowód tego, że się wierzy BOGU, nie jest ten uczynek ceną za zbawienie, bo zbawienie jest dane nam przez drogocenną krew Chrystusa (List do Kolosan 1:20; 1 List św. Piotra 1:18-19), ale jest potwierdzeniem naszego posłuszeństwa jak Abraham.
"Jaki pożytek z tego, moi bracia, jeśli ktoś by mówił, że ma wiarę, ale by nie miał uczynków? Czy wiara nie może go uratować? Jaki pożytek z tego, jeśli brat lub siostra byliby lekko okryci, czy pozbawieni codziennego pokarmu, 16 a ktoś z was by im powiedział: Idźcie w pokoju, ogrzewajcie się i nakarmcie a nie dalibyście im rzeczy potrzebnych ciału; jaka to pomoc? Tak więc wiara jest martwa w sobie, jeżeli nie ma uczynków. Ale powie ktoś: Ty masz wiarę a ja mam uczynki; wytłumacz mi twoją wiarę bez twych uczynków, a ja ci wytłumaczę moją wiarę z moich uczynków. Ty wierzysz, że Bóg jest jeden szlachetnie postępujesz; demony także wierzą i drżą z lęku. Chcesz poznać, o bezowocny (* czczy, bezwartościowy, pusty) człowieku, że wiara bez uczynków jest martwa? Czyż Abraham, nasz praojciec, nie został uznany za sprawiedliwego gdy ofiarował na ołtarzu swojego syna Izaaka? Widzisz, że wiara współpracowała z jego czynami i z powodu uczynków, wiara została urzeczywistniona (* także: okazała się dojrzałą, doskonałą). Zostało też wypełnione Pismo, które mówi: A Abraham uwierzył Bogu i zostało mu to policzone ku sprawiedliwości oraz został nazwany przyjacielem (* także: kochanym, miłym, drogim) Boga. Zatem widzicie, że człowiek jest uznawany za sprawiedliwego z uczynków, a nie tylko z wiary. Podobnie też prostytutka Rachab, czyż nie z uczynków została uznana za sprawiedliwą, gdy przyjęła posłańców oraz oddaliła ich inną drogą? 26 Bo jak ciało bez ducha jest martwe, tak też wiara bez uczynków jest martwa." (List św. Jakuba 2:14-26 / Przekład Nowej Biblii Gdańskiej)
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Poprzednia strona

Powrót do Dyskusje i polemiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron