Teraz jest Wt kwi 16, 2024 1:49 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

pamiatka wieczerzy Panskiej

Forum służy do dyskusji o charakterze polemicznym na różne tematy związane z teologią chrześcijańską.

pamiatka wieczerzy Panskiej

Postprzez leszek » Pn sty 19, 2009 12:45 am

Witam wszystkich w imieniu Pana Jezusa Chrystusa.Chcialem zapytac co myslicie o omywaniu nog podczas wieczerzy.POZDRAWIAM
leszek
 

Postprzez Smok » Pn sty 19, 2009 8:27 am

Ja bym tylko zadał prozaiczne pytanie: PO CO?

(zakładając że nie dla higieny)
Smok
Aktywny
 
Posty: 239
Dołączył(a): Pn sie 06, 2007 9:41 pm

Postprzez admin » Pn sty 19, 2009 10:49 am

Wydaje mi sie, ze juz gdzies na forum byly wypowiedzi na ten temat.
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez Robertamigo » Pn sty 19, 2009 12:39 pm

Jezus nie mowil by obmywac nog-na Pamiatke. Jedyna Pamiatka jest lamanie sie chlebem i picie wina.

Pozdrawiam
Robertamigo
Aktywny
 
Posty: 301
Dołączył(a): So gru 27, 2008 8:05 pm
Lokalizacja: BRD / Zory

Postprzez hungry » Pn sty 19, 2009 4:44 pm

admin napisał(a):Wydaje mi sie, ze juz gdzies na forum byly wypowiedzi na ten temat.

Tak owszem był taki temat, z tym że wyszukiwarka na forum coś ostatnio szwankuje, serio sprawdzałem i w ogóle nie działa gdy wpisuję hasła w niej. Też do tej pory jak działała wyszukiwarka sam też odsyłałem forumowiczów do niej aby nie powielali wątków. Ale teraz chyba niestety trzeba zrobić wyjątek i pozwolić na powielanie wątków. Bo bez wyszukiwarki ciężko przelecieć całe forum, mnóstwo wątków. Sorki za OT ale musiałem zwrócić na to uwagę.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez mag » So lut 07, 2009 5:36 pm

Przykleję jeszcze jedno pytanie :
W ewangelii Łuk jest napisane

I wziąwszy chleb, i podziękowawszy, łamał i dawał im, mówiąc: To jest ciało moje, które się za was daje; to czyńcie na pamiątkę moją. Podobnie i kielich, gdy było po wieczerzy, mówiąc: Ten kielich, to nowe przymierze we krwi mojej, która się za was wylewa.

Podobnie Paweł w 1 Kor:

Albowiem ja przejąłem od Pana to, co wam przekazałem, że Pan Jezus tej nocy, której był wydany, wziął chleb, a podziękowawszy, złamał i rzekł: Bierzcie, jedzcie, to jest ciało moje za was wydane; to czyńcie na pamiątkę moją. Podobnie i kielich po wieczerzy, mówiąc: Ten kielich to nowe przymierze we krwi mojej; to czyńcie, ilekroć pić będziecie, na pamiątkę moją.

Pytanie czy kielich jest integralną częścią wieczerzy, czy raczej powinno się spożywać z kielicha po wieczerzy?
Jak to rozumieć w świetle tych wersetów?
mag
Użytkownik
 
Posty: 32
Dołączył(a): Śr paź 22, 2008 7:45 pm


Powrót do Dyskusje i polemiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron