Teraz jest Cz kwi 18, 2024 8:42 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

KrK a Islam

Forum służy do dyskusji o charakterze polemicznym na różne tematy związane z teologią chrześcijańską.

Postprzez Robertamigo » So sty 24, 2009 10:29 am

Witam :)

Pamietasz jeszcze Jego argumentacje lub tytul ksiazki ?

Pozdrawiam
Robertamigo
Aktywny
 
Posty: 301
Dołączył(a): So gru 27, 2008 8:05 pm
Lokalizacja: BRD / Zory

Postprzez narsisus » N lut 08, 2009 11:45 am

Robertamigo napisał(a):Wiesz jak wyglada raj,wedlug koranu?
same przyjemnosci-dziewczyny,wino i miod.
Nie jest to jednak zeczywistym obrazem raju, allah przedstawiam raj w ten sposob, zeby zachecic ludzi do wiary w niego, czyli posluguje sie klamstwem.

Pozdrawiam


Jaki jest obraz raju wg. Biblii?
narsisus
Użytkownik
 
Posty: 94
Dołączył(a): Pt wrz 26, 2008 11:19 am

Postprzez duszyczka » Cz mar 26, 2009 11:35 am

C.S.Lewis? wiem ,ze jestem dziecinna ale z jego książek znam tylko Opowieści z Narni (7 książek) może i są one dla dzieci ale tam też można odnależć właśnie to ,że czrześcijanie i muzułmanie mają i wierzą w tego samego Boga. Rzecz w tym ,że każdy służy Bogu tak jak uważa najlepiej ,niestety koran podaje niewłaściwy sposób służenia Panu i stąd nieporozumienia czasem bardzo ostre.

Co do raju biblijnego pewna nie jestem ale jak w jednej z pieśni "wieczne z nim przebywanie będzie radością mą" czy masz czasami wrażenie ,że Pan jest przy tobie gdy czujesz ,że jest pięknie ,że wszystko jest piękne i uśmiech sam wypływa na twarzy a serce przepełnia radość i chce ci się śpiewać na chwałe Panu. Myślę że tak właśnie tam będzie

Nie wiem z jakiego powodu JPII uczynił ten gest z pewnością nie chciał nikogo urazić i nienależy tego tłumaczyć jako poparcie czy uznanie słów koranu za prawdziwe może było to celowe by wywołać zmieszanie i zmusić chrześcijan do rozważań do poszukiwań a nie jedynie biernego zachowania polegającego na oczekiwaniu na gotowe interpretacje pisma może chciał by więcej ludzi sięgnęło po ewangelie by użyli swoich rozumów i brali czynny udział w życiu kościoła by tworzyli kościół żywy?

Widzę wokół wielu takich ludzi którzy pismo znają tyle ile usłyszeli go w kościele ,zbyt mało jest zaś tych którzy sami go czytają, a ci którzy sięgnęli po nie często trafiają na to forum lub podobne bo nagle okazuje się ,że to co w piśmie nie zawsze zgadza się z tym co słyszą w kościele i są zagubieni ...jak ja :(
duszyczka
Użytkownik
 
Posty: 54
Dołączył(a): Wt lut 17, 2009 7:38 am
Lokalizacja: woj.przemyskie

Postprzez Robertamigo » Cz mar 26, 2009 12:01 pm

duszyczka napisał(a):C.S.Lewis? wiem ,ze jestem dziecinna ale z jego książek znam tylko Opowieści z Narni (7 książek) może i są one dla dzieci ale tam też można odnależć właśnie to ,że czrześcijanie i muzułmanie mają i wierzą w tego samego Boga. Rzecz w tym ,że każdy służy Bogu tak jak uważa najlepiej ,niestety koran podaje niewłaściwy sposób służenia Panu i stąd nieporozumienia czasem bardzo ostre.


Wiec jesli koran podaje niewłasciwy obraz Boga ,nie może tym samym pochodzic on od prawdziwego Boga, tylko od zwodziciela, który ten obraz totalnie zamazał,podając ukrzyżowanie Jezusa jako mistyfikacje.

duszyczka napisał(a):Nie wiem z jakiego powodu JPII uczynił ten gest z pewnością nie chciał nikogo urazić i nienależy tego tłumaczyć jako poparcie czy uznanie słów koranu za prawdziwe

A jak według ciebie należało by ten gest tłumaczyc?
Relatywizując te wydarzenie można spokojnie dojsc do kilku tysiecy interpretacji tego czynu, zamiast nazwac rzecz jasno.
Reakcją swiata muzułmanów było publiczne palenie Pisma św.
Dla mnie był to akt bezmyslnosci,lekkomyslnosci,niewiedzy oraz ignoracji.

Pozdrawiam
Robertamigo
Aktywny
 
Posty: 301
Dołączył(a): So gru 27, 2008 8:05 pm
Lokalizacja: BRD / Zory

Postprzez duszyczka » Cz mar 26, 2009 1:54 pm

Owszem koran nie jest pismem danym od Boga i nigdy tak nie mówiłam. Jednak ci ludzie pragną Boga i ich pragnienie zostało niecnie wykorzystane przez zwodziciela który jako nagrodę przedstawił im ludzkie wyobrżenie raju pełnego ludzkich przyjemności

Drugiej częśco twojej wypowiedzi nie rozumiem bo nie pamiętam tego wydarzenia o którym piszesz a może głowa za mała ,JPII mógł popełnić błąd bo jest tylko człowiekiem ale ja wole myśleć ,że był w tym jakiś sens,jakiś cel o którym nie wiemy, przecież jego celem nie było krzywdzenie ludzi od niego emanowała miłość ja to wiem jemu zależało na pokoju i jedności i na tym by wszyscy uwierzyli w prawdziwego Boga.
Piszesz jakbyś miał do niego żal to niedobre uczucie
duszyczka
Użytkownik
 
Posty: 54
Dołączył(a): Wt lut 17, 2009 7:38 am
Lokalizacja: woj.przemyskie

Postprzez duszyczka » Pt mar 27, 2009 7:28 am

Diś już wiem dlaczego papież pocałował koran choć nie wiem czy uda mi się to ubrać w odpowiednie słowa aby być zrozumianą zrobił to bo chciał przez to pokazać ,że kocha również ich tych którzy wierzą w tę księgę ,że szanuje ich wiarę i z miłości do nich nawet uniżył się i pocałował księgę w którą wierzą a w którą on sam przecież nie wierzy aby wiedzieli jak są dla niego ważni
duszyczka
Użytkownik
 
Posty: 54
Dołączył(a): Wt lut 17, 2009 7:38 am
Lokalizacja: woj.przemyskie

Postprzez Robertamigo » Pt mar 27, 2009 9:47 am

duszyczka napisał(a):Diś już wiem dlaczego papież pocałował koran choć nie wiem czy uda mi się to ubrać w odpowiednie słowa aby być zrozumianą zrobił to bo chciał przez to pokazać ,że kocha również ich tych którzy wierzą w tę księgę ,że szanuje ich wiarę i z miłości do nich nawet uniżył się i pocałował księgę w którą wierzą a w którą on sam przecież nie wierzy aby wiedzieli jak są dla niego ważni


Szacunek do czlowieka trzeba miec, ale juz nie do tego co taki "nosi w sercu."
I mozna to objawiac w inny sposob.Przez calowanie koranu papiez wyrazil wiecej niz pokazanie szacunku do czlowieka. On poparl tez ich wierzenia-czyli to co nosza w sercu.

duszyczka napisał(a):Drugiej częśco twojej wypowiedzi nie rozumiem bo nie pamiętam tego wydarzenia o którym piszesz a może głowa za mała ,JPII mógł popełnić błąd bo jest tylko człowiekiem ale ja wole myśleć ,że był w tym jakiś sens,jakiś cel o którym nie wiemy, przecież jego celem nie było krzywdzenie ludzi od niego emanowała miłość ja to wiem jemu zależało na pokoju i jedności i na tym by wszyscy uwierzyli w prawdziwego Boga.
Piszesz jakbyś miał do niego żal to niedobre uczucie


Moze o tym nie wiesz i zdziwia Cie moje slowa. Ale chrzescijanie nie maja za zadanie naprawiac swiata (on i tak nalezy do diabla),
tylko dopomoc grzesznikom wydostani a sie z niego. Masz racje piszac iz papiezowi zalezalo na pokoju i jednosci. Jednosc ta nazywamy synkretyzmem religijnym ( u katolikow-to ekumenizm) ktory jest motorem napedowym do podwaliny jednej wspolnej religi wszystkich ludzi na swiecie. Bedzie to religia antychrysta.

Pozdrawiam
Robertamigo
Aktywny
 
Posty: 301
Dołączył(a): So gru 27, 2008 8:05 pm
Lokalizacja: BRD / Zory

Postprzez duszyczka » Pt mar 27, 2009 2:04 pm

No i mnie nie zrozumiałeś albo nie chcesz zrozumieć on pokazał ,że ich szanuje i kocha a nie ,że popiera ich wiarę ja też kocham moją "siostrę" która jest muzułmanką i jeśli trzeba by było aby w to uwierzyła ,że jest przeze mnie kochana to mogłabym również pocałować koran

Skąd masz takie pomysły powiedz mi gdzie to jest napisane ,że ziemia na której żyjemy należy do diabła a religia która zjednoczy ludzi będzie religią antychrysta, czemu jesteś takim pesymistą
duszyczka
Użytkownik
 
Posty: 54
Dołączył(a): Wt lut 17, 2009 7:38 am
Lokalizacja: woj.przemyskie

Postprzez Robertamigo » So mar 28, 2009 8:37 am

duszyczka napisał(a):No i mnie nie zrozumiałeś albo nie chcesz zrozumieć on pokazał ,że ich szanuje i kocha a nie ,że popiera ich wiarę ja też kocham moją "siostrę" która jest muzułmanką i jeśli trzeba by było aby w to uwierzyła ,że jest przeze mnie kochana to mogłabym również pocałować koran

Skąd masz takie pomysły powiedz mi gdzie to jest napisane ,że ziemia na której żyjemy należy do diabła a religia która zjednoczy ludzi będzie religią antychrysta, czemu jesteś takim pesymistą


Sama sobie chyba cos chcesz wmowic. Gest podania reki swiadczy juz o szacunku do drugiego czlowieka. Calowanie koranu bylo czyms wiecej. Koran to nauki innej religi,ktora nie tylko ze jest wrogo nastawiona do swiata to jeszcze zaprzecza klamliwie smierci Pana na krzyzu.

Nie znasz Pisma i zyjesz zludzeniem.
Diabel gdy kusil Pana pokazal mu ziemie, i powiedzial ze ja odda gdy Jezus mu sie pokloni.
Nie jestem pesymista piszac w ten sposob.Przeczytaj ew. Mat. Jezus mowi tam ,bysmy sie nie martwili," bo to wszystko musi sie stac" a pisal o koncu swiata. O zjednoczonej religi antychrysta przeczytasz sobie w Objawieniu Jana. Antychryst postawi w swiatyni Pana,(Jerozolima) swoja figure- i wszystkie kolano zegnie sie przed nia.( czyli nawet muzulmanie).
Juz nie wspomne o katolikach- maja wprawe w takich praktykach, (padanie na kolana przed figurkami).
Robertamigo
Aktywny
 
Posty: 301
Dołączył(a): So gru 27, 2008 8:05 pm
Lokalizacja: BRD / Zory

Postprzez duszyczka » Pn mar 30, 2009 6:38 am

Podanie ręki nie koniecznie świadczy o szacunku głowy państw na każdym spotkaniu tak się witają i nie znaczy to ,że się szanują natomiast nie każdy zdobyłby się na taki gest jak papież, jego gest nie pozostawia wątpliwości co do tego ,że papież naprawdę ich szanuje i kocha

Co do Objawienia Jana to chodzi ci o Apokalipse Jana ? jeśli tak to jest tam owszem mowa o czymś podobnym ale my nie mamy się poddać besti lecz będzie to czas próby dla nas bo bestia ma czas ograniczony po którym nastnie sąd
duszyczka
Użytkownik
 
Posty: 54
Dołączył(a): Wt lut 17, 2009 7:38 am
Lokalizacja: woj.przemyskie

Postprzez Robertamigo » Pn mar 30, 2009 8:13 am

duszyczka napisał(a):Podanie ręki nie koniecznie świadczy o szacunku głowy państw na każdym spotkaniu tak się witają i nie znaczy to ,że się szanują natomiast nie każdy zdobyłby się na taki gest jak papież, jego gest nie pozostawia wątpliwości co do tego ,że papież naprawdę ich szanuje i kocha


Masz racje. Zeczywiscie pokazał jak bardzo kocha ich religie propagującą kłamstwan o smierci Jezusa. Poparł tym samym herezje antychrysta (który jak wiesz podaje w wątpliwosc Boskosc Jezusa).
duszyczka napisał(a):Co do Objawienia Jana to chodzi ci o Apokalipse Jana ? jeśli tak to jest tam owszem mowa o czymś podobnym ale my nie mamy się poddać besti lecz będzie to czas próby dla nas bo bestia ma czas ograniczony po którym nastnie sąd


Co wcale nie oznacza że te rzeczy sie nie wydarzą.
Robertamigo
Aktywny
 
Posty: 301
Dołączył(a): So gru 27, 2008 8:05 pm
Lokalizacja: BRD / Zory

Postprzez Albertus » Pn mar 30, 2009 8:22 am

Masz racje. Zeczywiscie pokazał jak bardzo kocha ich religie propagującą kłamstwan o smierci Jezusa. Poparł tym samym herezje antychrysta (który jak wiesz podaje w wątpliwosc Boskosc Jezusa).


To taka sama prawda jak to że Św Paweł "poparł" pogaństwo greckie gdy powiedział w Atenach:

16) Czekając na nich w Atenach, Paweł burzył się wewnętrznie na widok miasta pełnego bożków. (17) Rozprawiał też w synagodze z Żydami i z bojącymi się Boga i codziennie na agorze z tymi, których tam spotykał. (18) Niektórzy z filozofów epikurejskich i stoickich rozmawiali z nim: Cóż chce powiedzieć ten nowinkarz - mówili jedni, a drudzy: - Zdaje się, że jest zwiastunem nowych bogów - bo głosił Jezusa i zmartwychwstanie. (19) Zabrali go i zaprowadzili na Areopag, i zapytali: Czy moglibyśmy się dowiedzieć, jaką to nową naukę głosisz? (20) Bo jakieś nowe rzeczy wkładasz nam do głowy. Chcielibyśmy więc dowiedzieć się, o co właściwie chodzi. (21) A wszyscy Ateńczycy i mieszkający tam przybysze poświęcają czas jedynie albo mówieniu o czymś, albo wysłuchiwaniu czegoś nowego. (22) Mężowie ateńscy - przemówił Paweł stanąwszy w środku Areopagu - widzę, że jesteście pod każdym względem bardzo religijni. (23) Przechodząc bowiem i oglądając wasze świętości jedną po drugiej, znalazłem też ołtarz z napisem: "Nieznanemu Bogu". Ja wam głoszę to, co czcicie, nie znając.
Albertus
Aktywny
 
Posty: 489
Dołączył(a): Wt lip 24, 2007 8:33 pm

Postprzez duszyczka » Pn mar 30, 2009 9:36 am

Robertamigo dlaczego nie chcesz zrozumieć moich słów nie pisałam ,że papież kocha ich religię ale ludzi ją wyznających tych którzy pragną Boga jedynego ale zostali oszukani i przekazano im fałszywy Jego obraz ale oni są gotowi do wiary oni gdy wyznają wiarę robią to w każdej dziedzinie życia w domu ,szkole,pracy ,urzędzie dobrze by było gdyby chrześcijanie równiez tak postępowali i by Bóg był z nimi wszędzie cokolwiek robią aby na chwałę Pana robili. Muzułmanie tak postępują i za to szacunek im tego powinniśmy się od nich uczyć. Teraz jak pokazać im prawdziwy obraz Boga
duszyczka
Użytkownik
 
Posty: 54
Dołączył(a): Wt lut 17, 2009 7:38 am
Lokalizacja: woj.przemyskie

Postprzez Robertamigo » Pn mar 30, 2009 3:59 pm

Albertus, mylisz jakas tam religijnosc z wiara w jedynego i prawdziwego Boga, oraz nie nadmieniles ze Pawel zwracal sie tam do pogan a nie do Zydow.
Pawel rozpoznal ze Atenczycy byli ludzmi nadzwyczaj religijnymi- mieli tam wiecej bozkow niz bylo mieszkancow.
Cytujac slowa: "Czcicie ,nie znajac" wyrywasz je z kontekstu przyjacielu.
Pawel gdy myslal o bozkach ktore widzial,przypomnial sobie o oltarzu na ktorym bylo napisane:"nieznanemu Bogu" i wlasnie ten napis stal sie punktem wyjscia do zwiastowania.
Nie wiem czemu ma sluzyc ta analogia do czynu Papieza w Assisi.

duszyczka napisał(a):tych którzy pragną Boga jedynego ale zostali oszukani i przekazano im fałszywy Jego obraz ale oni są gotowi do wiary oni gdy wyznają wiarę robią to w każdej dziedzinie życia w domu ,szkole,pracy ,urzędzie


Nie ochodzi o to jak sie wierzy.Wazne jest w kogo.

Pisalem Tobie juz ze Biblia mowi o jedym prawdziwym Bogu oraz duchach zwodniczych.
Islam opiera sie na objawieniach Mohameda, ktore sa sprzeczne z przekazem Biblii. Muzulmanin gloszac nauki Mahomeda nie sluzy prawdziwemu Bogu tylko szatanowi. Sa pewne granice w okazywaniu szacunku dla innych ludzi. Papiez nie zrobil by nic zlego gdyby wyrazil szacunek do tradycji czy zwyczajow danego panstwa. Mogl powiedziec np. ze bardzo szanuje ich poglady moralne ( watpliwa to moralnosc), lub zasady wspolzycia (smiech na sali) itp.
Calujac koran posunol sie ale bardzo za daleko-oddal czesc ich wierzeniom, ktore sa wrogie Bogu,swiatu i ludziom.

Mialem kiedys dyskusje z muzulmanem (z Pakistanu) ktory probowal mi wmowic ze caly zachod jest zepsuty i nie reprezentuje zadnych wartosci.
Powiedzialem mu prosto z mostu ze sam pochodzi z kraju bez absolutnie zadnych wartosci. Nie ma tam :wolnosci wyznania,wolnosci sumienia,wolnosci wolnego slowa,kobieta ceni sie tyle co koza, panuje prawo zemsty krwi ,ktora leje sie bez ustanku.
A my mamy w europie od 60 lat pokoj zbudowany na wartosciach chrzescujanskich,ktore sa dobre i zdrowe.

Duszyczka, pamietaj ze Islam zbudowany jest na klamstwie, a ojcem klamstwa jest sam diabel.

Pozdrawiam
Robertamigo
Aktywny
 
Posty: 301
Dołączył(a): So gru 27, 2008 8:05 pm
Lokalizacja: BRD / Zory

Postprzez Albertus » Pn mar 30, 2009 4:26 pm

Albertus, mylisz jakas tam religijnosc z wiara w jedynego i prawdziwego Boga, oraz nie nadmieniles ze Pawel zwracal sie tam do pogan a nie do Zydow.
Pawel rozpoznal ze Atenczycy byli ludzmi nadzwyczaj religijnymi- mieli tam wiecej bozkow niz bylo mieszkancow.
Cytujac slowa: "Czcicie ,nie znajac" wyrywasz je z kontekstu przyjacielu.
Pawel gdy myslal o bozkach ktore widzial,przypomnial sobie o oltarzu na ktorym bylo napisane:"nieznanemu Bogu" i wlasnie ten napis stal sie punktem wyjscia do zwiastowania.
Nie wiem czemu ma sluzyc ta analogia do czynu Papieza w Assisi.


Ma służyć tenu abyś zobaczył że potępiasz człowieka który nie może sie w żaden sposób bronić i osądzasz po pozorach nie znając jego intencji
Albertus
Aktywny
 
Posty: 489
Dołączył(a): Wt lip 24, 2007 8:33 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusje i polemiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron