Teraz jest Pt mar 29, 2024 10:29 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Maria-czcic albo nie?

Forum służy do dyskusji o charakterze polemicznym na różne tematy związane z teologią chrześcijańską.

Postprzez Robertamigo » Wt gru 30, 2008 6:07 pm

Cielec byl obrazem tego boga ktory wyprowadzil Zydow z Egiptu, a nie odzwierciedleniem jakiesc obcego bozka.Inaczej: "wszystko pozostalo na swoim podworku" ,wedlug twojej logiki,nic sie nie stalo,to nie byl kult innego boga.Wiec tresc byla tez jak najbardziej zgodna z twoim sposobem rozumowania. A jednak Bog ukaral ich smierciom.

Teoretycznie nie jest niczym niewlasciwym, powieszenie sobie obrazu Marii ,np.w domu, z przyczyn jakichkolwiek. Ryzyko ale,ze przerodzi sie to w kult,stawiajacy ta osobe na rowni Bogu,lub przyslaniajacy chwale Boga, jest prawie 100% , to tylko kwestia czasu.Ludzie z powodu braku Ducha beda zawsze chcieli zrobic sobie boga "namacalnego".Dlatego Bog zakazal odzwierciedlac sprawy duchowe za pomoca zeczy materialnych (Dekalog).
Bo wie czym to sie konczy- oddawaniem wiekszej czci osobie ,niz Bogu,lub stawianie jej na rowni.
Jest tylko jedno imie,ktore mamy czcic -Jezus.

Luk. 4:8
A odpowiadajac Jezus rzekl mu: Albowiem napisano: Panu Bogu swemu poklon oddawac i tylko jemu bedziesz sluzyl.
(BW)


pozdrawiam
Ostatnio edytowano Śr gru 31, 2008 2:14 pm przez Robertamigo, łącznie edytowano 1 raz
Robertamigo
Aktywny
 
Posty: 301
Dołączył(a): So gru 27, 2008 8:05 pm
Lokalizacja: BRD / Zory

Postprzez kafar2 » Wt gru 30, 2008 8:51 pm

quote]Gdyby ktoś zaczął obnosić obraz piłsudskiego w procesji dookoła miasta , klęka przed tym zdjęciem i całuje i nazywa to zdjęcie cudownym to przede wszystkim zapytałby ich co chcą przez te formy wyrazić ale zapewne uznałbym je mimo wszystko za przesadne, głupie i śmieszne a to że jego zdjęcie jest cudowne za kłamstwo [/quote]

Ale co powiesz o osobie, która takie rzeczy robi? Czy nie masz wrażenia, że ta osoba w oddawaniu czci człowiekowi poszła za daleko? Że człowiek, którego czci, stał się dla niej bałwanem? Mimo, że nie nazywa np Piłsudskiego bogiem to jednak sprawuje kult tak jakby nim był. (Nie koniecznie musi to być świadome.) Z tego co napisałeś rozumiem, że takie formy w tym przypadku Ci nie pasują.
Argument, że dokonania Mari są większe, dlatego można to robić nie przemawia do mnie, ponieważ dla tej przykładowej osoby dokonania Piłsudskiego mogą być ważniejsze od dokonań Marii. Kwestia dokonań jest rzeczą względną.

Natomiast fakt, że Maria jest człowiekiem jest czymś bezwzględnym i z tym polemizować nie można. Więc jeśli chodzi o okazywanie szacunku to formy powinny być ograniczone ponieważ cześć oddawana człowiekowi może stać się kultem/religia. Ponieważ Maria już jest w kontekście religii więc tutaj powinniśmy być podwójnie lub potrójnie czujni aby, gdzieś nie zboczyć (nieświadomie zacząć czcić obraz lub figurkę, czego Bóg zabronił).

Tutaj przychodzi mi na myśl fragment z 1 Kor 1: Jeden mówi ja jestem Pawłowy, a inny mówi ja jestem Piotrowy, a jeszcze inny mówi a ja jestem Maryjny. Bo któż to jest Apollos? Albo, któż to jest Paweł? Słudzy, dzięki którym uwierzyliście, a z których każdy dokonał tyle, ile mu dał Pan. Ja zasadziłem, Apollos podlał, a wzrost dał Bóg. A zatem ani ten, co sadzi, jest czymś, ani ten, co podlewa, lecz Bóg, który daje wzrost. Bo ten, co sadzi, i ten, co podlewa, jedno mają zadanie i każdy własną zapłatę odbierze według swojej pracy.
Czy Maria za Ciebie została ukrzyżowana? (troche pozmieniałem;) )

I Apollos, i Paweł i Piotr, wszyscy oni to ludzie a jakie zasługi mieli. Ale Paweł mówi, że jest tylko sługą i dokonał tyle, ile mu dał Pan. Całą odpowiedzialność, czy też wszelkie zasługi przypisał Bogu.
Więc chyba nie chodzi w chrześcijaństwie o to by kłaniać się jakiejś figurce czy obrazowi, nazywać człowieka królową nieba, nazywać obrazy cudownymi, adorować obrazy czy figurki itd itp ale o żywą wiarę w Jezusa Chrystusa. Wszyscy inni 'bohaterowie wiary' to tylko słudzy a Jezus jest Panem i przy Jego zasługach to każdy człowiek może tylko powiedzieć, że kiepskimi sługami jesteśmy. Przy zasługach Jezusa to zasługi wszystkich ludzi razem wziętych są niczym.

Wniosek jest taki, że czcić w sensie religijnym nie powinniśmy nikogo prócz Boga (chociaż nie przez figury czy obrazy ale przez posłuszeństwo słowu Bożemu).
kafar2
Aktywny
 
Posty: 226
Dołączył(a): Wt sty 09, 2007 7:24 pm

Postprzez Robertamigo » Wt sty 06, 2009 10:38 am

K.Kat. naucza: ,,Maria jest Pośredniczką, której możemy powierzać wszystkie nasze troski i prośby” (968-970, 2677).
Biblia: Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus; Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie; Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię – 1 List do Tymoteusza 2, 5; Ewangelia Jana 14,6; Ewangelia Mateusza 11, 28.

K.Kat. naucza: ,,Powinniśmy całkowicie oddać się Marii, powierzając jej trosce godzinę śmierci naszej” (2677).
Biblia: Powinniśmy oddać się Panu Jezusowi, powierzając Mu godzinę naszej śmierci : A zatem proszę was, bracia, przez miło-sierdzie Boże, abyście dali ciała swoje na ofiarę żywą, świętą, Bogu przyjemną, jako wyraz rozumnej służby Bożej – List do Rzymian 12, 1.

K.Kat. naucza: ,,Bóg wywyższył Marię w chwale niebieskiej jako Królową Nieba i Ziemi, dlatego należy ją czcić ze szczególnym oddaniem” (829,971,2675).
Biblia: Dlatego też Bóg Go nad wszystko wywyższył i darował Mu imię ponad wszelkie imię, aby na imię Jezusa zgięło się każde kolano istot niebieskich i ziemskich, i podziemnych; I nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego
imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni – List do Filipian 2,9-10; Dzieje Apostolskie 4,12.

K.Kat. naucza: ,,U schyłku życia ciało i dusza Marii zostały pochwycone do nieba” (966,974).
Biblia na ten temat nie zawiera żadnych informacji. Jednakże historia mówi nam, że po śmierci ciało Marii zostało złożone do grobu, a Żydzi obchodzili święto jej zgonu do IV wieku i znali miejsce, gdzie ją pochowano.

K.Kat. naucza: ,,Maria zachowana została od wszelkiej zmazy grzechu pierworodnego od pierwszej chwili swego poczęcia” (490- 492) - papież Pius IX - 1854r.
Biblia: Dlatego też jak przez jednego człowieka Adama grzech wszedł na świat, a przez grzech śmierć, i w ten sposób śmierć przeszła na wszystkich ludzi, ponieważ wszyscy zgrzeszyli – List do Rzymian 5,12.
Reasumując, Maria – potomkini Adama, narodziła się w grzechu.

K.Kat. naucza: ,,Przenajświętsza Maryja wiodła doskonałe bezgrze-szne życie; w czasie którego nie popełniła ani jednego grzechu” (411, 493).
Biblia: Wielbi dusza moja Pana, i raduje się duch mój w Bogu, moim Zbawcy – Ewangelia Łukasza 1,46-47.
W tych słowach Maria wyraża swoją zależność od Boga - Zbawcy jej, wyznając potrzebę zbawienia. Tylko (jedynie) Jezus Chrystus nie popełnił grzechu, ponieważ był to Bóg, który przywdział ludzkie ciało.

K.Kat. naucza: ,,Maria jest Matką Boską” (963,971,2677).
Biblia: Maria była ziemską matką Jezusa : Trzeciego dnia odbywało się wesele w Kanie Gallejskiej i była tam matka Jezusa – Ewangelia Jana 2, 1.

K.Kat. naucza: ,,Maria jest Matką Kościoła” (963,975).
Biblia: Była członkiem Kościoła : Wszyscy oni trwali jednomyślnie na modlitwie razem z niewiastami, Maryją, Matką Jezusa i braćmi Jego – Dzieje Apostolskie 1,14.

K.Kat. naucza: ,,Maria jest Współodkupicielką, gdyż wraz z Chrystusem uczestniczyła w bolesnym akcie odkupienia” (618, 964,968,970)
Biblia: Tylko Chrystus jest Odkupicielem, gdyż tylko On cierpiał i umarł za nasze grzechy : A dostępują usprawiedliwienia darmo, z Jego łaski przez odkupienie, które jest w Chrystusie Jezusie. Jego to ustanowił Bóg narzędziem przebłagania przez wiarę mocą Jego
krwi – List do Rzymian 3, 24-25.

Pozdrawiam
Robertamigo
Aktywny
 
Posty: 301
Dołączył(a): So gru 27, 2008 8:05 pm
Lokalizacja: BRD / Zory

Ciekawy tekst

Postprzez darq » Wt sty 06, 2009 11:45 am

Fragmenty:
"We współczesnym chrześcijaństwie nie ustaje dyskusja nad implikacjami płynącymi z tytułu „Matka mojego Pana”. Co miała na myśli Elżbieta nazywając w ten sposób Miriam? Czy formułując to zdanie wyraziła swoją wiarę w boskość Jezusa? A może uznała w Nim jedynie ziemskiego króla i nieokreślonego bliżej mesjasza, jak chcą niektórzy? Pozostają również inne pytania: czy termin „Pan” powinien być odczytany na tym miejscu jako „Bóg” i czy w związku z tym uzasadnione jest nazywanie Miriam Matką Boga?"

"Część chrześcijan obawia się raczej konsekwencji płynących z nadania Miriam tytułu Matki Boga i obawy te nie są całkiem pozbawione racji. Kult maryjny (mariolatria?) jest bardzo powszechny. Widać jego ogromny wpływ zarówno na liturgię i osobistą pobożność wiernych różnych Kościołów. Prowadzi to niektórych do przekonania, że sam tytuł „Matka Boga” stanowi preludium do rozwoju kultu maryjnego. Tym bardziej, że często nie zwraca się uwagi na różnice między teologią kościelną a pobożnością ludową. Ta druga idzie wręcz w kierunku ubóstwienia Maryi. W tym wypadku część wiernych rzeczywiście nie rozróżnia tytułów, atrybutów i nie czyni różnic w okazywaniu czci między nią a Bogiem. Teologie poszczególnych konfesji stoją jednak na innym stanowisku niż infantylna mentalność ludowej pobożności. W kręgach czcicieli Maryi istnieje nawet powiedzenie: „Diabeł i teologowie zawsze przeciw Maryi”."




Polecam do przeczytania całość (autor: pastor Wojciech Gajewski): Matka mojego Pana
darq
moderator
 
Posty: 1058
Dołączył(a): Wt gru 11, 2001 1:00 am
Lokalizacja: mielec.kz.pl

Postprzez Albertus » Wt sty 06, 2009 4:42 pm

Dziękuję darq za ten artykuł!

Bardzo wyważony i prawie ze wszystkim mogę się zgodzić.

Polecam wszystkim.

Dziękuję , bo może pod wpływem zbyt częstych dyskusji na forach zacząłem mieć trochę niezbyt pochlebne zdanie o protestantach
Ten artykuł to dla mnie pouczenie aby nie uogólniać
Albertus
Aktywny
 
Posty: 489
Dołączył(a): Wt lip 24, 2007 8:33 pm

Postprzez Robertamigo » Wt sty 06, 2009 8:23 pm

Albertus napisał(a):Ten artykuł to dla mnie pouczenie aby nie uogólniać


Cale zycie czlowiek sie uczy :D

pozdrawiam
Robertamigo
Aktywny
 
Posty: 301
Dołączył(a): So gru 27, 2008 8:05 pm
Lokalizacja: BRD / Zory

Postprzez crusader » Pt sty 09, 2009 10:49 am

Robertamigo napisał(a):Wiec prosze merytorycznie uzasadnic ,na podstawiem Pisma, nadanie Marii szczegolnego znaczenia oraz wywyszszenie Jej nad inne osoby.


Łk 1:28
28. Anioł wszedł do Niej i rzekł: Bądź pozdrowiona, pełna łaski, Pan z Tobą, <błogosławiona jesteś między niewiastami>.
(BT)

Maryja jest pełna łaski. To znaczy jeśli przyjęła pełnię łaski od Pana to jest bez grzechu. Aby tak się stało to powinna byc poczęta bez grzechu gdyż inaczej nie spełniłaby warunku by byc pełnym łaski.
Jak pisze Św. Paweł nasza upadła natura nie pozwala nam na to by nie grzeszyc, to skutki grzechu pierworodnego w nas.



a jedynie Maryja była bez grzechu jako człowiek. Oczywiście Jezus również.

Łk 1:42
42. Wydała ona okrzyk i powiedziała: Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony jest owoc Twojego łona.
(BT)


Łk 1:48
48. ... Oto bowiem błogosławić mnie będą odtąd wszystkie pokolenia,
(BT)

Wszystko jest napisane w Piśmie Świętym.

Jak mówią katolicy "jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu to wszystko jest na właściwym miejscu". I o to chodzi w kulcie Maryji. Nie można przesadzac jeśli chodzi o jej uwielbienie, bo uwielbienie i cześc należy się samemu Bogu, ale jej kult jest jak najbardziej biblijny i zgodny z tym czego Jezus nauczał i od nas oczekuje.

Dlatego pytanie do Was - czy zgodnie z Pismem Świętym błogosławisz Maryję tak jak wezwane są do tego "wszystkie pokolenia".
crusader
 

Postprzez Robertamigo » Pt sty 09, 2009 11:37 am

crusader napisał(a):Łk 1:28
28. Anioł wszedł do Niej i rzekł: Bądź pozdrowiona, pełna łaski, Pan z Tobą, <błogosławiona jesteś między niewiastami>.
(BT)


Dz.Ap. 6:8
A Szczepan, pelen laski i mocy, czynil cuda i znaki wielkie wsród ludu.
(BW)
Jak widzisz nie tylko Maria byla pelna laski.
Wszyscy wierzacy znajduja sie "w lasce" u Pana.

Rzym. 3:24I sa usprawiedliwieni darmo, z laski jego, przez odkupienie w Chrystusie Jezusie,



crusader napisał(a):Maryja jest pełna łaski. To znaczy jeśli przyjęła pełnię łaski od Pana to jest bez grzechu.


Czy mozesz to poprzec Pismem ze Maria byla bez grzechu? Jesli by tak bylo, to Maria nie nazwala by Boga zbawicielem swoim.

Luk. 1:47
I rozradowal sie duch mój w Bogu, Zbawicielu moim,
(BW)

Tym zdaniem stwierdzila ze jest grzesznikiem,poniewaz tylko grzesznicy potrzebuja zbawienia.






crusader napisał(a):a jedynie Maryja była bez grzechu jako człowiek.


Gdzie to pisze?

Rzym. 3:12
Wszyscy zboczyli, razem stali sie nieuzytecznymi,nie masz, kto by czynil dobrze, nie masz ani jednego.

crusader napisał(a):Łk 1:42
42. Wydała ona okrzyk i powiedziała: Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony jest owoc Twojego łona.
(BT)


Łk 1:48
48. ... Oto bowiem błogosławić mnie będą odtąd wszystkie pokolenia,
(BT)
Wszystko jest napisane w Piśmie Świętym.

To stanowczo za malo do poparcia dogmatu niepokolanego poczecia, wniebowziecia Mari, oraz kultu Maryjnego.

Mat. 5:3-10
3. Blogoslawieni ubodzy w duchu, albowiem ich jest Królestwo Niebios.
4. Blogoslawieni, którzy si&ecirc; smuc&sup1;, albowiem oni b&ecirc;d&sup1; pocieszeni.
5. Blogoslawieni cisi, albowiem oni posi&sup1;d&sup1; ziemi&ecirc;.
6. Blogoslawieni, którzy lakna i pragna sprawiedliwoœci, albowiem oni b&ecirc;da nasyceni.
7. Blogoslawieni milosierni, albowiem oni milosierdzia dostapia.
8. Blogoslawieni czystego serca, albowiem oni Boga oglada&aelig; b&ecirc;da.
9. Blogoslawieni pokój czyniacy, albowiem oni synami Bozymi beda nazwani.
10. Blogoslawieni, którzy cierpia przesladowanie z Powodu sprawiedliwoœci, albowiem ich jest Królestwo Niebios.
(BW)

Ja widzisz, nie tylko Maria zostala poblogoslawiona.





Pozdrawiam
Robertamigo
Aktywny
 
Posty: 301
Dołączył(a): So gru 27, 2008 8:05 pm
Lokalizacja: BRD / Zory

Postprzez crusader » Pt sty 09, 2009 2:56 pm

Robertamigo napisał(a):Ja widzisz, nie tylko Maria zostala poblogoslawiona.


Dokładnie. Ale słowo wyraźnie o tym mówi, że błogosławic ją będą wszystkie pokolenia. Dla mnie Słowo Boże jest Święte tak jak Święty jest Bóg. I do tego Bóg wzywa w swoim Słowie.

Myślę, że mówiąc o innych błogosławionych chodzi po prostu o świętych (nie tylko tych uznanych przez KK). Dlatego modlitwy do świętych są jak najbardziej uzasadnione i należy błogosławic w nich Boga, dzięki, że pomogłeś mi tym cytatem to zrozumiec. Sam widzisz, że nawet Jezus do tego zachęca.
crusader
 

Postprzez Robertamigo » Pt sty 09, 2009 3:35 pm

crusader napisał(a):Dla mnie Słowo Boże jest Święte tak jak Święty jest Bóg. I do tego Bóg wzywa w swoim Słowie..


Wiec badzmy posluszni Slowu Bozemu.

Luk. 4:8
A odpowiadajac Jezus rzekl mu: Albowiem napisano: Panu Bogu swemu poklon oddawac i tylko jemu bedziesz sluzyl.
Ustanawiajac dogmat o niepokalanym poczeciu Mari, stawiamy matke Jezusa na rowni Bogu ,poniewaz tylko Bog jest bez grzechu.
Dogmat o wniebowzieciu Mari nie ma juz calkiem uzasadnienia w Pismie. Opiera sie na spekulatywnym mniemaniu,skoro Maria bylabez grzechu to i napewno weszla do nieba

crusader napisał(a):Myślę, że mówiąc o innych błogosławionych chodzi po prostu o świętych (nie tylko tych uznanych przez KK). Dlatego modlitwy do świętych są jak najbardziej uzasadnione i należy błogosławic w nich Boga, dzięki, że pomogłeś mi tym cytatem to zrozumiec. Sam widzisz, że nawet Jezus do tego zachęca.


Bez obrazy! ale czasami "szczeka opada" :wink:
Biblia nazywa wszystkich wierzacych swietymi.( 1Kor.6,1-4;Efez.1,1;Filipian 1,1) Modlenie sie do Boga o innego czlowieka jest jak najbardziej pozadane :)
Modlitwy do tzw. swietych w niebie o wstawiennictwo u Pana nie maja potwierdzenia w Pismie.
Bog wymaga tylko jednej rzeczy od nas- nawrocenia sie.

Jan. 5:24
Zaprawde, zaprawde, powiadam wam, kto slucha slowa mego i wierzy temu, który mnie poslal, ma zywot wieczny i nie stanie przed sadem, lecz przeszedl z œmierci do zywota.

Rzym. 10:9
Bo jesli ustami swoimi wyznasz, ze Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim, ze Bóg wzbudzil go z martwych, zbawiony bedziesz.



Czy uwazasz ze jeszes zbawiony?

Pozdrawiam
Robertamigo
Aktywny
 
Posty: 301
Dołączył(a): So gru 27, 2008 8:05 pm
Lokalizacja: BRD / Zory

Postprzez Albertus » Pt sty 09, 2009 4:20 pm

Dz.Ap. 6:8
A Szczepan, pelen laski i mocy, czynil cuda i znaki wielkie wsród ludu.
(BW)
Jak widzisz nie tylko Maria byla pelna laski.
Wszyscy wierzacy znajduja sie "w lasce" u Pana.


Szczepan był nazwany pełnym łaski po męce izmartwychwstaniu naszego Pana a Maryja przed.

Wniosek Maryja doznała szczególnej łaski tzw. uprzedzającej

Od kiedy była pełna łaski? Pismo nie precyzuje.

Może ty to wiesz?

Kościół głosi więc że od chwili poczęcia

Czy mozesz to poprzec Pismem ze Maria byla bez grzechu? Jesli by tak bylo, to Maria nie nazwala by Boga zbawicielem swoim.



Czyli Maryja jak najbardziej potrzebowała i doznała zbawienia tyle tylko że na zasadzie łaski uprzedzającej od chwili poczęcia


Czy uwazasz ze jeszes zbawiony?


Manipulacja
Albertus
Aktywny
 
Posty: 489
Dołączył(a): Wt lip 24, 2007 8:33 pm

Postprzez Robertamigo » Pt sty 09, 2009 4:50 pm

Albertus napisał(a):Szczepan był nazwany pełnym łaski po męce izmartwychwstaniu naszego Pana a Maryja przed.


Tak samo Maria twierdzila -przed ukrzyzowaniem Jezusa ze jest grzesznikiem.

Albertus napisał(a):Od kiedy była pełna łaski? Pismo nie precyzuje.

Może ty to wiesz?

Skad niby mam wiedziec ,jesli Pismo nic o tym nie mowi. :cry:
Albertus napisał(a):Kościół głosi więc że od chwili poczęcia


I w tym ma problem ,poniewaz Pismo temu przeczy. Kazdy czlowiek jest obciazony grzechem pierworodnym.

Rzym. 3:12
Wszyscy zboczyli, razem stali sie nieuzytecznymi,nie masz, kto by czynil dobrze, nie masz ani jednego.

Albertus napisał(a):Czyli Maryja jak najbardziej potrzebowała i doznała zbawienia tyle tylko że na zasadzie łaski uprzedzającej od chwili poczęcia



Przeciez nie wymagam tak duzo, prosze juz od dluzszego czasu o uzasadnienie Pismem! a nie spekulatywnym mysleniem ,o bezgrzesznosci Mari. Teoria laski uprzedzajacej,jest wymyslem czysto ludzkim,spekulatywnym,nie majacym uzasadnienia w Pismie,po to,by w jakis sposob uzasadnic dogmaty o niepokalanym poczeciu i wniebowziecia Mari.

Czy uwazasz ze jeszes zbawiony?


Manipulacja[/quote] :o

Jaka? i czemu? Proste pytanie zadane wierzacemu.
Uwazasz ze to manipulacja,poniewaz twoje poglady,oraz nauki religi ktore prezentujesz sa innego zdania :?:

Pozdrawiam
Robertamigo
Aktywny
 
Posty: 301
Dołączył(a): So gru 27, 2008 8:05 pm
Lokalizacja: BRD / Zory

Postprzez Albertus » Pt sty 09, 2009 5:18 pm

Cytat:
Czy uwazasz ze jeszes zbawiony?


Manipulacja


Jaka? i czemu? Proste pytanie zadane wierzacemu.
Uwazasz ze to manipulacja,poniewaz twoje poglady,oraz nauki religi ktore prezentujesz sa innego zdania

[/quote]
Uważam że to manipulacja, często zresztą stosowana przez część protestantów,polegająca na użyciu słowa zbawienie które jest używane przez katolików w nieco innym znaczeniu.Zabieg ten ma na celu zasugerowanie katolikowi że wiara protestancka daje coś czego nie daje wiara Kościoła.

Napisz co rozumiesz pod pojęciem zbawienie?
Albertus
Aktywny
 
Posty: 489
Dołączył(a): Wt lip 24, 2007 8:33 pm

Postprzez Robertamigo » Pt sty 09, 2009 5:34 pm

Albertus napisał(a):Uważam że to manipulacja, często zresztą stosowana przez część protestantów,polegająca na użyciu słowa zbawienie które jest używane przez katolików w nieco innym znaczeniu.Zabieg ten ma na celu zasugerowanie katolikowi że wiara protestancka daje coś czego nie daje wiara Kościoła.

Napisz co rozumiesz pod pojęciem zbawienie?


To co mowi Pismo:
Jan. 5:24
Zaprawde, zaprawde, powiadam wam, kto slucha slowa mego i wierzy temu, który mnie poslal, ma zywot wieczny i nie stanie przed sadem, lecz przeszedl z smierci do zywota.
[/color]

Uczynki sa owocem wiary,ale nie droga do zbawienia.


Wiara katolicka kladzie znaczenie na rytualne poznanie Boga oraz uczy o zbawieniu przez sakramenty i uczynki.
,,Na łaskę można zasłużyć dobrymi uczynkami” (2010 i 2027)."

Jezus umarl na krzyzu tylko z tego powodu ,ze my nie jestesmy w stanie "zapracowac sobie uczynkami na zbawienie.Byla to Ofiara,za nasze grzechy.
Zbawienie to laska , a nie zaplata za cokolwiek.
Rzym. 11:6
A jesli z laski, to juz nie z uczynków, bo inaczej laska nie bylaby juz laska.


Rzym. 3:24
I sa usprawiedliwieni darmo, z laski jego, przez odkupienie w Chrystusie Jezusie,



Jesli chcesz wiedziec, skad wiem ,ze jestem zbawiony - 1 Jan. 5:13
To napisalem wam, którzy wierzycie w imie Syna Bozego, abyscie wiedzieli, ze macie zywot wieczny,
Robertamigo
Aktywny
 
Posty: 301
Dołączył(a): So gru 27, 2008 8:05 pm
Lokalizacja: BRD / Zory

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusje i polemiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron