Teraz jest Cz mar 28, 2024 3:56 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

dusze zmarłych

Forum służy do dyskusji o charakterze polemicznym na różne tematy związane z teologią chrześcijańską.

Postprzez admin » Pt lis 21, 2008 10:45 pm

Albertus nie mieszaj, ale jest moze i dla ciebie jest nadzieja ;)

Nie mam teraz czasu aby odpisywać jednak ty sie modlisz do aniołów a ja do Boga. Nigdzie nie ma w Biblii aby sie ludzie modlili do aniolow bo taka jest wola Boza.

Zadałem proste pytanie aby mógł zrozumieć swoje błędne myślenie ale może jak chwile pomyślisz uda sie :)

Zwracanie sie do aniołów a modlitwa do nich to dwie rozne sprawy tak samo jak zwracanie sie do brata i modlitwa do niego :D

Mozesz modlic sie do aniolow i sowich braci, ja na podstawie Biblii modle sie do Boga przez pośrednictwo tylko Jezusa, którego nie widze. Braci prosze o modlitwe jak ich moga poprosić osobiście lub w innym sposob nigdy w pokoju mowiac do ściany nie proszę brata na drugiej półkoli o modlitwę. I tak mnie nie słyszy :D Jak będę głośno bardzo mowil to moze jedynie sąsiad za ściany albo przy otwartym oknie paru przechodniów. Nie wiem tylko czy po pogotowie nie zadzwonią ;)
Ostatnio edytowano N lis 23, 2008 9:13 am przez admin, łącznie edytowano 2 razy
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez asa » Pt lis 21, 2008 10:46 pm

Zaczelam sie właśnie zastanawiac, dlaczego, jak sądzicie w 1 Kor jest napisane:
(1Kor11) (10) Dlatego kobieta powinna mieć na głowie oznakę uległości ze względu na aniołów.

moglabym prosic o wyjasnienie?

i jesczse do Justyny:
(Hbr 12) (22) Lecz wy podeszliście do góry Syjon i do miasta Boga żywego, do Jeruzalem niebieskiego i do niezliczonej rzeszy aniołów, do uroczystego zgromadzenia (23) i zebrania pierworodnych, którzy są zapisani w niebie, i do Boga, sędziego wszystkich, i do duchów ludzi sprawiedliwych, którzy osiągnęli doskonałość,

zobacz, dusze zmarłych sprawiedliwych znajduja sie OBOK rzeszy aniołów.
wiec oddzielnie wystepuja aniołowie i dusze zmarłych
asa
Aktywny
 
Posty: 637
Dołączył(a): Pt kwi 25, 2008 9:29 pm

Postprzez Albertus » Pt lis 21, 2008 11:03 pm

Mozesz modlic sie do aniolow i sowich braci, ja na podstawie Biblii modle sie do Boga przez posrednictwo tylko Jezusa, którego nie widze. Braci prosze o modlitwe jak ich moga poprosic osobiście lub w innym sposn nigdy w pokoju mowiac do ściany nie proszę brata na drugiej półkoli o modlitwę. I tak mnie nie słyszy Jak będę głośno bardzo mowil do moze jedynie sasiad za sciany albo przy otwartym oknie paru przechodniów. Nie wiem tylko czy po pogotowie nie zadzwonia


Zwracam sie do aniołów i braci w niebie z prośbą o modlitwe

Może ktoś nazywać takie zwracanie jak sobie żywnie podoba.To sa tylko słowa.Nawet jeśli ktoś nazywa to modlitwą to nie zmienia to postaci rzeczy.

Tak jak do braci na ziemi jeśli nie ma ich fizycznie obok ciebie to możesz zwrócić sie do nich z prośba za pomocą listu lub innej formy przekazu, licząc że jeśli Bóg pozwoli to ten list dojdzie i brat go przeczyta tak samo możesz prosić aniołów których nie widzisz licząc ze jeśli Bóg pozwoli to cię usłyszą.Ich percepcja zresztą jest inna i zapewne mniejsze ograniczenia.
Ważne jest natomiast to aby pamiętać że aniołowie ani świeci nie mogą nam pomóc swoją własną mocą a tylko w ten sposób że proszą za nami Boga

asa:

zobacz, dusze zmarłych sprawiedliwych znajduja sie OBOK rzeszy aniołów.
wiec oddzielnie wystepuja aniołowie i dusze zmarłych


Aniołowie występują obok bo nie są duszami zmarłych sprawiedliwych :)

stanowią jedno Jeruzalem niebieskie
Albertus
Aktywny
 
Posty: 489
Dołączył(a): Wt lip 24, 2007 8:33 pm

Postprzez asa » Pt lis 21, 2008 11:53 pm

wracam do mojego pytania...
(1Kor11) (10) Dlatego kobieta powinna mieć na głowie oznakę uległości ze względu na aniołów.
o co chodzi....
w 1 Mojz 6 czytamy:
(1) A kiedy ludzie zaczęli rozmnażać się na ziemi i rodziły im się córki, (2) ujrzeli synowie boży, że córki ludzkie były piękne. Wzięli więc sobie za żony te wszystkie, które sobie upatrzyli.
ST kilkakrotnie anioły okresla jako "synów bozych" (1Moj 6,2.4. Hi 1,6; 2,1; 38,7)
w 1 Kor pisze, ze kobieta jest odbiciem chwały meżczyzny, oraz, ze jest stworzona ze wzg na mezczyznę.
czyzby ciągle stanowiła pokuse dla synow bozych?
zas nakrywanie glowy stanowi znak ( ze wzgledu na anioły) kogo odbiciem chwaly jest?

pomozecie????
-------------------
albertus, odpowiadalam Justynie, czytaj uwazniej posty
asa
Aktywny
 
Posty: 637
Dołączył(a): Pt kwi 25, 2008 9:29 pm

Postprzez Albertus » So lis 22, 2008 12:34 pm

wracam do mojego pytania...
(1Kor11) (10) Dlatego kobieta powinna mieć na głowie oznakę uległości ze względu na aniołów.
o co chodzi...


podejrzewam ze w stu procentach pewnej odpowiedzi na podstawie biblii nie poznamy.

Czytałem gdzieś że aniołowie mają zadanie pilnowanie porządku ustanowionego przez Boga być moze dlatego kobiety ze względu na nich powinny zakrywać glowy na znak poddania wobec mężczyzny

Z tekstu wynika że nie chodzi tu o kwestię pokusy lecz własnie o znak poddania
Albertus
Aktywny
 
Posty: 489
Dołączył(a): Wt lip 24, 2007 8:33 pm

Postprzez Robertamigo » N gru 28, 2008 4:47 pm

Albertus ,podaj poprostu przyklad z Pisma ( z zasadami polemiki merytorycznej) gdzie ludzie zanosili swoje prosby do wiezacych ktorzy juz umarli aby Ci przekazali je dalej, i sprawa bedzie zalatwiona.

Pozdrawiam
Robertamigo
Aktywny
 
Posty: 301
Dołączył(a): So gru 27, 2008 8:05 pm
Lokalizacja: BRD / Zory

Postprzez Albertus » N gru 28, 2008 5:04 pm

Albertus ,podaj poprostu przyklad z Pisma ( z zasadami polemiki metorycznej) gdzie ludzie zanosili swoje prosby do wiezacych ktorzy juz umarli aby Ci przekazali je dalej, i sprawa bedzie zalatwiona.


A jak na ten przykład Świadkowie Jehowy poprosza mnie żebym podał cytat z biblii że Duch Święty jest Bogiem a ja nie znajdę to będzie to znaczyło że nie jest?

A tak nawiasem mówiąc to święci w niebie nie przekazują naszej modlitwy
" dalej", podobnie jak święci na ziemi tego nie robią.Oni po prostu prosza za nami Boga
Albertus
Aktywny
 
Posty: 489
Dołączył(a): Wt lip 24, 2007 8:33 pm

Postprzez Robertamigo » N gru 28, 2008 5:26 pm

Jesli nie wiesz co odpowiedziec i jak poprzec swoja teze, to idz i sie dowiec,proste.Jesli rozmawiasz z Jehowy i nie wiesz jak odpowiedziec, to popros o czas i znowu -idz dowiec sie. Zaczynasz wysuwac jakies tezy, ktorych nie umiesz uzasadnic Pismem, zamiast tego zdajesz sie na intuicyjne poznanie prawdy- czyli Miztycyzm , konczy sie to belkotem.

Pismo nie mowi o takich praktykach,by zyjacy zanosili swoje prosby do osob umarlych,wrecz je potepia.
Robertamigo
Aktywny
 
Posty: 301
Dołączył(a): So gru 27, 2008 8:05 pm
Lokalizacja: BRD / Zory

Postprzez Albertus » N gru 28, 2008 6:01 pm

Nie chce mi się powtarzać tego samego kazdemu kto się pojawi na forum i nie chce mu się czytać wcześniejszej dyskusji która toczył sie w temacie.

Najpierw przeczytaj a potem spróbuj się odnieść.

Widzę że lubisz nazywać bełkotem to czego nie rozumiesz

Pewne rzeczy w które wierzymy nie są literalnie zapisane w biblii ale wynikają zbiblii i Tradycji.Czy się z tym zgadzasz?

Jeżeli ktoś stawia zarzuty i twierdzi że coś jest błędem to powinien przedstawić na to argumenty a nie rządać od kogoś udowadniania swojej niewinności

To tak jakby ktoś powiedział że jesteś wielbłądem i kazał ci udowadniać że nie jesteś

Pismo nie mowi o takich praktykach,by zyjacy zanosili swoje prosby do osob umarlych,wrecz je potepia.


Święci w niebie nie są martwi a śmierć cielesna większości z nich nie może zrywać więzi jakie istnieją w Ciele Chrystusa
Albertus
Aktywny
 
Posty: 489
Dołączył(a): Wt lip 24, 2007 8:33 pm

Postprzez Robertamigo » N gru 28, 2008 6:39 pm

Piszesz:
Pewne rzeczy w które wierzymy nie są literalnie zapisane w biblii ale wynikają zbiblii i Tradycji.Czy się z tym zgadzasz?

Znowu belkot, jestes demagogiem.Mozesz sie precyzyjniej wyslawiac? i powiedziec konkretnie i jakie zeczy chodzi? puste slowa= belkot.

Piszesz:
Jeżeli ktoś stawia zarzuty i twierdzi że coś jest błędem to powinien przedstawić na to argumenty a nie rządać od kogoś udowadniania swojej niewinności
Znowu belkot. Ja je przedstawilem, na twoje czekam do teraz.

Piszesz:
To tak jakby ktoś powiedział że jesteś wielbłądem i kazał ci udowadniać że nie jesteś .

Calkowity belkot.Nie na temat

Tematem tego postu sa dusze zmarlych,wyrazales poglady o wstawiennictwie zmarlych za dusze zyjacych. Dlaczego nie potrafisz poprzec swojej tezy zadnym wersetem z Pisma?



Pozdrawiam
Ostatnio edytowano N gru 28, 2008 6:48 pm przez Robertamigo, łącznie edytowano 1 raz
Robertamigo
Aktywny
 
Posty: 301
Dołączył(a): So gru 27, 2008 8:05 pm
Lokalizacja: BRD / Zory

Postprzez Albertus » N gru 28, 2008 6:48 pm

Widzę że lubisz nazywać bełkotem to czego nie rozumiesz
Albertus
Aktywny
 
Posty: 489
Dołączył(a): Wt lip 24, 2007 8:33 pm

Postprzez Robertamigo » N gru 28, 2008 6:59 pm

Belkot-Przeczytalem duzo twoich postow,niechetnie zwracam sie w ten sposob do ludzi ale w twoich wypadkiu mysle ze jest to uzasadnione.
Nie mam zamiaru przytaczania komkretnych postow,poprostu niechce mi sie,
z twoich odpowiedzi wynika jasno ze sam to odczules.
Nie zycze ci zle wrecz przciwnie, modle sie o ciebie.

Pozdrawiam
Robertamigo
Aktywny
 
Posty: 301
Dołączył(a): So gru 27, 2008 8:05 pm
Lokalizacja: BRD / Zory

Postprzez Albertus » N gru 28, 2008 7:57 pm

Belkot-Przeczytalem duzo twoich postow,niechetnie zwracam sie w ten sposob do ludzi ale w twoich wypadkiu mysle ze jest to uzasadnione.
Nie mam zamiaru przytaczania komkretnych postow,poprostu niechce mi sie,
z twoich odpowiedzi wynika jasno ze sam to odczules.
Nie zycze ci zle wrecz przciwnie, modle sie o ciebie.


Mogę tylko odpowiedzieć tak jak lubisz

To co piszesz to moim zdaniem egzaltowany bełkot wynikający z braku argumentów
Albertus
Aktywny
 
Posty: 489
Dołączył(a): Wt lip 24, 2007 8:33 pm

Postprzez Robertamigo » N gru 28, 2008 8:01 pm

Najprawdopodobniej jestes i bedziesz w swoim zdaniu odosobniony, wystarczy spojrzec do archiwum.
Robertamigo
Aktywny
 
Posty: 301
Dołączył(a): So gru 27, 2008 8:05 pm
Lokalizacja: BRD / Zory

Postprzez Albertus » N gru 28, 2008 8:04 pm

Najprawdopodobniej jestes i bedziesz w swoim zdaniu odosobniony


Jakoś to przeżyję :wink: :D
Albertus
Aktywny
 
Posty: 489
Dołączył(a): Wt lip 24, 2007 8:33 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusje i polemiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron