Teraz jest Cz mar 28, 2024 5:44 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Nic już nie wiem..

Forum służy do dyskusji o charakterze polemicznym na różne tematy związane z teologią chrześcijańską.

Nic już nie wiem..

Postprzez damianlato » Cz paź 30, 2008 1:02 pm

Chciałem zasięgnąć nie tyle porady, co jakichś informacji na temat wiary w Boga. Uważam się za chrześcijanina bo wieże w Boga w Jezusa Chrystusa w Biblię (chociaż jej nie rozumiem) i dom Boży, w Ducha świętego i w.. "dobro" tak bym to nazwał. Ogólnie rzecz biorąc czuje gdy robię źle i wiem że nie powinienem, bo i tak zostanę osądzony, ale czy na pewno wszystko co uważasz za złe jest "złe"?

Ostatnio przeczytałem tak wyrywkowo książkę Donalda Walscha "Rozmowy z Bogiem", nie mogłem się od niej oderwać. Tylko że jestem taki że musiałem sprawdzić różne opinie na ten temat mimo tego że miałem swoją. Szukałem.. a raczej chciałem znaleźć jakąś opinie JP II na jej temat ale nie udało mi się, znalazłem tylko informacje że to "new age" i tak doszedłem do wypowiedzi JP II na temat new age`u z którą się w pełni zgadzam. Rozpisałem się ale może dzięki temu lepiej da się zrozumieć moje pytanie. Czy "Rozmowy z Bogiem" Donalda Walscha to new age? Taki słowo w słowo?
Bo jak się czyta tą książkę i patrzy sie przez pryzmat "dobra" ciężko to mi nazwać.. a nie przez pryzmat złych i zepsutych zachowań ( bo gdy ja tak staram na nią spojrzeć, to kurde.. WSZYSTKO WOLNO - tak bym pewnie zareagował gdybym był jakimś zepsutym człowiekiem ) I właśnie nie wiem teraz już nic bo mam ogromny mętlik w głowie.. Tyle pytań bez odpowiedzi. Chciałbym żeby powstało pewne zgromadzenie ludzi którzy byli by w stanie omówić tą książkę po to żeby wysnuć jakieś wnioski, bądź ochronić ludzi przed bardzo ale to bardzo przyciągająca tam "prawdą"

Mam 20 lat i ciężko jest mi kroczyć Chrześcijańską drogą.. szczególnie w tych czasach niby wolność, a manipulacja mas medii robi swoje z moimi rówieśnikami, także ze mną i ogarnia mnie lęk, zamiast miłości.
damianlato
 

Postprzez hungry » Cz paź 30, 2008 1:21 pm

Gdy czegoś nie wiem sięgam po biblię aby się dowiedzieć tam jest prawda.

Pozdrawiam.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez damianlato » Cz paź 30, 2008 1:37 pm

i dlatego właśnie młodzież tak skutecznie odsuwa się od wszystkiego co ma jakikolwiek związek z Chrześcijaństwem, gdy ktoś szuka pomocy, rady, informacji słyszy: "Gdy czegoś nie wiem sięgam po biblię"

TAKA JEST PRAWDA ŻE PRĘDZEJ POMOŻE CI SŁUGA ZŁA NIŻ DOBRA
I jak tu wieżyc w dobro.

A teraz do źle interpretujących

- nie miałem na celu określenia hungry jako złego bardzo jestem mu wdzięczny za tą poradę, chce tylko powiedziec że chrześcijanin temu który wątpi każe szukac samemu, i co z tego że dostanie informacje gdzie szukac, jak nie wie co z tym ma zrobic, nie rozumie tego.. to nie jest pomoc, czemu w takich ludzich jak Ty hungry nie ma takiej świadomości? A moze jest, tylko przemawia przez Ciebie lenistwo, które usprawiedliwiasz taką wypowiedzią. Przeze mnie przemawia gorycz, i jest pełno ludzi którzy chętnie by mnie omamili i sprowadzili na zła droge w mgnieniu oka dlatego uważam że prędzej "pomoże" Ci sługa zła niż dobra.
damianlato
 

Postprzez Albertus » Cz paź 30, 2008 1:54 pm

A moze jest, tylko przemawia przez Ciebie lenistwo, które usprawiedliwiasz taką wypowiedzią. Przeze mnie przemawia gorycz, i jest pełno ludzi którzy chętnie by mnie omamili i sprowadzili na zła droge w mgnieniu oka dlatego uważam że prędzej "pomoże" Ci sługa zła niż dobra.


Wydaje mi się że jeśli chcesz jakiejś informacji albo opinii to powinieneś bardziej skonkretyzować co chciałbyś wiedzieć i z czym masz problem.

Maksymalnie zwiężle i krótko.Bo ja muszę powiedzieć że nie do końca rozumiem o co ci chodzi.
Być może wtedy Hungry albo ktoś inny łatwiej ci odpowie
Albertus
Aktywny
 
Posty: 489
Dołączył(a): Wt lip 24, 2007 8:33 pm

Postprzez damianlato » Cz paź 30, 2008 1:58 pm

za duży mętlik mam w głowie i masz racje ze zbyt precyzyjnie nie określiłem o co mi chodzi. Więc napisze tak:

Jeśli ktoś czytaj wyżej wymienioną książkę czy może podzielić się ze mną swoim uwagami na jej temat?

Czy ta książka jest zła? Gdy pisze w niej naprawdę o dobrych rzeczach. Czy ta książka to gnoza?
damianlato
 

Postprzez Albertus » Cz paź 30, 2008 2:21 pm

Niestety nie czytałem.

Nie mogę ci pomóc chyba że napiszesz co wzbudziło twój niepokój
Albertus
Aktywny
 
Posty: 489
Dołączył(a): Wt lip 24, 2007 8:33 pm

Postprzez damianlato » Cz paź 30, 2008 2:25 pm

tak po krótce o książce:

Rozmowy z Bogiem (tytuł oryginału Conversations with God) - trylogia książkowa Neale'a Walscha. Według Walscha jej współautorem jest Bóg, który przemówił przez niego. To obszerne dzieło filozoficzno-poznawcze porusza takie zagadnienia, jak istota Boga, etyka, Metafizyka, czy natura rzeczywistości, i opisuje je w formie rozmowy autora z Bogiem.

Fundamentalne zasady przedstawianego systemu wierzeń (w nawiasie myśliciele o podobnych poglądach):

* Bóg jest wszystkim - panenteizm (Spinoza).
* Bóg tworzy własne doświadczenie (celem Wszechświata jest doświadczanie samego siebie) (Hegel).
* Dobro i zło obiektywnie nie istnieją (ale w innym znaczeniu niż u Nietzschego).
* Rzeczywistość jest tworzona przez wolę (Schopenhauer).
* Nikt świadomie nie pragnie być zły (Sokrates).
* W Bożej naturze nie leży osądzanie lub karanie ludzi, dlatego nie ma piekła.
* Człowiek składa się z umysłu, ciała i duszy.
* Bóg jest kreatywną, samoświadomą Jaźnią (człowiek jest stworzony na jego podobieństwo).

Według Walsha Bóg uważa, że należy przeprowadzić określone reformy ekonomiczne i społeczne mające prowadzić do bardziej pokojowego świata, i sądzi także, że zbyt mało dbamy o przyrodę. W książce można przeczytać także, iż istnieje reinkarnacja oraz życie na innych planetach.


JEST BARDZO KONTROWERSYJNA - np mówi "Hitler poszedł do nieba"
damianlato
 

Postprzez Magda_77 » Cz paź 30, 2008 2:28 pm

No cóż moim zdaniem to absolutne new age,relatywizm zachowań,działań,myślenia.
Przeciwieństwo Bibli,gdzie zło jest nazywane złem ,a dobro dobrem.
Człowiek jest grzeszny z natury i tylko Jezus może sprawić,że to się zmieni.
Moja opinia jest pobieżna,przejrzałam tylko streszczenia książki.
Podaj konkretne rzeczy,które budzą wątpliwości,to pomozemy ci je rozwiać na podstawie Biblii.
Magda_77
Użytkownik
 
Posty: 53
Dołączył(a): Pt gru 07, 2007 7:52 pm

Postprzez Albertus » Cz paź 30, 2008 2:34 pm

Znalazłem w internecie krytyczną recenzję tej książki

http://www.jedynadroga.alleluja.pl/tekst.php?numer=35244

Wygląda na to że książka ta jest sprzeczna z Objawieniem Bożym
Albertus
Aktywny
 
Posty: 489
Dołączył(a): Wt lip 24, 2007 8:33 pm

Postprzez damianlato » Cz paź 30, 2008 2:40 pm

Dzięki Magdo podałbym na pewno jakieś, ale teraz nie mam czasu na to może potem?
Chodziło mi bardziej o kogoś kto przeczytał tą książkę, bo ja osobiście uważam ze wiele na prawdę wiele jest tam mądrych dobrych rzeczy. Co do krytycznej recenzji to ją czytałem już wcześniej i zgadzam się z nią. Taka jest ta książka.
damianlato
 

Postprzez Magda_77 » Cz paź 30, 2008 2:44 pm

"ALBOWIEM JEDEN JEST BÓG,JEDEN TEŻ POŚREDNIK MIĘDZY BOGIEM A LUDŹMI CZŁOWIEK Jezus CHRYSTUS!!!" Tymoteusz 2;5
"Biada tym, którzy zło nazywają dobrem, a dobro złem, którzy zamieniają ciemność w światłość, a światłość w ciemność, zamieniają gorycz w słodycz, a słodycz w gorycz."Iz. 5,20
Rz 3,23-24: Gdyż wszyscy zgrzeszyli i brak im chwały Bożej, i są usprawiedliwieni darmo z łaski jego, przez odkupienie w Chrystusie Jezusie.
"ja zaś jestem cielesny, zaprzedany grzechowi” — List do Rzymian 7,14

"Albowiem zamysł ciała, to śmierć, a zamysł Ducha, to życie i pokój" Rz. 8:6, "Nie błądźcie, Bóg się nie da z siebie naśmiewać; albowiem co człowiek sieje, to i żąć będzie. Bo kto sieje dla ciała swego, z ciała żąć będzie skażenie, a kto sieje dla Ducha, z Ducha żąć będzie żywot wieczny" Gal 6:7-8, "Ale obleczcie się w Pana Jezusa Chrystusa i nie czyńcie starania o ciało, by zaspokajać pożądliwości" Rz 13:14

Jeśli więc prawe twoje oko jest ci powodem do grzechu, wyłup je i odrzuć od siebie. Lepiej bowiem jest dla ciebie, gdy zginie jeden z twoich członków, niż żeby całe twoje ciało miało być wrzucone do piekła. I jeśli prawa twoja ręka jest ci powodem do grzechu, odetnij ją i odrzuć od siebie. Lepiej bowiem jest dla ciebie, gdy zginie jeden z twoich członków, niż żeby całe twoje ciało miało iść do piekła". Mt 5:29-30, "Uciekaj zaś przed młodzieńczymi pożądaniami, a zabiegaj o sprawiedliwość, wiarę, miłość, pokój - wraz z tymi, którzy wzywają Pana czystym sercem" 2 Tym 2:22
Przemyśl te kilka fragmentów,może sięgnij po Biblię osobiście i zgłebiaj ten temat,a stracisz wszelkie wątpliwości.
Magda_77
Użytkownik
 
Posty: 53
Dołączył(a): Pt gru 07, 2007 7:52 pm

Postprzez damianlato » Cz paź 30, 2008 2:51 pm

Pierwsza linijka już mi odpowiedziała na dręczące mnie pytanie. Jestem Ci bardzo wdzięczny :)

( nie miej mnie za ignoranta, oczywiście przeczytałem cały post )

Chciałbym zaproponować tym którzy czytali ową książkę rozmowy na jej temat, chociaż ja chciałbym skupić się na tym co w tej książce jest dobrego, bo są takie rzeczy np równość między nami ludźmi bez podziału na lepszych i gorszych. Chciałbym omawiać takie poszczególne tematy, myślę że to może być ciekawa nauka.
damianlato
 

Postprzez asa » Cz paź 30, 2008 5:55 pm

Damianie, proponuje zrobic tak:
odstawic te ksiązke, dac odpocząc umysłowi i sercu.
Z pewnoscia wg. tego, co piszesz- to nev age.

że chrześcijanin temu który wątpi każe szukac samemu, i co z tego że dostanie informacje gdzie szukac, jak nie wie co z tym ma zrobic, nie rozumie tego.. to nie jest pomoc, czemu w takich ludzich jak Ty hungry nie ma takiej świadomości? A moze jest, tylko przemawia przez Ciebie lenistwo, które usprawiedliwiasz taką wypowiedzią. Przeze mnie przemawia gorycz, i jest pełno ludzi którzy chętnie by mnie omamili i sprowadzili na zła droge w mgnieniu oka dlatego uważam że prędzej "pomoże" Ci sługa zła niż dobra.

Damianie, do Jezusa sie przychodzi TAKIM JAKIM SIĘ JEST w danej chwili.
z pewnościa, jesli poprosisz Ducha sw. o prowadzenie, On da ci zrozumiec, własnie to i dokładnie to, czego potrzebujesz w konkretnej sytuacji.
Nie bój sie wziac biblie i poczytac ewangelie np Jana.

mimo, ze piszemy tutaj, prosze pamietaj o tym, ze jestesmy tez ludzmi i to zwykle bardzo zabieganymi.
pozdrawiam
asa
Aktywny
 
Posty: 637
Dołączył(a): Pt kwi 25, 2008 9:29 pm

Postprzez hungry » Cz paź 30, 2008 9:06 pm

damianlato napisał(a):- nie miałem na celu określenia hungry jako złego bardzo jestem mu wdzięczny za tą poradę, chce tylko powiedziec że chrześcijanin temu który wątpi każe szukac samemu, i co z tego że dostanie informacje gdzie szukac, jak nie wie co z tym ma zrobic, nie rozumie tego.. to nie jest pomoc, czemu w takich ludzich jak Ty hungry nie ma takiej świadomości? A moze jest, tylko przemawia przez Ciebie lenistwo, które usprawiedliwiasz taką wypowiedzią. Przeze mnie przemawia gorycz, i jest pełno ludzi którzy chętnie by mnie omamili i sprowadzili na zła droge w mgnieniu oka dlatego uważam że prędzej "pomoże" Ci sługa zła niż dobra.

Otóż właśnie nie sprecyzowałeś dokładniej w czym masz problem. A odnośnie książki o której wspominasz nie wypowiadam się bo jej nawet nie czytałem i nie zamierzam jej czytać. Lecz dedukując z Twoich wypowiedzi że masz dylematy w kwestiach wiary w Boga, więc wolałem Cię odesłać prosto do najbardziej wiarygodnego w tych sprawach źródła. I rzeczywiście jak konkretniej opiszesz o co Ci chodzi będziemy wszyscy mogli Ci lepiej pomóc w ramach możliwości i czasu bo sorki ale jestem zapracowanym człowiekiem więc posądzanie mnie o lenistwo z Twojej strony nie jest tu na miejscu.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez asa » Cz paź 30, 2008 10:19 pm

Damian, chcialam dodac, ze chodzi o proszenie Ducha sw. o prowadzenie przed czytaniem Biblii. W niej sa naprawde odpowiedzi na wszystkie dreczace nas pytania.

Bog odpowiada przez Swoje słowo, zaufaj Mu, ze dotknie akurat twojego problemu, On zna cie na wskros i wszystkie twoje stany są Mu doskonale znane.
asa
Aktywny
 
Posty: 637
Dołączył(a): Pt kwi 25, 2008 9:29 pm

Następna strona

Powrót do Dyskusje i polemiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron