Teraz jest Cz kwi 25, 2024 1:31 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

święci

Forum służy do dyskusji o charakterze polemicznym na różne tematy związane z teologią chrześcijańską.

Postprzez asa » So lis 08, 2008 10:21 am

Tunia
Bo tak sie stało.
Lotr po śmierci poszedł do nieba. Wedle słów Jezusa.
Jego ciało umarło, ale duch został żywy dzięki wierze w zbawczą ofiare Jezusa.
Jeden ze złoczyńców urągał Panu, drugi upamietał się i uwierzyl.
Wolanie Jezusa ; Nawroccie się i wierzcie ewangelii znalazło odbicie w postawie drugiego łotra.
Lotr nawrocil się i uwierzyl ewangelii. Dobrej Nowinie, Dobra Nowina wisiała przy nim na krzyzu.
Jego duch wrócił do Boga, a cialo do ziemi.
Wróci się proch do ziemi, tak jak nim był, duch zaś wróci do Boga, który go da ł (Kazn. 12,1-7)

w liscie do Hebrajczykow czytamy:
(Hbr12) (22) Lecz wy podeszliście do góry Syjon i do miasta Boga żywego, do Jeruzalem niebieskiego i do niezliczonej rzeszy aniołów, do uroczystego zgromadzenia (23) i zebrania pierworodnych, którzy są zapisani w niebie, i do Boga, sędziego wszystkich, i do duchów ludzi sprawiedliwych, którzy osiągnęli doskonałość, (24) i do pośrednika nowego przymierza, Jezusa, i do krwi, którą się kropi, a która przemawia lepiej niż krew Abla.
widzimy tu, iz W niebieskim Jeruzalem znajdują się wraz z pośrednikiem nowego przymierza - duchy ludzi sprawiedliwych, tych którzy osiągneli doskonalosc.

Dzieki dziełu Golgoty ci, którzy uwierzyli ( w tym łotr)– zbawieni - po śmierci znajdują się przed tronem bozym i Barankiem. Oczywiście w nowych, duchowych cialach. Stanowia oni oblubienicą Baranka.
O tym czytamy w Apokalipsie

(Ap 6) (9) A gdy zdjął piątą pieczęć, widziałem poniżej ołtarza dusze zabitych dla Słowa Bożego i dla świadectwa, które złożyli.
(Ap 7, 9) Potem widziałem, a oto tłum wielki, którego nikt nie mógł zliczyć, z każdego narodu i ze wszystkich plemion, i ludów, i języków, którzy stali przed tronem i przed Barankiem, odzianych w szaty białe, z palmami w swych rękach

Przed Jezusem i Jego zmartwychwstaniem dusze zbawionych wędrowały do szeolu , zbawionych przez to, ze uwierzyli Bogu i zostało im to poczytane ku usprawiedliwieniu..
(Ga 3, 5- 6) Czy ten, który daje wam Ducha i dokonuje wśród was cudów, czyni to na podstawie uczynków zakonu, czy na podstawie słuchania z wiarą?
Tak Abraham uwierzył Bogu i poczytano mu to ku usprawiedliwieniu.

Lecz w Ef 4, czytamy:
(7) A każdemu z nas dana została łaska według miary daru Chrystusowego. (8 ) Dlatego powiedziano: Wstąpiwszy na wysokość, Powiódł za sobą jeńców I ludzi darami obdarzył. (9) A to, że wstąpił, cóż innego oznacza, aniżeli to, że wpierw zstąpił do podziemi? (10) Ten, który zstąpił, to ten sam, co i wstąpił wysoko ponad wszystkie niebiosa, aby napełnić wszystko.
bo:
Jezus rozbroił nadziemskie władze i zwierzchności i, przez Swoj krzyz- odniósł triumf nad nimi. (Kol 2,15)
I zrobiwszy to zszedł do podziemi (szeolu) i "zabral stamtąd" , powiódł za sobą - tych zbawionych do nieba.
(1P3) (18 ) Gdyż i Chrystus raz za grzechy cierpiał, sprawiedliwy za niesprawiedliwych, aby was przywieść do Boga; w ciele wprawdzie poniósł śmierć, lecz w duchu został przywrócony życiu. (19) W nim też poszedł i zwiastował duchom będącym w więzieniu, (20) które niegdyś były nieposłuszne.
1000-atka podaje :
powołany do życia Duchem. (19) W nim poszedł ogłosić [zbawienie] nawet duchom zamkniętym w więzieniu,
wedle proroctwa Izajasza:
Lud pogrążony w ciemności ujrzał wielkie światło, a przebywającym w kraju i w mroku śmierci zajaśniało światło

Dalej nastepuje kwestia 1000-letniego królestwa i panowania baranka z oblubienicą, dzien sadu ostatecznego i nastepnie nowej ziemi i nieba.
asa
Aktywny
 
Posty: 637
Dołączył(a): Pt kwi 25, 2008 9:29 pm

Postprzez Albertus » N lis 09, 2008 5:02 pm

przypominam, ze chodzilo o moja wielokrotnie powtarzana prosbe, abys piszac koscioł, zaznaczal, ze piszesz w imieniu nauk kosciola katolickiego.

Choćbyś nie wiadomo co wymyslił nie ma mojej zgody na to, iż kościół Rzymsko-Katolicki i kościół Jezusa, do którego ja należę to ten sam koscioł.
Nawet „jakos” nie przynależę do instytucji rzymsko-katolickiej, bo wstyd by mi było przed Panem.
Nie wiem czemu uzurpujesz sobie prawo „brac pod opieke’ tych, którzy swaidomie z tego systemu odeszli. Ty i Twoja instytucja. I stawiać warunki. Co ma jasność do ciemności?

Co ma myslenie fałszywym systemem religijnym do zbawienia, które jest w Jezusie a nie w machinie KRK?






Czyli jak widzę to:



wiatr wieje jak chce i kiedy chce


był tylko krótki przebłysk

Znowu wracasz do agresywnej retoryki nie argumentujuąc swoich twierdzeń.

Skoro ty sie nie patyczkujesz i nie silisz na delikatnośc to myślę że nie powinnaś poczuć się urazona gdy ja czasem napiszę jakąś przykrą prawdę o protestantach.

Jak już napisałem ja uważam protestantów za chrześcijan i zgodnie z nauczaniem Kościoła uważam ich za braci w Chrystusie.Szczególnie że na tych którzy rodzą się w odstępczych wspólnotach nie ciąży grzech odłączenia.
Moje osobiste zdanie jest jednak takie że Duch Święty oczywiście działa tam gdzie chce, również wśród protestantów, wbrew ludzkim błędom i grzechom ale nie powinniśmy jedak być ślepi na te błędy

Podstawowym błędem jest ,moim zdaniem,pycha która mówi - JA wiem najlepiej.
Motorem napędowym protestantyzmu moim zdaniem od poczatku była też Chciwość.To jest bożęk któremu dość powszechnie służą.Książęta posłużyli się Luttrem aby przejąć władzę nad Kościołemi rozpoczęli niszczenie tego co przez wieki Kościół wypracował.Efekt -- ateizm widzimy to w państwach protestanckich gdzie katolicyzm był zakazany i przez wieki prześladowany.Protestantyzm był przez wieki relgią kontrolowana przez państwo i był podwaliną laicyzacji .Protestanci odrzucali wszelkie cuda i nadnaturalne dary dla kościoła,uznając to za katolicki zabobon.
Ciągle powstawały i powstają nowe sekty.
Ludzie którzy potępili Kościół zalożony przez Jezusa Chrystusa przystąpili natychmiast do prześladowania i palenia nastosach innowierców i domniemanych czarownic

Czy to nie jest podstawa aby uznać że to są szydercy i fałszywi nauczyciele przed którymi ostrzegali nas apostołowie?

Oczywiście i w Kościele było mnóstwo błędów, grzechu, pychy i złoczyńców, mawet wśród biskupów.Tak jak zresztą było zapowiedziane.

Jesli jednak ktoś przychodzi, burzy Kościół, wprowadza rozłamy, głosi nowe nauki potępia to jego nauki musza przynośić w ludziach dobre owoce jeśli jest inaczej to jest oszustem
To tak w skrócie

Podkreślam że to jest moje osobiste zdanie a nie Kościoła.Może się w czymś mylę.


Nie odpowiedziałaś niestety na moje konkretne pytania:



Czy nie należysz do żadnej denominacji?

Czy wiesz że w Kościele są biskupi i diakoni?

Kościół od początku był zorganizowaną wspólnotą z urzędem apostolskim ustanowionym przez Chrystusa

Kto pełni ten urząd w twojej wspólnocie?

Napisz też gdzie był Kościół i kto do niego należał zanim pojawili sie protestanci?

Niestety trudno się ztobą rozmawia bo sprytnie unikasz konkretnych odpowiedzi wklejając wiele cytatów z biblii często nie na temat albo lużno z nim związane.

Powtórzę więc pytania na które chciałbym usłyszeć w miarę konkrene odpowiedzi:

Napisz więc czym jest wg biblii i twoim zdaniem "nowonarodzenie"


biblia jasno określa kto jest narodzony z Boga " ten kto wierzy że Jezus jest Mesjaszem z Boga się narodził".Oczywiście w normalnych warunkach chrzest wodny jest konieczny
ty natomiasat masz z tym jakiś problem i kwestionujesz słowo Boże albo w moim odczuciu zaciemniasz sprawę.
Mieszasz rzeczy które są prawdziewe ale w odniesieniu do czego innego

Potrzeba uwierzyc Słowu . (Słowo musi stac się codziennym pokarmem) i upamietac się.
Dlatego pisałam wczesniej o tym, ze należy zwrócic się z wiarą do Boga przez Jezusa z prosba o wymazanie grzechow, z których pokutujemy, tzn przyznajemy się ze jesteśmy grzesznikami oraz przyjęciu zbawienia, lecz na warunkach Boga, które znajdziesz w Biblii. Efekt- dar zbawienia.
I tu wkleje twój cytat z innego miejsca:


Mówisz o nawróceniu które zawsze jest darem łaski i u każdego człowieka przebiega w indywidualny sposób w zależności od stopnia jego świadomości.Czy jest to nagłe czy proces nie ma żadnego znaczenia

Czy karmienie się słowem to skutek czy przyczyna?



Po czym w praktyce poznać że ktoś jest nowonarodzony?


oto jest pytanie.

Oczywiście niektórzy wiedzą to "na wyczucie" :wink:

Czy człowiek wierzący i ochrzczony jest nowonarodzony?


sądząc z twoich kolejnych wywodów najwyrażneij nie!!!

Rozmowa z Nikodemem, jest wg ciebie o chrzcie Duchem sw


skąd taki wniosek?!

Oczywiście mowa jest tam i ochrzcie wodnym i ochrzcie Duchem

Cytat:
Chrzest zapoczątkowuje nasze odrodzenie i uczestnictwo w Bożej naturze:


Rozumiem, ze chcesz pisac o chrzcie Duchem sw a nie chrzcie tego, kto uwierzył?.
Bo poniższy cytat mowi o przyjeciu chrztu wiary.
Cytat:
(3) Czyż nie wiadomo wam, że my wszyscy, którzyśmy otrzymali chrzest zanurzający w Chrystusa Jezusa, zostaliśmy zanurzeni w Jego śmierć? (4) Zatem przez chrzest zanurzający nas w śmierć zostaliśmy razem z Nim pogrzebani po to, abyśmy i my wkroczyli w nowe życie - jak Chrystus powstał z martwych dzięki chwale Ojca. (5) Jeżeli bowiem przez śmierć, podobną do Jego śmierci, zostaliśmy z Nim złączeni w jedno, to tak samo będziemy z Nim złączeni w jedno przez podobne zmartwychwstanie. (6) To wiedzcie, że dla zniszczenia grzesznego ciała dawny nasz człowiek został razem z Nim ukrzyżowany po to, byśmy już więcej nie byli w niewoli grzechu. (7) Kto bowiem umarł, stał się wolny od grzechu.


Powyższy cytat jest o chrzcie wodnym i o otrzymaniu Ducha Świetego
Czy nasz jakiś problem z tym że chrzest wodny zapoczątkowuje nasze odrodzenie i uczstnictwo w Bożej naturze?

Zawsze w chrzcie wodnym człowiek otrzymuje Ducha Świetego.

jest napisane - Kto uwierzy i przyjmie chrzest będzie zbawiony

Gdyby nie oznaczalo to otrzymania Ducha Świetego to słowa te stały by w sprzecznoścoi ze słowami Jezusa - Kto sie nie narodzi z wody i z Ducha nie może wjść do Królestwa

Przez wiarę i chrzest każdy otrzymuje więc Ducha.
Jako zaczątek życia tak jak apostołowie gdy Jezus tchnął na nich i powiedział "Weżmijcie Ducha Świetego".To jest nowe stworzenie
Nie każy natomiast otrzymuje Ducha w chrzcie w sensie napełnienia Duchem


Cytat:
Jeśli osoba ochrzczona wyznaje ustami że Jezus jest Panem a w sercu swoim wierzy że Bóg Go wskrzesił z martwych to jest to na pewno osoba narodzona z Boga.
Dlatego Jan pisze :Każdy kto wierzy że Jezus jest mesjaszem z Boga się narodził - 1J5.1
W praktyce oznacza to że każdą osobę ochrzczoną i wyznającą Jezusa jako Pana powinienem uznać za narodzoną z Boga.Oczywiście pozostaje pytanie czy dana osoba wyznaje Jezusa szczerze.Moim zdaniem jednak zabawa w osądy w takich sprawach,jesli nie jest się prorokiem, jest stawianiem sie na miejscu Boga.

Gdy przeczytałam powyższe wersety powstalo natychmiast znowu pytanie o jakim chrzcie piszesz. O chrzcie Duchem sw czy o chrzcie wiary, ( -> taki chrzest jest znakiem Nowego przymierza) no i jak ochrzczoną? Świadomie czy nieswaidomie, bez wairy - w wieku niemowlęcym



Nie zwróciłaś uwagi na słowo wszyscy w fragmencie odnosz,ącym sie do chrztu wodnego:

Czyż nie wiadomo wam, że my wszyscy, którzyśmy otrzymali chrzest zanurzający w Chrystusa Jezusa, zostaliśmy zanurzeni w Jego śmierć? (4) Zatem przez chrzest zanurzający nas w śmierć zostaliśmy razem z Nim pogrzebani po to, abyśmy i my wkroczyli w nowe życie - jak Chrystus powstał z martwych dzięki chwale Ojca. (5) Jeżeli bowiem przez śmierć, podobną do Jego śmierci, zostaliśmy z Nim złączeni w jedno, to tak samo będziemy z Nim złączeni w jedno przez podobne zmartwychwstanie. (6) To wiedzcie, że dla zniszczenia grzesznego ciała dawny nasz człowiek został razem z Nim ukrzyżowany po to, byśmy już więcej nie byli w niewoli grzechu. (7) Kto bowiem umarł, stał się wolny od grzechu.


Chrzest to chrzest, wszyscy to wszyscy.
Niemowlęctwo nie stnowi przeszkody w otrzymaniu Ducha Świetego jakl o tym świadczy przykład Jana chrzciciela który został napelniony Duchem już w łonie matki

Cytat:
Otóż z biblii wynika że z że narodzenie z Boga wcale tego automatycznie nie zapewnia:
Szymon uwierzyl i przyjął chrzest - był więc narodzony z Boga.

Nie bardzo. Szymon nie miał prawdziwej wiary. Uwierzyl co prawda i zostal ochrzczony lecz zobacz co dalej wyprawia:
Kiedy Szymon ujrzał, że Apostołowie przez nakładanie rąk udzielali Ducha Świętego, przyniósł im pieniądze. (19) Dajcie i mnie tę władzę - powiedział - aby każdy, na kogo nałożę ręce, otrzymał Ducha Świętego. (20) Niech pieniądze twoje przepadną razem z tobą - odpowiedział mu Piotr - gdyż sądziłeś, że dar Boży można nabyć za pieniądze. (21) Nie masz żadnego udziału w tym dziele, bo serce twoje nie jest prawe wobec Boga
Od imienia Szymona Czarnoskiężnika pochodzi słowo 'symonia', którym określa się kupczenie rzeczami świętymi.
Cytat:
Apostołowie nie poddają tego w wątpliwośc. Mówią natomiast co mu jest potrzebne - nawrócenie i modlitwa.

Nie, nie. To Ty nie poddajesz tego w wątpliwość.


Gdyby szymon był niewierzący to apostołowie powiedzieliby mu żeby nawrócił się i przyjął chrzest.
Czy twoim zdaniem Szymon powinien ochrzcić się powtórnie?

Bardzo proszę o konkretną odpowiedż
Albertus
Aktywny
 
Posty: 489
Dołączył(a): Wt lip 24, 2007 8:33 pm

Postprzez admin » N lis 09, 2008 5:17 pm

Albertus : Motorem napędowym protestantyzmu moim zdaniem od poczatku była też Chciwość.


No prosze :D To protestanci zbierali duza kase za dawanie odpustow za czasów Marcina Lutra. No i pewien ks. Tetzel byl tak obruszony, ze napominal protestantów i Lutra na czele, aby nie brali od ludzi pieniedzy za obiecanki cacanki a naiwnemu radosc (odbpusty). Bo przeciesz Luter chodzil i mawial:

Gdy tylko złoto w misce zadzwoni, do nieba jakaś duszyczka pogoni (niem. Sobald der Gülden im Becken klingt im huy die Seel im Himmel springt).

Szanowny zas ks. rzymsko-kat. Johann Tetzel obruszony tym prostowal wszystkie te wypaczenia protestanckie.

Inne wypaczenie protestanckie znane wówczas to kupowanie urzędów koscielnych za pieniądze. Kler rzymsko katolicki byl bardzo przeciwny takim praktykom wśród protestantów. Jak oni mogli to robic.

Juz nie wspomnę o braniu przez protestantow pieniędzy za z:
- chrzty
- pogrzeby
- śluby
i inne

Ci protestanci to tylko o kasie. Nawet chodząc po domach (po kolędzie) ich księża żądają koperty z pieniądzmi.
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez Albertus » N lis 09, 2008 7:25 pm

Ci protestanci to tylko o kasie. Nawet chodząc po domach (po kolędzie) ich księża żądają koperty z pieniądzmi.


Mówiąc o chciwości jak motorze napędowym protestantyzmu miałem na myśli nie to że wszyscy protestanci są chciwcami.
Szczególnie polskim protestantom trudno coś tutaj zarzucić.
Zapewne są oni szlachetniejsi od niejednych polskich nominalnych katolików w wielu sprawach.

Myślałem o książętach którzy zostając protestantami kierowali się chciwością bo umożliwiało im to zrabowanie dóbr kościelnych.Oni zapewnili rozwój protestantyzmu.O nich zbiegał też Luter i zdaje się w 1526 przyznał im władzę biskupią w sprawach organizacyjnych.Książęta też niejednokrotnie wpływali na wykład wiary.Kto raz zasmakował takiej władzy to już w stronę Rzymu sie nie zwrócił...
Poza książętami mnóstwo ludzi wzbogaciło się na takim rabunku.
W Anglii mówiło sie nawet o "nowej szlachcie"

Chodziło mi również o wiarę że bogactwo na ziemi wskazuje na Bożą łaskę.Odbiciem tej wiary są dzisiaj ideologie prosperity


*Kiedy człowiek się rodzi, chrzest mu sprzedajecie,
Grzesznikom sprzedajecie raj na tamtym świecie.
Sprzedajecie kochankom śluby u ołtarza.
Starcom sprzedajecie kartkę do grabarza,
Sprzedajecie kazania, msze, błogosławieństwa,
Krzyżyki, szkaplerzyki, prawa, dostojeństwa.
Wszelkie świętości w gotowy grosz się u was zmienia,
Że dziś wasz Kościół stał się bazarem zbawienia.


Nie kwstionuję oczywiścię chciwości niektórych księży katolickich

jednak wiktor Hugo pomimo że pisał piękne książki i miał szlachetne intencjie to był lewicowym liberałem wrogim Kościołowi.

Poza tym to w biblii zaskakująco dużo pisze o zbiórkach pieniężnych jakie Paweł robił wśród wiernych na potrzeby apostołów.

Zdziwiłabyś się też jak wiele protestanccy pastorzy mówią o potrzebie płacenia dziesięciny

Widziałem kiedyś taki film na temat Benny Hinna znanego amerykańskiego kaznodziei,nakręcony zresztą przez protestantów,.
Zapewniam cię że z jego bogactwem i luksusem w jakim żyje nie może się raczej równać żaden katolicki ksiądz ani biskup
Albertus
Aktywny
 
Posty: 489
Dołączył(a): Wt lip 24, 2007 8:33 pm

Postprzez asa » N lis 09, 2008 8:14 pm

Albertusie drogi, poki nie zrozumiesz, ze na to wyznawcach nauk KRK ciąży grzech odłączenia od prawdziwej ewangelii (a przynajmniej nie poddasz w wątpliwość swoich opinii.)
– nie pójdziesz w pełni za Chrystusem.
O nowonarodzeniu napisałam wystarczająco dużo i zdaje się dość jasno. Wystarczy przeczytać ponownie moje posty.
O chrzcie wiary, chrzcie wodnym nie możesz się wypowiadać, bowiem to jest ci obce.
Gdzie uczęszczam na nabożeństwa- dowiesz się szukając w archiwum, bo pisałam o tym już w trakcie rozmowy z inna osobą.

Nie wciągniesz mnie w rozmowy o „niegodziwosciach”.
asa
Aktywny
 
Posty: 637
Dołączył(a): Pt kwi 25, 2008 9:29 pm

Postprzez Albertus » N lis 09, 2008 8:42 pm

Albertusie drogi, poki nie zrozumiesz, ze na to wyznawcach nauk KRK ciąży grzech odłączenia od prawdziwej ewangelii (a przynajmniej nie poddasz w wątpliwość swoich opinii.)
– nie pójdziesz w pełni za Chrystusem.


A ja myślałem że zbawienie jest z łaski przez wiarę!!

A tu jeszcze muszę jeszcze dodać zrozumienie błędów katolickich i poddać w wątpliwość swoje opinie :D :D :wink:

A ktoś mi niedawno zarzucał że to KK dodaje coś do Bożej łaski i każe spełniać jakieś dodatkowe warunki. :wink:

O nowonarodzeniu napisałam wystarczająco dużo i zdaje się dość jasno. Wystarczy przeczytać ponownie moje posty.


Że dużo to sie zgodzę...


O chrzcie wiary, chrzcie wodnym nie możesz się wypowiadać, bowiem to jest ci obce.


Jakbyś była prorokinią to byś wiedziała co jest mi obce a co nie.


Gdzie uczęszczam na nabożeństwa- dowiesz się szukając w archiwum, bo pisałam o tym już w trakcie rozmowy z inna osobą.


Wybacz ale 250 postów...
Kawał lenia ze mnie :oops:

Nie wciągniesz mnie w rozmowy o „niegodziwosciach”.


Nie chcę cie w nic wciągać ale chcę ci uświadomić dysproporcje w powszechnej wiedzy na temat katolicyzmu i protestantyzmu

Szkoda też że nie chcesz odpowiedzieć na konkretne pytania które zadałem:

Gdyby szymon był niewierzący to apostołowie powiedzieliby mu żeby nawrócił się i przyjął chrzest.
Czy twoim zdaniem Szymon powinien ochrzcić się powtórnie?

Czy wiesz że w Kościele są biskupi i diakoni?

Kościół od początku był zorganizowaną wspólnotą z urzędem apostolskim ustanowionym przez Chrystusa

Kto pełni ten urząd w twojej wspólnocie?

Napisz też gdzie był Kościół i kto do niego należał zanim pojawili sie protestanci?
Albertus
Aktywny
 
Posty: 489
Dołączył(a): Wt lip 24, 2007 8:33 pm

Postprzez asa » N lis 09, 2008 9:06 pm

najpierw musze - chciec z Toba rozmawiac, zeby odpowiedziec na pytania.
potraktuje chyba powaznie slowa Jezusa z Mt7,6..., i chce zaznaczyc, ze nie chodzi mi o "humanistyczne zagłebianie sie" bo jestesmy tylko ludzmi, w naszej rozmowie, a o to, ze mamy mowic jak słowo, bo to ono jest tą perłą.
Ostatnio edytowano Pn lis 10, 2008 10:05 pm przez asa, łącznie edytowano 1 raz
asa
Aktywny
 
Posty: 637
Dołączył(a): Pt kwi 25, 2008 9:29 pm

Postprzez Albertus » N lis 09, 2008 11:01 pm

Dobrze zastanów się czy twoja wiara opiera się tylko na Jezusie Chrystusie
a nie na nienawiści
Albertus
Aktywny
 
Posty: 489
Dołączył(a): Wt lip 24, 2007 8:33 pm

Postprzez asa » N lis 09, 2008 11:19 pm

:) pozdrawiam
asa
Aktywny
 
Posty: 637
Dołączył(a): Pt kwi 25, 2008 9:29 pm

Postprzez Albertus » N lis 09, 2008 11:29 pm

Również pozdrawiam :)
Albertus
Aktywny
 
Posty: 489
Dołączył(a): Wt lip 24, 2007 8:33 pm

Postprzez asa » Pn lis 10, 2008 10:34 pm

Albertusie, juz ochlonelam z emocji (braci odłaczonych, co to przyłączeni -wg mnie, a nie odłączeni - wg Ciebie....)
i pragne Cie bardzo przeprosic za moj ton w rozmowie, za to że sprawilam Ci przykrosc tym i owym.
Nie potrafie z Toba rozmawiac, moze ktos inny wykaze wiecej pokory.
asa
Aktywny
 
Posty: 637
Dołączył(a): Pt kwi 25, 2008 9:29 pm

Postprzez Robertamigo » Pn gru 29, 2008 2:07 am

Szymon nie musial sie chrzcic na nowo ,poniewaz jego nawrocenie bylo tylko pozorne,patrz Jana 1,13 gdzie pisze ze stajemy sie dzieckiem Boga,nie z woli mezczyzny,lecz z woli Boga. Motywacja Szymona bylo uzyskanie daru udzielania Ducha Sw. a nie szczera chec pojednania sie z Bogiem.Bog nie da sie oszukac.
Gdzie byl Kosciol przed Reformacja i kto do niego nalezal? Proste, Kosciol w znaczeniu nadrzednym to dzieci Boga( Jana 1,13) ,ludzie ktorzy przyjeli swiadomie Pana jako swojego zbawiciela. Instytucja o nazwie KrK zadawala sobie duzo trudu w przesladowniu tych samych. (patrz historie ruchow protestanckich).

Jesli chodzi o chrzest, to KrK nie rozroznia miedzy chrztem wodnym i duchowym, nie wpomnie juz o chrzcie ogniem.
150 przekazow z NT stawia sprawe jasno i jest swiadectwem nie do podwazenia, ze kazdy chrzest woda byl poprzedzony szczerym nawroceniem sie. Nadanie obrzadkowi chrztu woda mocy zbawczej to herezja,
Znajdujacy sie w cazarei poganie byli ochrzczeni po tym ,jak zostali zbawieni (Dz 10,44-48).
Sam Jezus nie chrzcil (J 4,1-2),dziwne to przeoczenie,jesli chrzest jest konieczny do zbawienia.
Pawel dziekowal Bogu za to ,ze ochrzcil niewielu Koryntian (1 Kor.1,14-16) Dziwne dziekczynienie jesli chrzest jest konieczny do zbawienia.

Wiemy ze tylko szczere przyjecie ofiary Pana za nasze grzechy daje nam zbawienie. Napisalem daje,bo jest ono laska czyli darmo. Bog nie karze 2 razy,raz juz ukaral swojego Syna za moje grzechy i jego ofiara byla doskonala,zupelna,ja sam nie jestem wstanie nic do tego dodac, Jesli by bylo inaczej to musialbym miec dwoch Zbawicieli: Pana Jezusa i mnie samego.
W NT Chrzest jest utozsamiony ze smierciom i pogrzebem ,a nie duchowymi narodzinami.
W Ewangeli Jana 3 nie ma ani slowa o chrzcie tylko o odrodzeniu duchowym przez wywyzszenie Jezusa porownanego tu do weza,ktorego wywyzszyl Mojzesz. Woda (5) to woda zywota, ta sama ktora Pan obiecal dac Samarytance przy studni i utozsamiana jest ze Slowem- Efez.5,25-26;1P.1,23;Jak.1,18.
Robertamigo
Aktywny
 
Posty: 301
Dołączył(a): So gru 27, 2008 8:05 pm
Lokalizacja: BRD / Zory

Postprzez asa » N lis 01, 2009 12:22 am

Kochani Swięci - najlepsze zyczenia wraz z błogosłowieństwem Aronowym (Nu6, 24-26) z okazji dnia wszystkich swiętych :)
asa
Aktywny
 
Posty: 637
Dołączył(a): Pt kwi 25, 2008 9:29 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusje i polemiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron