Teraz jest Cz kwi 25, 2024 11:28 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

smierc bliskich + wszystkie watki luzno zwiazane

Forum służy do dyskusji o charakterze polemicznym na różne tematy związane z teologią chrześcijańską.

Postprzez Albertus » Cz lis 27, 2008 7:26 pm

Znowu zaczynasz mnie obrażać a potem będziesz mieć pretensje że ja sie bronię.

A kogo urodziło stworzenie?

Kim jest Jezus Chrystus?

Czy ty wogóle wierzysz we Wcielenie?


Co znowu widzisz złego w tych pytaniach?

To są podstawowe pytania dla chrzescijanina.
Albertus
Aktywny
 
Posty: 489
Dołączył(a): Wt lip 24, 2007 8:33 pm

Postprzez admin » Cz lis 27, 2008 7:36 pm

Odbiegliscie od tematu.
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez asa » Cz lis 27, 2008 8:08 pm

Nie obrazam Cie, Albertus, nie wymyślaj.

Twoje mącenie polega na tym, ze próbujesz w „podst. pytaniach dla chrześcijanina”
uciec od głupstwa, które napisałeś. Zamiast pomyśleć….
Na podst wielu rozmow, które przeprowadziliśmy, obserwuję, ze tak robisz. I tyle.
A propos postu Admina,- Albertus już wielokrotnie odbiegł od tematu, który brzmi: Śmierć bliskich. ( prosilam o Twoja ingerencje Adminie, a poniewaz milczales, towarzyszylam wiernie ALbertusowi :oops: :wink: )

juz siedze cichutko :)
asa
Aktywny
 
Posty: 637
Dołączył(a): Pt kwi 25, 2008 9:29 pm

Postprzez Albertus » Cz lis 27, 2008 8:22 pm

Odbiegliscie od tematu.


Myślę że jednak nie do końca tak jest.O ile dobrze pamietam to w temacie chodziło o lęk przed uczestnictwem protestantow w katolickich uroczystościach pogrzebowych ich zmarlych rodzicow

lęk ten wynika z przekonania o katolickim bałwochwalstwie i innych rzekomych katolickich błedach.

Stąd dyskusja o tych rzekomych błędach

ale oczywiscie mozna utworzyc nowy temat
Na przyklad:

"Kogo urodzila Maryja czyli kim jest Jezus Chrystus?"

Nie obrazam Cie, Albertus, nie wymyślaj.

Twoje mącenie polega na tym, ze próbujesz w „podst. pytaniach dla chrześcijanina”
uciec od głupstwa, które napisałeś. Zamiast pomyśleć….


A ja głupi sie tłumaczyłem że moja wrazliwośc stępiała od dyskusji na forach :wink: :cry: :D :lol:
Albertus
Aktywny
 
Posty: 489
Dołączył(a): Wt lip 24, 2007 8:33 pm

Postprzez asa » Cz lis 27, 2008 9:58 pm

Albertus napisał(a):
A ja głupi sie tłumaczyłem że moja wrazliwośc stępiała od dyskusji na forach :wink: :cry: :D :lol:


znaczy, moja stepiała, oj, niechybny to znak, ze powinnam przestac pisac.
odpocznijcie dobrzy ludkowie od asy :)
asa
Aktywny
 
Posty: 637
Dołączył(a): Pt kwi 25, 2008 9:29 pm

Postprzez Albertus » Cz lis 27, 2008 10:40 pm

znaczy, moja stepiała, oj, niechybny to znak, ze powinnam przestac pisac.
odpocznijcie dobrzy ludkowie od asy


To czy chcesz dalej pisać to już twoja decyzja.

Ja w każdym razie oczekuję odpowiedzi na moje pytania:

A kogo urodziło stworzenie?

Kim jest Jezus Chrystus?

Czy ty wogóle wierzysz we Wcielenie?

Nie bardzo rozumiem jaki masz z tym problem?

Chyba ze rzeczywiście nie wierzyłabyś we wcielenie

O to cię jednak nie posądzam.

Raczej o to że unikasz odpowiedzi chcąc za wszelką cenę odmówić przyznania racji katolikowi
Albertus
Aktywny
 
Posty: 489
Dołączył(a): Wt lip 24, 2007 8:33 pm

Postprzez asa » Cz lis 27, 2008 11:44 pm

W czym mam ci przyznać rację? Ze Maryja urodziła Boga?
Tego, który istniał, zanim cokolwiek powstało?
Mam dac zgode na nonsens?
Zgode na kult prostej, skromnej grzesznicy z Nazaretu?
Na (kult) TeoTokos?
Jezus przyjoł z niej ciało, nie boskosc.
Biblia NIC nie mówi, ze Maria urodziła Boga.

Uciekasz od tego swojego stwierdzenia, zasłaniając się innymi pytaniami. Piszesz, co Ci wygodnie, np. wczesniej wziołes ze swojej głowy stwierdzenie, ze napisałam Ci, ze jestes świnia. Gdzie to napisałam? Po prostu piszesz nieprawdę.
Posłuchaj, jeśli stwierdzam, ze stępiałam z wrażliwością, zresztą zgodnie z Twoja uwagą, to ważniejsze dla mnie jest przestać pisać, bo nikogo nie zbuduję. Jeśli tego nie rozumiesz, to trudno.
asa
Aktywny
 
Posty: 637
Dołączył(a): Pt kwi 25, 2008 9:29 pm

Postprzez Albertus » Pt lis 28, 2008 4:03 pm

To czy chcesz dalej pisać to już twoja decyzja.

Ja w każdym razie oczekuję odpowiedzi na moje pytania:

A kogo urodziło stworzenie?

Kim jest Jezus Chrystus?

Czy ty wogóle wierzysz we Wcielenie?
Albertus
Aktywny
 
Posty: 489
Dołączył(a): Wt lip 24, 2007 8:33 pm

Postprzez admin » So lis 29, 2008 11:10 am

Justyna dobrze piszesz. Ludziom sie przewraca w głowach jak za dużo studiują filozofii zamiast Biblii.

Ja również nie modle sie do kolezanki ani kolegi, aniolow, itp. Zwracam sie do Boga Ojca w im. Jezusa jak Biblia (NT) jasno nam o tym mowi.

NIe korzystam z uslug zmarłych bo mogą byc w piekle a nie w niebie. To tylko ktoś zakłada, ze on jest w Niebie i się modli do niego. Oby sie kiedyś nie zdziwił. W Biblii nie ma nawet słowa, ze Maryja jest w Niebie czy inni apostołowie. W Niebie na pewno jest Bog Ojciec i Jezus i z ich pomocy korzystajmy.
Ostatnio edytowano So lis 29, 2008 11:47 am przez admin, łącznie edytowano 1 raz
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez Jacek Wierciak » So lis 29, 2008 11:28 am

W Niebie również jest Henoch i Eliasz :) Wiemy to z Biblii. Jednakowoż sugerowałbym (w zgodzie z wypowiedziami Admina, Asy i innych, modlitwę wyłącznie do Boga w imieniu Jezusa.

Pozdrawiam,
Jacek Wierciak
Jacek Wierciak
 

Postprzez Albertus » So lis 29, 2008 5:14 pm

Albertus wiec Ty uwarzasz ze Maria urodziła Boga? Przeciez to jest nonsens. Wystarczy dokładnie przeczytac początki 4 Ewangelii.


Czytam:

(14) A Słowo ciałem się stało i zamieszkało wśród nas, i ujrzeliśmy chwałę jego, chwałę, jaką ma jedyny Syn od Ojca, pełne łaski i prawdy.



Dyskusja na tym forum jest dla mnie niezwykle pouczająca!!

Okazuje sie ze protestanci najwyrażniej nie wierza we wcielenie Boga.

Skoro to nonsens to zapewne ty uświadomisz mi
A kogo urodziło stworzenie?

Kim jest Jezus Chrystus?
Ale po co prosic kogos o wstawiennictwo i te sprawy jesli Bóg jest przed nami


A po co zwracał się z prosba o modlitwe apostoł Paweł?

Rz15
(30) Proszę więc was, bracia, przez Pana naszego Jezusa Chrystusa i przez miłość Ducha, abyście udzielili mi wsparcia modłami waszymi za mnie do Boga, (31) abym wyszedł cało z rąk niewiernych w Judei i by moja posługa na rzecz Jerozolimy została dobrze przyjęta przez świętych (32) i żebym za wolą Bożą z radością do was przybył i mógł się dzięki wam pokrzepić

Bóg jest gotów nas wysłuchac a my modlimy sie do kogos innego. Jest napisane "...bo ja jestem Bogiem Twoim zazdrosnym" lub "...jestem Bogiem żądającym wyłączności" a tu jest jak wół napisane.


Idąc twoim tokiem myslenia to Bóg powinien być zazdrosny o rzymian a Paweł nie wierzył że Bóg jest przed nim i jest gotów go wysłuchać
A może twoim zdaniem był bałwochwalca?

Ale widze ze to jest konwersacja niekończąca sie:)


No właśnie!
Człowiek tłumaczy i tłumaczy a tu ciągle powtarzane te same absurdalne zarzuty

Ludziom sie przewraca w głowach jak za dużo studiują filozofii zamiast Biblii.


Nie studiowałem filozofii ani teologii

Od 12 roku życia czytam biblię.

Ja również nie modle sie do kolezanki ani kolegi, aniolow,


I nie prosisz ich nigdy o modlitwę? A tych ktorzy to robią potępiasz jako bałwochwalców?I uważasz że to jest biblijne?
NIe korzystam z uslug zmarłych bo mogą byc w piekle a nie w niebie. To tylko ktoś zakłada, ze on jest w Niebie i się modli do niego. Oby sie kiedyś nie zdziwił. W Biblii nie ma nawet słowa, ze Maryja jest w Niebie czy inni apostołowie. W Niebie na pewno jest Bog Ojciec i Jezus i z ich pomocy korzystajmy.


A czyrzymianie których Paweł prosił o modlitwę byli w niebie?

Czy miał pewność czy ci którzy usłyszą jego prośbę będą zbawieni?

A jesli nie to co?Bałwochwalstwo?

W Niebie również jest Henoch i Eliasz Wiemy to z Biblii. Jednakowoż sugerowałbym (w zgodzie z wypowiedziami Admina, Asy i innych, modlitwę wyłącznie do Boga w imieniu Jezusa.


Jacku!

Czym innym jest zwracanie się z prośbą o modlitwę do świetych na ziemi i w niebie i do aniołów a czym innym zwracanie sie do Boga.

Czy jesliby ktoś zaczął nazywać zwracanie sie Pawła do rzymian z prośbą o wstawiennictwo modlitwą to czy zmieniloby to postać rzeczy?
I czy Paweł nie powinien pisać w listach takich próśb z lęku przed bałwochwalstwem?
Albertus
Aktywny
 
Posty: 489
Dołączył(a): Wt lip 24, 2007 8:33 pm

Postprzez frad » N lis 30, 2008 2:33 am

nie bede sie wypowiadal za protestantow, poniewaz nie z kazdym protestantem sie zgadzam w zrozumieniu tego kim jest Chrystus - podobnie jak sa katolicy ktorzy uwazaja ze Benedykt XVI nie jest Glowa Kosciola - np. starokatolicy czy polskokatolicy

wypowiem sie za siebie - wierze ze Miriam zrodzila CIALO Boga ale nie Boga, wierze e nie byla zawsze dziewica (Biblia wyraznie wskazuje iz wspolzyla po urodzeniu Jezusa ze swoim mezem)

ale chce Cie Albertus spytac o cos wazniejszego niz kult maryjny a zwiazanego z pogrzebem posrednio dosc mocno: czy jestes pewien swej wiecznosci z Bogiem po fizycznej Twojej smierci i dlaczego tak lub dlaczego nie?
frad
Aktywny
 
Posty: 864
Dołączył(a): Wt kwi 10, 2007 12:40 pm

Postprzez Albertus » N lis 30, 2008 11:20 am

nie bede sie wypowiadal za protestantow, poniewaz nie z kazdym protestantem sie zgadzam w zrozumieniu tego kim jest Chrystus - podobnie jak sa katolicy ktorzy uwazaja ze Benedykt XVI nie jest Glowa Kosciola - np. starokatolicy czy polskokatolicy


Głową Koscioła jest Chrystus.

wypowiem sie za siebie - wierze ze Miriam zrodzila CIALO Boga ale nie Boga,


:|

Nie bardzo rozumiem.

A czy nie wydaje ci się że urodziła Osobę?

wierze e nie byla zawsze dziewica (Biblia wyraznie wskazuje iz wspolzyla po urodzeniu Jezusa ze swoim mezem)


Nie dziewictwo Maryi jest elementem twojej wiary?

czy jestes pewien swej wiecznosci z Bogiem po fizycznej Twojej smierci i dlaczego tak lub dlaczego nie?


Jeżeli wytrwam w Chrystusie i nie zejdę z drogi Prawdy to tak.

Mam taka nadzieję.
W nadziei już jestem zbawiony

Dlaczego?

Bo tak pisze w biblii
Albertus
Aktywny
 
Posty: 489
Dołączył(a): Wt lip 24, 2007 8:33 pm

Postprzez frad » Wt gru 02, 2008 12:55 am

Albertus napisał(a):
nie bede sie wypowiadal za protestantow, poniewaz nie z kazdym protestantem sie zgadzam w zrozumieniu tego kim jest Chrystus - podobnie jak sa katolicy ktorzy uwazaja ze Benedykt XVI nie jest Glowa Kosciola - np. starokatolicy czy polskokatolicy


Głową Koscioła jest Chrystus.

wypowiem sie za siebie - wierze ze Miriam zrodzila CIALO Boga ale nie Boga,


:|

Nie bardzo rozumiem.

A czy nie wydaje ci się że urodziła Osobę?

wierze e nie byla zawsze dziewica (Biblia wyraznie wskazuje iz wspolzyla po urodzeniu Jezusa ze swoim mezem)


Nie dziewictwo Maryi jest elementem twojej wiary?

czy jestes pewien swej wiecznosci z Bogiem po fizycznej Twojej smierci i dlaczego tak lub dlaczego nie?


Jeżeli wytrwam w Chrystusie i nie zejdę z drogi Prawdy to tak.

Mam taka nadzieję.
W nadziei już jestem zbawiony

Dlaczego?

Bo tak pisze w biblii
Super ze masz nadzieje zbawienia ale nadzieja to nie pewnosc a Bog chce bys mial pewnosc - por. I Jana 5. Zrobiles to o czym mowi Rzymian 10:9-10 i 17?

Maria nie zrodzila Osoby gdyz ta Osoba istniala zanim urodzila sie Maria. Zrodzila tej Osoby CIALO.

Tak, wierzenie w to ze Maria uprawiala seks z Jozefem jest czescia mojej wiary gdyz tak wlasnie mowi Biblia a wierze w jej calosc - wszystkie 66 ksiag. Podobnie jak czescia mojej wiary jest wierzenie w to ze Darwin mial de facto cos zblizonego do halucynacji po LSD a nie ze byl wielkim odkrywca prawdy skoro Biblia mowi ze szympans nie jest moim ,,kuzynem".
frad
Aktywny
 
Posty: 864
Dołączył(a): Wt kwi 10, 2007 12:40 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusje i polemiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron