Teraz jest Cz kwi 18, 2024 8:49 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Jak wyciagac kase od naiwnych chrzescijan przez innych chrz?

Forum służy do dyskusji o charakterze polemicznym na różne tematy związane z teologią chrześcijańską.

Jak wyciagac kase od naiwnych chrzescijan przez innych chrz?

Postprzez kafar2 » Pt sie 29, 2008 12:22 pm

Niestety ale dla wielu ludzi chrzescijanstwo to nie styl zycia ale biznes. Jak widac po USA jest to rynek wart miliardy dolarow. Wiec co jakis czas pojawiaja sie ludzie, ktorzy chca dla siebie kawalek tego tortu. Nie cofna sie przed niczym, zeby tylko sprzedac siebie i swoj produkt. Czy spotkales sie z takimi ludzmi? Czy masz jakas rade dla tych, ktorzy byli naiwni? Jesli tak to napisz.
kafar2
Aktywny
 
Posty: 226
Dołączył(a): Wt sty 09, 2007 7:24 pm

Postprzez hungry » Pt sie 29, 2008 1:02 pm

No pewnie że się spotkałem z takim głoszeniem np. "że jak nie dasz dziesięciny w jednym miesiącu znaczy że w tym miesiącu to zapewne zgrzeszyłeś lub coś jest nie tak z Tobą w Twoim wzroście duchowym... ": - Mniej więcej zacytowałem właśnie wypowiedź pewnego pastora z zagranicy głoszącego w Polsce. Nie podam nazwiska niestety by nie robić mu reklamy...
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez kafar2 » Pt sie 29, 2008 1:05 pm

A czy spotkales sie z wyciaganiem kasy przy uzyciu metody na proroctwo albo uzdrowienie?
kafar2
Aktywny
 
Posty: 226
Dołączył(a): Wt sty 09, 2007 7:24 pm

Postprzez hungry » Pt sie 29, 2008 1:14 pm

kafar2 napisał(a):A czy spotkales sie z wyciaganiem kasy przy uzyciu metody na proroctwo albo uzdrowienie?

Na szczęście jedynie przez kazania tego typu ale i tak uważam to za żałosne. Dzięki Bogu że rozliczy nauczycieli zgodnie z 3 rozdziałem 1 listu do Koryntian... jak również Mt 3:10-12; Łk3:8-9; Mt 13:24-30
A odnośnie proroków i proroctw wprawdzie w Nowym testamencie nie ponosi śmierci taki prorok ale myślę że jednak dalej słowo z Izajasza jest aktualne Izajasza 8:19-20 - że Bóg również się rozprawi tutaj z wszelką korupcją.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez hungry » Pt sie 29, 2008 10:09 pm

Tym bardziej ze w kontekscie watku chodzi o wyłudzanie kasy od wierzacych na nabozenstwach w zborach. Sorki j25 ale rozbawil mnie tekst admina :D
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez hungry » So sie 30, 2008 8:40 am

Jacek orkiestra Pana Jerzego Owsiaka nie ma tu nic na temat więc proszę wróć do tematu, nic Tobie do tego co admin napisał wspominając jedynie o orkiestrze a nie tworzył moim zdaniem Offtopicu. I nie musi nikogo moim zdaniem przepraszać a tym, bardziej że już wyjaśnił powyżej i ma prawo uważać jak uważa.
Choć uważam że admin nie potrzebnie o nim wspomniał. Bo mało to ma wspólnego z tematem.
Co do podawania nazw kościołów Jacek też byłbym ostrożny. Jednak kościół jest własnością zawsze Boga a nie pastorów którzy także popełniają błędy. A jednak kościół o jakim wspomniałeś Jacku z tego co mi wiadome jest ugruntowany na tych samych podstawy wiary co inne ewangeliczne zbory (popatrz choćby na alians ewangeliczny). Ponieważ Bóg jest widzącym co piszemy i On nie pozwoli szydzić z jego dzieci z jakiegokolwiek kościoła. Pozdrawiam i przemyśl to Jacku i wróć do tematu. Wróćmy do tematu który jest bardzo istotny tutaj o wyłudzaniu pieniędzy od naiwnych chrześcijan myślących że łoża na Boże dzieło a tak naprawdę są oszukiwani i pieniądze ich są np. używane po to aby przywódca miał nowy samolot prywatny aby jak np. jeden z nich się tłumaczył głupio nie podam nazwiska by nie robić reklamy, rzekł publicznie w TV: "żebym się nie zmęczył". Podpowiem jedynie że ma on potężną służbę "uzdrawiania", podałem w cudzysłowie dlatego że wątpliwe jest dla mnie czy to akurat ma on z daru Bożego a o jakim mowa w 1 Kor 12 - dar uzdrowienia, raczej jest to IMHO coś w rodzaju placebo.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez hungry » So sie 30, 2008 9:22 am

No cóż orion opinie niektórych często niechcący tworzą OT ale nie znaczy że należy to kontynuować więc lepiej przejść dalej do tematu... Słyszałem wiele razy już przegięcia, kolejny przykład innego kaznodziei którego ceniłem i słuchałem do czasu. Powiedział on wręcz dosłownie że "pieniądze to życie" mówił to w kontekście właśnie dawania i łożenia na wszelką dobrą sprawę że warto Bogu zaufać. Ale moim zdaniem właśnie to się wręcz kłóci z zaufaniem Bogu takie twierdzenie że "pieniądze to życie". Jeśli Jezus jest moim życiem to chyba nie mamona nie sprawiedliwości? A wiemy że niemożna przecież służyć Bogu i mamonie... IMHO to też mówił jednak po to aby wyłudzić kasę od wierzących.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez admin » So sie 30, 2008 9:24 am

OK. Jesli chcecie zawerzyc temat do kosciolow nie mam nic przeciw.

Temat jednak w zyiu istnieje jakim jest wyciaganie kasy od ludzi wierzacych, ktorzy bezwiednie poddaja sie temu bez zastanowienia, ze maja inne priorytety w zyciu. Tak jak napisalem trudno to zrozmiec jednak warto.

Watek zostal wydzielony i mamy nowy temat o dawaniu pieniedzy swiatu aby to on decydowal jak pomagac innym.

http://forum.chrzescijanin.pl/viewtopic ... 8976#48976
Ostatnio edytowano So sie 30, 2008 9:37 am przez admin, łącznie edytowano 1 raz
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez hungry » So sie 30, 2008 9:29 am

admin napisał(a):OK. Jesli chcecie zawerzyc temat do kosciolow nie mam nic przeciw.

Adminie kefar już dawno to zawężył w drugim swoim poście
kafar2 napisał(a):A czy spotkales sie z wyciaganiem kasy przy uzyciu metody na proroctwo albo uzdrowienie?
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez kafar2 » So sie 30, 2008 4:11 pm

Jesli ktos chcialby poznac od podszewki jak dziala 'biznes' chrzescijanski to na youtube mozna sobie obejrzec dokument, ktory notabene dostal oskara, a ktory pokazuje mechanizmy, ktore stoja za tzw uzdrowicielami, teleewangelistami i prorokami.
http://www.youtube.com/watch?v=fKln1sQXvmo

Film sklada sie z 9 czesci a link jest do czesci pierwszej. Film jest w jezyku angielskim.

Zeby nie bylo jakichs nieporozumien podczas ogladania to trzeba wiedziec, ze czlowiek ten jest czlowiekiem niewierzacym.
kafar2
Aktywny
 
Posty: 226
Dołączył(a): Wt sty 09, 2007 7:24 pm

Postprzez hungry » So sie 30, 2008 4:57 pm

a może by tak polskie tłumaczenie?
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm


Powrót do Dyskusje i polemiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron