Teraz jest Pt kwi 26, 2024 7:55 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

My mamy tylko jeden wybór (przed naszym życiem)!

Forum służy do dyskusji o charakterze polemicznym na różne tematy związane z teologią chrześcijańską.

Re: My mamy tylko jeden wybór (przed naszym życiem)!

Postprzez Smok » Cz lip 17, 2008 9:15 pm

myślący napisał(a):Bo katolicy uważają (i dlatego ja też przez bardzo długi czas) że my zawsze na tej Ziemi mamy wolną wolę i robimy dlatego cały czas wolne wybory: co jest absurdalne, bo ja wtedy mogę być np. doskonale bezgrzeszny teraz, a za 10 lat nawrócić się nagle w chwili śmierci na najgorszego bezbożnika i pójść do Piekła! Albo to też pozwala na taką chyba bardzo popularną myśl wśród katolików: że wtedy można grzeszyć całe życie a nawrócić się dopiero na starość= ta teoria wtedy wytłumacza dużą ilość starców na mszach katolickich a bardzo duży brak młodzieży na nich (z tego co widziałem i słyszałem).

A z drugiej strony protestanci (większość, ja czytałem. i ja mam dyskusję z takim protestantem w tym temacie: http://forum.chrzescijanin.pl/viewtopic ... sc&start=0)) wierzy że wolna wola nie istnieje, co też jest absurdalne, bo wtedy to BÓG bez winy własnej wyszyła większość ludzkości do Piekła: i wtedy nie jest według tej teorii Sprawiedliwy= co wtedy jest zaprzeczeniem Pism Świętych i intuicji człowieka które Mówią że BÓG Jest Sprawiedliwy.

W tej kwestii katolicy mają rację.

Poza tym Bóg widzi przyszłość. Pamiętaj że poczucie teraźniejszości względnej przyszłości i przeszłości jest właściwe człowiekowi tylko.
Nie istnieje przyszłość i przeszłość, tak się tylko nam wydaje.
Smok
Aktywny
 
Posty: 239
Dołączył(a): Pn sie 06, 2007 9:41 pm


Powrót do Dyskusje i polemiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron