Teraz jest Pt mar 29, 2024 8:01 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Ciekawe układy katolicyzmu i protestantyzmu/wątek z podziału

Forum służy do dyskusji o charakterze polemicznym na różne tematy związane z teologią chrześcijańską.

Postprzez admin » Pt lip 11, 2008 12:07 pm

To jeszcze zobacz czy modlitwa i post zadziala. :)

Twoja wypowiedz po raz kolejny narusza zasady tego forum jak i wszelkiej pogańskiej przyzwoitości.

Fragm. zasad na forum:
Nie obrażaj innych, masz prawo (jak i wszyscy) do swego zdania i możesz go bronić. Czyń to jednak z chrześcijańską miłością. Jednym słowem, prosimy o wzajemny szacunek do siebie i nieobrażanie jego uczestników.


Pocztaj moze Biblie pod katem zwracania sie do braci i nie tylko.

P.S. Innych prosze aby nie kojarzyli wypowiedz j25 z etyka chrześcijańska i miloscia wzajemna w kosciolach ewangelicznych.
Ostatnio edytowano Pt lip 11, 2008 1:41 pm przez admin, łącznie edytowano 1 raz
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez admin » Pt lip 11, 2008 1:40 pm

Przepraszam za j23, juz poprawiam. Ach te skojarzenia :D
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez frad » Pt lip 11, 2008 2:32 pm

Nie nawoluje do mordowania - nie potepiam jednakze zabijania w okreslonych sytuacjach (a wrecz je zalecam) i daje temu wyraz publicznie; swego czasu uprawialem polityke mniej lub bardziej 'partyjna', 'czystej wody' - moge jako wierzacy prezentowac to co uwazam za wlasciwe publicznie. Do kary smierci np. przekonal mnie artykul szefa ewangelicznej (Foursquare) denominacji w ktorej jest moj przyjaciel. Z pacyfizmu mysle ze wyleczyl mnie pobyt w jednej z najlepszych szkol biblijnych na swiecie (moze brzmi to nieskromnie - coz, nie ja w niej uczylem :-) ).
frad
Aktywny
 
Posty: 864
Dołączył(a): Wt kwi 10, 2007 12:40 pm

Postprzez frad » So lip 12, 2008 11:43 am

j25 napisał(a):
frad napisał(a):Nie nawoluje do mordowania - nie potepiam jednakze zabijania w okreslonych sytuacjach (a wrecz je zalecam) i daje temu wyraz publicznie; swego czasu uprawialem polityke mniej lub bardziej 'partyjna', 'czystej wody' - moge jako wierzacy prezentowac to co uwazam za wlasciwe publicznie. Do kary smierci np. przekonal mnie artykul szefa ewangelicznej (Foursquare) denominacji w ktorej jest moj przyjaciel. Z pacyfizmu mysle ze wyleczyl mnie pobyt w jednej z najlepszych szkol biblijnych na swiecie (moze brzmi to nieskromnie - coz, nie ja w niej uczylem :-) ).


Widzisz Frad, obejrzałem wczoraj twój profil na naszej klasie. Wyglądasz na czlowieka, który nie ma bladego pojęcia o przemocy. Być może jesteś wychowany w zborze i wydaje ci się, że wiesz wszystko na temat życia. Otóz ja nie jestem wychowowany w zborze. Moja twarz nosi liczne blizny - pozostałości z walk, bójek, i rozrób, które przeżyłem będąc młodym gniewnym. Dostałem kastetem, kijem golfowym, zostałem skopany kilkukrotnie do nieprzytomności, raz włos dzielił mnie od śmierci. Ale działało to też w drugą stronę. Nieraz ja (sam lub z kolegami) skopaliśmy człowieka. I powiem ci, że nie były to takie bójki, jakie oglądasz w tv. Możesz mi wierzyć na słowo. Uwierz, że w przemocy (jakiejkolwiek) nie ma nic dobrego. Nie ma nic dobrego w uderzeniu człowieka w twarz, i nic nie usprawiedliwia zabójstwa (jakiegokolwiek). Powiedz frad, czytałeś w Biblii, żeby Jezus kogoś zabił? Albo żeby do tego nawoływał? Może apostołowie?

Skogo więc bierzesz przykład? Ze starego testamentu? A wypełniasz całe prawo? Bo jeżeli nie - jesteś przestępcą całego zakonu. A jeżeli wypełniasz zakon, to nie jesteś chrześcijaninem, bowiem nas obowiązuje inne prawo. Wyznajesz może zasadę oko za oko ząb za ząb? Chyba wyznajesz. Ale już nie pamiętasz, co Jezus o tej zasadzie powiedział. Wiesz kim jesteś? Religijnym faryzeuszem i hipokrytą.
Próbujesz się dowartościować tu na forum plotąc jakieś brednie, bo jesteś zakompleksionym malutkim chłopczykiem chcącym pobawić się w wojenkę. Skoro ją tak popierasz, zgłoś się na ochotnika i jedź do Afganistanu cwaniaczku. Zobaczymy jaki odważny jesteś.... A jeżeli nie, to przestań w końcu pleść brednie o tym, że wojna jest dobra. Tam giną ludzie, nie widzisz?

Jacek Wierciak
Tak, tam gina ludzie. Cywile, zabijani przez potwory walczace o swoja demoniczna ideologie. I przed tymi drugimi nasi zolnierze winni ich bronic.

Nie do konca wychowalem sie 'w zborze'. Moja mama nawrocila sie dopiero jakies poltorej roku temu.

Zglosilem sie do wyjazdu do Iraku (bedac odrodzonym chrzescijaninem) ale bylo chyba po naborze wowczas, nadto cywilem bedac bylem prawdopodobnie na samym koncu kolejki jesli mnie w ogole brano pod uwage. Moj znajomy kaznodzieja tam jest. Nie jestem oderwany od rzeczywistosci przemocy 'bujajac w oblokach' 'akademickich dyskusji'.

Moj znajomy, w zasadzie 'wychowany w zborze', popelnil niedawno samobojstwo (w Polsce, zeby ktos nie myslal ze 'na zgnilym Zachodzie'), tak wiec 'wychowanie w zborze' Jacku niewiele znaczy. Czy jestem hipokryta? Pewnie w jakims stopniu, w jakims sensie tak. Ale Bog pracuje nad tym by mnie z tego ewolucyjnie uwalniac.

Zastanow sie prosze czy Twoje doswiadczenia nie powoduja ze patrzysz na kwestie uzywania przemocy itd. i tego co mowi o tym Nowy Testament subiektywnie.

Pozdrawiam,

Radek F.
frad
Aktywny
 
Posty: 864
Dołączył(a): Wt kwi 10, 2007 12:40 pm

Postprzez Lukasz » N lip 13, 2008 10:15 am

frad napisał(a):podajac informacje prosze by podawac weryfikowalne zrodla, oczywiscie inne niz strony islamofaszystowskiego Hamasu, w przeciwnym przypadku nie moge zaakceptowac faktow - wszyscy chyba wiemy jak latwo wypuscic celowo palestynskie dziecko na linie ognia zolnierzy izraelskich by pozniej zgarnac za to kase i wolac przy zagraniczn6ch dziennikarzach 'zabili, dziecko zabili Izraelczycy!!'

Lukasz napisał(a):]Nie ględź więc głupot - ponoć władasz angielskim - zadaj sobie minimum trudu i zerknij no na stronki poświęcone "bohaterskim" dokonaniom izraelskiego państwa - jest ich mnóstwo w sieci i wbrew temu co tam Ci się po główce snuje - są to strony zawierające bezpośrednie linki do dokumentów rządowych i sygnowanych przez najwyższe władze Izraela w których wręcz chlubią się swoim zwyrodnialstwem bo inaczej tego nazwać nie sposób.

fradzie - rozmowa z Tobą przypomina rozmowę ze ściana - z tym, ze niewiele ścian można nazwać zakłamanymi.
Lukasz
 

Postprzez frad » N lip 13, 2008 11:11 am

Lukasz napisał(a):
frad napisał(a):podajac informacje prosze by podawac weryfikowalne zrodla, oczywiscie inne niz strony islamofaszystowskiego Hamasu, w przeciwnym przypadku nie moge zaakceptowac faktow - wszyscy chyba wiemy jak latwo wypuscic celowo palestynskie dziecko na linie ognia zolnierzy izraelskich by pozniej zgarnac za to kase i wolac przy zagraniczn6ch dziennikarzach 'zabili, dziecko zabili Izraelczycy!!'

Lukasz napisał(a):]Nie ględź więc głupot - ponoć władasz angielskim - zadaj sobie minimum trudu i zerknij no na stronki poświęcone "bohaterskim" dokonaniom izraelskiego państwa - jest ich mnóstwo w sieci i wbrew temu co tam Ci się po główce snuje - są to strony zawierające bezpośrednie linki do dokumentów rządowych i sygnowanych przez najwyższe władze Izraela w których wręcz chlubią się swoim zwyrodnialstwem bo inaczej tego nazwać nie sposób.

fradzie - rozmowa z Tobą przypomina rozmowę ze ściana - z tym, ze niewiele ścian można nazwać zakłamanymi.
Prosze o jeden chocby link. Jak dotad nie otrzymalem od Ciebie jednego nawet konkretnego linka. Gdybym ci powiedzial o czyms i stwierdzill ,,jest masa mowiacych o tym ksiazek, podajacych konkretne dokumenty rzadowe'' i nie podal autora ani tytulu - czy latwo weryfikowalne byloby moje stwierdzenie?
frad
Aktywny
 
Posty: 864
Dołączył(a): Wt kwi 10, 2007 12:40 pm

Postprzez admin » N lip 13, 2008 12:46 pm

liafail napisał(a):
Pytanie do Admina,

Nie banujecie takich osob z takimi wypowiedziami?
Wstyd dla forum.
Jesli admin nie banuje Jackow Wierciakow to tu nie ma miejsca dla liafailow. (bez zalu z mojej strony)


Dostal juz upomnienie i to ostatnie. Jesli jeszcze sie to powtorzy bedzie ban i to bez ostrzezenia.
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez Lukasz » N lip 13, 2008 2:54 pm

Jesteś fradzie obrzydliwie leniwy - dlaczego miałbym niby to robić?
Nie podaję żadnej konkretnej a "tajemniczej" informacji - gdybym to zrobił z całą pewnością podałbym link.
Jednak nie zamierzam tego robić tylko z tego powodu, że Ty zabierasz głos w sprawach o których nie masz bladego pojęcia wypowiadając się o nich w sposób autorytarny - zasięgnij informacji w miarę możliwości obiektywnych sprawdzając doniesienia obu stron i na tej podstawie wyrażaj opinie - od linku nie staniesz się ani mądrzejszy ani uczciwszy.
Uczciwszy mój panie, bo nieuczciwością jest przedstawianie dowolnego problemu znając relację jednej tylko strony.
Lukasz
 

Postprzez hungry » N lip 13, 2008 8:39 pm

j25 napisał(a):Napisano NIE ZABIJAJ tak czy nie?

Sorki Jacek ale nigdzie tak nie pisze. Luknij proszę do oryginału że nie pisze tam "nie zabijaj" ale wręcz pisze "nie morduj".
Jest chyba jakaś kolosalna różnica między morderstwem a zabiciem w obronie własnej.
j25 napisał(a):Napisano NADSTAW DRUGI POLICZEK tak czy nie?

Jacek owszem ale zajrzyj na kontekst o odwecie i sprzeciwianiu się złu i zwróć proszę uwagę na właściwą egzegezę tego wersetu który zacytowałeś.
j25 napisał(a):
frad napisał(a):Nie nawoluje do mordowania - nie potepiam jednakze zabijania w okreslonych sytuacjach (a wrecz je zalecam) i daje temu wyraz publicznie; swego czasu uprawialem polityke mniej lub bardziej 'partyjna', 'czystej wody' - moge jako wierzacy prezentowac to co uwazam za wlasciwe publicznie. Do kary smierci np. przekonal mnie artykul szefa ewangelicznej (Foursquare) denominacji w ktorej jest moj przyjaciel. Z pacyfizmu mysle ze wyleczyl mnie pobyt w jednej z najlepszych szkol biblijnych na swiecie (moze brzmi to nieskromnie - coz, nie ja w niej uczylem ).


Ludzi, o co wy macie do mnie pretensje? Ten człowiek zaleca mordowanie innych ludzi, to jest przestępstwo. Frad, oświadczam ci, że albo to odwołasz, albo jutro powiadamiam prokuraturę o popełnieniu przez ciebie przestępstwa.

Jacek Wierciak

Jacek przeczytaj uważnie co napisał frad zaznaczyłem te zdanie... a dalszą część jego postu wyjaśnia moim zdaniem wszystko... Jacek każdy chrześcijanin IMHO zresztą ma prawo do własnego zdania w kwestii zabijania chyba nie zabronisz im tego... Poco się tak unosisz? Tę sama prośbę kieruję do liafail aby nie prowokował.. Proszę bracia uspokójcie się i dajcie na luz. OK?
Pozdrawiam.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusje i polemiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron