Teraz jest Pt kwi 19, 2024 3:02 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Ciekawe układy katolicyzmu i protestantyzmu/wątek z podziału

Forum służy do dyskusji o charakterze polemicznym na różne tematy związane z teologią chrześcijańską.

Ciekawe układy katolicyzmu i protestantyzmu/wątek z podziału

Postprzez frad » Pt cze 27, 2008 5:22 pm

omyk napisał(a):
glosil ze do zbawienia nie jest potrzebne nic poza osobistym zaufaniem Ofierze Chrystusa?

O prosze, a to ciekawe :) Znam pisma sw. Franciszka, a nic takiego nie zauwazylam :)
Glosil Ewangelie.

no wiec chyba nie glosil Ewangelii jesli nie mowil jak wyzej

W ogole ciekawa jest Twoja denominacja: chcesz osobistej relacji z Jezusem? idz do Odnowy

chcesz czegos podobnego do buddyzmu? czytaj De Mello

chcesz liberalizmu swiatopogladowego? czytaj Tygodnik Powszechny

chcesz czegos podobnego do neofaszyzmu? sluchaj Radia Maryja

chcesz radykalizmu, reformy? czytaj sw. Franciszka

jestes ultrakonserwatysta? dzialaj w bractwie sw. Piotra

niemalze zawsze mozesz byc w KRzK - prawie obojetne jest co myslisz, wazne bys nie opuszczal KRzK - przeciez to tak jakbys opuscil Jezusa skoro papiez Benedykt XVI jest zastepca Piotra ktory jest zastepca Jezusa...

Ciekawy uklad...

Ksiadz Tiso - ksiadz rzymskokatolicki - nazista, o. Kolbe - ofiara nazistow. W KRzK mogl sie dobrze czuc i czlonek NSDAP i antynazista. Mnie taka denominacja nie odpowiada jako moja.
frad
Aktywny
 
Posty: 864
Dołączył(a): Wt kwi 10, 2007 12:40 pm

Postprzez hungry » Pt cze 27, 2008 10:11 pm

frad napisał(a):chcesz osobistej relacji z Jezusem? idz do Odnowy

chcesz czegos podobnego do buddyzmu? czytaj De Mello

chcesz liberalizmu swiatopogladowego? czytaj Tygodnik Powszechny

chcesz czegos podobnego do neofaszyzmu? sluchaj Radia Maryja

chcesz radykalizmu, reformy? czytaj sw. Franciszka

jestes ultrakonserwatysta? dzialaj w bractwie sw. Piotra

niemalze zawsze mozesz byc w KRzK - prawie obojetne jest co myslisz, wazne bys nie opuszczal KRzK - przeciez to tak jakbys opuscil Jezusa skoro papiez Benedykt XVI jest zastepca Piotra ktory jest zastepca Jezusa...

Ciekawy uklad...

Hehe dobre :lol: :rotfl:
Muszę to sprzedać :D
Ale te ostatnie to nie znam :D Co to frad za bractwo Sw. Piotra:?: :-?
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez frad » So cze 28, 2008 8:33 am

hungry napisał(a):
frad napisał(a):chcesz osobistej relacji z Jezusem? idz do Odnowy

chcesz czegos podobnego do buddyzmu? czytaj De Mello

chcesz liberalizmu swiatopogladowego? czytaj Tygodnik Powszechny

chcesz czegos podobnego do neofaszyzmu? sluchaj Radia Maryja

chcesz radykalizmu, reformy? czytaj sw. Franciszka

jestes ultrakonserwatysta? dzialaj w bractwie sw. Piotra

niemalze zawsze mozesz byc w KRzK - prawie obojetne jest co myslisz, wazne bys nie opuszczal KRzK - przeciez to tak jakbys opuscil Jezusa skoro papiez Benedykt XVI jest zastepca Piotra ktory jest zastepca Jezusa...

Ciekawy uklad...

Hehe dobre :lol: :rotfl:
Muszę to sprzedać :D
Ale te ostatnie to nie znam :D Co to frad za bractwo Sw. Piotra:?: :-?
takie podobne do Bractwa Sw. Piusa X ale w pelnej jednosci z Watykanem. Bractwo sw. Piusa X to bardzo ciekawa organizacja, nie wiadomo chyba czy w KRzK czy poza... To pierwsze (sw. Piotra) na pewno w KRzK.
frad
Aktywny
 
Posty: 864
Dołączył(a): Wt kwi 10, 2007 12:40 pm

Postprzez hubertok » Pn cze 30, 2008 7:11 am

frad napisał(a):Ksiadz Tiso - ksiadz rzymskokatolicki - nazista, o. Kolbe - ofiara nazistow. W KRzK mogl sie dobrze czuc i czlonek NSDAP i antynazista. Mnie taka denominacja nie odpowiada jako moja.


Hmm w protestantyzmie też można wyszukać dziwacznych przedstawicieli

Chcesz ślubów gejowskich - zostań anglikaninem
nie chcesz ślubów gejowskich - poprzyj konserwatywnych anglikanów :)

I tak dalej i tak dalej. Poza tym chciałbym przypomnieć, że NIEMCY hitlerowskie były w przeważającej części protestanckie :P i myślę, że wielu protestantów również czuło się dobrze w NSDAP. Poza tym nigdy nie słyszałem o tym księdzu - mógłbyś podać jakieś źródło?
hubertok
 

Postprzez frad » Pn cze 30, 2008 7:55 am

hubertok napisał(a):
frad napisał(a):Ksiadz Tiso - ksiadz rzymskokatolicki - nazista, o. Kolbe - ofiara nazistow. W KRzK mogl sie dobrze czuc i czlonek NSDAP i antynazista. Mnie taka denominacja nie odpowiada jako moja.


Hmm w protestantyzmie też można wyszukać dziwacznych przedstawicieli

Chcesz ślubów gejowskich - zostań anglikaninem
nie chcesz ślubów gejowskich - poprzyj konserwatywnych anglikanów :)

I tak dalej i tak dalej. Poza tym chciałbym przypomnieć, że NIEMCY hitlerowskie były w przeważającej części protestanckie :P i myślę, że wielu protestantów również czuło się dobrze w NSDAP. Poza tym nigdy nie słyszałem o tym księdzu - mógłbyś podać jakieś źródło?
nie zestawiaj je
nego WYZNANIA z calym NURTEM - jesli zaczalbym zestawiac katolicyzmy (mariawityzm, rzymskokatolicyzm etc. z roznymi protestantyzmami to byloby uzasadnione). Z rzymskokatolicyzmem mozesz zestawic jedno z naszych wyznan wzglednie caly ruch ewangeliczny a nie protestantyzm jako calosc. Ale tak Was chyba niektorzy ksieza ucza... To prawie tak jakbys zestawial Anglikow z jednej strony z Amerykanami z drugiej, wliczajac do Amerykanow Kanadyjczykow, obywateli USA, Kolumbii etc. i mowiac 'o, Anglicy niektorzy owszem, pija, ale wsrod Amerykanow jest masa ,,baronow narkotykowych".

Ks. dr Jozef Tiso... wez pierwsza lepsza encyklopedie. W Polsce sie o nim milczy mimo ze to postac niemalze wspolczesna. Czyzbym domyslal sie DLACZEGO sie o nim milczy??

Nawiasem mowiac, facet w 1939 dokonal nieuzasadnionej, zbrojnej agresji na Polske. Bedac rzymskokatolickim ksiedzem.
frad
Aktywny
 
Posty: 864
Dołączył(a): Wt kwi 10, 2007 12:40 pm

Postprzez admin » Pn cze 30, 2008 7:59 am

Porownujac anglikanizm do protestantyzmu a jeszcze do ruchow ewangelicznych daje sie w ten sposob znac, ze nie wie sie o czym pisze :D
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez hubertok » Pn cze 30, 2008 9:20 am

Frad nie jestem katolikiem :) to po pierwsze
Po drugie to już napatrzyłem się jak można za wszystko odsądzać katolików a jak napiszę się protestant to oczywiście nie z tej dominacji bo "nasza" jest bez skazy. Sprytny unik odcięcia się od korzeni. Niektórzy protestanci zachowują się tak jakby chrześcijaństwo powstało w XIX wieku :)
hubertok
 

Postprzez frad » Pn cze 30, 2008 10:34 am

hubertok napisał(a):Frad nie jestem katolikiem :) to po pierwsze
Po drugie to już napatrzyłem się jak można za wszystko odsądzać katolików a jak napiszę się protestant to oczywiście nie z tej dominacji bo "nasza" jest bez skazy. Sprytny unik odcięcia się od korzeni. Niektórzy protestanci zachowują się tak jakby chrześcijaństwo powstało w XIX wieku :)
ludzie, anglikanizm to w 50% katolicyzm!
taki Kosciol protestancko-katolicki

Czy rzymskokatolicy poczuwaja sie do odpowiedzialnosci za dzialania polskokatolikow? Nie. A jedni i drudzy to katolicy.

Podobnie ja, (neo)zielonoswiatkowiec nie bede poczuwal sie do odpowiedzialnosci za dzialania luteran. Niektorzy z nas pewnie nawet 'wylecieli' z luteranskiego czy podobnego Kosciola za poglady/praktyki, to z jakiej okazji mamy sie identyfikowac ze wszystkimi protestanckimi Kosciolami??
frad
Aktywny
 
Posty: 864
Dołączył(a): Wt kwi 10, 2007 12:40 pm

Postprzez hubertok » Pn cze 30, 2008 10:39 am

To dlaczego stosujesz przykład księdza jako niby maiarodajnego obrazu KrK? Przecież to manipulacja. Nalezałoby skonfrontować nauczanie biskupów i kongregacji do spraw wiary i ich pogladami na narodowosocjalistyczne Niemcy. Inaczej to robisz tak samo jak ja Ci pokazałem względem protestantów :)

W nurcie protestanckim jest nie mniej dziwnych pogladów i ludzi niż w KrK. Po prostu sprawdza się stara biblijna przypowieść o drzazdze którą dostrzega się u innych podczas gdy belka tkwi we własnym oku :P :mrgreen:
hubertok
 

Postprzez frad » Pn cze 30, 2008 10:46 am

hubertok napisał(a):To dlaczego stosujesz przykład księdza jako niby maiarodajnego obrazu KrK? Przecież to manipulacja. Nalezałoby skonfrontować nauczanie biskupów i kongregacji do spraw wiary i ich pogladami na narodowosocjalistyczne Niemcy. Inaczej to robisz tak samo jak ja Ci pokazałem względem protestantów :)

W nurcie protestanckim jest nie mniej dziwnych pogladów i ludzi niż w KrK. Po prostu sprawdza się stara biblijna przypowieść o drzazdze którą dostrzega się u innych podczas gdy belka tkwi we własnym oku :P :mrgreen:
Nazista byl rzymskokatolickim ksiedzem. Nie po prostu ksiedzem. Dzis o tym sie w Polsce praktycznie milczy. W Slowacji ten zbrodniarz jest chwalony... Potem sie nie rozumie czego wielu Zydow chce od chrzescijanstwa (choc ksiadz Tiso mimo iz byl katolikiem to raczej chrzescijaninem nie byl)
frad
Aktywny
 
Posty: 864
Dołączył(a): Wt kwi 10, 2007 12:40 pm

Postprzez hubertok » Pn cze 30, 2008 11:00 am

frad napisał(a):Nazista byl rzymskokatolickim ksiedzem. Nie po prostu ksiedzem. Dzis o tym sie w Polsce praktycznie milczy. W Slowacji ten zbrodniarz jest chwalony... Potem sie nie rozumie czego wielu Zydow chce od chrzescijanstwa (choc ksiadz Tiso mimo iz byl katolikiem to raczej chrzescijaninem nie byl)


Oj frad frad odnoszę wrażanie, że dla Ciebie wszyscy którzy nie walczyli z Niemcami od razu byli faszystami lub nazistami - Stara komunistyczna szkoła :) :P
Oczywiście ksiądz działający aktywnie w partii politycznej to jak dla mnie porażka natomiast nieuprawniona jest teza, ze Tiso był Nazistą. W ten sposób to i Piłsudski był Faszystą bo na jego pogrzebie byli Niemcy a on kiedyś nawet służył po stronie państw centralnych ;)
Tiso był po prostu patriotą SŁOWACKIM i jak Niemcy zajęli Czechy to zauwazył, że to dogodny moment na ogłoszenie Słowackiej niepodległości. Sam fakt współpracy z Niemcami nikogo nie deyskwalifikuje, gdyż ta współpraca może wynikać z wielu okoliczności. Na przykład Rumunii walczyli po stronie Niemiec PRZECIW ZSRR które zabrało im Baserabię. Czy wszyscy Rumuni to Faszyści w związku z tym?
Pomyśl nad tym przez chwilę.
hubertok
 

Postprzez frad » Pn cze 30, 2008 1:56 pm

hubertok napisał(a):
frad napisał(a):Nazista byl rzymskokatolickim ksiedzem. Nie po prostu ksiedzem. Dzis o tym sie w Polsce praktycznie milczy. W Slowacji ten zbrodniarz jest chwalony... Potem sie nie rozumie czego wielu Zydow chce od chrzescijanstwa (choc ksiadz Tiso mimo iz byl katolikiem to raczej chrzescijaninem nie byl)


Oj frad frad odnoszę wrażanie, że dla Ciebie wszyscy którzy nie walczyli z Niemcami od razu byli faszystami lub nazistami - Stara komunistyczna szkoła :) :P
Oczywiście ksiądz działający aktywnie w partii politycznej to jak dla mnie porażka natomiast nieuprawniona jest teza, ze Tiso był Nazistą. W ten sposób to i Piłsudski był Faszystą bo na jego pogrzebie byli Niemcy a on kiedyś nawet służył po stronie państw centralnych ;)
Tiso był po prostu patriotą SŁOWACKIM i jak Niemcy zajęli Czechy to zauwazył, że to dogodny moment na ogłoszenie Słowackiej niepodległości. Sam fakt współpracy z Niemcami nikogo nie deyskwalifikuje, gdyż ta współpraca może wynikać z wielu okoliczności. Na przykład Rumunii walczyli po stronie Niemiec PRZECIW ZSRR które zabrało im Baserabię. Czy wszyscy Rumuni to Faszyści w związku z tym?
Pomyśl nad tym przez chwilę.
Moze i byl Tiso patriota, moze byl nim i zbrodniarz Ante Pavelic. Doskonale wiem ze nie kazdy sojusznik Hitlera byl nazista. Horthy nim nie byl, ksiadz Tiso byl. Polska policja na sluzbie u Hitlera tez nie cala byla zbrodnicza.

Co do Rumunow... Ich wodz Antonescu (Krol niekoniecznie) byl zbrodniarzem, zolnierze - mysle ze roznie.

Dodam iz posiadam formalnie potwierdzona wiedze dotyczaca doktryn politycznych oraz historii swiata w I polowie XX w. i to nie uzyskana na komunistycznej uczelni.
frad
Aktywny
 
Posty: 864
Dołączył(a): Wt kwi 10, 2007 12:40 pm

Postprzez hubertok » Pn cze 30, 2008 7:48 pm

frad napisał(a):
Doskonale wiem ze nie kazdy sojusznik Hitlera byl nazista. Horthy nim nie byl, ksiadz Tiso byl. .

A mogłbyś podać jakąś definicję nazisty abyśmy wiedzieli o czym dyskutujemy? I z jakich to powodów Tiso pod tą definicję podpada? Obawiam się, że pośpiesznie zaszufladkowałeś człowieka a teraz nie chcesz się przyznać do błędów :) Z góry także zaznaczam, że stosunek do Żydów nie może być wyznacznikiem faszystości - inaczej Carscy urzędnicy wymyślający Protokoły Mędrców Syjonu byliby pierwszymi przedstawicielami XIX wiecznego faszyzmu ;)

frad napisał(a):
Dodam iz posiadam formalnie potwierdzona wiedze dotyczaca doktryn politycznych oraz historii swiata w I polowie XX w. i to nie uzyskana na komunistycznej uczelni.


Ho ho czyżbyś chciał mi zaimponować dyplomem :)? To ja dodam, że wykładam studentom doktryny polityczno-prawne na uczelni wyższej :mrgreen: choć nie śądzę aby papierek był w tym przypadku papierkiem lakmusowym :P :mrgreen:
hubertok
 

Następna strona

Powrót do Dyskusje i polemiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron