Teraz jest Pt kwi 19, 2024 4:11 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Oszukac Pana...

Forum służy do dyskusji o charakterze polemicznym na różne tematy związane z teologią chrześcijańską.

Postprzez kafar2 » Śr lip 16, 2008 8:46 am

Prosze przeczytaj 1 Kor 9:1-18. Zwroc np uwage na koncowke wersetu 7.

Wydaje mi sie ze fragment (te wersety) nie mowi tylko o apostolach ale o tych ktorzy podjeli sie sluzby gloszenia slowa.
Poza tym, jak rozumiec slowo ewangelia? Pawel byl apostolem a nie ewangelista. Wiec wg mnie, w tym kontekscie, ewangelia to nie tylko zwiastowanie ze musisz sie narodzic na nowo ale ma tu szersze znaczenie, ktore zawiera nauczanie.
Tak samo Marek, uzywa slowa ewangelia (Mk 1:1) w innym znaczeniu niz to co rozumiemy. Marek podaje fakty, z zycia Jezusa. Ale te fakty 'ubrane' sa w teologie. Wszystko po to, zeby pokazac kim naprawde jest Jezus Chrystus.
Czy dzisiaj mamy apostolow? Wydaje mi sie ze nie. Czy i pastor czesto nie jest osoba, ktora oprocz nauczania zwiastuje ewangelie? Jest.

Wiec wg mnie jest tu zasada, ze ten ktory zyje z gloszenia slowa ma prawo a nie przywilej zeby otrzymywac zaplate za swoja prace. Kto ma za to placic jak nie ci, ktorzy sa przez ta osobe nauczani. Wiec obowiazkiem kosciola jest placic.

Nie wiem czy pracujesz, jesli tak, to twoim prawem jest otrzymac pensje a obowiazkiem pracodawcy jest Ci ta pensje wyplacic.

Nie wszystko sprowadza sie do pieniedzy. Jedna z cech jaka ma sie charakteryzowac starszy czy tez biskup jest taka ze ma nie byc chciwy na pieniadze.

Pozdrawiam
kafar2
Aktywny
 
Posty: 226
Dołączył(a): Wt sty 09, 2007 7:24 pm

Poprzednia strona

Powrót do Dyskusje i polemiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron