Teraz jest Pt kwi 26, 2024 11:02 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Chrzescijanin a przemoc

Forum służy do dyskusji o charakterze polemicznym na różne tematy związane z teologią chrześcijańską.

Chrzescijanin a przemoc

Postprzez frad » So cze 07, 2008 2:51 pm

w odniesieniu do rozmowy z zamknietego watku: jesli USA dokonaja inwazji na Iran to mysle ze takowa popre; nie poparcie jej byloby podobne do bycia pacyfista nienawolujacym do strzelania do hitlerowcow (bo Bog ich kocha) w 1942 roku

Prezydent Iranu ma zadatki na bycie drugim Hitlerem - marzy o starciu z powierzchni Ziemi praworzadnego panstwa i otwarcie o tym mowi
frad
Aktywny
 
Posty: 864
Dołączył(a): Wt kwi 10, 2007 12:40 pm

Postprzez admin » So cze 07, 2008 5:18 pm

Historia lubi sie powtarzac.

Hitler otwarcie mowil co chce zrobic ale mu Europa nie wierzyla.
Nawet chrzescijanie donosili do wladz np. Wielkiej Brytanii co sie dzieje w Niemczech i co sie szykuje.

Problem jednak twok od lat jak daleko chrzescijanie maja sie angazowac w polityke. Dyskuje nawet na tym forum to dyskusje bez sensu gdyz nikt nie uzgadnia podstaw do dyskusji tylko dyskutuje :D

Kazdy chce cos powiedziec tylko ze dla jednego zamek to budowla a dla drugiego to cos co trzeba rozpiac aby latwiej sie spodnie zdejmowalo.

Oczywiscie kazdy uwaza ze jego dyskutant bardzo dobrze wie co on ma na mysli piszac zamek bo to przecież takie oczywiste ;)
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez frad » So cze 07, 2008 5:26 pm

zdecydowanie nalezy definiowac rzeczy, uniknie sie w ten sposob 80% problemow w komunikacji

poniewaz swiat jest jedna globalna wioska, to co dzieje sie na Bliskim Wschodzie wazne jest poza nim.

moja wierzaca kolezanka jest zona odrodzonego czlowieka urodzonego w Iranie gdzie grozi mu... kara smierci za nawrocenie do Jezusa
frad
Aktywny
 
Posty: 864
Dołączył(a): Wt kwi 10, 2007 12:40 pm

Postprzez hungry » N cze 08, 2008 6:37 pm

frad napisał(a):zdecydowanie nalezy definiowac rzeczy, uniknie sie w ten sposob 80% problemow w komunikacji

poniewaz swiat jest jedna globalna wioska, to co dzieje sie na Bliskim Wschodzie wazne jest poza nim.

moja wierzaca kolezanka jest zona odrodzonego czlowieka urodzonego w Iranie gdzie grozi mu... kara smierci za nawrocenie do Jezusa

Jaka globalna wioska o czym Ty gadasz ? A może Ty wierzysz jak św. jehowy że Bóg ustanowi na tej ziemi co żyjemy Królestwo Niebieskie? Sorki frad ale Twoje gadanie podchodzi mi coraz bardziej pod herezje. Czyżby skutek prosperity?
Biblia naucza że chrześcijanin żyjący na ziemi nie ma ojczyzny tutaj na ziemi (Flp. 3:20). A więc tym bardziej nie powinien zabierać stanowiska popierającego jakąkolwiek inwazję na jakikolwiek kraj.
Pokaż mi gdzieś chociaż jedną wzmiankę w Nowym Testamencie popierającą jakąkolwiek inwazję czy militarne zbrojenie się?
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez frad » Pn cze 09, 2008 7:30 am

List do Rzymian mowi o mieczu wladzy i o byciu tejze wladzy na sluzbie u Boga.

Jan Chrzciciel nie nakazal (przygotowujac do misji Jezusa) zolnierzom porzucenia swej pracy ale... WYKONYWANIA (podkr. moje) jej uczciwie.

Gdybys zyl w 1944 i spytalby Cie ktos czy ma wziac udzial w inwazji na III Rzesze czy powiedzialbys ,,nie" wiedzac co dzieje sie w Oswiecimiu?
frad
Aktywny
 
Posty: 864
Dołączył(a): Wt kwi 10, 2007 12:40 pm

Re: Chrzescijanin a przemoc

Postprzez Poszukiwacz » Pn cze 09, 2008 4:52 pm

frad napisał(a):w odniesieniu do rozmowy z zamknietego watku: jesli USA dokonaja inwazji na Iran to mysle ze takowa popre;


frad jeśli tak twierdzisz i popierasz działania zbrojne to oznacza, że jesteś heretykiem. Poza tym USA to największy kraj terrorystów prowadzący wiele wojen w celu pozyskania jak największej ilości złóż naftowych - poparł byś kraj który woli ropę i mamonę niż Boga ??


Przeanalizuj poniższe linki i przejrzyj na oczy. Bóg jest miłością a to co zrobił rząd USA 11 września z miłością nie ma nic wspólnego. Wręcz przeciwnie bardziej przypomina mi to działanie AntyBoga (szatana).

http://www.pentagon.hotnews.pl/

http://wtc.hotnews.pl/

Pragnę podkreślić, żę ja i wielu innych studentów historii traktujemy powyższe linki bardzo poważnie.

Jeśli linki kogoś zaciekawiły to zapraszam na forum: http://prawda2.info/viewforum.php?f=4
Poszukiwacz
 

Postprzez frad » Pn cze 09, 2008 5:50 pm

Ani jedna niemiecka bomba nie spadla na USA. USA dokonaly INWAZJI na III Rzesze - i slusznie. Byc moze przy okazji niestety zabito niemieckich chrzescijan.

Nawet jesli (a IMHO tak nie bylo) najechalismy Irak dla ropy (jesli po to to gdzie ta tania ropa?) to przy okazji obalilismy zbrodniczego prezydenta Husseina.

Iran ma prezydenta mowiacego podobnie do Hitlera przed 1 wrzesnia 39.

Czasem trzeba zabic. Powiedza Ci to Pan Marek Edelman i wielu innych, w tym chrzescijan.

Bledem bylo tez np. IMO zniesienie w obecnych panstwach UE kary smierci dla mordercow.
frad
Aktywny
 
Posty: 864
Dołączył(a): Wt kwi 10, 2007 12:40 pm

Postprzez Poszukiwacz » Pn cze 09, 2008 6:00 pm

frad napisał(a):Czasem trzeba zabic.


Bardzo smucą mnie Twoje słowa. Moim skromnym zdaniem jesteś człowiekiem który bardzo błądzi. Z takim podejściem proponuję spowiadać się regularanie u księdza egzorcysty.

Nawołujesz do wojny i mówisz, żę wierzysz w Chrystusa - to może być wstępny etap opętania :(
Poszukiwacz
 

Postprzez Poszukiwacz » Pn cze 09, 2008 6:04 pm

frad napisał(a):Ani jedna niemiecka bomba nie spadla na USA.


Hitler miał opracowany plan ataku na USA. Gdyby nie porażka w starciu z ZSRR wojna Niemcy vs USA byłaby nieunikniona.

frad zapraszam na Wydział Nauk Historycznych na UMK w Toruniu - polecam specjalizację Historia Chrześcijaństwa. Masz dużo braków w interpretacjii Biblii i historycznym rozumowaniu - zagubiłeś się w tym wszystkim, a szatan tylko utwierdza Cię w błędach i wmawia Ci, że masz racje.

Wyznaj swoje poglądy w konfesjonale a sam się przekonasz, że to może być demoniczny wpływ.

Odwiedź http://www.egzorcyzmy.katolik.pl
Poszukiwacz
 

Postprzez frad » Wt cze 10, 2008 7:44 am

Tak, nawoluje do zabijania. Kto dal mi takie prawo? Bog, w Genezis 9:6.

Nalezy zabijac mordercow, po uprzednim sprawiedliwym procesie sadowym. Wyjatki moze i byc powinny ale jako wyjatki a nie regula.

Omylki? Ilu chirurgow pomylilo sie? Ilu przez to zmarlo? Mamy zakazac operacji?

Uprzedzam by nikt nie probowal zabic mnie ani mojej zony gdyz moze to duzo napastnika kosztowac, z zyciem wlacznie. Nie wiem ilu z forumowiczow zna majace moze rok swiadectwo koscielnej pani ochroniarz ktora zabila napastnika mowiac iz wspomagal te pania (siostre) w tamtej sytuacji Bog. Sprawdzilem kosciol gdzie to sie stalo - to dobry, biblijny kosciol.

Do konfesjonalu sie nie wybieram - nie bylem w nim od okolo 23 lat i czuje sie z tym swietnie.

Uwazam ze kazdy chrzescijanin ma moralne prawo zabic w obronie zycia wlasnego (o ile nie zasluguje sam/a na smierc), niewinnych dzieci, takowych starcow itd. w tymze duchu. Talmud mowi (cytuje z pamieci) 'jesli ktos zasadzil sie wyczekujac by Cie zabic, idz i zabij go pierwszy'. Nawet antysemici nie zarzucaja Zydom/zydom glupoty, prawda?

Zbieralem, jako odrodzony chrzescijanin, podpisy w sprawie referendum za przywroceniem kary smierci. Ucze mlodych ludzi w temacie k.s. podajac im argumenty za, nie lewackie antybiblijne, herezyjne podejscie 'tylko Bog dal zycie i tylko On ma prawo je odebrac'. Biblia tak nie uczy.

Mialem okazje chwalic czlowieka ktory odbywal sluzbe wojskowa (bodajze nawet w Iraku) - dla mnie jest on wzorcem do nasladowania - on, nie pacyfistyczni palacze trawki wolajacy 'peace, peace'. Nie neokomunisci zwalczajacy Busha... Nie chrzescijanie myslacy w temacie stosowania przemocy kategoriami utopii.
frad
Aktywny
 
Posty: 864
Dołączył(a): Wt kwi 10, 2007 12:40 pm

Postprzez sewen » Wt cze 10, 2008 8:15 am

Chyba zagalopowałeś się Frad. Jaka jest różnica pomiędzy zabijaniem zgodnie z literą prawa , a tym ,które czynią mordercy? Co różni kata , od mordercy? Czyżby cel uświęcał środki? A tak nawiasem mówiąc nie doczytałeś się w Biblii wersetów o miłosierdziu? Jeśli nie to wątpliwe jest odrodzenie takiego człowieka z Ducha Bożego. Wszak to Duch miłości. Pozdrawiam Sewen
sewen
Aktywny
 
Posty: 138
Dołączył(a): Pn cze 18, 2007 10:58 am
Lokalizacja: UK

Postprzez hungry » Wt cze 10, 2008 8:39 am

frad napisał(a):List do Rzymian mowi o mieczu wladzy i o byciu tejze wladzy na sluzbie u Boga.

Jeśli chodzi Ci o 13 rozdz. to chodzi tam wyłącznie o posłuszeństwo władzom świeckim ale nie znaczy że mamy popierać jej wszystkie poczynania. Ale jednak mamy być bardziej posłuszni Bogu niż ludziom (Dz 4:19). Poza tym na szczęście Polacy nie muszą być poddani Bushowi.
frad napisał(a):Ale Jan Chrzciciel nie nakazal (przygotowujac do misji Jezusa) zolnierzom porzucenia swej pracy ale... WYKONYWANIA (podkr. moje) jej uczciwie.

Jan Chrzciciel nie takie miał zadanie ale jego zadaniem było jedynie nawoływanie do pokuty i wskazanie na Mesjasza.
frad napisał(a):Gdybys zyl w 1944 i spytalby Cie ktos czy ma wziac udzial w inwazji na III Rzesze czy powiedzialbys ,,nie" wiedzac co dzieje sie w Oswiecimiu?

Nie żyłem w tamtych czasach więc nie gdybam. Ale obecnie będąc w rezerwie Polskiej Armii gdyby kraj został napadnięty pewnie wszystko bym robił aby się wymigać. Uważam to za stratę czasu i mojego zdrowia.


Frad IMHO Ty żyjesz wybacz wg. legalistycznego systemu starego prawa "Oko za oko" A dziś mamy cza łaski. Więc powtarzam pytanie frad gdzie w NT jest o tym że należy zabijać i gdzie jest wzmianka w NT że mamy popierać działania wojenne?
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Następna strona

Powrót do Dyskusje i polemiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron