Teraz jest Cz kwi 25, 2024 5:31 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Chrzescijanin a przemoc

Forum służy do dyskusji o charakterze polemicznym na różne tematy związane z teologią chrześcijańską.

Postprzez hungry » Cz sie 07, 2008 1:17 am

frad napisał(a):Niektorzy chrzescijanie mowia ze nie maja prawa odebrac zycia drugiej osobie. Czy maja prawo odebrac I'm czesc spawnosci fizycznej? Czy lekarz chrzescijanin, chirurg, ma prawo odciac stope by uratowac noge czy ma mowic ,,niech Bog zrobi co zechce". Podobnie chrzescijanin - policjant w niektorych przypadkach MUSI zastrzelic przestepce.

Oczywiście bo Słowo Boże mówi: "Jeśli można, o ile to od was zależy, ze wszystkimi ludźmi pokój miejcie." List do Rzymian 12:18

Pamiętam że kiedyś oglądałem jakiś chrześcijański film nie pamiętam tytułu gdzie w fabule była taka akcja gdy pewien bogobojny i gorliwy misjonarz azjata będąc w Europie na jakiejś konferencji dla ewangelistów, będąc zaatakowany przez gangsterów czy raczej stanął w obronie kogoś (nie pamiętam już fabuły dokładnie) musiał użyć samoobrony by ich obezwładnić zastosował jakiś prosty chwyt walki wschodniej przy tym. Film mi dał właśnie więcej do zrozumienia że są takie sytuacje że jak właśnie to co przed chwilą zacytowałem nie zawsze jest w naszej możliwości pokój. I nie sądzę aby Bóg się wtedy gniewał na takiego misjonarza który zamiast głosić może tym gangsterom sloganami: "Jezus Cię kocha" użył wobec nich siły fizycznej ale uratował może swoja i kogoś skórę a im dał nauczkę. Wiem zaraz ktoś tu pewnie zacytuje żeby nie bać się tych co zabijają ciało... itd. ale czy to zaś Jezus mówił w kontekście prześladowań za wiatę w Niego i niesienia krzyża przeciwności w głoszeniu Jego ewangelii zgubionym. Zaś obrona własna lub innych z użyciem siły to już zupełnie inna IMHO kwestia.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez hungry » Cz sie 07, 2008 9:32 pm

j25 napisał(a):Kochani....
Czy Wy czasami nie macie małej wiary?
Jacek Wierciak

j25 widocznie mam małą wiarę jak ziarnko gorczyczne.. :-?
Ale pamiętam też że raz w życiu zostałem napadnięty może to dlatego. Ale i tak Bóg mnie ochronił i uratował zadzwonił mi telefon i napastnik się spłoszył. Dla mnie to była interwencja Boża i świadectwo Bożej ochrony za co jestem Jemu wdzięczny. :)
liafail napisał(a):Czy Bog moze cie zaopatrzyc we wszystko co potrzebujesz?

Sorki liafail ale to pytanie raczej Offtopicowe
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez admin » Cz sie 07, 2008 9:48 pm

Tez mysle, ze pytanie w temacie ;) choc to tylko watek b. poboczny.
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez asa » So sie 09, 2008 12:14 am

Przepraszam, ze sie wrącam. Jacku, Liafail wg mnie naprawde nie "pije do ciebie"..

:)
asa
Aktywny
 
Posty: 637
Dołączył(a): Pt kwi 25, 2008 9:29 pm

Postprzez frad » N sie 10, 2008 1:12 pm

Bog moze i chce uwolnic mnie z kazdej choroby. A jednak biore leki.

Bog moze i chce mnie chronic. Gdy jednak przy mnie ktos bedzie mordowal staruszke a ja bede mogl siegnac po bron palna to najprawdopodobniej strzele, dopuszczajac ze go zabije. Tu gdzie mieszkam przepisy postanowiono zmienic i mozna bedzie lub juz mozna bardzo aktywnie sie bronic. W Polsce tez chyba niedawno odlewicowano prawo umozliwiajac niekaralne zrobienie ,,ostrego kuku" (wybaczcie kolokwializm) napastnikowi.
frad
Aktywny
 
Posty: 864
Dołączył(a): Wt kwi 10, 2007 12:40 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusje i polemiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron