Teraz jest Cz mar 28, 2024 4:38 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Czy Ameryka sie duchowo stacza? (wątek z podziału)

Forum służy do dyskusji o charakterze polemicznym na różne tematy związane z teologią chrześcijańską.

Postprzez johanna » Cz sty 22, 2009 1:36 pm

może to właśnie świadczy o tym, że amerykańska 1/6 ludzi nowonarodzonych to mit.
jak i w Polsce, gdzie jest 90% wierz ących.... lipa
johanna
Aktywny
 
Posty: 142
Dołączył(a): N lut 17, 2008 5:52 pm

Postprzez soserious » So kwi 18, 2009 2:19 pm

W odpowiedzi na pytanie zadane w temacie:
Wręcz przeciwnie. Zauważcie, że Stany Zjednoczone to nie tylko prezydent i rząd, ale ludzie. A ludzie wierzą tam coraz bardziej. Weźmy choćby Marsze Czystości amerykańskiej młodzieży większych miast, o których mówił mi ksiądz na wykładzie. Mówił też, że właśnie wśród młodzieży obserwowane jest coraz większe zaangażowanie w różne działania religijne.
soserious
 
Posty: 19
Dołączył(a): So kwi 18, 2009 12:33 pm
Lokalizacja: Lublin

Postprzez hungry » So kwi 18, 2009 2:56 pm

Ale zauważ że coraz mniejszy wpływ "demokratyczny" mają i będą mieć Ci ludzie. Wszystko do czasu. Wpierw korporacje kontrolowały społeczeństwo a teraz rządy krajów nie tylko USA będą coraz bardziej dążyć do ogólnoświatowego rządu i kontroli nad całym światem przez jednego człowieka. Jeśli czytasz biblię spójrz fragmenty o antychryście że już jest na świecie.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez soserious » So kwi 18, 2009 3:14 pm

Nie, nie wierzę w bajki. W USA jest taka sama demokracja, jak dawniej, a nawet większa.

Przecież np. weźmy czasy maccartyzmu - wtedy to ludzie byli ograniczeni, jeśli idzie o prawa.

Nie widzę żadnych znaków, jakoby Stany chciały mną rządzić. Nie lubię teorii spiskowych.

Antychryst = Obama. Nie potwierdź tego, bo mnie przerazisz. No, oczywiście możesz tak o nim mówić, jeśli tak dobrze go znasz, żeby go tak obrażać.
soserious
 
Posty: 19
Dołączył(a): So kwi 18, 2009 12:33 pm
Lokalizacja: Lublin

Postprzez hungry » So kwi 18, 2009 3:15 pm

Ale o jakich bajkach Ty mówisz? A czy ja coś o Obamie wspomniałem? ;)
I proszę skoro sam się przyznałeś że jesteś ateistą:
http://forum.chrzescijanin.pl/viewtopic ... ght=#51375
soserious napisał(a): Jestem ateistą, więc to praktycznie jedyny temat dla mnie ;]

To proszę zgodnie z "zasadami na forum" pisz w wątkach rozmów kontrolowanych.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez abdehikopt » So kwi 18, 2009 6:16 pm

Ja uważam, że Amerykanie muszą się jeszcze wiele nauczyć od nas Europejczyków. Poznałem całkiem sporo Amerykanów, większość z nich była bardzo gruba (potwierdził się stereotyp) i miała blade pojęcie o świecie zewnętrznym, np. byli zdziwieni, że w Polsce jest Coca Cola. Większość z nich (byli to misjonarze baptystyczni) po raz pierwszy w życiu opuściła swój stan. Byli też kompletnymi ignorantami w sprawach nauki, to było przykre słuchać, jakie bzdury wygadywali dorośli ludzie, podczas gdy u nas już dzieci w podstawówce wiedzą takie rzeczy.

Byli misjonarzami, ale słabo znali Biblię. Nie wiedziałem, czy śmiać się, czy płakać. Omawialiśmy fragment Biblii o tym, jak Jezus uzdrowił trędowatych. To jeden z misjonarzy powiedział, że w Izraelu była taka niebiblijna, ludzka tradycja, że trędowatych wyrzucano poza obręb miasta, musieli pokazywać się kapłanom i poddawać rytualnym oczyszczeniom. A ja im pokazuję, że to nie ludzka tradycja, lecz że Bóg to nakazał w Księdze Kapłańskiej. Byli bardzo zdziwieni. Żenada...

A tacy to niby "nowonarodzeni". Czy nowonarodzeni chrześcijanie bywają członkami sekretnych, paramasońskich organizacji? Bushowie senior i junior w każdym razie byli.

Ja się cieszę, że mieszkam w Polsce a nie w USA. Że Polska należy do Unii Europejskiej. Że tutaj jeszcze czegoś uczą w szkołach, że otaczają mnie zabytki i dzieła sztuki najwspanialszych mistrzów gotyku, renesansu i baroku. Po europejskiej ziemi stąpali apostołowie, w ciągu kilkuset lat większość Europy była już schrystianizowana. To samo w sobie o niczym jeszcze nie świadczy. Ale to z Europy przybyła do Ameryki Ewangelia. Nie odwrotnie.

Może niech tu będzie tylko 1% chrześcijan. Ale liczy się jakość, a nie ilość. Tutaj wierzących jest może mniej niż w USA, ale są jacyś bardziej świadomi tego, w co wierzą. Ogólnie Europejczycy są mało podatni na manipulacje, więc potrzebują bardziej przekonujących argumentów niż Amerykanie, których można w większości omamić byle czym. Należy pamiętać, że w USA jest nie tylko najwięcej ewangelicznych chrześcijan, ale też najwięcej zwolenników New Age, świadków Jehowy itp. Więc chyba jednak nie ma się czym chlubić, bo w sumie nie wiadomo, czy są oni naprawdę nowonarodzeni, czy tylko dali się złowić jakiemuś "złotoustemu" kaznodziei.
abdehikopt
Użytkownik
 
Posty: 56
Dołączył(a): Pt kwi 17, 2009 3:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez hungry » So kwi 18, 2009 6:33 pm

abdehikopt napisał(a):Ja uważam, że Amerykanie muszą się jeszcze wiele nauczyć od nas Europejczyków. Poznałem całkiem sporo Amerykanów... ...Większość z nich (byli to misjonarze baptystyczni) po raz pierwszy w życiu opuściła swój stan. Byli też kompletnymi ignorantami w sprawach nauki, to było przykre słuchać, jakie bzdury wygadywali dorośli ludzie, podczas gdy u nas już dzieci w podstawówce wiedzą takie rzeczy.

Byli misjonarzami, ale słabo znali Biblię. Nie wiedziałem, czy śmiać się, czy płakać. Omawialiśmy fragment Biblii o tym, jak Jezus uzdrowił trędowatych. To jeden z misjonarzy powiedział, że w Izraelu była taka niebiblijna, ludzka tradycja, że trędowatych wyrzucano poza obręb miasta, musieli pokazywać się kapłanom i poddawać rytualnym oczyszczeniom. A ja im pokazuję, że to nie ludzka tradycja, lecz że Bóg to nakazał w Księdze Kapłańskiej. Byli bardzo zdziwieni. Żenada...

A tacy to niby "nowonarodzeni". Czy nowonarodzeni chrześcijanie bywają członkami sekretnych, paramasońskich organizacji? Bushowie senior i junior w każdym razie byli.

Ale gdy mówisz o baptystach proszę nie uogólniaj. To że spotkałeś akurat takich baptystów nie znaczy że wszyscy tacy tam są. A tacy podobni jakich poznałeś nie są jedynie w USA ale i w innych krajach są tacy i tacy. Są narodzi na nowo i są też nominalni wierzący.
A byciem w Uni bym się tak nie cieszył :)
Poczytaj wiec proszę to
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez abdehikopt » N kwi 19, 2009 2:16 am

Baptyzm w USA jest z grubsza tym, czym rzymski katolicyzm u nas. Czyli masówką. Nie należy więc podniecać się statystykami, że ileś tam % tom ewangeliczni chrześcijanie. Przynależność do ewangelicznego zboru bynajmniej nie gwarantuje zbawienia, a brak takowej przynależności go nie uniemożliwia.

A niech tam sobie kontrolują. Ja nie mam nic do ukrycia (odnośnie tego linka). :D
abdehikopt
Użytkownik
 
Posty: 56
Dołączył(a): Pt kwi 17, 2009 3:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez hungry » N kwi 19, 2009 6:07 am

Nie jest uczciwym porównywać ewangelicznych chrześcijan do rzymskiego katolicyzmu.

abdehikopt napisał(a):
A niech tam sobie kontrolują. Ja nie mam nic do ukrycia (odnośnie tego linka). :D

To już jest łamanie swobód obywatelskich. Łamanie zasad demokracji. Wolisz oddać swoją wolność ludziom ?
Czyżbyś tęsknił za komunizmem? I za totalitarnymi rządami?
Ja swoje życie mogę poddawać pod kontrolę jedynie Bogu. Jemu się należy wpierw posłuszeństwo niż człowiekowi. Władzy mamy być poddani o ile ta nie sprzeciwia się Bożemu Prawu i Bożej woli i nie jest łamaniem praw człowieka. Dlatego też i w Chinach chrześcijanie maja prawo wyrazić swój sprzeciw wobec rządowi który broni im wiary i czytania biblii. Stąd u nich konspiracyjne działanie ewangelizacyjne. Chrzty mają np. w nocy aby nie zostać aresztowanym.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez Albertus » N kwi 19, 2009 7:37 am

Nie jest uczciwym porównywać ewangelicznych chrześcijan do rzymskiego katolicyzmu.


Zgadzam się.Jest to nieuczciwe wobec Kościoła!
Albertus
Aktywny
 
Posty: 489
Dołączył(a): Wt lip 24, 2007 8:33 pm

Postprzez sewen » N kwi 19, 2009 12:10 pm

Zastanawiam się ,czy my Polacy możemy dyskutować na temat tego ,czy Ameryka stacza się duchowo?
Nigdy Polska (poza okresem renesansu)nie miała możliwości "uwolnić się "od katolickiego zniewolenia. "Ciemnogród" jakim uczyniono ludzi, czyniąc ich niepiśmiennymi, ograniczając możliwości nauki, całkowicie podporządkował społeczeństwo "uczonym" klechom. To właśnie było przyczyną całkowitego pozbawienia ludzi znajomości Bożego Słowa. Wszak tylko kler umiał czytać i mamić ludzi czymś co określano" wiarą" w Boga. Niestety tradycjonalizm katolicki i bezkrytyczne podporządkowanie klerowi przyniosło opłakane skutki. Do dziś polskie społeczeństwo nie umie funkcjonować w sferze wiary bez aprobaty księży, biskupów ,ale także bez pastorów i ewangelistów.
Ludzie potrzebują przewodników ,którzy w ich mniemaniu wezmą odpowiedzialność za ich wiarę. Nie potrafią myśleć i skupić się na tym co mówi Duch Św. poprzez Słowo Boże, jeśli nie zostanie to zatwierdzone przez przewodników.
Jak zatem możemy oceniać innych (Amerykanów),gdy sami nigdy nie doznaliśmy prawdziwej wolności duchowej?
Ciągle żyjemy (będąc nawet w społecznościach niekatolickich) w cieniu i na "rachunek" pastorów.
Jeśli nawet Ameryka przeżywa dziś kryzys w chrześcijaństwie, to jednak samo chrześcijaństwo ma u nich biblijne podstawy, gdyż Ewangelię zanieśli im ludzie nowonarodzeni.
Pomimo wielu uchybień możemy się od nich wiele nauczyć ,nie zapominając o tym ,by tego co dobre się trzymać.
Mając biblię i Ducha Św, który chce nas uczyć tego co biblijne powinniśmy każdy w swoim sercu rozsądzać to co przynoszą nam w swych kazaniach kaznodzieje nie poddając się bezkrytycznie ich naukom.
Pozdrawiam .Sewen
sewen
Aktywny
 
Posty: 138
Dołączył(a): Pn cze 18, 2007 10:58 am
Lokalizacja: UK

Postprzez hungry » N kwi 19, 2009 12:20 pm

Wydzieliłem od postu Agatki na nowy i być może będzie to ciekawy równie temat :)
"obrzędy i gusła" wydzielony temat
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusje i polemiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron