Teraz jest Pt kwi 19, 2024 4:08 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Czy kobieta i mężczyzna są równi?

Forum służy do dyskusji o charakterze polemicznym na różne tematy związane z teologią chrześcijańską.

Postprzez Dzidek » Pn cze 30, 2008 2:17 pm

SZ6AJ6BA6 napisał(a):1. Czuję się dyskryminowany, za wyrażenie poglądu niezgodnego z nauką kościoła... typowe dla katolików. Jest to jednak forum, na którym kulturalna dyskusja jest raczej płętą samego pomysłu założenia takiego forum. Ale mogę się mylić...

Widocznie nie chce Ci się czytać regulaminu, i dlatego ciągle powtarzasz ten sam logiczny błąd. Zastosuję więc metodę łopatologiczną. TO FORUM NIE JEST KATOLICKIM, LECZ PROTESTANCKIM FORUM!! Twoje uwagi (wytłuszczone przeze mnie) nijak się mają do rzeczywistości.
Dzidek
Aktywny
 
Posty: 175
Dołączył(a): Cz cze 14, 2007 12:58 pm

Postprzez frad » Pn cze 30, 2008 2:40 pm

nie jestem katolikiem;

Pani rabin jest nieortodoksyjna

ta dzielnica o ktorej mowa jest w jakim miescie?
frad
Aktywny
 
Posty: 864
Dołączył(a): Wt kwi 10, 2007 12:40 pm

Postprzez hubertok » Pn cze 30, 2008 7:51 pm

liafail napisał(a):Pozdrawiam Hubertoka
mam nadzieje ze juz nie Agnostyka :)


Dziękuję, co do nadziei to sam nie wiem ;)
hubertok
 

Postprzez frad » Wt lip 01, 2008 7:46 am

lubimy z zona te dzielnice, jest tam przy stacji fajny kosciol, El Shaddai Int'l Christian Centre - polecam! W niedziele bylismy na Golders Green na falafelach smacznych; jak ktos bedzie wynajmowal nieduze mieszkanko tam to wdzieczny bede bardzo za info na priv-ie lub gg 5218311
frad
Aktywny
 
Posty: 864
Dołączył(a): Wt kwi 10, 2007 12:40 pm

Postprzez Lukasz » N lip 06, 2008 1:36 pm

sam Luter czy Kalwin właśnie przez rozbieżności z polityką i interpretacją Watykanu dopuścili się działań, które stały się jakoby genezą tego co w dniu dzisiejszym Wy tutaj reprezentujecie...

1. Ani Lutrowi ani Kalwinowi nie chodziło o politykę - oni tylko upierali się przy tym, że Bóg a nie człowiek "wie lepiej".
2. Opozycja wobec papiestwo sięga początków tegoż papiestwa i Luter z Kalwinem teraz traktowani jako "ikony" i niemal "wynalazcy" protestantyzmu to jedynie (bardzo ważny ale niewielki) fragment dziejów protestantyzmu.
Lukasz
 

Postprzez johanna » Pn lip 07, 2008 10:58 am

[quote="Lukasz"][quote]sam Luter czy Kalwin właśnie przez rozbieżności z polityką i interpretacją Watykanu dopuścili się działań, które stały się jakoby genezą tego co w dniu dzisiejszym Wy tutaj reprezentujecie...[/quote]
1. Ani Lutrowi ani Kalwinowi nie chodziło o politykę - oni tylko upierali się przy tym, że Bóg a nie człowiek "wie lepiej".
2. Opozycja wobec papiestwo sięga początków tegoż papiestwa i Luter z Kalwinem teraz traktowani jako "ikony" i niemal "wynalazcy" protestantyzmu to jedynie (bardzo ważny ale niewielki) fragment dziejów protestantyzmu.[/quote]
zgadzam się z przedmówcą i powiem od siebie , że to też tylko ludzie, niektóre sprawy kładą się cieniem na "wielkich", w swoim życiu popełniali napewno błędy . nie można przypisywać protestantom, że traktują L. i K.jakby byli nieomylni. natomiast są ludźmi, co wywrócili katolicką nieprawdę na "lewą" stronę. do tego zostali powołani i swoją pracę w stosownym czasie wykonali.
johanna
Aktywny
 
Posty: 142
Dołączył(a): N lut 17, 2008 5:52 pm

Poprzednia strona

Powrót do Dyskusje i polemiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron