Teraz jest So kwi 27, 2024 11:08 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Co złego w tym, ze chce/jestem bogaty?

Forum służy do dyskusji o charakterze polemicznym na różne tematy związane z teologią chrześcijańską.

Postprzez admin » Pt maja 02, 2008 4:10 pm

Trzeźwy głos :)
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez darq » Pt maja 02, 2008 4:27 pm

Zgadzam się. Orion pięknie napisał. Bo gdy chodzi o pieniądze kluczowym słowem jest szafarstwo, a nie posiadanie.
darq
moderator
 
Posty: 1058
Dołączył(a): Wt gru 11, 2001 1:00 am
Lokalizacja: mielec.kz.pl

Postprzez markiz » So maja 03, 2008 8:49 am

darq napisał(a):Zgadzam się. Orion pięknie napisał. Bo gdy chodzi o pieniądze kluczowym słowem jest szafarstwo, a nie posiadanie.


Brawo tylko nikt nie napisał o proporcjach jakie powinien zachować każdy człowiek. Bo może się okazać że nawet Bill Gates gdyby chciał wspierać wszystkie te rzeczy które wymienił Orian oraz sponsorować wszystkie "zbożne cele" całego świata, zostałby nędzażem. Jakie są to proporcje według was 10. 20 % zarobków?? I tak sobie myślę że działalność charytatywna ma sens tylko wtedy gdy jest dobrowolna i pianie np. że musisz dawać dziesięcinę bo tak jest napisane w Piśmie jest totalną pomyłką. Nie zmusimy nikogo do dawania dziesięcini kogoś Kto nie będzie tego chciał robić. Zawsze myślałem że to Kościół Katolicki ma "problem z tacą". Pozdrawiam.
markiz
 

Postprzez admin » So maja 03, 2008 9:54 am

Widze, ze chciales wniesc cos do dyskusji ale robisz to w formie ktora moze wywolac klotnie. Nikt nikomu nie bedzie mowil jakie maja byc proporcje gdyz kazdy kto chodzi z Bogiem o tym wie.

To Bog mowi a nie my sami. Jesli mi Bog mowi ze mam dac 50% na prace misyjna to daje. Bardzo trudno rozmawiac o naszych uczuciach i checiach bo w tym przypadku kazdy moze napisac cos innego.

Co do problemu z taca to go nie ma koscol tylko sami ludzie, ktorzy skapia na Boze dzielo. Skapia bo zawsze jak chca znajda wymowke aby nie dac. Jedni powiedza, ze sa biedni i niech daja bogaci zarazem powiedza, ze ci bogaci sa nieduchowi bo tylko o forsie mowia :mrgreen: :lol:
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez frad » So maja 03, 2008 10:25 am

poruszono ciekawa mysl - otoz zgadzam sie ze nikt nie moze byc sumieniem drugiej osoby - uwazam ze poza wspolmalzonkiem wzglednie w przypadku niepelnoletnich singli byc moze rodzicami nikt nie ma prawa oceniac jak wierzacy wydaje SWOJE pieniadze. Tylko Bog ma prawo w tym temacie komus cos mowic i jak powiedzialem - najblizsi tej osoby. Tak wiec np. mowienie 'on jest nieduchowy bo nosi zegarek za 2 tys. zl. jest nieporozumieniem (nawiasem mowiac najdrozszy zegarek na przegub jaki posiadamy kosztowal chyba jakies 150 zl. wiec nie pisze o sobie ani zonie).
frad
Aktywny
 
Posty: 864
Dołączył(a): Wt kwi 10, 2007 12:40 pm

Postprzez Katarynka » N maja 04, 2008 5:02 pm

Jeśli ktoś kupuje zegarek za 2000 dolarów, choć o wiele tańszy spełnia tę samą funkcję, dobrze wskazuje czas i wygląda estetycznie, to mogę zadać pytanie: a na co ci taki zegarek, czemu tak marnujesz pieniądze, którymi Bóg cię obdarzył? Pomyślmy trzeźwo- czemu niektórzy kupują sobie tak drogie rzeczy, tyle pieniędzy wydają na r z e c z y ? Są one przedmiotem ich starań, ich dumą, ich wizytówką.
Mówcie co chcecie- dla mnie taki człowiek to ktoś, dla kogo rzeczy stały się bozkiem, a pieniądze to środek do pielęgnacji kultu owego bożka.

Gdzie serce twoje, tam skarb twój.
Katarynka
 

Postprzez frad » N maja 04, 2008 11:04 pm

ja uwazam ze nie mamy prawa oceniac motywacji i postaw serc, Bog nam tego prawa nie dal

zamiast kawioru ktory lubie moglbym jesc jajka z majonezem - jem kazda z tych rzeczy i chwale za to Boga

ciesze sie gdy zone zapraszam do wloskiej restauracji - moglbym jej kupic tabliczke czekolady i kanapke zamiast tego ale wole wersje 1sza

liczy sie ile procentowo dajemy do Krolestwa, na jalmuzne - co robimy z reszta (my = kazdy z nas wierzacych) to nie sprawa pastora czy brata/siostry w Panu
frad
Aktywny
 
Posty: 864
Dołączył(a): Wt kwi 10, 2007 12:40 pm

Postprzez jahanne » Pn maja 05, 2008 8:14 am

Orion i Katarynka - Amen.
jahanne
 

Postprzez asa » Pn maja 05, 2008 10:46 pm

Ja równiez sie podpisuję pod postem Oriona.
asa
Aktywny
 
Posty: 637
Dołączył(a): Pt kwi 25, 2008 9:29 pm

Postprzez frad » Wt maja 06, 2008 8:45 am

Na spotkaniu ChdN bylem raz w zyciu. Bardzo ich cenie - wykonuja wspaniala prace.

Ich szef, Dennis Lindsay, wydal serie fenomenalnych ksiazek zwalczajacych ewolucjonizm i promujacych biblijna prawde o stworzeniun czlowieka 6 tys. lat temu.

Nie pracuje i nigdy nie pracowalem dla ChdN.
frad
Aktywny
 
Posty: 864
Dołączył(a): Wt kwi 10, 2007 12:40 pm

Postprzez jahanne » Wt maja 06, 2008 12:31 pm

To prawda, i to bardzo delikatnie powiedziana.
Poznałam też nieco to środowisko i co jeszcze tam zwraca uwagę, a z czym podobno Frad się nie zgadza, to istniejący tam wymóg bezwględnego posłuszeństwa liderom.
jahanne
 

Postprzez frad » Wt maja 06, 2008 2:18 pm

nie mysle ze jest tam taki wymog, na pewno sie z nim nie zgadzam

nie wiem skad sa ludzie pracujacy w ChdN - przypuszczamnze moga byc w KZ; okreslenie Kosciol Zielonoswiatkowy/zielonoswiatkowy ma chyba dwa znaczenia; IMHO ludzie np. z KChWE moga sie okreslac mianem zielonoswiatkowcow

czy klamia - nie wiem, nie znam ich blizej; znam troszke lepiej nauczanie zalozyciela ChdN - USA, byl jednym z najlepszych nauczycieli biblijnych XX wieku, wdowa po nim to wspaniala Boza kobieta, bylem na jej usludze

ich syn swietnie pisze o zwiedzeniu ewolucjonizmu

szkoly polskiej ChdN praktycznie nie znam (znam za to dosc dobrze inna szkole biblijna z Trojmiasta)
frad
Aktywny
 
Posty: 864
Dołączył(a): Wt kwi 10, 2007 12:40 pm

Postprzez admin » Wt maja 06, 2008 4:42 pm

Jeszcze raz ktos napisze o ChdN w w tym watku a kazdy moderator ma prawo to skasowac. Warto trzymac sie tematu a nawet trzeba :) bo za chwile bedzie tutaj o wszystkim i jajkach na Wielkanoc.

Co to tekstu o ChdN, ze zostal zablokowany to nie prawda gdyz jest i nikt nie pisal tam nic od poprzedniego roku.
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusje i polemiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron