Teraz jest Wt maja 07, 2024 1:18 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Liturgia w Wielki Piątek

Forum służy do dyskusji o charakterze polemicznym na różne tematy związane z teologią chrześcijańską.

Postprzez Baranek » Śr kwi 09, 2008 11:50 am

No zgadza się. Dla mnie też ma niejakie znaczenie owo zmartwychwstanie. Powiem szczerze - że fundamentalne. :)
Baranek
 

Postprzez axanna » Pt kwi 11, 2008 11:30 am

W ramach nie tak dawno rozgorzałej dyskusji w tym miejscu o życiu w katolickim kraju i zazdrosnych sąsiadach, proponuje do obejrzenia reportaż Lisa, ze zwróceniem szczególnej uwagi na zaszczucie ofiar przez społeczeństwo, tak że musieli uciekać i zmieniać miejsce zamieszkania, jakby byli przestępcami, na bulwersującą wręcz postawę rodziców, którzy stawali po stronie pedofila, ciemiężąc własne dzieci i na niezmienne postępowanie KRK...
LIS NA ŻYWO
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez johanna » Pt kwi 11, 2008 7:43 pm

akurat oglądałam.Myślę,że w podobnych przypadkach należy bezwzględnie przyznać prawo do obrony dzieciom.Jeśli rodzice nie stanęli na głowie wykonując swoją powinność jako najbliźsi owym dzieciom to jest to gwałt na nich i samych sobie.Jednak też przyznaję absolutne prawo do obrony podejrzanemu, obojętnie kim jest.Na czas wyjaśnień powinna osoba oddalić się od pełnienia funkcji.W razie stwierdzenia słusznych podejrzeń--absolutny areszt ,pozbawienie praw i oczywisty sąd równy!!! jak w przypadkach "zwykłych "pedofili.Dla mnie najwyższym oburzeniem jest fakt zmowy milczenia..........rodziców.
johanna
Aktywny
 
Posty: 142
Dołączył(a): N lut 17, 2008 5:52 pm

Postprzez ef91 » Wt maja 06, 2008 1:38 pm

Dziwnie... u mnie w kościele nie ma takiego ,,zwyczaju". Najpierw służba liturgiczna (kobiety jak i mężczyźni, dzieci, siostry zakonne i kapłani) całują krzyż, a reszta wiernych z ,,ławek" po zakończeniu, aby nie robić zamieszania, a znaleźć czas na osobistą adorację.
ef91
 

Poprzednia strona

Powrót do Dyskusje i polemiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości

Wymiana:

pozdrawiamy