Teraz jest Cz mar 28, 2024 4:42 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Świadkowie Jehowy a okultyzm

Forum służy do dyskusji o charakterze polemicznym na różne tematy związane z teologią chrześcijańską.

Świadkowie Jehowy a okultyzm

Postprzez Venon » Pt lut 22, 2008 2:34 pm

Znalazłem w sieci bardzo ciekawą stronkę. Są na niej obrazki z różnych wydawnictw świadków powiększone w pewnych fragmentach. I jak w m ... strzelił widać na niektórych symbole okultystyczne. Ba na jednym dostrzegamy mordę samego diabła... Postanowiłem się podzielić tym z Wami - sami oceńcie...

http://www.piotrandryszczak.pl/cokryja.html
Venon
 

Świadkowie a okultyzm

Postprzez Venon » Pt lut 22, 2008 10:12 pm

W sprawie mojego poprzedniego postu naszła mnie taka refleksja - Waszym zdaniem drodzy forumowicze jest taktyka diabła ?? Zaprzeczyć boskości Chrystusa. Gdy zaprzeczymy temu że On był Bogiem, spłycimy tym samym jego ofiarę. A od spłycenia do całkowitego zaprzeczenia droga niedaleka. Więc czy świadkowie w swojej doktrynie zaprzeczają boskiemu statusowi Mesjasza nie służą diabłu?? Przecież w biblii można znaleść przypowieść o niewiernym Tomaszu - dotykając ran Chrystusa mówi że On ( Jezus ) jest Bogiem. Jakoś nie ma w tekście zaprzeczenia Chrystusa - " Nie Tomaszu nie jestem Bogiem, jestem co prawda nadzwyczajnym człowiekiem, wyższą istotą ale nie Bogiem " tylko " Błogosławieni ci, którzy nie widzieli a uwierzyli " ... I w tym kontekście te obrazki nabierają pełniejszej wymowy
Venon
 

Postprzez darq » Pt lut 22, 2008 10:30 pm

Venon, proszę, o to byś nie pisał postu pod postem (oczywiście po swoim :) ). Jeśli nikt jeszcze nie napisał możesz użyć funkcji 'zmień' i dopisać kolejną myśl/rozwinięcie, etc.
Może to wyglądać np. tak:

----
dopisek o godz. 15 minut później ;)

chciałem dodać, itd.

===
A co do meritum. Właśnie w tym co napisałeś w drugim poście, widziałbym odpowiedź. ŚJ zaprzeczają boskości Chrystusa, tym samym są współczesnymi antychrystami. I to jest główny problem. I to mnie bardziej przekonuje, że ŚJ służą sobie, ludzkiej organizacji, (a może i diabłu?) niż
te zdjęcia (skany).
Jakoś nie jestem zwolennikiem "spiskowej teorii dziejów". Choć jak się tak zastanowić, to może organizacja w Brooklinie zatrudniła jakiegoś okultystę grafika, który zrobił im piskusa :)
Ps. Gorsze od tych rysuneczków jest to, iż przy tworzeniu "przekładu Pisma Świętego" o nazwie Przekład Nowego Świata miał (mieli?) udział okultysta.

I spyta ktoś: I jak tu nie wierzyć w spiskową teorię dziejów :mrgreen:
darq
moderator
 
Posty: 1058
Dołączył(a): Wt gru 11, 2001 1:00 am
Lokalizacja: mielec.kz.pl

New World

Postprzez Venon » Pt lut 22, 2008 10:38 pm

Ooo ... To o tej sprawie z " Nowym Światem " nie wiedziałem. Mógłbyś rozwinąć temat ??
Venon
 

Postprzez leaf only » Pt lut 22, 2008 10:46 pm

[...]
Ostatnio edytowano N maja 11, 2008 6:24 pm przez leaf only, łącznie edytowano 1 raz
leaf only
Aktywny
 
Posty: 747
Dołączył(a): Pt sie 04, 2006 8:20 pm

Diabeł ...

Postprzez Venon » Pt lut 22, 2008 10:56 pm

Dobra dobra :wink: Jak nie diabła to coś na kształt demona 8) Czepialski jesteś Przyjacielu

Pozdrawiam
Venon
 

Postprzez leaf only » Pt lut 22, 2008 11:04 pm

[...]
Ostatnio edytowano N maja 11, 2008 6:23 pm przez leaf only, łącznie edytowano 1 raz
leaf only
Aktywny
 
Posty: 747
Dołączył(a): Pt sie 04, 2006 8:20 pm

Hmmm...

Postprzez Venon » Pt lut 22, 2008 11:12 pm

luz 8) Przecież jesteśmy po tej samej stronie. Wiem że przykład obrazkowy jest niezbyt mocnym dowodem ale nawet on oddaje ich ( ŚJ ) kłamliwą naturę ( choć moim zdaniem to biedni ludzie zwiedzeni i omotani przez swoje " ciało kierownicze " ) Ale masz rację - http://www.piotrandryszczak.pl/index.html - tutaj mamy "mocniejsze" argumenty ich dotyczące...
Ostatnio edytowano Pt lut 22, 2008 11:26 pm przez Venon, łącznie edytowano 1 raz
Venon
 

Postprzez leaf only » Pt lut 22, 2008 11:15 pm

[...]
Ostatnio edytowano N maja 11, 2008 6:23 pm przez leaf only, łącznie edytowano 1 raz
leaf only
Aktywny
 
Posty: 747
Dołączył(a): Pt sie 04, 2006 8:20 pm

Polowanie

Postprzez Venon » Pt lut 22, 2008 11:25 pm

Na nikogo nie poluję. Ale myślę że obowiązkiem każdego z Nas ( wszystkich, którzy wierzą w boskość Chrystusa ) jest niesienie pomocy tym co zostali zwiedzeni. Mi udało się niedawno przekonać moją koleżankę ( świadka ), że coś z jej wiarą jest nie tak. Sprawa jest trudna - wiecie rodzina ją "ekskomunikowała" - ale kobieta się trzyma. A link podałem dlatego że jest tam dużo informacji na temat błędów świadków i każdy z Was może ich użyć w rozmowie z nimi. A nuż u kogoś zasiejecie ziarno refleksji. A to już dużo :P
Venon
 

Re: New World

Postprzez darq » So lut 23, 2008 7:32 am

Venon napisał(a):Ooo ... To o tej sprawie z " Nowym Światem " nie wiedziałem. Mógłbyś rozwinąć temat ??


Proszę "garść" linków, które wprowadzają w temat:
Ogólnie o Przekładzie Nowego Świata (dalej PNŚ)

A tu cytaty z pism organizacji (cenne szczególnie podczas rozmów z ŚJ:
Przekład Nowego Świata - spirytyzm
Przekład Nowego Świata - kim byli tłumacze

Gdzieś mam materiały (opracowania) ukazujące powiązania owego spirytysty i jego "rzetelne" podejście do tekstu Biblii.
Jednym słowem PNŚ nie może być nazywany przekładem Biblii w pełnym tego słowa znaczeniu, jest on raczej luźno związany z oryginalnym tekstem Pisma Świętego.
darq
moderator
 
Posty: 1058
Dołączył(a): Wt gru 11, 2001 1:00 am
Lokalizacja: mielec.kz.pl

Postprzez Baranek » Wt lut 26, 2008 1:02 pm

leaf only napisał(a):Nie gniewaj się, ale nigdy nie przyłożę ręki/nogi/ucha/oka do katolickiego polowania na czarownice, sekciarzy i ŚJ.

Bóg ich sądzić będzie.
Polujących też...


Dobranoc.


Wiesz leaf... tak często mówiłaś tu o prawdzie. Sądzę, że przynajmniej w tej mierze protestanci i katolicy mogliby być zgodni. Argumenty nie mają "koloru" protestanckiego bądź katolickiego. Po prostu to argumenty na rzecz bóstwa Chrystusa.
I zawsze będę komuś życzył by został protestantem niż Świadkiem Jehowy - choć wolałbym żeby był katolikiem.
Ale was protestantów właśnie dlatego uważam za chrześcijan że wierzycie w Trójcę. A świadków za chrześcijan nie uważam.

pozdrawiam

Baranek
Baranek
 

Postprzez darq » Wt lut 26, 2008 1:44 pm

Powiem to, tak(a każdy i tak zrozumie jak zechce ;) ):
Mi jako protestantowi, a dokładniej ewangelikalnemu, a jeszcze dokładniej ortodoksyjnemu zielonoświątkowcowi (ortodoksyjny w znaczeniu nie neocharyzmatyczny) zdecydowanie bliżej do KRK niż do Organizacji ŚJ.
Dlaczego?
Bo zarówno KRK, jak i KZ (i całe chrześcijaństwo) wyznaje słowami apostolskiego i nicejskiego wyznania wiary. A to oznacza (to co pisał Baranek), iż wierzymy w Trójjedynego Boga; Ojca, Syna i Ducha Świętego.
Zaś ŚJ (podobnie jak mormonów) za chrześcijan uznać nie mogę.
Tak oto stoję i inaczej nie mogę ;)
darq
moderator
 
Posty: 1058
Dołączył(a): Wt gru 11, 2001 1:00 am
Lokalizacja: mielec.kz.pl

Postprzez frad » Śr lut 27, 2008 9:14 pm

darq napisał(a):Powiem to, tak(a każdy i tak zrozumie jak zechce ;) ):
Mi jako protestantowi, a dokładniej ewangelikalnemu, a jeszcze dokładniej ortodoksyjnemu zielonoświątkowcowi (ortodoksyjny w znaczeniu nie neocharyzmatyczny) zdecydowanie bliżej do KRK niż do Organizacji ŚJ.
Dlaczego?
Bo zarówno KRK, jak i KZ (i całe chrześcijaństwo) wyznaje słowami apostolskiego i nicejskiego wyznania wiary. A to oznacza (to co pisał Baranek), iż wierzymy w Trójjedynego Boga; Ojca, Syna i Ducha Świętego.
Zaś ŚJ (podobnie jak mormonów) za chrześcijan uznać nie mogę.
Tak oto stoję i inaczej nie mogę ;)
tez nie uznaje mormonizmu i watchtoweryzmu za chrzescijanskie ale mysle ze sa wsrod mormonow i swiadkow ludzi zbawieni (i zwiedzeni) - okreslam sie jako neo-zielonoswiatkowca/charyzmatyka, do KRzK jest mi bardzo daleko (ale nie jestem zwolennikiem ostrego zwalczania katolicyzmu jak niektorzy z moich braci i siostr, jestem raczej akatolikiem niz antykatolikiem)
frad
Aktywny
 
Posty: 864
Dołączył(a): Wt kwi 10, 2007 12:40 pm

Następna strona

Powrót do Dyskusje i polemiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron