Teraz jest Śr maja 22, 2024 4:17 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Seks przedmałżeński

Forum służy do dyskusji o charakterze polemicznym na różne tematy związane z teologią chrześcijańską.

Postprzez Abaddon » Wt mar 04, 2008 12:12 am

Przepraszam, ze sie wtrace, ale sa rodziny ateistyczne - szczesliwe. Nie mozna generalizowac. To raz.
Dwa, sa (znam osobiscie) rodziny mocno chrzescijanskie, w ktorych dzieje sie bardzo bardzo zle.

Jesli zas chodzi o sam sex..
Kto raz to przezyl, ten wie, iz jest to uczucie piekne, przyjemne, relaksujace, podniecajace itd.
Po to jest zeby z tego korzystac. Pamietaj, jestes człowiekiem wolnym, unikajmy determinujacych dogmatow.

Zyjmy nie egzystujmy.
Abaddon
 

Postprzez Abaddon » Wt mar 04, 2008 12:35 am

Dawniej nie mieli z tym problemu. Zobacz na 17 - 18 wieczna Francje. Kraj w tamtym okresie nie przechoil takiej laicyzacji religijnej co teraz, jednakze seks byl na ustach wszystkich. Byl uprawiany wszedzie i z kim popadnie. Kraj niby religijny..

Tak samo i w dawniejsze Polsce.

Przykladow mozna mnozyc.

Dlaczego mam nie cieszyc sie z moja kobieta, w lozku? Moze jestesmy za mlodzi na slub, albo go na niego nie stac. Seks jest po to by z niego korzystac. Lepiej sie onanizowac? Nie oszukujmy sie. Kazdy jezeli nie uprawia seksu, to sie onanizuje. Po co zyc w hipokryzji.

Powtarzam, zyjmy nie egzystujmy.
Abaddon
 

Postprzez Abaddon » Wt mar 04, 2008 1:42 am

RZadko*
Ja jestem szczesliwi. Moi znajomi sa szczesliwi. Moi bracia sa szczesliwi.
W sumie nieszczesliwi sa tylko Ci ktorzy tegoz, ze wlasnie seksu, nie uprawiaja badz nie uprawiali jeszcze.

Jak moge zapytac Boga czy to jemu nie przyszkadza?

Dziekuje, ale ja juz jestem szczesliwy.
Abaddon
 

Postprzez johanna » Wt mar 04, 2008 1:25 pm

krolewna napisał(a):Bog,ktory nas stworzyl i kocha nas,chce naszego szczescia-on jednak poleca co innego.On poleca cieszenie sie soba wzajemnie w ramach malzenstwa.
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D abaddon napisał"żyjmy nie egzystujmy" czyli co,róbta co chceta-jeśli chodzi o sex? :-?
johanna
Aktywny
 
Posty: 142
Dołączył(a): N lut 17, 2008 5:52 pm

Postprzez Abaddon » Wt mar 04, 2008 3:42 pm

Tak, wiem o tym ze sa nieszczesliwi, wiem o tym stad, iz mieszkam z dwoma wspolokatorami ktorzy sa jeszcze prawiczkami, i ktorzy bardzo ale to bardzo by chcieli uprawiac ten seks. Sa chrzescijanami, chodza do kosciola co niedziele i swieta, przestrzegaja postu i mimo to non stop rozmawiaja na temat seksu. Co by nie 'zaruchali' itd.
Smutne, ale prawdziwe.

W Pismie Sw, nie ma zawartych stricte slow - sex przedmalzenski jest zly. Cudzoloznictwo - ok.

Johanna - nie robta co chceta, ale uprawianie milosci z osoba z ktora jest Ci dobrze, to nie jest nic zlego. To nie rozpasanie seksualne jak mowia na kazaniach. To poprostu cieszenie sie druga osoba.
Egzystowanie jest wtedy kiedy, cos co jest nam dane, piekne, fajne - jest jednoczesnie zakazane.
Abaddon
 

Postprzez johanna » Wt mar 04, 2008 3:57 pm

pewnie, krew -nie woda itd,hormony.szanuję Twój pogląd,,ale pomyśl,co byś powiedział córce gdy ci powie to co Ty teraz,mając świadomość ojca.czy wtedy przytaknąbyś swemu dziecku.
johanna
Aktywny
 
Posty: 142
Dołączył(a): N lut 17, 2008 5:52 pm

Postprzez Smok » Wt mar 04, 2008 9:32 pm

Jeżeli seks przedmałżeński jest ok to po co jest małżeństwo?
Smok
Aktywny
 
Posty: 239
Dołączył(a): Pn sie 06, 2007 9:41 pm

Postprzez Abaddon » Wt mar 04, 2008 11:39 pm

Johanna - nie hormony, tylko zdrowy rozsadek. A corce bym dal pieniadze na prezerwatywy, tudziez tabletki anty. Wolalbym to kontrolowac. Wiem jaka jest teraz mlodziez i wiem ze wczesniej czy pozniej moja corka czy tez syn zaczeli by w koncu ten seks uprawiac. wiec wolalbym ich uswiadomic i zakupic z nimi te prezerwatywy.

Smok - czyli co, ludzie sie zenia tylko i wylaczeni po to by, bez grzechu sie kochac? Hue hue hue :)))
Abaddon
 

Postprzez johanna » Śr mar 05, 2008 8:17 am

swoje dzieci należy uświadamiać nie gdy"już jest w ogródku,już wita się z gąską",ale od dziecięctwa i nie tylko na temat antykoncepcji lecz co mówi Bóg,kim jesteśmy w jego oczach.pewnie hipokryzji mówimy "nie",ale On dał wiele wskazówek co do stanu cywilnego.kiedy Pan rozmawiał z samarytanką też przewinął się temat jej stanu i było to ważne skoro Pan Jezus do tego nawiązał.poza tym Paweł pisze,że ze względu na niebezpieczeństwo wszeteczeństwa(również onanizmu)mężczyzna ma mieć żonę-nie partnerkę,a kobieta-męża1kor.7roz.królewna pisała,że w biblii są boże odpowiedzi i to jest fakt,wystarczy poszukać. :wink:
johanna
Aktywny
 
Posty: 142
Dołączył(a): N lut 17, 2008 5:52 pm

Postprzez Smok » Śr mar 05, 2008 10:51 am

Abaddon napisał(a):Smok - czyli co, ludzie sie zenia tylko i wylaczeni po to by, bez grzechu sie kochac? Hue hue hue :)))

A widzisz jakiś inny powód?
Smok
Aktywny
 
Posty: 239
Dołączył(a): Pn sie 06, 2007 9:41 pm

Postprzez hungry » Śr mar 05, 2008 11:09 am

Abaddon napisał(a):J

Smok - czyli co, ludzie sie zenia tylko i wylaczeni po to by, bez grzechu sie kochac? Hue hue hue :)))

Witaj Abadon, dyskusja już taka jest na forum w innym wątku proszę odszukaj. A poza tym mam pytanie czy Ty jesteś wierzącym deklarującym swoją wiarę w Jezusa Chrystusa jako Pana, Zbawiciela i Boga, jednocześnie uznające Pismo Święte (Biblię) za Słowo Boże, nieomylne i natchnione przez Ducha Świętego. Wierzących w jednego Boga (Ojca, Syna i Ducha Świętego)? W innym przypadku jeśli nie wierzysz w natchnienie Pisma Świętego, i jeśli nie uznajesz Jezusa Chrystusa za swojego Zbawiciela, Pana i Boga) proszę pisać na forum "NIE/CHRZESCIJANIE". Zgodnie z 1 i 2 punktem zasad na forum.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusje i polemiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron