Teraz jest Cz maja 02, 2024 7:12 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Seks przedmałżeński

Forum służy do dyskusji o charakterze polemicznym na różne tematy związane z teologią chrześcijańską.

Postprzez axanna » Cz lut 21, 2008 10:31 pm

Dile, przecież wiesz, że zdradzać męża nie wolno, tu nie ma co zakładać. Poza tym, czyż nie Bóg złącza małżeństwo wierzących ludzi? Czyżby mógł się pomylić i dobrać nieodpowiednich partnerów? - ja w to nie wierzę. Co więcej, uważam, że nie ma mężczyzn do bani, ani kobiet do bani, a wszystko zależy od obydwóch i często... nie - przeważnie... no.. chyba przeważnie, bo wszak nie jestem jakimś tam seksuologiem, ale myślę, że tak naprawdę wystarczy, żeby ktoś jeden był ... eghmmm... na poziomie, żeby poprawić sytuacje w sypialni. Trzeba pamiętać nie tylko o przyjemności dla siebie, ale najpierw dla partnera, a wtedy możesz być wręcz zaskoczona, jaki on jest "do bani"...
To tyle ode mnie, powiedziałam co wiedziałam :D Może ktoś mądrzejszy się wypowie...
A tak a propos, Dile, o jakim Ty seksie przedmałżeńskim temat zakładasz, przecież Ty jesteś mężatka?
P.S. I jeszcze jedno: mówisz o "postawieniu wszystkiego na jedną kartę", ale kochanie, seks, chociaż jest ważny, ale to jeszcze nie wszystko przecież. Wiesz ile par małżeńskich się rozwodzi mimo iż mają dobry seks? Ja też nie wiem ile, ale chyba dużo. :lol: Pozdrawiam serdecznie.
Ostatnio edytowano Cz lut 21, 2008 10:35 pm przez axanna, łącznie edytowano 1 raz
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez axanna » Cz lut 21, 2008 10:36 pm

He, kochanie, gratulacje :D Ciesze się za Ciebie, przyszła mamusia :D :D :D
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez Smok » Pt lut 22, 2008 12:21 am

Dile, ja myślę że tu chodzi o to że jak ktoś bierze z kimś ślub to tak bardzo chce być z tą osobą że nie jest takie ważne może... Chociaż.

Oj, wiesz jak jest w realu. Ludzie wychodzą za siebie bo nie mają innej opcji. Nawinie się jeden kandydat w ciągu nędznego młodzieńczego życia i nie ma co rozważać czy będzie dobry, albo ten, albo żaden. o_0
Smok
Aktywny
 
Posty: 239
Dołączył(a): Pn sie 06, 2007 9:41 pm

Postprzez darq » Pt lut 22, 2008 8:52 am

Napiszę to w punktach ;)

1. Seks jest cudowny. Bóg go dał.
2. Bóg dał również "instrukcję" użytkowania. A jako pomysłodawca wie najlepiej jak wykorzystać dar.
3. Seks jest (ważną) częścią składową miłości pomiędzy małżonkami.
4. Czerpiąc miłość ze źródła (Bóg), korzystając z Jego instrukcji (przestrzegając zasad użytkowania) możemy mieć pewność, że życie seksualne przyniesie zadowolenie. Co nie oznacza, (tak jak i w innych dziedzinach), że nie trzeba na nim również pracować :)

Napisałem w punktach, bo jak bym się rozpisał, to by miejsca na serwerze nie starczyło :mrgreen:
darq
moderator
 
Posty: 1058
Dołączył(a): Wt gru 11, 2001 1:00 am
Lokalizacja: mielec.kz.pl

Postprzez axanna » Pt lut 22, 2008 9:19 am

Smoku, mówisz dokładnie jak kiedyś myślałam, za czasów swego pogaństwa :) A przecież Bóg, któremu poddajemy nasze życie, ma o nas staranie i się troszczy o nasze potrzeby, a już tym bardziej w takiej dziedzinie, jak małżeństwo. Mówię ci, poddaj swoje życie Jezusowi i powierz mu każdą sprawę, a zobaczysz, że nie będziesz musiał mieć byle żony, "bo albo ta, albo wcale..." he-he :D
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez hungry » Pt lut 22, 2008 11:55 am

Dile napisał(a):No właśnie nie dość że mężatka to jeszcze ciężarna hehe i ot co mnie tak na przemyslenia wzięło.

Gratuluję i życzę błogosławieństwa w tym błogosławionym stanie. :)
Pozdrawiam.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez axanna » Pt lut 22, 2008 1:15 pm

amigos napisał(a):Witam, mam pytanie może głupie ale samo nasuwa się po przeczytaniu tego co napisała moja poprzedniczka: "Czy rodziny chrześcijańskie to same szczęśliwe rodziny?? Czy nie pojawiają się w nich rodzinne nieporozumienia. Bo jeśli tak, a przecież to Bóg czuwa nad doborem młodych, to w jakim celu Biblia wspomina o rozwodach?? Przecież Bóg dobiera tak młodych żeby później ich, rozwodów nie było. Jak to jest :) Pozdrawiam wszystkich.
-Przyjaciel

Równie dobrze można stwierdzić, że na świecie w ogóle nie powinno być ani cierpienia, ani chorób, ani śmierci, ani grzechu - przecież wszystko to jest przeciwieństwem tego, co dobre, a jak wiemy Bóg jest dobry i czuwa, więc skąd to wszystko? ... rzeczywiście, pytanie nie za mądre...
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez axanna » Pt lut 22, 2008 3:52 pm

Nic nie odkręcam żadnego kota :D Odpowiedz sam sobie na pytanie, czy chrześcijanie nie grzeszą i czy zawsze są doskonale posłuszni Ojcu Niebieskiemu, a otrzymasz zarazem odpowiedz dlaczego nie wszystkie małżeństwa chrześcijańskie są wzorem dla świata barbarzyńców. A poza tym, ja co wyrocznia jakaś? Ja piszę według swojego rozumienia danej kwestii, jak masz inne, to weź się podziel, zamiast "pytania-pułapki" kombinować. Właśnie tak uważam, że gdyby wszyscy chrześcijanie we wszystkich sprawach zwracali się po pomóc do Boga i byliby mu posłuszni, to wszystkie małżeństwa byliby szczęśliwe i udane. A ponieważ w większości wypadków, nie tylko Boga nie pytają, a wręcz i tego co już wypowiedział w Biblii nie słuchają, to co się dziwić, że są potem rozwody. Jakie chrześcijaństwo, takie i małżeństwo, ot co.
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez axanna » Pt lut 22, 2008 4:15 pm

O! ciesze się, że się zgadzamy :D
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Następna strona

Powrót do Dyskusje i polemiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

Wymiana:

pozdrawiamy