Teraz jest N kwi 28, 2024 11:32 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Powiedzcie mi skąd te spory?

Forum służy do dyskusji o charakterze polemicznym na różne tematy związane z teologią chrześcijańską.

Postprzez axanna » So lut 09, 2008 1:03 pm

darq napisał(a):Axanno, może się czepiam, ale czy wszystko co ktoś pisze musisz traktować jako atak na Twoją osobę?

Oczywiście, że nie muszę... szczególnie, gdy daje mi się do zrozumienia "czym jest dyskusja" w tak delikatny przecież sposób...
Rozmowa z Tobą jest okropnie męcząca. Żegnam.

Bo ci coś się nie zgadza? Żenujące...
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez Yo-asia » Pn mar 10, 2008 8:49 pm

"Co Bóg złączył, człowiek niech nie rozdziela"... Namawiałam swoją córkę na rozwód, mało tego, nie potrafię wybaczyć jej, że uciekła z domu, że żyła bez ślubu kilka miesięcy, a potem mimo, że to był ewidetnie zły człowiek, który nawet w ciąży ją bił, wyszła za niego. Jej mąż był jej katem nawet po porodzie dziecka. W wyniku bicia i awantur ucierpiało też dziecko, wtedy uciekła od swojego męża. Teraz zięć jest w areszcie śledczym. A ja nie bardzo umiem odnaleźć się w tej sytuacji. Kocham córkę i wnuczkę, ale nie mogę się pogodzić z tym, że córka definitywnie nie chce zakończyć tego małżęństwa. Ona myśli o separacji, a ja boję się, że to nie ma sensu, bo zięć jest chorym człowiekiem. (Chyba chorym, mają to teraz w więźieniu badać. Staram się ufać Bogu, ale ta ludzka słabość nie pozwala mi patrzeć przez pryzmat religijności.

Pragnę nadmienić, że zięć przez lata terroryzował swoich rodziców, nie przywiązywał się do obowiązku pracy.

Proszę o pomoc.
Yo-asia
 

Postprzez axanna » Pn mar 10, 2008 10:06 pm

Nie wiem co powiedzieć, Yo-asiu... bardzo mi przykro :( Staram się zrozumieć Twój ból i chciałabym pomóc, ale nie wiem jak.... Pomodlę się do Pana, ale nie wiem, co doradzić... Chociaż napisałaś tylko dwa posta na tym forum, mam przekonanie, że znasz Pisma i Słowo Boże, to cóż ma Cię ktoś pouczać.... Zerknęłam na Twój pierwszy post i jest w nim właśnie najlepsza rada - sama zobacz, jak dobrze mówiłaś :)
Pozdrawiam Cię serdecznie.
P.S. Nie gniewaj, ale zacytuje, co napisałaś:
"Łaska Boża jest zarezerwowana dla tych, którzy Mu ufają, więc nie bój się Go i zaufaj Mu, a wielu pięknych rzeczy doświadczysz. Wierzę, że po tym świadectwie Łaską sie umocnisz i zmienisz sie. Ale pamiętaj - jest to możliwe tylko wtedy, gdy zaufasz Panu."
Nabierz otuchy Yo-asiu, przecież wiesz, że Pan o wszystkim wie... pomodlę się.
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez Yo-asia » Wt mar 11, 2008 1:29 pm

Bardzo dziękuję za modlitwę... Tak to już jest w tym zyciu, że innym potrafimy udzielić rady, a sami się gubimy... Pozdrawiam.
Yo-asia
 

Postprzez vivian » So maja 17, 2008 8:41 pm

Chciałam założyć podobny temat, ale okazało sie że nie ja pierwsza mam takie odczucia.

Rzeczywiście zgadzam się, fora chrześcijańskie (to w szczególności) mają specyficzną atmosferę. Oczywiście dobrze jest wymieniać poglądy i o to chodzi, ale ważny jest sposób w jaki to robimy, bo w końcu "po owocach nas poznają".

Może myślimy sobie, ze tu przed kompem jesteśmy anonimowi, nie widać nas, ale ton wypowiedzi w postach jest wyczuwalny i niestety wiele tu złosci, zalu, sarkazmu, prostackich docinek itd...

Niedawno odwiedziłam pewne forum o tematyce ezoterycznej, i spodziewałam sie samych najgorszych rzeczy. Oczywiście były tam rzeczy, z którymi sie nie zgadzam, ale sam klimat wypowiedzi forumowiczów jest zadziwiający. Ci ludzie pomimo róznicy poglądów, nieraz bardzo skrajnych odnoszą sie do siebie z takim szacunkiem.......
wydawało mi sie, ze to cecha chrześcijan, ale no cóż..... Tak na marginesie dodam że nie polecam nikomu ezoteryki, podałam tylko przykład.
vivian
 
Posty: 24
Dołączył(a): So lut 09, 2008 10:28 pm

Postprzez markiz » N maja 18, 2008 5:54 pm

Pytanie z tematu:"Powiedzcie mi skąd te spory?"

To proste tak mało w nas tolerancji. I doskonale wiem jak potoczą się dalej losy tej rozmowy więc mały przykład: to że nie akceptuję i nie popieram np. homoseksualizmu nie przeszkadza mi że toleruję tych ludzi jako osoby. Rozmowy na tematy religijne wzbudzają i zawsze wzbudzały wiele kontrowersji. Cały pic polega na tym że czasami ta druga strona ma całkowicie inną Drogę Poznania niż my. I wcale nie jest powiedziane że ta inna droga musi być zła. Pozdrawiam.
Ostatnio edytowano Wt maja 20, 2008 7:58 am przez markiz, łącznie edytowano 2 razy
markiz
 

Postprzez sewen » Pn maja 19, 2008 8:02 am

myślę,że podstawowym powodem tego rodzaju zachowań jest "duchowa pycha "wywodząca się z katolicyzmu. Nawet niechlubne okresy naszego narodu potrafiono ubrać w piękne szaty, aby dodać pikanterii przewodniej roli KK.
Kolejne pokolenia powielają te praktyki pozwalając ludziom wierzyć ,że to co my Polacy robimy jest naj...
Niestety wpływ Ewangelii w Polsce jest tak mały ,że tylko jednostki doznają duchowego odrodzenia, co ma niewielkie znaczenie wobec większości katolickiej.
Obalenie przez KK przewodniej roli Słowa Bożego w życiu chrześcijańskim postawiło kler w roli boga, posiadającego prawo kwalifikowania ludzi co do miejsca ich wieczności. I tak laicy zniewoleni nieomylnością kleru myślą ,że to kler odpowie za nich przed Bogiem.
Te same praktyki niestety często powtarzają się w zgromadzeniach protestanckich. Przewodnia rola pastora i jego nieomylnośc, pozwalają mu na bezwzględne panowanie nad wiernymi.
W takim razie gdzie jest miejsce dla Ducha Św,o Którym Jezus mówi ,że On wprowadzi nas we wszelką Prawdę?
Czy możliwym jest ,że Ten Sam Duch Św. mówi na określony temat w dwojaki sposób?
Napewno nie. Mówią ludzie,którzy z natury nie są skłonni do słuchania.
a zatem ,jeżeli to co mówimy nie jest z Ducha Św, którego jak zapewniają wszyscy mamy, nasze wypowiedzi są kłotnią.
Bez Ducha Św jesteśmy cymbałem pusto brzmiącym. Bez Ducha Św dbamy o swój wizerunek nawet gdybyśmy mieli pogrążyć w tej walce wielu innych ludzi. Bez tego Ducha Św. nie możemy przyjśc do poznania Prawdy.
Czy zatem mamy Ducha Św,jeśli się tak nienawidzimy?
To pytanie powinno brzmieć w naszych sercach przez cały okres pielgrzymki tu na ziemi. Pozdrawiam Sewen
sewen
Aktywny
 
Posty: 138
Dołączył(a): Pn cze 18, 2007 10:58 am
Lokalizacja: UK

Postprzez asa » Pn maja 19, 2008 9:25 am

Duchowa pycha- nie moze miec innego zrodła niz katolicyzm, nie tylko dlatego ze to religia z gruntu zła i wypaczająca nauki boże zawarte w Biblii, ale po prostu historycznie i kulturowo ma najwiekszy zasięg i w związku z tym- wpływ.

Nie dawno słuchałam w Radio Chrzescijanin rozmowę z Katoliczką, która opiekuje sie swoimii niepełnosprawnymi dziecmi.
Jestem pełna podziwu dla jej postawy i mimo, iz jest Katoliczką- pobrałam od niej....naukę pokory wobec Bozych planów oraz determinacji wobec przeciwności.
Niekiedy zamykamy sie wobec świadectw wierzących z KRK, czy koscioła prawosławnego, w mysl zasady, ze odrobina kwasu zakwasza całe ciasto, czyz jednak nie nalezałoby czasem byc bardziej skorym do słuchania , niz krytykowania, bo są.....Katolikami.??
asa
Aktywny
 
Posty: 637
Dołączył(a): Pt kwi 25, 2008 9:29 pm

Postprzez sewen » Wt maja 20, 2008 6:27 am

Nie sądzimy ludzi, lecz ich postawy. Dlatego nie możemy powiedzieć ,że każdy katolik jest zły. Śmiem jednak przypomnieć ,że miejsce w piekle przygotowane jest dla tych ,którzy odrzucają Zbawienie bez względu na to czy są "dobrzy,czy żli" gdyż nie ma ani jednego sprawiedliwego. Katolicyzm już w Dekalogu (2 przykazanie) pozwolił sobie na diabelskie przeróbki, co sprowadza na ich wyznawców przekleństwo pokoleniowe. Jedynym wyjściem jest Jezus Chrystus, który w katolicyżmie zajmuje miejsce zaraz po Marii a nie należne Mu pierwsze.
Kolejnym powodem owego przekleństwa jest antysemityzm propagowany w narodzie polskim przez persony z KK.
Pokłosie tego widać na każdym kroku. Propagowanie nienawiści jest we krwi Polaków, ponieważ zmusza ich do tego duchowa pycha mająca korzenie w KK. Pozdrawiam Sewen
sewen
Aktywny
 
Posty: 138
Dołączył(a): Pn cze 18, 2007 10:58 am
Lokalizacja: UK

Poprzednia strona

Powrót do Dyskusje i polemiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron