Teraz jest Śr maja 15, 2024 2:53 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Demony

Forum służy do dyskusji o charakterze polemicznym na różne tematy związane z teologią chrześcijańską.

Demony

Postprzez Annie Donovan » Wt sty 01, 2008 3:18 pm

Witam.

Interesuje mnie kim i czym są? Kto je stworzył? Coś o nich jeszcze wiadomo ponad to że są złe i bratają się z Lucyferem?

Będę wdzięczna za odpowiedzi.

Pozdrawiam, Annie
Annie Donovan
 

Postprzez dark_force » Wt sty 01, 2008 6:49 pm

A co ty nie oglądałaś egzorcysty?
dark_force
 

Postprzez hungry » Wt sty 01, 2008 7:08 pm

dark_force filmy to nie jest autorytatywna wykladnia tego tematu...
Od tego mamy biblie zwlaszcza ze to przypominam jest forum dzial polemik teologicznych dla wierzacych w Biblie jako Słowo Boże obiawione nam wiec jesli wierzysz zgodnie z punktem 1 i 2 "zasad na forum" to chyba rozumiesz o co mi chodzi...
A teraz witam Annie Donovan bardzo dobry temat założyłaś i ciesze sie że Cię zainteresował... mimo że podobny temat juz istnieje gdzie nie dawno ja probowalem rozpoczac dyskusje. W wolnej chwili zaparszam do tego wątku "Życie chrześcijan a demony - Jak się ustrzec?" mimo że braveheart zrobil nam tam nie ładnego psikusa pokazujac swoje fochy kasujac wszystkie swoje posty. Ale moze Ty bedziesz miala wiecej szczescia i Twoj watek w tym dziale sie rozwinie...
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

o demonach 1

Postprzez Annie Donovan » Cz sty 03, 2008 10:14 pm

Witaj.

Z tego co wyczytałam, demony to anioły, które poszły za Lucyferem.
Domniema się, że poszło z nim 33% (1/3) z nich.

Czemu uważasz, że zostały więzione?

Pozdrawiam, Annie
Annie Donovan
 

what?

Postprzez Annie Donovan » Cz sty 03, 2008 11:39 pm

Kto trzyma?

Jeśli tak - to kim są demony wg Ciebie?

Co do Księgi... ja nie powiedziałam na podstawie czego tak twierdzę - to Ty to powiedziałeś... nie wkładaj mi w usta czegoś czego nie powiedziałam ok?

Więc?

Odpowiedz na powyższe.

EDIT PO NAMYŚLE:

Abiszaj napisał(a):Judy 1:6
6. Aniołów zaś, którzy nie zachowali zakreślonego dla nich okręgu, lecz opuścili własne mieszkanie, trzyma w wiecznych pętach w ciemnicy na wielki dzień sądu;
(BW)
2 Piotr. 2:4
4. Bóg bowiem nie oszczędził aniołów, którzy zgrzeszyli, lecz strąciwszy do otchłani, umieścił ich w mrocznych lochach, aby byli zachowani na sąd;
(BW)


Aniołowie , którzy zstepowali na ziemię zostali uwięzieni. Tak uczy Pismo i nie pozostawia to wątpliwości.

Dałeś dwa wersety mówiące, że jacyś aniołowie zostali uwięzieni. Czemu? Ci których Bóg posyłał na ziemię? Ich uwieziono?
Nawet gdyby, nie ma tu wzmianki że były to anioły "zabrane" przez Lucyfera, a tylko te - które "opuściły własne mieszkanie" cokolwiek to ma oznaczać. Reszta to już jest bajeczka. Więc?

Poproszę o odpowiedzi, bo temat jest niezwykle dla mnie frapujący.

Pozdrawiam, Annie
Annie Donovan
 

Postprzez Smok » N sty 06, 2008 7:57 pm

A czy autor ma jakieś potwierdzenie tej wiedzy? Opiera na czymś tę historię? Czy tylko tak sobie wymyślił?
Smok
Aktywny
 
Posty: 239
Dołączył(a): Pn sie 06, 2007 9:41 pm

Postprzez axanna » N sty 06, 2008 8:14 pm

Też tak uważam. Biblia, to słowo, jakie sam Bóg skierował do ludzi i na nim można śmiało się oprzeć. Wszystkie inne księgi - to są ludzkie wypociny. Skąd człowiek może wiedzieć takie rzeczy? - nie warto zawracać sobie głowy...
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow


Powrót do Dyskusje i polemiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Wymiana:

pozdrawiamy