Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:57 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Piekło - prawda , czy mit?

Forum służy do dyskusji o charakterze polemicznym na różne tematy związane z teologią chrześcijańską.

Postprzez axanna » Śr gru 05, 2007 12:01 am

Wiem , że na tym forum są zasady nie pisania postów jeden za drugim ,ale zapomniałem po prostu uwzględnić w swojej wypowiedzi postu Oriona.Apeluję więc o "dyspensę" w tym przypadku.

Abiszaj, wybacz, ale nie mogę ci tak całkiem puścić to płazem, gdyż dajesz niedobry przykład innym, no i za często coś ci w tej kwestii wypada :wink: a masz przecież opcje "Zmień" - w prawem górnym rogu 8)

Słówko o sądzie ostatecznym: czy się zgadzasz, że wierzące będą sądzeni osobno, gdyż dla nich odbędzie się jakby inna rozprawa sądowa, a świat - osobno?
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez axanna » Śr gru 05, 2007 4:04 pm

Ano pytam, bo mi jakoś to wszystko nie gra.... nijak nie poukładam się w głowie tych wszystkich Twoich argumentów i cały czas co raz to nowe wątpliwości mam.
Bo mówiłeś, że wersy o ciemnościach zewnętrznych, gdzie będzie płacz i zgrzytanie zębów, nie można traktować jako wiecznej kary, gdyż ponoć niemożliwe jest, aby rozmawiać pomiędzy sobą będąc w tych różnych miejscach - w Królestwie Bożym i w piekle (mówie potocznie w piekle, ale mam na myśli ostateczną karę, czyli jezioro). Ty te wersety jednoznacznie odnosisz do Świętego miasta Jeruzalem, które zstąpi z Nieba i światem. Ja wcześniej uważałam, że wtedy, gdy przyjdzie Jezus, nastąpi pierwsze zmartwychwstanie i, zgodnie z Apokalipsą, powstaną ci co zasnęli w Jezusie, a ci, którzy będą w tym momencie żyli, będą przemienieni, ale to wszystko nastąpi jeszcze przed sądem ostatecznym, gdyż nastanie on po tysiącu latach rządów Jezusa, a szatan będzie na tę tysiąc lat związany - tak czy nie? Czy to nie o tym prorokował Izajasz, że wół wtedy będzie jadł trawę razem ze lwem, i że jeśli kto umrze w wieku 100 lat, uważano będzie, że umarł w młodzieńczym wieku. O jakich zgrzytaniach zębów tu może być mowa? Wydaje mi się, że wcale nieźle będzie w tym królestwie tysiącletnim nawet tym nie zmartwychwstałym...
Sama nie wiem.... pomieszało się wszystko. Bo jeszcze przypomniała mi się opowieść o bogaczu i Łazarzu, jak to oni gawędzili sobie...
To w końcu kiedy to było z tym bogaczem i Łazarzem i gdzie oni byli...
No i też owe zgrzytanie zębów i ciemności zewnętrzne ... kiedy mają być?
Im dalej myślę, tym bardziej mi to wszystko się miesza... :-?
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez axanna » Śr gru 05, 2007 10:31 pm

Acha, dzięki Orion :) właściwie... hmmm.... pomyśle jeszcze 8)
Pozdrawiam.
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez axanna » Cz gru 06, 2007 3:56 pm

Abiszaj, to strasznie ciekawe, co piszesz - czym są męki bogacza, dlaczego sprawiedliwi "i tak są w trzecim niebie"? Czekam z niecierpliwością na Twoje spostrzeżenia w tym temacie, ale zupełnie nie rozumiem, jaki masz problem z tymi postami... pierwszy raz słyszę coś takiego... cóż to za problem napisać posta i dlaczego potrzebujesz pisać kilka z rzędu ni w ząb nie rozumiem. Cyba przedstawie sprawę adminowi ...
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez axanna » Cz gru 06, 2007 7:46 pm

Co piszesz, Abiszaj, jest bardzo ciekawe, hm, no nie wiem, jak kto, ale osobiście lubię poczytać wyniki czyjejś pracy w sprawach skomplikowanych, a kraina umarłych niewątpliwie do takich się zalicza. Niemniej, nie masz zgody na pisanie postów pod postami, ale powiem na pocieszenie, że plusów w tym wypadku więcej, niż mniej, gdyż po pierwsze, jest to forum dyskusyjne i pisanie zbyt długich postów z kolei przekracza inne zasady, po drugie, temat do lekkich nie należy i dobrze jest podawać informacje w takich akurat dawkach, jak powyżej, naprawdę, lepiej jest przemyśleć to co podałeś, a dopiero potem przechodzić do kontynuacji. Wyobrażam sobie, żebyś wkleiłeś trzy razy tyle, toż to nie ogarniesz umysłem wszystkiego... nie wiem, jak kto, ale ja na pewno.
Więc poczekaj trochę z ciągiem dalszym, a zastanówmy się, proszę, nad tym co już mamy. Bo jak dla mnie wszystko się zgadzało (niby, bo pisze na razie na pierwszy rzut oka) do momentu podziału krainy umarłych na dwie części. Właściwie mam pytanie do punktu jakby drugiego - druga czerwona strofa:
"W KRAINIE UMARŁYCH PRZEBYWAJĄ ZARÓWNO LUDZIE DOBRZY , JAK I ŹLI"
Ale zapewne rozwiniesz to dalej, bo chciałam się dowiedzieć, czy należące do Chrystusa też są w tej krainie.
I pytanie do trzeciego czerwonego nagłówka:
"KRAINA UMARŁYCH DZIELI SIĘ NA DWA WYODRĘBNIONE MIEJSCA"
- czy aby na pewno kraina umarłych dzieli się na dwa miejsca, czy na więcej i czy brałeś pod uwagę wersy z Apokalipsy o duszach pod ołtarzem, o morzu umarłych itp.
A tak 'a propos', to chcę cię poinformować, że kiedyś toczyła się tu dyskusja o życiu po śmierci i w większości byli zdania o tym, że po śmierci nic nie ma i że dzieje się tak, że człowiek umiera i powraca do świadomości od razu na sąd. A jakie Twoje zdanie?
Pozdrawiam :)
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez axanna » Pt gru 07, 2007 5:44 pm

Sprawiedliwi oraz umarli członkowie Kościoła są w trzecim niebie - raju , gdzie oczekują na zmartwychwstanie.

A Jezus w jakim niebie?
Czyli ci, co należą do Chrystusa, są poza krainą umarłych?
Dusze pod ołtarzem znajdą się po zdjęciu piątej pieczęci.Według mnie dokładnie w połowie ostatniego tygodnia lat.Nic nie wskazuje na to , że były tam wcześniej.Wszystko wskazuje na to ,że wcześniej były tam , gdzie wszyscy inni umarli członkowie Oblubienicy.

Ap 6:9-11 Bw „A gdy zdjął piątą pieczęć, widziałem poniżej ołtarza dusze zabitych dla Słowa Bożego i dla świadectwa, które złożyli.(10) I wołały donośnym głosem: Kiedyż, Panie święty i prawdziwy, rozpoczniesz sąd i pomścisz krew naszą na mieszkańcach ziemi?(11) I dano każdemu z nich szatę białą, i powiedziano im, aby jeszcze odpoczęli przez krótki czas, aż się dopełni liczba współsług i braci ich, którzy mieli podobnie jak oni ponieść śmierć.”
przepraszam, ale tu z Tobą się nie zgodzę, gdyż to co mówisz uważam, za nadinterpretacje, bo faktycznie sprawy się mają wręcz odwrotnie: zupełnie nic nie wskazuje na to, że dusze owe byli gdzie indziej i zostali tu przeniesieni po otwarciu piątej pieczęci.
Co do morza, to też wydaje mi się, że zbytnio upraszczasz sprawę, chociaż i prawda jest że może w Biblii dość często określa ludność czy narody. Jednak werset brzmi:

Ap 20:13-14 Bw „I wydało morze umarłych, którzy w nim się znajdowali, również śmierć i piekło wydały umarłych, którzy w nich się znajdowali, i byli osądzeni, każdy według uczynków swoich.(14) I śmierć, i piekło zostały wrzucone do jeziora ognistego; owo jezioro ogniste, to druga śmierć.”
Bynajmniej z tego nie wynika, że morze to właśnie ci, którzy akurat zginęli podczas powtórnego przyjścia Jezusa - skąd ten pomysł? No i ciekawe, że tu jest wzmianka o trzech miejscach, gdzie znajdowali się umarli - morze, śmierć i piekło i dwa ostatnie wrzucone do jeziora...

Pozdrawiam :)

P.S.o życiu po śmierci mam podobne do Twojego pojęcie, mianowicie że stan duszy przybliżony jest bardzo do snu i nie ma żadnej aktywności, ani działania, jednak świadomość jest.
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez axanna » Pt gru 07, 2007 10:30 pm

No dobrze :) Skonkretyzuj, proszę, gdzie jest Jezus - czy w raju (trzecim niebie), czy jednak przeszedł ponad wszystkie niebiosa i usiadł po prawice, a może jest po prawice, a raj odwiedza...hm. A szatan zdaje się ma dostęp do tronu Boga.
No i kontynuuj na temat tych wszystkich niebios :D bardzo ciekawe.
Pozdrawiam.
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusje i polemiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron