Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:02 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Piekło - prawda , czy mit?

Forum służy do dyskusji o charakterze polemicznym na różne tematy związane z teologią chrześcijańską.

Postprzez axanna » Śr gru 26, 2007 3:15 pm

Abiszaj napisał(a):Witam.

axanna napisał(a): uważam, że w Biblii nie masz dostatecznych podstaw, aby stwierdzić z pewnością, że wszyscy, którzy Jezusa nie przyjęli, do/przy powtórnym przyjściu Pana będą zabici

To co powiesz na ten fragment?:

2 Tes. 1:8-10
8. W ogniu płomienistym, wymierzając karę tym, którzy nie znają Boga, oraz tym, którzy nie są posłuszni ewangelii Pana naszego Jezusa.
9. Poniosą oni karę: zatracenie wieczne, oddalenie od oblicza Pana i od mocy chwały jego,
10. Gdy przyjdzie w owym dniu
, aby być uwielbionym wśród świętych swoich i podziwianym przez wszystkich, którzy uwierzyli, bo świadectwu naszemu uwierzyliście.
(BW)

Na ten fragment powiem tyle, że jeżeli rozpatrywać go dosłownie, jak to zasugerowałeś, to trzeba by przyjąć, że sąd ostateczny nad wszystkim zamieszkałym ziemie ludem odbędzie się właśnie przy powtórnym przyjściu Pana, bo logicznie rozumując, nie ma żadnego sensu w powtórnym zmartwychwstaniu (w każdym razie nie dla tych, co to "poniosą karę: zatracenie wieczne.. gdy przyjdzie w owym dniu").
Poza tym wyraz: "wymierzając karę tym, którzy nie znają Boga..." - niekoniecznie musi oznaczać, że "wszystkim tym.."


Nie przekonują mnie argumenty na rzecz w ogóle nowego pomysłu, iż sąd odbędzie się zaraz po rozpoczęciu tysiącletniego królestwa. Wole pozostać przy dawnej wersji - iż sąd się odbędzie po owym królestwie.

Tak naprawdę , to nie podałem jeszcze żadnych konkretnych argumentów w tej materii...


Miałam na myśli odpowiedz, której udzieliłeś na cytat:
Ap 20:5 Bw "Inni umarli nie ożyli, aż się dopełniło tysiąc lat. To jest pierwsze zmartwychwstanie."

Pan Jezus też przykładał w swoich naukach duży nacisk na koniec śwata.
Nauczając , że jacyś ludzie z pogan jednak przeżyją koniec świata nie ma podstaw Biblijnych.

dlaczego?

Jest to wynikiem tego , że czytamy w Piśmie , że ludzie z pogan będą żyli w tysiącleciu i pouczani przez Boga.Skąd się zatem wezmą?
Mamy dwie możliwości:

1.Jacyś ludzie przezyją.
2.Nastąpi zmartwychwstanie.

W 1Tes. wyraznie piszę, że powstaną ci, którzy "zasnęli w Chrystusie", ale o innych nic nie piszę.

A w ogóle, im dalej cię czytam, tym większy mam mętlik w głowie, bo co chcesz powiedzieć? że przy przyjściu Pana sprawiedliwi zmartwychwstaną, a cała reszta niesprawiedliwych będzie zabita, ale zaraz potem również zmartwychwstaną - kto, wszyscy, czy tylko te co będą wpisani do księgi żywota, mimo, że przy życiu z jakichś tam przyczyn, raczej usprawiedliwiających, się nie nawrócili? no i potem też się nawrócą i będą żyli długo i szczęśliwie? :roll:
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez Leszek Włodarczyk » Śr gru 26, 2007 10:54 pm

...
Ostatnio edytowano So mar 29, 2008 8:10 pm przez Leszek Włodarczyk, łącznie edytowano 1 raz
Leszek Włodarczyk
 

Postprzez axanna » Śr gru 26, 2007 11:47 pm

Nie odpowiem na razie w temacie, bo jest późno, ale słówko co do wywalonego tematu: nie gniewaj się, Abiszaj, z tego powodu, proszę. Skoro moderator uznał wątek za powtarzający się, skopiuj swego posta i przenieś do tamtego tematu, można przecież i tam o końcu świata podyskutować.
Pozdrawiam :)
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez axanna » Cz gru 27, 2007 12:11 am

Nie no tu tak się nie robi 8)
Nie wiem dlaczego hungry tak zdecydował, najwyżej niechaj sam się wypowie.
Co do wyrzuconego tematu, to przecież już dałam znać :) - jestem zainteresowana.

Pozdrówka.
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez Leszek Włodarczyk » Cz gru 27, 2007 10:12 am

...
Ostatnio edytowano So mar 29, 2008 8:10 pm przez Leszek Włodarczyk, łącznie edytowano 1 raz
Leszek Włodarczyk
 

Postprzez hungry » Cz gru 27, 2007 10:58 am

Abiszaj napisał(a):Fajne macie forum...
Wątek , który założyłem o końcu świata wywalono do kosza dlatego , że jest podobny do jakiejś przepowiedni o Papieżu :roll:

Pozdrawiam. :wink:

Tak jest na kazdym normalnym forum... nie zaklada sie wielokrotnie tego samego tematu. Prosze na przyszlosc korzystac z wyszukiwiarki... a tam w koszu dalem Ci linki do istniejacych podobnych watkow ktorych niechcialo Ci sie pofatygowac poszukac...
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez Leszek Włodarczyk » Cz gru 27, 2007 3:02 pm

...
Ostatnio edytowano So mar 29, 2008 8:09 pm przez Leszek Włodarczyk, łącznie edytowano 1 raz
Leszek Włodarczyk
 

Postprzez axanna » Cz gru 27, 2007 9:13 pm

Tak miło gadacie, chłopaki, że aż szkoda się wtrącać. Więc na razie tylko przytaknę Leszkowi, jeżeli chodzi o wypowiedzi w temacie. Natomiast w sprawie wymiany "komplementów", to jako osoba postronna odnotowuje remis na razie :mrgreen:
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez Leszek Włodarczyk » Cz gru 27, 2007 10:06 pm

...
Ostatnio edytowano So mar 29, 2008 8:08 pm przez Leszek Włodarczyk, łącznie edytowano 1 raz
Leszek Włodarczyk
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusje i polemiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron