Teraz jest Pt kwi 19, 2024 10:20 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Znaki zbliżającego się końca

Forum służy do dyskusji o charakterze polemicznym na różne tematy związane z teologią chrześcijańską.

Postprzez leaf only » Pn paź 15, 2007 8:48 pm

hungry napisał(a):Prosze bez paniki :)
Jedyne czego mamy strzec to nie naszej kasy ale naszego serca.. a Bogu zaufac z calego serca i nie martwic sie o przyszlosc. Powrocmy do nauczania Jezusa z ewagelii o tym że wpierw mamy sie troszczyc o Krolestwo a inne rzeczy beda nam dodane. A jak to bedzie z uciskiem itd. pożyjemy zobaczymy. MOdlmy sie tylko o wytrwalosc nasza abysmy potrafili sie ostac jesli dożylibysmy jakiegos ucisku. I gdy staniemy przed jakimis urzednikami, policjantami czy żołenierzami nakazujacymi nam wyrzec sie Chrystusa (moze to byc w roznej formie) zebysmy potrafli z odwaga zaswiadczyc i stac w swoje wierze niezlomni.


To nie jest kwestia paniki, tylko trzeźwego spojrzenia na rzeczywistość i dostrzeganie zapowiedzi kryzysu. Nie sądzę, aby komukolwiek z przedmówców zależało na zachowaniu chałupy czy samochodu w czasach końca [po co?], nie widzę też w powyższych postach oznak niewiary czy histerii. Babilon, Hungry, to wszak system, pomieszanie religii z polityką i ekonomią. Ucisk zapewne też będzie dość... nowoczesny. Myślę, że warto o tym dyskutować.
leaf only
Aktywny
 
Posty: 747
Dołączył(a): Pt sie 04, 2006 8:20 pm

Postprzez Garfield » Pn paź 15, 2007 9:09 pm

a moze sam ucisk nie bedzie wywolany bezposrednio przez wladze (przy najmniej w poczatkowej fazie), ale po prostu z tego powodu, ze trzebabedzie rezygnowac z wygody, kto dzis wyobraza sobie zycie bez np karty platniczej (wiem ze sa tacy ludzie ale mowie generalnie)... pewnie na poczatku to bedzie wlasnie taki gadzet, a i tak wielu wierzacych go przyjmnie, bo co tu duzo mowic, to jest jakies tam ulatwienie w zyciu z ludzkiego punktu widzenia patrzac... a przy znacznym sposularyzowaniu tego srodka przejscie zupelnie na transakcje bezgotowkowe w imie nowoczesnosci to juz kwestia 2-3 lat (dla przykladu popatrzcie jak szybko dokonalo sie przewalutowanie na euro - a jakby nie patrzec to duzo trudniejsza operacja z finansowego punktu widzenia niz przejscie na transakcje bezgotowkowe)
benek1 napisał(a):Może i nie wiemy kiedy dokładnie ale Pan polecił obserwować i sporo nam powiedział.
Znaki końcc czasów ostatecznych zaczęły się od powstania Izraela jako państwa.
No i potem różnie bibliści twierdza...najczęściej,że nie przeminie jedno ludzkie pokolenie kiedy nastąpi krach/pokolenie ludzi którzy narodzili się w 1948r :roll:


spotkalem sie z wersja, ze data ta jest przyjmowana jako zdobycie jerozolimy czyli chyba 1965, czy cos kolo tego, ale tak czy tak zawsze trzeba byc blisko Pana, bo mozna przysnac, a przed polnoca ciezko zdobyc oliwe...
Garfield
 
Posty: 9
Dołączył(a): Śr gru 13, 2006 7:05 pm

Postprzez hungry » Pn paź 15, 2007 9:13 pm

leaf only ale co tu dyskutowac o tym kazdy czytajacy biblie ewangeliczny chrzescijanin chyba wie :)
benek1 czasy ostetczne zaczely sie od czasow pierwszego przyjscia Mesjasza, Jezusa. I potem pierwsi wierzacy w Niego zawsze byli gotowi na Jego powtorne nadejscie. Nawet niektorzy rowniez sie obawiali czasow konca i ponoc zaczelu wszystko wyprzedawac myslac ze Jezus ma zaraz nadejsc mowie tutaj oczywiscie o Tesaloniczanach ktorym Pawel musial wyłozyc jak to bedzie wlasciwie.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez hungry » Pn paź 15, 2007 9:15 pm

benek1 tak to mzemy gdybac i gdybac ,) Ale po prostu pożyjemy zobaczymy. Oj chwala Bogu ze moja Biblia nic niemowi w szczegółach o komorkach i intermnecie :D
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez Garfield » Pn paź 15, 2007 9:16 pm

hungry napisał(a):leaf only ale co tu dyskutowac o tym kazdy czytajacy biblie ewangeliczny chrzescijanin chyba wie :)
benek1 czasy ostetczne zaczely sie od czasow pierwszego przyjscia Mesjasza, Jezusa. I potem pierwsi wierzacy w Niego zawsze byli gotowi na Jego powtorne nadejscie. Nawet niektorzy rowniez sie obawiali czasow konca i ponoc zaczelu wszystko wyprzedawac myslac ze Jezus ma zaraz nadejsc mowie tutaj oczywiscie o Tesaloniczanach ktorym Pawel musial wyłozyc jak to bedzie wlasciwie.


hun - mysle ze jest to lepsze niz (ze tak sie ogolnie wyraze) to co sie dzieje teraz.... czyli daleko postepujacy materializm na ktory zachorowal (dzieki Bogu nie ten prawdziwy) Kosciol....

w tym kontekscie od niedawna zaczynam rozumiec apokaliptyczną "garstkę"
Garfield
 
Posty: 9
Dołączył(a): Śr gru 13, 2006 7:05 pm

Postprzez hungry » Pn paź 15, 2007 9:50 pm

Bardzo sie ucieszyłem że j25 zalozyl ten watek bo wlasnie ostatnio znow poraz 1000 raz pewnie wrocilem do studium tego tematu w Biblii ale moje mysli biegna raczej juz nie w kierunku kart kredtowych i wynalazkow microchipowych itd. (choc nie ukrywam że moga byc one wykorzystane ku zlemu) ale raczej na stanie serca wierzacych , konkretnei wlasnego zeby strzec je i pielegnowac swoje zbawienie, swoja relacje z Bogiem, wytrwac z zapalona pelna oliwy symbolizujacej w Bibli Boże namaszczenie zapalonej lampy gdzie ogien jest symbolem Ducha Sw. Pawel nie od parady pisal : "badzcie pelni Ducha" juz wtedy a o ilez bardziej dzis zeby nie pozwolic tej lampie zgasnac bysmy nie stali sie letnimi i bysmy nie pozwolili milosci Bozej oziebnac w naszych sercach.
Jesli o to bedziemy zabiegac bedac garacymi dla Pana w naszej sluzbie napewno nie pozwolimy aby wkradla sie jakas chciwosc w nasze serca albo strach przed tym zepsutym swiadem np gdy beda chceli od nas duszy rzadajac wyparcia sie Chrystusa.
Garfield napisał(a):w tym kontekscie od niedawna zaczynam rozumiec apokaliptyczną "garstkę"

No wiec w tym kontekscie uwierz mi jeszcze nie raz sie zdziwisz, sam Bog Cie zaskoczy... :) A mysle ze i mnie jeszcze tez pewnie :D wszystkich nas zaskoczy jak sie wszystko wypelni...
Że wiele rzeczy sie wypelni pewnie nie po naszej mysli tzn nie wg. naszych interpretacji Biblii amoze raczej czesto nadinterpretacji :D mowie tez o swoich interpretyacjach :)


P.S.
imala prosba Garfild nie pisz post pod postem, tym razem naprawilem to za Ciebie laczac te Twa Twoje posty wczesniej w jeden :) ale na przyszlosc staraj sie albo poczekac na kolejnego dyskutanta albo użyc magicznego "zmień" :)
Dzieki i pozdrawiam
Grzegorz
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez hungry » Wt paź 16, 2007 1:16 pm

no wlasnie pamietajac o tej przestrodze Jezusa strzeżmy swego serca
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez Garfield » Wt paź 16, 2007 4:36 pm

hungry napisał(a):
P.S.
imala prosba Garfild nie pisz post pod postem, tym razem naprawilem to za Ciebie laczac te Twa Twoje posty wczesniej w jeden :) ale na przyszlosc staraj sie albo poczekac na kolejnego dyskutanta albo użyc magicznego "zmień" :)
Dzieki i pozdrawiam
Grzegorz


sory looz.... btw dzis mam ostatni wolny dzien wiec pewnie przez najblizsze pare miesiecy nie bedziecie mnie ogladac i nie bedzie ze mna problemu;)

pozdro for all
Garfield
 
Posty: 9
Dołączył(a): Śr gru 13, 2006 7:05 pm

Postprzez leaf only » Wt paź 16, 2007 5:24 pm

hungry napisał(a):leaf only ale co tu dyskutowac o tym kazdy czytajacy biblie ewangeliczny chrzescijanin chyba wie :)


Ale ten temat ma tytuł "ZNAKI zbliżającego się końca" i - mam nadzieję - będzie okazją do wymiany spostrzeżeń co do wypełniających się zapowiedzi powtórnego przyjścia Jezusa.

Co do dyskusji - dyskutowałabym z przedmówcami na temat owych dat, od których jakoby nie miało przeminąć pokolenie. Na podstawie jakich proroctw takie obliczenia?
Dzięki z góry za odpowiedź:)
leaf only
Aktywny
 
Posty: 747
Dołączył(a): Pt sie 04, 2006 8:20 pm

Postprzez hungry » Śr paź 17, 2007 12:49 pm

benek1 napisał(a)::D HUNGRY, ja pisałam o końcu czasów ostatecznych a nie o czasach ostatecznych.Od powstanie Izraela po 19 latach zdobyto Jerozolimę.Dokładnie jak kiedyś.
Bibliści powołują się na słowa Pana Jezusa o drzewie figowym.Porównując drzewo do Izrale.Gdy zacznie wypuszczać pączki to nie minie jedno pokolenie aż się to stanie.
Pan polecił nam obserwować być czujnym i pilnować serca.
Uczniowie też byli ciekawi kiedy i jak to się stanie :lol:
Izrael powstał w 1948 ,Jerozolima po 19 latach.Hmmmm czsu coraz mniej .

Spoko tez sie przychylam do tej interpretacji biblii :) ale musisz wiedziec że to jest tylko nasza interpretacja biblii która de facto popierana jest przez wiekszosc ewangelicznych biblistów i teologów.
benek1 napisał(a):
Jezus powiedział,że jak to wszystko zobaczymy mamy podnieść głowy i się cieszyć bo zbliża się nasze Odkupienie.
Lester Sumrall prorokował kiedyś ,że obecne pokolenie pastorów będzie ostatnim na tej ziemi :D

No ale zproroctwami dzisiejszych kaznodziejow to juz jestem barzo sceptyczny a tym bardziej osób z tzw. ruchu wiary lub innych charyzmatycznych. Wiec wolę pozostać przy biblii ewentualnie niektóych interpretacjach biblistów :)
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusje i polemiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron