Teraz jest Śr kwi 24, 2024 8:34 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Po co jest Sąd Ostateczny.

Forum służy do dyskusji o charakterze polemicznym na różne tematy związane z teologią chrześcijańską.

Postprzez hungry » Wt gru 18, 2007 1:52 pm

Abiszaj napisał(a):Witam.
No właśnie.
Będzie więc sąd , który rozstrzygnie kto jest zapisany w księdze życia , a kto nie , prawda?

Czy Ty Abiszaj mnie czytałeś uważnie? B o widze nie zrozumiałeś. Pisalem tam o tych co nigdy wcześniej nie słyszeli ewangelii a postępuja moralnie wg zakonu (prawa Bożego) choć go nie znają.
Ci co słyszeli a nie przyjęli nie będą mieli przed sądem wymówki. Powiem Ci wiecej nawet nie pomoże im usprawiedliwianie się zwalajac winę na złe swiadectwo innych chrześcijan. Każdy odpowie za własne uczynki. Oczywiście chrześcijanie wydajacy negatywne świadectwo również odpowiedza przed Bogiem za to zgodnie z 3 rozdziałem 1 Koryntian. Ale poganie odrzucający ewangelie na ziemii (póki żyją mają szansę sie nawrócić) zginą na wieki.
"Aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny. Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny. Bo nie posłał Bóg Syna na świat, aby sądził świat, lecz aby świat był przez niego zbawiony. Kto wierzy w niego, nie będzie sądzony; kto zaś nie wierzy, już jest osądzony dlatego, że nie uwierzył w imię jednorodzonego Syna Bożego. A na tym polega sąd, że światłość przyszła na świat, lecz ludzie bardziej umiłowali ciemność, bo ich uczynki były złe. Każdy bowiem, kto źle czyni, nienawidzi światłości i nie zbliża się do światłości, aby nie ujawniono jego uczynków. Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu." Jan 3:15-21

Abiszaj napisał(a):Czy ktoś może mi odpowiedziec , co stanie się z ludźmi , którzy jednak będą zapisani w księdze życia?

A co ma się stać, wejdą do wiecznej szczęślwości z Bogiem, a On otrze z ich oczu wszelką łzę i ani płaczu ani mozołu juz odtąd nie będzie, bo pierwsze rzeczy przeminęły... Ale to będą Ci co odpowiedzą na ewangelię odrwacajac sie od swoich marnych uczynków i grzechów i powierzając swoje życie Jezusowi.
Abiszaj napisał(a):Aborygeni , indianie i inni przecież mieli zakon zapisany w sercach , an podstawie którego będą sądzeni.
Czy dla ludzi , którzy żyli zgodnie z sumieniem Bóg przygotował jakiś plan?
Co najważniejsze, gdzie przygotował im przyszłość?

Napisałem Ci wlasnie wyżej z listu do Rzymian 2 rozdz prosze czytaj uwaznie... Zostaw Bogu ich sprawę... Zaufaj Mu...

Abiszaj napisał(a):Już bałem się , że będiecie mi pisac , że wszyscy , którzy staną na sądzie, to pójdą do piekła...

Ejże Biblia mowi kto pojdzie do piekła... z tych co nie slyszeli ewangelii a nie postepowali moralnie i w prawości i tych co odrzucili ewangelie słysząc ją te dwie grupy ludzi napewno pójdą do piekła.
Abiszaj napisał(a):Spotkałem sie już nieraz z taką opinią i przeraża mnie to.
Małe dzieci , niewinni ludzie , którzy ginęli milionami , pokrzywdzeni przez los , którzy wołali do Boga o ratunek...

O dzieci nie martw się Bóg szczególnie umiłował dzieci i tych wogole najmniejszych. Powtarzam że Jezus mowil to jeszcze zanim dokonało sie dzielo odkupieni ana golgocie.
"Baczcie, abyście nie gardzili żadnym z tych małych, bo powiadam wam, że aniołowie ich w niebie ustawicznie patrzą na oblicze Ojca mojego, który jest w niebie." Ewangelia św. Mateusza 18:10

A pozatym nikt nie jest nie winny wszyscy sa grzesznikami...
Dziecko swiadome juz pewnych rzeczy rowniez bedzie sadzone namiareswojej swiadomosci i dojrzałosci...
Abiszaj napisał(a):Czy Jezus umarł również za ich grzechy , które popełniali , rzecz jasna?

Jezus umarł za wszytkich bo wszyscy sa grzesznikami dzieci i dorośli...
Za winę nas wszystkich przeczytaj sobie 53 rozdział ks Izajasza któy jest proroczą zapowiedzią golgoty.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez Leszek Włodarczyk » Wt gru 18, 2007 9:51 pm

...
Ostatnio edytowano So mar 29, 2008 7:53 pm przez Leszek Włodarczyk, łącznie edytowano 1 raz
Leszek Włodarczyk
 

Postprzez hungry » Wt gru 18, 2007 10:18 pm

A ja abiszaj, dalej mam wrazenie ze mnie nie czytasz.. Ja odpowadalem Ci ustosunkowujac sie do Twoich slow nazbyt jasno a jasniej sorki juz nie potraie.
A i dodam tylko że rowniez jestem ciekawy tego samego co Leszek

Nie rozumie tylko zarzutu Twojego

abiszaj insynuujac hungremu napisał(a):Więc tym samym sugerujesz , że:.
To , że dociekam ,to jest brak zaufania Bogu.


Gdzie ja tak napisalem?
A co do dociekania nie robilem i nie robie Ci rowniez wyrzutu z tego powodu wiec i nic nie sugeruje...
wielu reżyserow ma dzieki temu chleb...
Ja tylko pisze Ci szczerze że nie widze sensu dociekania tam gdzie jasno cos biblia opisuje.
A i odnosnie piekla prosles mnie, wiec rzucam troche konkretnych namiarow do Biblii:
Mt 18,8-9; 3,12; 13,42; Mk 9,48. Mt 10,38; 25,41; Obj 20,10-15
Pozdrawiam

P.S.
Abiszaj a moze po prostu myślący - stary nick wciaz przeciez aktwyny widze na forum a ja sczerze mowiac wole tak sie zwracac, skoro z jednego IP sa posty myslacego i abisaja ale mam nadzieje ze nam to wyjasnisz...
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez hungry » Wt gru 18, 2007 10:35 pm

Abiszaj napisał(a):Przejdę więc do rzeczy.
Pan Jezus przyjdzie na ziemię:
1 Tes. 4:16
16. Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie,
(BW)
Co więc będzie robił na ziemi , skoro przyjdzie ze swoim Królestwem?:

A gdzie tam pise ze zstapi wtedy na ziemie?
Abiszaj napisał(a):Dz.Ap. 3:21
21. Którego musi przyjąć niebo aż do czasu odnowienia wszechrzeczy, o czym od wieków mówił Bóg przez usta świętych proroków swoich.
(BW)
Odnowienie wszechrzeczy wskazuje na globalną odnowę.

Czy dokonczona ewangelizacja narodów i wszelkiego stworzenia nie bedzie globalna odnowa?
Moim zdnaniem tak.... Poniewaz Jezus n apytanie uczniow kiedy nadejda czasy ostateczne i jaki bedzie znak jego przyjscia odpowiedział obszernie calym 24 rozdzialem zacytuje pozwol jedynie wers odnoszacy sie do ewangelizacji narodow, calej ziemii.
"I będzie głoszona ta ewangelia o Królestwie po całej ziemi na świadectwo wszystkim narodom, i wtedy nadejdzie koniec." Mateusza 24:14

Nie znaczy to ze nawroca sie wszyscy... NIgdzie tego Jezus nie powiedzial ze nawrocic sie maja wszyscy wrecz mowi ze milosc wielu oziebnie podczas gdy bezprawie sie rozmnozy....

Abiszaj napisał(a):Mat. 19:28
28. A Jezus rzekł im: Zaprawdę powiadam wam, że wy, którzy poszliście za mną, przy odrodzeniu, gdy Syn Człowieczy zasiądzie na tronie chwały swojej, zasiądziecie i wy na dwunastu tronach i będziecie sądzić dwanaście pokoleń izraelskich.
(BW)

Bóg przewidział więc naprawę ludzkości z Izraelem włącznie.Gdzie i w jaki sposób zmartwychwstanie Izrael?:
Ezech. 37:13-14
13. I poznacie, że Ja jestem Pan, gdy otworzę wasze groby i wyprowadzę was z waszych grobów, ludu mój.
14. I tchnę w was moje ożywcze tchnienie, i ożyjecie; i osadzę was w waszej ziemi
, i poznacie, że Ja, Pan, to powiedziałem i wykonam - mówi Pan.
(BW)

Na ziemi podczas panowania Królestwa Bożego będą istniały całe narody , które będą pasione i pouczane przez Boga:
Izaj. 11:9-10
9. Nie będą krzywdzić ani szkodzić na całej mojej świętej górze, bo ziemia będzie pełna poznania Pana jakby wód, które wypełniają morze.
10. I stanie się w owym dniu, że narody będą szukać korzenia Isajego, który załopocze jako sztandar ludów
; a miejsce jego pobytu będzie sławne.
(BW)
Sof. 3:8-9
8. Dlatego oczekujcie dnia - mówi Pan - w którym wystąpię jako oskarżyciel. Bo mam zamiar zgromadzić narody, zebrać królestwa, aby wylać na nie swoją popędliwość, cały żar swojego gniewu. Zaprawdę, cała ziemia będzie pożarta ogniem mojej żarliwości.
9. Potem jednak przemienię ludom ich wargi na czyste, aby wszystkie mogły wzywać imienia Pana i służyć mu jednomyślnie.
(BW)

Jak widzisz wszystko nieźle jest rozlozone w czasie...
Nie od razu nastapi sąd i sparwa wyjasniona... Choc prawde mowiac to nie wiadomo jak dlugo to potwra zbyt wiele jest interpretacji szczegulowych na ten temat niektorzy np. wierza w doslownosc tysiacleletneigo kroelstwa.
Abiszaj napisał(a):Wilk będzie sie pasł z jagnięciem itd.
Tego typu teksty jasno wskazują , na to , że ziemia będzie kiedyś błogosławiaona przez Boga.
Nowa ziemia , oczywiście.

Pozdrawiam.

Noe niebo i nowa ziemia oczywiscie.
Pozdrawiam.

P.S. czy mozesz abiszaj wyjasnic odpowiedziec czy jestes ta sama osoba co użytkownik o nicku myslacy? Sprawa Waszego IP spedza mi sen z powiek.
Z góry dziękuje za wyjaśnienie.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez hungry » Cz gru 20, 2007 12:20 am

Abiszaj napisał(a):Witam.
hungry napisał(a):A gdzie tam pisze ze zstapi wtedy na ziemie?

To gdzie będzie , gdy zstąpi z nieba?

A co czytasz dalej po 16 wersecie? w zacytowanym przez Ciebie fragmencie z tesaloniczan...? Dokoncz go prosze kontekst sie liczy :)
Abiszaj napisał(a):
Nie znaczy to ze nawroca sie wszyscy... NIgdzie tego Jezus nie powiedzial ze nawrocic sie maja wszyscy wrecz mowi ze milosc wielu oziebnie podczas gdy bezprawie sie rozmnozy....

Ludzie będą się nawracać , ale przecież nie wszyscy.Nie twierdzę , że ludzie z wersetów , które zacytowałem , to ci , którzy pokutowali przed przyjściem Pana , ale zmartwychwstali niesprawiedliwi.

Czy ja dobrze Cie rozumie? Kto zmartwychwstanie? Tylko niesparwiedliwi? Ej Abiszaj przeczytaj prosze moze jeszcze raz ten fragment...
Abiszaj napisał(a):
Jak widzisz wszystko nieźle jest rozlozone w czasie...
Nie od razu nastapi sąd i sparwa wyjasniona... Choc prawde mowiac to nie wiadomo jak dlugo to potwra zbyt wiele jest interpretacji szczegulowych

Sąd nastąpi przecież dokładnie pomiędzy przeminięciem nieba i ziemi , a stworzeniem nowych.Jak długo może nie być nieba i ziemi (cokolwiek przez to rozumiemy)?

A teraz to ja juz sie gubie o jakim niebie i ziemii Ty teraz mowisz?

Abiszaj napisał(a):
na ten temat niektorzy np. wierza w doslownosc tysiacleletneigo kroelstwa.

Tak uczy Pismo i nie ma podstaw , aby wierzyć ,że tak nie będzie.

A gdzie ja pisalem ze tak nie bedzie?
Wspomnialem tylko o roznych interpretacjach...
Ale mielismy tu mowic o sadzie ostatecznym a tysiacletnie krolestwo moze zostawmy na osobny inny watek..
Choc de facto temat zbiezny bardzo.

Abiszaj napisał(a):
Noe niebo i nowa ziemia oczywiscie.

Właśnie. :)
Nowe niebo i ziemia , to według mnie tysiąclecie.


Hmmm na jakiej podstawie?

Abiszaj napisał(a):
P.S. czy mozesz abiszaj wyjasnic odpowiedziec czy jestes ta sama osoba co użytkownik o nicku myslacy? Sprawa Waszego IP spedza mi sen z powiek.

Nie mam bladego pojęcia kto to taki.
Pozdrawiam wszystkich.

Dajmy na to ze Ci wierze ale nie wiem jak admin... :)
Pozdrawiam...
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Poprzednia strona

Powrót do Dyskusje i polemiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron