Teraz jest Cz mar 28, 2024 6:14 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Po co jest Sąd Ostateczny.

Forum służy do dyskusji o charakterze polemicznym na różne tematy związane z teologią chrześcijańską.

Postprzez axanna » Wt paź 16, 2007 9:10 am

Asiu, kochana... oooj. Nie ma mowy "zaprawionej solą"? Naprawdę?? Piszesz, że "z postu", a nie z "postów"? No poczytaj ten ostatni post jeszcze raz - przebija prawda? Masz takie negatywne zdanie o "obyczajowości forum", a dobrego nie widzisz nic? nie ma soli?
A że czasem ktoś nie wytrzyma i powie PRAWDĘ, choć i brutalną, choć i rzeczywiście lepiej się powstrzymać, ale piszą tu ludzie, nie automaty bez uczuć i tego co znosili cierpliwie od Radeczka to naprawdę lawina się uzbiera - to Ty tego nie zauważasz.
"obyczajowość tego forum" jest absolutnie inna niż przedstawia to Radeczek, a Ty mu przytakujesz.
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez hungry » Wt paź 16, 2007 9:12 am

cro dobrze wiedzial że wiekszosc na tym forum to protestanci a mimo to wszystko celowo prowokowal kłotnie jak zwykły troll. Joasiu czy pozwoliłabys w swoim zborze glosic zwodziecielom? Dla mnie te forum jest jak zbor wirtualny...
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez Joanna1 » Wt paź 16, 2007 9:30 am

Axanno, no cos ty, przeciez napisalam, ze" zawsze sie cieszę gdy czytam spokojne, rzeczowe wpowiedzi oparte na slowie bozym".
Wiec dobrego widzę sporo...
Dajmy spokój, chyba......
zdaje sie sami sobie zrobilismy "sąd ostateczny".... :wink:

przepraszam, ze was zraniłam. Ale od czasu do czasu pewnie znowu "nakrzyczę..........."
:lol:
Joanna1
 

Postprzez hungry » Wt paź 16, 2007 9:34 am

Nie , nie Joanno nie my go sadzilismy ale to Bog bedzie go sadzil.. My tylko go naprowadzalismy na slowo Boze ktore on ignoruje. Byc moze potem ostro juz pisalismy do niego ale nigdy mu nie ublizalismy. Joanno ja ikekroc glosilem katolikom mimo że bywalem juz w konfrontacji z katolikami i nie przwszyscy pzryjmowali ewangelie ale nigdy z takimi kłamliwymi zarzutami jak od cro sie nie spotkalem...

Zawsze pierwszy bronilem cro na tym forum zanim sie przekonalem że to na nic.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez axanna » Wt paź 16, 2007 9:47 am

Ok, już przestańmy. Każdy ma po trosze racji. Grunt - to złoty środek i uwaga Joanny też przyczynia się do równowagi i chyba tak być i powinno - upominajmy sie wzajemnie. Że czasem nas ponosi - to prawda, niestety.
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez hungry » Wt paź 16, 2007 9:50 am

jestesmy poprostu gwaltownikiem dla Krolestwa Bozego :D A to chyba o to chodzi w ewangelii Jezus mowil o tym zeby byc gwaltownkiem dla Jego Krolestwa. Wyrywac ludzi z piekła dla Boga
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez axanna » Pn gru 17, 2007 11:14 pm

Przecież czytasz, Abiszaj, i dobrze wiesz jak pisze 8) - Ci co nie byli wpisani w księgę żywota Baranka będą wrzuceni do jeziora ognia. To czemu pytasz? :)
Pozdrawiam.
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez axanna » Pn gru 17, 2007 11:20 pm

Oj, nie mam zielonego pojęcia, co będzie z tą królową :o
Ale wątpię, że wszyscy nie będą wpisani, bo wtedy nielogicznie jakoś - po co wtedy pisać, że "ci którzy nie wpisani" zamiast - "wszyscy będą wrzuceni"...
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez axanna » Wt gru 18, 2007 8:09 am

Według mnie, chociaż z pewnością nie wiem, ale tak mi się wydaje, że będą sądzeni z uczynków. Kto wie, jaki los na przykład, czeka tych, co nie mieli możliwości zapoznać się z Ewangelią? Wziąć choćby czas zaraz po ukrzyżowaniu - czy Dobra Nowina rozprzestrzeniła się w oka mgnienie po całej ziemi? No nie....
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez hungry » Wt gru 18, 2007 9:08 am

axanna napisał(a):Według mnie, chociaż z pewnością nie wiem, ale tak mi się wydaje, że będą sądzeni z uczynków. Kto wie, jaki los na przykład, czeka tych, co nie mieli możliwości zapoznać się z Ewangelią? Wziąć choćby czas zaraz po ukrzyżowaniu - czy Dobra Nowina rozprzestrzeniła się w oka mgnienie po całej ziemi? No nie....

Axanna biblia rownież o tych się wypowada. Mowa oczywiście o poganach którzy nie słyszeli ewangelii a postępują moralnie zgodnie z zakonem choć zakonu nie znają. Są uczciwi i prawi choć nie mieli okazji uslyszeć ewangelii. Dziś podobnie wielu ateistów takich jest. Choć dyskusyjne może być czy w dzisiejszych czasach np. w europie czy obu amerykach oprócz rejonów 3 świata (okno10/40) gdzie ewangelia wciąż jeszcze dociera pokonując bariery kulturowe i językowe rzeczywiście nie slyszeli ewangelii?
"A chwałę i cześć, i pokój wszelkiemu czyniącemu dobre, Żydowi najprzód, potem i Grekowi. Albowiem nie masz względu na osoby u Boga. A którzykolwiek bez zakonu zgrzeszyli, bez zakonu też poginą; a którzykolwiek w zakonie zgrzeszyli, przez zakon sądzeni będą. Gdyż nie słuchacze zakonu sprawiedliwymi są u Boga; ale czyniciele zakonu usprawiedliwieni będą. Bo ponieważ poganie nie mający zakonu, z przyrodzenia czynią, co jest w zakonie, ci, zakonu nie mając, sami sobie są zakonem; którzy ukazują skutek zakonu, napisany na sercach swych, z poświadczaniem sumienia ich i myśli wespół siebie oskarżających albo też wymawiających, w dzień, gdy sądzić będzie Bóg skryte rzeczy ludzkie według Ewangielii mojej przez Jezusa Chrystusa." (Rzymian 2:10-16 Biblia Gdańska)
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusje i polemiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron