Teraz jest Śr kwi 17, 2024 12:07 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Po co jest Sąd Ostateczny.

Forum służy do dyskusji o charakterze polemicznym na różne tematy związane z teologią chrześcijańską.

Postprzez Leszek Włodarczyk » Wt paź 09, 2007 8:17 pm

.......
Ostatnio edytowano So mar 29, 2008 5:57 pm przez Leszek Włodarczyk, łącznie edytowano 1 raz
Leszek Włodarczyk
 

Postprzez mnich » Wt paź 09, 2007 8:29 pm

Jak to fajnie napisaliście że każdy z nas Stanie w Prawdzie przed Bogiem. Czyli każdy z nas chociaż na chwilę będzie w niebie bo tam przecież jest Bóg. Więc stwierdzenie że każdy człowiek po śmierci idzie do nieba jest w 100% prawdziwe. Pozdrawiam.
-Radek
mnich
 

Postprzez Leszek Włodarczyk » Wt paź 09, 2007 8:38 pm

.....
Ostatnio edytowano So mar 29, 2008 5:56 pm przez Leszek Włodarczyk, łącznie edytowano 1 raz
Leszek Włodarczyk
 

Postprzez mnich » Śr paź 10, 2007 7:32 am

Już kiedyś to pisałem ale napiszę jeszcze raz. Mówicie że dostajemy Zbawienie od Boga z łaski :( Z łaski to można dostać 2 złote na Dworcu Centralnym, to strasznie nie pedagogiczne liczyć na czyjąś łaskę. Dlatego wolę sobie sam zapracować na własne Zbawienie. Nie znacie mnie więc nie macie pojęcia czy jestem do tego zdolny czy nie. Kościół Katolicki mówi że Bóg też patrzy łaskawszym okiem na tych którzy nie liczą na Jego Łaskę tylko biorą Własne Sprawy w swoje ręce. To wszystko. Mi osobiście bardziej odpowiada katolicki sposób na Zbawienie niz protestancki, ale każdy z nas ma prawo do własnych wyborów. Pozdrawiam.
-Radek
mnich
 

Postprzez Dzidek » Śr paź 10, 2007 7:34 am

mnich napisał(a):Jak to fajnie napisaliście że każdy z nas Stanie w Prawdzie przed Bogiem. Czyli każdy z nas chociaż na chwilę będzie w niebie bo tam przecież jest Bóg. Więc stwierdzenie że każdy człowiek po śmierci idzie do nieba jest w 100% prawdziwe. Pozdrawiam.
-Radek


Głupota i bezsens twojej wypowiedzi (także tej ostatniej) niezbyt pochlebnie świadczy o tobie. Widać wyraźnie, że szukasz jedynie zaczepki, a nie rzetelnej dyskusji - czyli jesteś zwykłym trollem. Najlepszym sposobem na ciebie jest ignorowanie wszystkiego, co piszesz.
Dzidek
Aktywny
 
Posty: 175
Dołączył(a): Cz cze 14, 2007 12:58 pm

Postprzez mnich » Śr paź 10, 2007 8:26 am

No widzisz Dziadku, za to ładnie jest nie znając kogoś wyzywać go od bałwochwalców i innych takich. Powiedz mi dlaczego ja mam szanować Twoje Prawdy Wiary i Dogmaty skoro Ty nie szanujesz moich. Tak właśnie: Nie śmiej się dziadku.... Kiepscy z Was chrześcijanie skoro nie potraficie uszanować przekonań religijnych innych chrześcijan.
mnich
 

Postprzez Leszek Włodarczyk » Śr paź 10, 2007 8:59 am

....
Ostatnio edytowano So mar 29, 2008 6:15 pm przez Leszek Włodarczyk, łącznie edytowano 1 raz
Leszek Włodarczyk
 

Postprzez axanna » Śr paź 10, 2007 9:07 am

ale wy serca nie macie. Radeczek jest po prostu "innym chrześcijaninem", a wy nie potraficie uszanować "innych chrześcijan", "innych przekonań", "innych bogów" - aj-waj, niedobrzy jesteście :lol:
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez Dzidek » Śr paź 10, 2007 10:14 am

mnich napisał(a):No widzisz Dziadku, za to ładnie jest nie znając kogoś wyzywać go od bałwochwalców i innych takich. Powiedz mi dlaczego ja mam szanować Twoje Prawdy Wiary i Dogmaty skoro Ty nie szanujesz moich. Tak właśnie: Nie śmiej się dziadku.... Kiepscy z Was chrześcijanie skoro nie potraficie uszanować przekonań religijnych innych chrześcijan.


Ostatni raz podejmuję zaczepkę mnicha/cro/radeczka... a potem ciiiiiisza.
1. czytaj uważnie, komu odpisujesz... mój post to Dzidek a nie Dziadek... niby różnica niewielka, ale jaka znacząca; za dziadka się raczej nie uważam (jeśli miał to być żart - to nietrafiony)
2. Tym rzeczywiście masz swoje prawdy wiary; ja podałem ci tylko to, co jasno wynika z fragmentów Pisma (przeciętnie inteligentny człowiek jest w stanie to zrozumieć, choć nie musi się z tym zgadzać, ale to już jego świadomy wybór).
Jeżeli podane przeze mnie fakty nie zgadzają się z Pismem, to mi to pokaż, udowodnij, wyjaśnij... ty jednak tego nie potrafisz.
3. Wychowany na telewizyjnej papce, humanistycznych bzdurach i tym podobne, zatraciłeś już dawno zdolność logicznego myślenia. Drogi Radeczku, szacunek do czyiś poglądów nie oznacza, że mam uznawać je za równie prawdziwe. Szanuje twoje prawo do posiadania odmiennych poglądów, nawet głupich i błędnych (przecież to twój wolny wybór), ale pod pozorem szacunku nie wymuszaj na mnie, bym uznał je za prawdziwe. Chcesz sobie wierzyć, że ziemia jest płaska? Wierz sobie, ale nie wymagaj, bym uznał, że tak jest w rzeczywistości.

Konkluzja: twój upór, niezdolność do zrozumienia prostych argumentów, prowadzi mnie do wniosku, że
a. albo jesteś duchowo zaślepiony (1Kor. 2,14) - pozostaje tylko modlitwa
b. świadomie trwasz w uporze - nadzieja dla ciebie jeszcze jest, ale - niestety - bardzo nikła...
Dzidek
Aktywny
 
Posty: 175
Dołączył(a): Cz cze 14, 2007 12:58 pm

Postprzez mnich » Śr paź 10, 2007 10:38 am

Brawo Dzidku nie dałeś się nabrać na mój żart. Ale do rzeczy jak to napisałeś:
(przeciętnie inteligentny człowiek jest w stanie to zrozumieć, choć nie musi się z tym zgadzać, ale to już jego świadomy wybór)

podsumowując to co napiałeś większa część społeczeństwa polskiego to banda kretynów i idiotów bo albo nie rozuimieją Pisma Św., które przecież było dane dla "maluczkich" albo rozumiejąc świadomie wybierają potępienie. A przecież nikt w pełni władz umysłowych świadomie nie popełnia samobójstwa :( Przykre jest też to że to świadectwo jak mniemam tyczy się do rodzin bliższych czy dalszych. Proponuję zmienić pogląd na świat, bo ciężko Ci Dzidu będzie się żyło w państwie debili i idiotów. Swoim postem dałeś doskonały przykład swojego ale takrze zapewne większości protestantów rozumowania, nie licz więc na jakąś sympatię z mojej strony. Masz rację i nie pisz już do mnie bo pan "mądraliński" nigdy nie dogada się z idiotą. I wiesz co żygać mi się chce jak przeczytałem co napisałeś:
(przeciętnie inteligentny człowiek jest w stanie to zrozumieć, choć nie musi się z tym zgadzać

I pewnie masz rację bo dyplom magistra pedagogiki specjalnej otrzymałem za debilizm a nie za inligencję.
mnich
 

Postprzez Joanna1 » Śr paź 10, 2007 10:49 am

nie znalazłam w postach Dzidka chocby cienia inwektyw, ktorych obecnosci sie dopatrujesz RAdku.
Wrecz przeciwnie, uwazam, ze odpowiadał ci spokojnie, grzecznie i rzeczowo.
hmmmm.........
nie denerwuj sie, naprawdę nikt z tego forum nie zyczy ci zle.
(mojemu dziecku zwykle mowie w takicj sytuacjach: kochamy Cie synu) :D
Joanna1
 

Postprzez mnich » Śr paź 10, 2007 11:18 am

A co wg. Ciebie oznacza stwierdzenie:
przeciętnie inteligentny człowiek jest w stanie to zrozumieć, choć nie musi się z tym zgadzać

Ten człowiek uważa mnie za kretyna i idiotę. Zgodza się że czasem wykożystuję prowokację w swoich wypowiedziach ale jest ona tylko po to żeby ukazać prawdziwość intencji. A tutaj widać dokładnic co dzidek sądzi o katolikach czyli o większości polakach :( Asiu nie broń go bo to już nic nie zmieni wiem dobrze że przynajmniej Ty masz inne zdanie na temat katolików i wydaje mi się że aby z Wami rzeczowo porozmawiać trzeba to robić przez privy. Solidarność wyznaniowa nie pomaga w rzeczowej dyskusji. Pozdrawiam Cię Asiu 3maj się cieplutko siostrzyczko :)
mnich
 

Postprzez Dzidek » Śr paź 10, 2007 11:35 am

mnich napisał(a):
(przeciętnie inteligentny człowiek jest w stanie to zrozumieć, choć nie musi się z tym zgadzać, ale to już jego świadomy wybór)

podsumowując to co napiałeś większa część społeczeństwa polskiego to banda kretynów i idiotów bo albo nie rozuimieją Pisma Św., które przecież było dane dla "maluczkich" albo rozumiejąc świadomie wybierają potępienie.

1. większość społeczeństwa polskiego nie jest w stanie zrozumieć Pisma z bardzo prostej przyczyny - bo go nie czyta. Rzeczowa znajomość Biblii jest - niestety - naszym kraju bardzo znikoma.
2. Zachęcam cię Radeczku do uważnego czytania (ze zrozumieniem) - odnoszę wrażenie, że tej umiejętności Ci brakuje. Istnieje różnica między niezrozumieniem a zrozumieniem i nie przyjęciem danej argumentacji. Przeciętnie inteligentny człowiek jest w stanie zrozumieć przedstawioną w moim pierwszym poście argumentację, ale nie musi uwierzyć i przyjąć ją za prawdziwą. I tak się niestety dzieje.
Większość ludzi w naszym kraju nie jest debilami i idiotami (to twoje a nie moje określenia), tylko:
a. jest nieświadoma (patrz punkt 1)
b. odrzuca zrozumianą argumentację, z bardzo różnych przyczyn; m.in. dlatego że kłóci się ona z ich od dziecka przyjętym zapatrywaniem na świat i Boga (jak to określiłeś? "z łaski to można dostać coś na dworcu"? - oto przykład świadomego odrzucania argumentów; nie ważne, że Bóg wyraźnie mówi w Piśmie, że zbawienie jest z łaski, ja tam z łaski nic nie chcę...)

A przecież nikt w pełni władz umysłowych świadomie nie popełnia samobójstwa

Gdzieś taką mądrość wyczytał? Zdaje się, że większość samobójców to zdrowi ludzie, a nie pacjenci szpitali psychiatrycznych.
nie licz więc na jakąś sympatię z mojej strony. Masz rację i nie pisz już do mnie bo pan "mądraliński" nigdy nie dogada się z idiotą. I wiesz co żygać mi się chce jak przeczytałem co napisałeś:

Na twoją sympatię nie liczę, absolutnie mi na niej nie zależy (bo niby po co?). Jak już powiedziałem poziom twoich wypowiedzi świadczy o tobie. Brak logiki i argumentacji zastępujesz inwektywami i chamstwem. No cóż, taką mamy dziś katolicką inteligencję.
I pewnie masz rację bo dyplom magistra pedagogiki specjalnej otrzymałem za debilizm a nie za inligencję.

Całkowicie się z tobą zgadzam - za inteligencję na pewno dyplomu nie uzyskałeś :mrgreen: . Cro/mnichu/Radeczku dyplom magistra - którym nie omieszkałeś się pochwalić - do czegoś zobowiązuje. Chociażby do grzecznej odpowiedzi...
Ostatnio edytowano Śr paź 10, 2007 11:59 am przez Dzidek, łącznie edytowano 2 razy
Dzidek
Aktywny
 
Posty: 175
Dołączył(a): Cz cze 14, 2007 12:58 pm

Postprzez Joanna1 » Śr paź 10, 2007 11:49 am

Ten człowiek uważa mnie za kretyna i idiotę.

nie RAdku, to twoja nadinterpretacja.
"przeciętnym inteligentem" , wykształciuchem, czy tam zwał, jak zwał.., ja rowniez jestem, a jednak do niektorych prawd dochodziłam baaradzo długo. Przeszkadzał mi balast wychowania religijnego, strach przed przesladowaniami i wreszcie własna przekora, a jakże !
jestes osobiscie emocjonalnie zaagazowany w temat, bo go zalozyles, stad takie szybkie reakcje.., tak sądzę.
Sluchaj - wszyscy stoimy przed Panem, ja nie bronie ani Dzidka ani ciebie, zauwazylam jednak-ogolne zmeczenie nieustannym borykaniem sie z twoimi, jak to ujołes "intencjami".
Podejmujesz tematy odważnie i za to cie podziwiam, bo sądze, ze wiekszosc lekała by sie opinii innych, powodujesz ruch na forum ale tak bardzo chcielibysmy ( pisze w imieniu wszystkich, choc nie wiem czy mi wolno) żeby os w tobie drgneło i nie dlatego, ze my mamy racje a ty nie- bo to nie o to chodzi, lecz dlatego ze staramy sie po prostu zwiastowac ewangelie, Dobra Nowine o Cudownym PAnu, który łaskawie, za darmo, wyłącznie z milosci do czlowieka- dał nam zbawienie. nam, tobie....
Gdybysmy rzeczywiscie nie interesowali sie toba, gdybys był nam obojętny , nikt nie napisał by ani słowa.....
byłaby cisza....
pozdrawiam rowniez :)
Joanna1
 

Postprzez axanna » Śr paź 10, 2007 2:19 pm

Jeżeli o mnie chodzi, to wole już całkowity bezruch na forum, od naprawdę już nużących, pełnych kompletnych bzdur postów Radeczka, wypchanych pretensjami i domaganiem się uznania i szacunku do kretynizmu i kołtuństwa z jednoczesnym aroganckim lekceważeniem skierowanych do niego rzeczowych argumentów, w odpowiedzi na które sam sypie zuchwałym chamstwem, złośliwościami i prymitywizmem.
Jak chce ci się rzygać, Radeczek, to sobie rzygaj, ale niekoniecznie musisz to robić na forum.
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusje i polemiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron