Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:44 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Przyjmowanie Jezusa przez współczesnych żydów

Forum służy do dyskusji o charakterze polemicznym na różne tematy związane z teologią chrześcijańską.

Re: Chrystus ofiarowany jest na naszą Wielkanoc (hebr. Pesac

Postprzez hungry » Pt kwi 23, 2010 3:51 pm

ZeE napisał(a):Witam serdecznie wszystkich, jestem tu nowy i akurat zobaczyłem ten wątek. Bardzo sympatyzuję z Żydami Mesjańskimi - czyli tymi którzy poznali Mesjasza. Co ciekawe przez ostatnie lata liczba Żydów Mesjańskich jest najwięsza od czasów Nowego Testametu. Znaki czasów? Pozatym nikt nie tłumaczy lepiej Biblii niż Oni. Znacie komentarz Sterna?

Witaj ZaE. Nie wiem czy najlepiej tłumaczą biblię, hmm zależy pewnie kto i w jakiej kwestii. To pewnie podobnie jak wśród wierzących z pogan. Znam tego autora raczej z książki: "Przywracanie żydowskiego charakteru Nowego Testamentu". Ale imho biblię najlepiej tłumaczy jej autor czyli Duch Święty. ;)
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez Graber » Pn kwi 26, 2010 12:08 pm

Żydów chrześcijan przybywa, wielu jest ich już w USA.

Nie czytałem całego sporu, bo powiem wam jedno, co mówił kiedyś apostoł Paweł - Nie spierajcie się o słowa, kwestie próżne, bo tracicie czas, energię i wchodzicie w straszne spory. Walczycie już słowami jak szpadami, a to wg mnie niedobrze. Zamiast bazgrać tutaj powiedzcie o Chrystusie komuś znajomemu, rodzinie, kumplowi. Czytać wasze wywody już jest ciężko, bo temat się rozmemłał. Użyjcie swoją energię na skuteczną ewangelizację, ot :)
Graber
Użytkownik
 
Posty: 68
Dołączył(a): Cz kwi 22, 2010 10:41 am

Poprzednia strona

Powrót do Dyskusje i polemiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron