Teraz jest Śr kwi 24, 2024 5:49 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Przyjmowanie Jezusa przez współczesnych żydów

Forum służy do dyskusji o charakterze polemicznym na różne tematy związane z teologią chrześcijańską.

Postprzez snowstorm » N wrz 16, 2007 8:22 pm

Gdy Jezus zapytał Żydów, dlaczego chcą go zabić, odpowiedzieli: "Demona masz, kto chce Cię zabić?"


czy ty naprawdę nie rozumiesz? Ty obrażasz współczesnych rabinów, ludzi których nie znasz. Co z tego że kiedys Żydzi -zresztą nie wszyscy- chcieli zabic Jezusa? Przecież to jest obrzydliwe obrażac kogos i zarzucać komus (własc. jakiejs grupie ludzi) chęc popełnienia morderstwa. czy nie rozumiesz?

Osobnika? Skad wiesz ile jest warta -skoro nie masz pojecia o którym rabinie mówie? A jakbyś chciała wiedzieć to Żydzi nie polegają na Żakonie -jako takim ale na łasce, miłosierdziu i zmiłowaniu Bożym. Widzę że nie masz pojęcia o czym piszesz.
powtarzam -mówisz o ludziach których nie znasz!!!

1J 2:22-23 Bw "Któż jest kłamcą, jeżeli nie ten, który przeczy, że Jezus jest Chrystusem? Ten jest antychrystem, kto podaje w wątpliwość Ojca i Syna.
ludzie, ludzie -czy już rozumienie Słowa zaginęło? cóż pismo mówi : zaginie mądrosc ich medrców i zakryje głowy proroków.

Przecież jest antychrystem (a wiec kims kto jest przeciwko chrystusowi ten kto twierdzi że chrystusem nie jest Jezus -rzecz oczywista!!!) Bo przecież nie chodzi o tego antychrysta z Ksiegi objawienia -który ma byc jeden!


Pytałam Cie, ile wart ap.Jan w Twojej skali wiarygodności - mniej niż rabin?
głupie pytanie - patrz wyżej!!!

Naprawdę myslenie nie boli! - Ja tylko twierdziłem że jest wiele bezwartosciowych ksiazek tzw. "chrzescijańskich" i niejedna ksiązka rabina jest warta stu takich. (czytam własnie jedną b. mądrą ksiazkę). Jakos to że nie wierzą Ci rabini w Jezusa nie przeszkodziło im napisać duzo madrych rzeczy. Czy uwazasz że nic nie warte sa książki które nie zawierają nic o Jezusie? Jesli uważasz że tak - to tylko swiadczy o Twoim poziomie. Mogę uczyć sie nawet od diabła - i on umie wiele mądrych rzeczy - pomysleć jak mądrze niszczy nasze zbory, infiltruje wierzących, wprowadza fałszywe nauki...

A co do literatury chrzescijanskiej -to jest pisana na ogół przez niedokształconych i głupich "kaznodziei" i "teologów" i to dlatego na ogół nie jest nic warta.

Zrozum co napisałem Ci powyzej- jesli nie zrozumiesz o co mi chodzi (nie mówie -zgodzisz się) ,nie mamy o czym rozmawiać - musisz choćby próbowac mnie zrozumiec jesli ma nasza rozmowa przypominac dyskusje a nie (jakze charakterystyczną dla tego forum "nawalankę"). Ja rozumiem Twoje argumenty i tok myslenia - prosze o to samo. jesli zamierzasz nadal obrazac ludzi których nie znasz, oceniać ksiazki których nie czytałas i dyskutowac "nie ze mna" (tj. wkładac mi w ustaw rzeczy których nie powiedziałem) to konczę rozmawiać w tym temacie - bo bedzie to rozmowa bezwartosciowa i tylko sobie będę podnosił cisnienie - a wysoko cenie swoje życie.

Ja
snowstorm
 

Postprzez axanna » N wrz 16, 2007 10:31 pm

snowstorm napisał(a):
czy ty naprawdę nie rozumiesz? Ty obrażasz współczesnych rabinów, ludzi których nie znasz. Co z tego że kiedys Żydzi -zresztą nie wszyscy- chcieli zabic Jezusa? Przecież to jest obrzydliwe obrażac kogos i zarzucać komus (własc. jakiejs grupie ludzi) chęc popełnienia morderstwa. czy nie rozumiesz?

Rabini bardzo dobrze znają Pisma Starego Testamentu, a one wszystkie składają świadectwo o Jezusie. Mimo tego, oni Go odrzucają, lekceważą przelaną świętą krew - to jest gorsze niż to co zrobił nieświadomy naród żydowski dwa tys.lat temu.
Nie mówiłam, że rabini mają chęć popełnienia morderstwa. tylko, że gdyby byli w tamtych czasach, to by ją mieli. Jezusa wydali na ukrzyżowanie, i to z podstępem i fałszywymi świadkami, nie jacyś inni, Marsjanie, lecz właśnie oni - ówcześni rabini, nikt inny i ja tego nie wymyśliłam.


1J 2:22-23 Bw "Któż jest kłamcą, jeżeli nie ten, który przeczy, że Jezus jest Chrystusem? Ten jest antychrystem, kto podaje w wątpliwość Ojca i Syna.
ludzie, ludzie -czy już rozumienie Słowa zaginęło? cóż pismo mówi : zaginie mądrosc ich medrców i zakryje głowy proroków.

Przecież jest antychrystem (a wiec kims kto jest przeciwko chrystusowi ten kto twierdzi że chrystusem nie jest Jezus -rzecz oczywista!!!) Bo przecież nie chodzi o tego antychrysta z Ksiegi objawienia -który ma byc jeden!



Mt 11:27 Bw "Wszystko zostało mi przekazane przez Ojca mego i nikt nie zna Syna tylko Ojciec, i nikt nie zna Ojca, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić."

J 5:23 Bw "aby wszyscy czcili Syna, jak czczą Ojca.Kto nie czci Syna, ten nie czci Ojca, który go posłał."

1J 2:18 Bw "Dzieci, ostatnia to już godzina. A słyszeliście, że ma przyjść antychryst, lecz oto już teraz wielu antychrystów powstało.Stąd poznajemy, że to już ostatnia godzina."

1J 2:22 Bw "Któż jest kłamcą, jeżeli nie ten, który przeczy, że Jezus jest Chrystusem? Ten jest antychrystem, kto podaje w wątpliwość Ojca i Syna."

1J 4:3 Bw "Wszelki zaś duch, który nie wyznaje, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele, nie jest z Boga. Jest to duch antychrysta, o którym słyszeliście, że ma przyjść, i teraz już jest na świecie."

2J 1:7 Bw "Bo wyszło na świat wielu zwodzicieli, którzy nie chcą uznać, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele. Taki jest zwodzicielem i antychrystem."


Może teraz coś załapiesz?
Jakos to że nie wierzą Ci rabini w Jezusa nie przeszkodziło im napisać duzo madrych rzeczy. Czy uwazasz że nic nie warte sa książki które nie zawierają nic o Jezusie? Jesli uważasz że tak - to tylko swiadczy o Twoim poziomie. Mogę uczyć sie nawet od diabła - i on umie wiele mądrych rzeczy - pomysleć jak mądrze niszczy nasze zbory, infiltruje wierzących, wprowadza fałszywe nauki...

słuchaj, no, szanowny, zbaw trochę z tonu, co? O moim poziomie nie Twoja sprawa wyrokować, Ty o swój poziom zadbaj. Od kogo Ty się uczysz widać dobitnie z tego co piszesz. To Twoja sprawa, ale ja za "mądrość" diabelską 'podziękował' - owa 'mądrość' nie wyjdzie jemu na dobrze, ani Tobie, ani nikomu.
Początkiem mądrości jest bojazń Boża. Jezus powiada, że kto Jego słów słucha i wypełnia, przyrównany do męża mądrego, nie zaś ten, kto słucha słów szatańskich.
Że kto Jego słów słucha, nie zaś szatańskich, jest dla niego Matką i braćmi.
Że błogosławieni są ci, którzy słuchają Słowa Bożego i strzegą go, nie zaś diabelskiego.
Że kto z Boga jest, słów Bożych słucha, a nie słucha ten, kto nie jest z Boga.
Mogę i dalej cytować, ale po co i dla kogo? Ty rabinów idz słuchaj, którzy:
- "przeklęty każdy kto polega na zakonie";
- nie znają Ojca;
- nie czcią Ojca;
- nie są z Boga;
- są duchem antychrysta;
- są zwodzicielami;
- są kłamcami. - uprzedzając szlachetne oburzenie - to wszystko wzięto z podanych wyżej cytatów Biblijnych i moje własne zdanie nie ma tu nic do rzeczy.

Zrozum co napisałem Ci powyzej- jesli nie zrozumiesz o co mi chodzi (nie mówie -zgodzisz się) ,nie mamy o czym rozmawiać - musisz choćby próbowac mnie zrozumiec jesli ma nasza rozmowa przypominac dyskusje a nie (jakze charakterystyczną dla tego forum "nawalankę"). Ja rozumiem Twoje argumenty i tok myslenia - prosze o to samo. jesli zamierzasz nadal obrazac ludzi których nie znasz, oceniać ksiazki których nie czytałas i dyskutowac "nie ze mna" (tj. wkładac mi w ustaw rzeczy których nie powiedziałem) to konczę rozmawiać w tym temacie - bo bedzie to rozmowa bezwartosciowa i tylko sobie będę podnosił cisnienie - a wysoko cenie swoje życie.

będę niezmiernie dzwięczna...oj, wdzięczna, jeżeli za brakiem argumentów nie wpadniesz w zwyczaj zarzucania mnie podobnymi dyrdymałami o jałowej treści.
Nie chcesz rozmawiać - łaski bez, ciśnieniowiec Ty nasz 8)
Zdrówka życzę.
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez hungry » Pn wrz 17, 2007 11:41 am

I tak w ten sposob z tematu "Walka za kraj" powstał ten watek mysle ze coc istnieja tematy o żydach na tym forum to jednak te zagadnienie jest wyjatkowo ciekawe że można by tutaj kontynuować.

A co do tematu to IMHO nie można współczesnych żydów oskarżać o odrzucanie Jezusa w taki sam sposob jak to czynili żydzi z czasów Jezusa i apostołów...
IMHO dzisiejsi żydzi a wlasciwie szczegolnie rabini którzy nie przyjeli Jezusa mimo doskonalej znajomosci Biblii Hebrajskiej maja trudniejsze dylematy w zaakceptowaniu Jezusa jako Mesjasza Izraela. Po pierwsze to że nigdy nie słyszeli ani nie widzieli Jezusa tak jak to widzieli Go żydzi w czasach biblijnych a po drugie historia kościoła i wina chrzescijan wobec narodu żydowskiego (nietylko wina KRK ale i sam Luter nie jest tu bez winy) zawarzyła na pewnych opiniach na temat Jezusa i chrzescijan jakie dzis żydzi mają. Oczywiscie i dzis wielu rabinow poznaje Jezusa jako swego Mesjasza. Na stronach Radia Chrześcijanin można pobrać zadarmo ksiazke "Co rabini wiedzą o Mesjaszu" która porusza tę tematyke. Podobnie bardzo mocno polecam inne tam do pobrania: "Gdy Żydzi spotykają Mesjasza ", "Przeznaczeni na zagładę - Frydland Rachmel" (świadectwo żyda który się nawrócił przed samym rozpoczeciem II wojny Swiatowej), oraz "Wyrwany z piekieł, niewiarygodna odyseja Eliezera Urbacha "
Ostatnio edytowano Pn wrz 17, 2007 1:21 pm przez hungry, łącznie edytowano 1 raz
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez axanna » Pn wrz 17, 2007 12:23 pm

Hm, hm, bracie...
ja nikogo nie oskarżam, bo nie jestem oskarżycielem.
Zacytowałam tylko tekst, mówiący, że kto odrzuca i podważa Jezusa, nie jest z Boga i jest zwodzicielem.
Zrobiłam to w celu uwypuklenia niebezpieczeństwa bezkrytycznego wchłaniania "mądrości" rabinowskich i tyle.
Zresztą, owoce przecież widać - czytałeś snowstorma? - "Paweł nie wart zaufania, Nowy testament - trzeba ocenić, zwarzyć...." - tym podobne.
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez hungry » Pn wrz 17, 2007 12:59 pm

axanna napisał(a):Hm, hm, bracie...
ja nikogo nie oskarżam, bo nie jestem oskarżycielem.
Zacytowałam tylko tekst, mówiący, że kto odrzuca i podważa Jezusa, nie jest z Boga i jest zwodzicielem.

IMHO odnosnie żydow sprawa ma sie inaczej troszke...
Myslisz że im latwo przyjac tego samego Jezusa w ktore imie ich wypedzano z wioski do wioski z miasta do miasta, tworzono dla nich getta, mordowano przez wieki, palono synagogi w imie Jezusa spiwajac hymny pochwalne da Jezusa. Niestety żydzi dzis to pamietaja...
Dzisiejszy żyd odrzucajacy Jezusa nie bluzni Duchowi Swietmu jak to czynili żydzi z czasow Jezusa ktorzy widzac i slyszac co czynil odrzucili Go mowiac że czyni to moca demonow, ze odszedl od zmyslow itd....
Mialabys racje gdyby dany dzisiejszy żyd widziąc ewidentnie w proroctwach mesjanskich że to Jezus jest Zbawicielem i Mesjaszem, Bożym Synem, gdyby był ten żyd przekonywany przez Bozego Ducha ktory jest autorem tych pism odrzucał jednak dalej by dalej Jezusa wtedy trwał by juz w zwiedzeniu...
Ale niestety prawda jest taka że przez wieki chrzescijanie zarowno katolicy jak i protestanci nie pomogli żydom w przyjeciu Jezusa a wrecz przeciwnie...
axanna napisał(a):Zrobiłam to w celu uwypuklenia niebezpieczeństwa bezkrytycznego wchłaniania "mądrości" rabinowskich i tyle.

Wybacz ale od nie jednego rabina (niemowie że od wszystkich rabinów) dzis moga sie chrescijanie wiele nauczyc o Mesjaszu.. chodzi mi o same proroctwa mesjanskie abstrahujac juz od faktu czy dany rabin przyjal Jezusa czy nie...
Zreszta polecam Ci Axanna te pozycje abys sie zapoznala z nimi i sie prezkonala że predzej czy pozniej wiekszosc żydow po doglebnym studium biblijnym proroctw mesjanskich nawraca sie do Jezusa a wtedy dopiero dzieki mocy żywego Boga sa w stanie wybaczyc tym ktorzy czynili krzywdy temu narodowi przez wieki.
axanna napisał(a):Zresztą, owoce przecież widać - czytałeś snowstorma? - "Paweł nie wart zaufania, Nowy testament - trzeba ocenić, zwarzyć...." - tym podobne.

Niemowie o snowstormie z ktorym jesli zauwazylas rowniez sie niezgadzalem w poprzednim watku...
Chciałem tylo delikatnie zwrócić uwagę na wlasciwe podejscie do żydow ktorzy dzis odrzucaja Jezusa...
Dziś wielu chrzescijan dociera do żydów jedynie poprzez przyjaźnie i praktyczna pomoc nawet charytatywna (żydow w diasporze wschodniej) pomagajac im dostac sie do Izraela... Jest nawet taka akcja misyjna prowadzona przez chrzescijan Ebenezer.

P.S.
A Ciebie Snostorm pragnę prosic o trzymanie sie tematow danych watkow na tym forum i spuszczenie z tonu i nie posadzanie pochopne innych użytkownikow...
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez axanna » Pn wrz 17, 2007 2:30 pm

hungry napisał(a):IMHO odnosnie żydow sprawa ma sie inaczej troszke...
Myslisz że im latwo przyjac tego samego Jezusa w ktore imie ich wypedzano z wioski do wioski z miasta do miasta, tworzono dla nich getta, mordowano przez wieki, palono synagogi w imie Jezusa spiwajac hymny pochwalne da Jezusa.

sorki, bracie, ale te rzeczy nie robiono "w imię tego samego Jezusa", co?

Niestety żydzi dzis to pamietaja...
Dzisiejszy żyd odrzucajacy Jezusa nie bluzni Duchowi Swietmu jak to czynili żydzi z czasow Jezusa ktorzy widzac i slyszac co czynil odrzucili Go mowiac że czyni to moca demonow, ze odszedl od zmyslow itd....
Mialabys racje gdyby dany dzisiejszy żyd widziąc ewidentnie w proroctwach mesjanskich że to Jezus jest Zbawicielem i Mesjaszem, Bożym Synem, gdyby był ten żyd przekonywany przez Bozego Ducha ktory jest autorem tych pism odrzucał jednak dalej by dalej Jezusa wtedy trwał by juz w zwiedzeniu...

no znów przepraszam, ale to co mówisz, według mnie, nie trzyma się kupy, hungry.
W ten sposób można mówić o wszystkich, nie tylko o Żydach - żaden, katolik, żaden muzułmanin, żaden ateista itp. - nie bluzni odrzucając Jezusa, bo gdyby Go zobaczyli i przez proroctwa byli przekonywani przez Ducha Bożego - odrzucali jednak dalej, wtedy dopiero...
Wybacz, ale Pismo (natchnione) powiada, że kto odrzuca Jezusa jest duchem antychrysta i już, a nie "żydzi - to nie, ale inni tak, przy warunku...tratata..."
Ja tylko wskazałam na Słowo Boże.
Ale niestety prawda jest taka że przez wieki chrzescijanie zarowno katolicy jak i protestanci nie pomogli żydom w przyjeciu Jezusa a wrecz przeciwnie...

to bardzo przykre, to prawda, ta cała historia i zbrodnie, popełniane w imię religii - ale co z tego? kogo to usprawiedliwia? dzieci Boże też palono, torturowano i prześladowano - i co? Przeciwnie, to wszystko, co się działo jest świadectwem prawdziwości Słowa Bożego. To nie katolicy i protestanci przekonują, zresztą....
axanna napisał(a):Zrobiłam to w celu uwypuklenia niebezpieczeństwa bezkrytycznego wchłaniania "mądrości" rabinowskich i tyle.

Wybacz ale od nie jednego rabina (niemowie że od wszystkich rabinów) dzis moga sie chrescijanie wiele nauczyc o Mesjaszu.. chodzi mi o same proroctwa mesjanskie abstrahujac juz od faktu czy dany rabin przyjal Jezusa czy nie...

Posłuchaj, hungry, nie mam nic przeciwko rabinom, którzy Jezusa przyjęli i mogę od nich się uczyć. Lecz z tymi, którzy odrzucają Pana rzecz się ma odwrotnie, bo są oni zwodzicielami - i to nie ja tak mówię, tylko Słowo Boże. Czemu chcesz nauczyć sie od kogoś, kto Pana odrzuca, podważa, kto nie jest z Boga, kto jest duchem antychrysta?
Zreszta polecam Ci Axanna te pozycje abys sie zapoznala z nimi i sie prezkonala że predzej czy pozniej wiekszosc żydow po doglebnym studium biblijnym proroctw mesjanskich nawraca sie do Jezusa a wtedy dopiero dzieki mocy żywego Boga sa w stanie wybaczyc tym ktorzy czynili krzywdy temu narodowi przez wieki.

nie mam nic przeciwko Żydom, przeciwnie, modle się za nich i błogosławie, gdyż są Bożym ludem.
Ciesze się z każdej akcji pomocy dla nich.
Ale za "mądrości" niewierzących - podziękował
8)
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez snowstorm » Pn wrz 17, 2007 4:06 pm

Czemu chcesz nauczyć sie od kogoś, kto Pana odrzuca, podważa, kto nie jest z Boga, kto jest duchem antychrysta?

Bo wierzący nie maja monopolu na prawdę...
Ale za "mądrości" niewierzących - podziękował

Gdybysmy opierali sie na "madrosciach" wierzących tobysmy "daleko" zaszli - przestałem chodzic do zboru żeby nie musieć słyszeć takich "madrosci" wypływajacych chyba tylko z zaslepienia, ignorancji i bezrefleksyjnosci.

Zresztą, owoce przecież widać - czytałeś snowstorma? - "Paweł nie wart zaufania, Nowy testament - trzeba ocenić, zwarzyć...." - tym podobne.
Nie axanna to nie z mądrosci jak to okresliłąs "rabinowskich" - to wywnioskowaem po pogłębionej refleksji nad mniej lub bardzie pewnymi fundamentami naszej wiary. Ja zasadniczo też bazuję na całym nowym testamencie - z braku czegos lepszego. Nie mozemy bezkrytycznie opierac sie na pismach Pawła poniewaz jego listy nie zostały napisane do nas! Możemy sie z nich uczyć ale musimy byc ostrozni i sprawdzać je z ewangeliami i ze starym testamentem. Dodatkowo mamy problem z faktem że czytamy tłumaczenia a najprawdopodobniej tłumaczenia tłumaczeń - częsc ewangelii prawdopodobnie została napisana w jeż. hebrajskim - a te sie nie zachowały. Dodatkowo -wiemy kto wybierał ksiegi do kanonu i kto palił setki ksiag "heretyckich".

Ja nie mówię: "odrzucic" ja mówie: "zachować ostroznosc"

Ja
snowstorm
 

Postprzez hungry » Pn wrz 17, 2007 4:59 pm

Na poczatek do snowstorma uwaga:
snowstorm napisał(a): Nie mozemy bezkrytycznie opierac sie na pismach Pawła poniewaz jego listy nie zostały napisane do nas!

Snowstorm Ciebie proszę jednak abys wyjasnil co masz na myslii w slowach:
bezkrytycznie opierac sie na pismach Pawła

:?: :-?
I czy uznajesz w koncu bezkrytycznie calą biblie wszystkie ksiegi jako natchnione Bożym Duchem Sw. czy nie :-? :?:
Bowiem my tutaj chrzescijanie piszacy na tym forum wg. punktów 1 i 2 "Zasad na FORUM'' uznajemy wszystkie pisma Pawla za tak samo natchnnione Bozym Duchem i sa one tak samo Słowem Bozym jak inne ksiegi calej Biblii starego i nowego testamentu na których opieramy swoją wiarę i życie.

O.K. a teraz axanna mozemy juz kontynuowac... :)
axanna napisał(a):
hungry napisał(a):IMHO odnosnie żydow sprawa ma sie inaczej troszke...
Myslisz że im latwo przyjac tego samego Jezusa w ktore imie ich wypedzano z wioski do wioski z miasta do miasta, tworzono dla nich getta, mordowano przez wieki, palono synagogi w imie Jezusa spiwajac hymny pochwalne da Jezusa.

sorki, bracie, ale te rzeczy nie robiono "w imię tego samego Jezusa", co?

Niestety ale chodzilo o tego samego Jezusa z Biblii jakiego wowczas glosili chrzescijanie... i nie chodzi tu wcale tylko o katolikow ale rowniez Maricn Luter np wpierw korzystal z pomocy żydow przyjaciol ktorzy pomagali mu pretlumaczyc biblie na niemiecki a potem sie im tak "ladnie" i po "chrzescijansku" odwzajemnil przesladujac ich...
"Luter wyraża pogląd całkowicie odmienny i proponuje w konkluzji palić synagogi, konfiskować księgi hebrajskie i wyganiać Żydów z księstw germańskich. Kilka miesięcy później w Schem Hamphoras znów podejmuje polemikę religijną; opisze swoje próżne wysiłki by nawrócić Żydów. Pisze on tak: 'byśmy my, Niemcy wiedzieli co to jest Żyd... Gdyż równie łatwo nawrócić Żyda, jak nawrócić Diabła. Bowiem Żyd, serce żydowskie są twarde jak kij, jak kamień, jak żelazo, jak sam Diabeł."
Źrodło: "Marcin Luter a KWESTIA ŻYDOWSKA" - Francois do Fontetette "Historia antysemityzmu", Wydawnictwo Siedmioróg 1992, s. 63-65

nastepnie Hitler sie wzorowal na nauczaniu Lutra w kwestii żydowskiej... :(
axanna napisał(a):
Niestety żydzi dzis to pamietaja...
Dzisiejszy żyd odrzucajacy Jezusa nie bluzni Duchowi Swietmu jak to czynili żydzi z czasow Jezusa ktorzy widzac i slyszac co czynil odrzucili Go mowiac że czyni to moca demonow, ze odszedl od zmyslow itd....
Mialabys racje gdyby dany dzisiejszy żyd widziąc ewidentnie w proroctwach mesjanskich że to Jezus jest Zbawicielem i Mesjaszem, Bożym Synem, gdyby był ten żyd przekonywany przez Bozego Ducha ktory jest autorem tych pism odrzucał jednak dalej by dalej Jezusa wtedy trwał by juz w zwiedzeniu...

no znów przepraszam, ale to co mówisz, według mnie, nie trzyma się kupy, hungry.
W ten sposób można mówić o wszystkich, nie tylko o Żydach - żaden, katolik, żaden muzułmanin, żaden ateista itp. - nie bluzni odrzucając Jezusa, bo gdyby Go zobaczyli i przez proroctwa byli przekonywani przez Ducha Bożego - odrzucali jednak dalej, wtedy dopiero...

Wybacz ale o muzułmanach nie mowimy tutaj ale o żydach narodzie wybranym... mowimy o narodzie a nie wyznaniu i religii. CHoc defalto u żydow narodowosc wiaze sie zreligia judaizmu bardzo mocno co...
Aczkolwiek niewolno nam chrzescijanom nawracac na sile nikogo zarowno żydow jak i pogan... a jesli w historii jakas nacja, czy religijna spolecznosc byla przesladowana prez tzw. chrzescijan abstrahjujac czy byli narodzeni na nowo czy nie ale uwazali sie za chrzescijan i tak byli postregani nie wydawali wiec odpowiedniego swiadectwa... Pozatym zadna nacja i żądna grupa religijna w historii nie byla tak mocno przesladowana prezz chrzescijan jak wlasnie żydzi. Axanna prosze Cie jednak abys jednak zapoznala sie z tymi pozycjami jakie polecilem wyżej a wtedy bedziemy mogli podyskutowac wiecej w tej tematyce... czy żydzi dzis sa w stanie przyjac Jezusa czy nie. O.K.?
axanna napisał(a):Wybacz, ale Pismo (natchnione) powiada, że kto odrzuca Jezusa jest duchem antychrysta i już, a nie "żydzi - to nie, ale inni tak, przy warunku...tratata..."

Wybacz Axanna ale w mojej biblii nic nie pisze żeby jakis czlowiek mial sie stac duchem antychrysta skad Ty to wzielas? Prosze zacytuj dokladnie odpowiedni fragment biorac pod uwage kontekst cały...

axanna napisał(a):Ja tylko wskazałam na Słowo Boże.
Ale niestety prawda jest taka że przez wieki chrzescijanie zarowno katolicy jak i protestanci nie pomogli żydom w przyjeciu Jezusa a wrecz przeciwnie...

to bardzo przykre, to prawda, ta cała historia i zbrodnie, popełniane w imię religii - ale co z tego?

Tylko tyle wspolczucia potrafisz okazac narodowi Bozemu?
Wybacz ale pokutuje tu chyba wciaz falszywa teologia zamiany że niby kosciol zastapił Izrael... co nie jest prawdą. Koscio nigdy nie zastapi w niczym Izraela... I co uczunilismy tym najmniejszym braciom Chrystusowi uczynilismy..
Wybacz ale ale ja do dzis ilekroc modle sie o żydow rycze jak bobr za pokutujac za grzechy naszego narodu wobec żydow... i newazne czy to czynili protestanci czy katolicy lub komunisci czy faszysci. Poprostu wstyd mi jest za nasz narod ze tyle prezz polakow wycierpieli żydzi w Polsce . Dziekuje zato Bogu że wreszcie powoli naprawiamy te krzywdy choc nie wiem czy jest cos w stanie naprawic te krzywdy... Dziekuje Bogu że co roku przy organizowanych marszach żywych wiosna w Oświecimiu ucestyniczy grupa chrzescijan (sam bylem raz uczestniekiem jednego z marszów). Dziekuje Bogu za misje i zbory chrzescijanskie ktore dzis pomagaja żydom z diaspory wschodniej dostac sie do Izraela. Rowniez za tych chrzescijan dzieki których przyjaźni i świadectwu żydzi sa w stanie przebaczyć a nawet przyjąć Mesjasza.
axanna napisał(a):
axanna napisał(a):Zrobiłam to w celu uwypuklenia niebezpieczeństwa bezkrytycznego wchłaniania "mądrości" rabinowskich i tyle.

Wybacz ale od nie jednego rabina (niemowie że od wszystkich rabinów) dzis moga sie chrescijanie wiele nauczyc o Mesjaszu.. chodzi mi o same proroctwa mesjanskie abstrahujac juz od faktu czy dany rabin przyjal Jezusa czy nie...

Posłuchaj, hungry, nie mam nic przeciwko rabinom, którzy Jezusa przyjęli i mogę od nich się uczyć. Lecz z tymi, którzy odrzucają Pana rzecz się ma odwrotnie, bo są oni zwodzicielami - i to nie ja tak mówię, tylko Słowo Boże. Czemu chcesz nauczyć sie od kogoś, kto Pana odrzuca, podważa, kto nie jest z Boga, kto jest duchem antychrysta?

Cos nie dokladnie chyba w biblii odczytales z tym owym duchem antychrysta... Prosze Cie jednak abys nie popelnila tego samego bledu co Marcin Luter... (patrz wyżej)
axanna napisał(a):
Zreszta polecam Ci Axanna te pozycje abys sie zapoznala z nimi i sie prezkonala że predzej czy pozniej wiekszosc żydow po doglebnym studium biblijnym proroctw mesjanskich nawraca sie do Jezusa a wtedy dopiero dzieki mocy żywego Boga sa w stanie wybaczyc tym ktorzy czynili krzywdy temu narodowi przez wieki.

nie mam nic przeciwko Żydom, przeciwnie, modle się za nich i błogosławie, gdyż są Bożym ludem.
Ciesze się z każdej akcji pomocy dla nich.
Ale za "mądrości" niewierzących - podziękował
8)

To prosze abys jesli nie rozumiesz dokonca nawet uporu dzisiejszych żydow pozostała przy blogoslawieniu ich dzis mimo wszystko... czego niestety Lutrowi zabraklo.. Coz on byl tylko czlowiekiem ale skutki jego nauki Niemcy Hitlerowskie poniosly... lata 30ste i 40ste XX wieku.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez snowstorm » Wt wrz 18, 2007 5:49 pm

Bowiem my tutaj chrzescijanie piszacy na tym forum wg. punktów 1 i 2 "Zasad na FORUM'' uznajemy wszystkie pisma Pawla za tak samo natchnnione Bozym Duchem i sa one tak samo Słowem Bozym jak inne ksiegi calej Biblii starego i nowego testamentu na których opieramy swoją wiarę i życie.


W stosunku do pism pawła przyjmujecie to bez dowodu, chyba że znajdziesz cytat który to potwierdzi? hmmm...?

Ja nie mówię że listy Pawła nie zostały napisane w natchnieniu (choc pewien byc nie mogę), mówie tylko ze należy je KRYTYCZNIE (z uwagą! ostroznie!) czytać i interpretować biorąc pod uwagę że Paweł nie pisał do wszystkich wierzących ale do poszczególnych zborów - odpowiadał na ich pytania, problemy, reagował na fałszywe nauki itp itd. Należy wieć brać "poprawkę" na te okolicznosci.

Ja

P.S.:
sa one tak samo Słowem Bozym
słowem bozym jest to co w Pismie powiedział B-g. Nie zas absolutnie wszystkie wypowiedzi, czyż nie? Np: słowa przyjaciół Hioba -którzy mówili nieprawdę zgodnie z tym co na koncu tej ksiegi powiedział B-g. nie popadajmy w przesadę. Myslmy a nie zasłaniajmy się "niekwestionowanymi zasadami" które jak stwierdziłem bywaja "niekwestionowane" -bo nikt nie próbuje ich zakwestionować.
snowstorm
 

Postprzez Joanna1 » Wt wrz 18, 2007 6:06 pm

słowem bozym jest to co w Pismie powiedział B-g. Nie zas absolutnie wszystkie wypowiedzi, czyż nie? Np: słowa przyjaciół Hioba -którzy mówili nieprawdę zgodnie z tym co na koncu tej ksiegi powiedział B-g. nie popadajmy w przesadę. Myslmy a nie zasłaniajmy się "niekwestionowanymi zasadami" które jak stwierdziłem bywaja "niekwestionowane" -bo nikt nie próbuje ich zakwestionować.

Paweł napisał do Tymoteusza:
Całe Pismo jest natchnione przez Boga. (2 Tym 3,16).
oraz do Tesaloniczan:
A przeto i my dziękujemy Bogu nieustannie, że przyjęliście Słowo Boże, które od nas słyszeliście nie jako słowo ludzkie, ale, jak jest prawdziwie, jako Słowo Boże, które też w was wierzących skutecznie działa. (1Tes 2,13)
zachęcał, abysmy całe pismo- uwazali za słowo boże.

przyjaciele Hioba, owszem- nie mowili prawdy o Bogu, ich wypowiedzi jednak zostały spisane, abysmy na tym przykladzie uczyli sie, czyz nie?
(16) Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, (17) aby człowiek Boży był doskonały, do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany. (2Tym,3)
Joanna1
 

Postprzez snowstorm » Wt wrz 18, 2007 6:32 pm

nie chcę robić offtopa, ale racz Joanno1 zauważyć że podałas cytat z listu do tymoteusza i drugi z listu do tesaloniczan -wiec logicznie rzecz biorąc cytat ten nie moze donosic sie bezposrednio do tego listu.

Dodatkowo zauważ o jakim Piśmie mówi Paweł - przecież o Pismie który wierzący wtedy znali (w chwili pisania listu) -a wiec Starego Testamentu i być moze ewangelii, chocby dlatego że listy dopiero długo po smierci Pawła "zuniwersjalizowały sie" - początkowo były rozpowszechniane tylko w okolicach zboru do którego zostały wysłane.

abysmy na tym przykladzie uczyli sie, czyz nie?

Oczywiscie :D Masz absolutną rację! Jak mozesz zauważyc z moich postów ja tego nie kwestionuje - ja tylko kwestionuję takie podejscie w stylu: każde słowo, na zawsze, nie kwestionuj, nie mysl, nie miej wątpliwosci ,a jak nie to niechrzescijanin, heretyk, spadaj ty niewierzacy, ...

Zawsze ceniłem mądrosc - nieważne czy mówi chrzescijanin czy nie, ważne żeby była prawdziwa. Niecierpię bezrefleksyjnego chrzescijaństwa - bo czym cos takiego rózni sie od innych religii? Ze co, że zostało załozone przez B-ga??? Że dobrze zaczęło???

Ja
snowstorm
 

Postprzez Joanna1 » Wt wrz 18, 2007 7:03 pm

nie chcę robić offtopa, ale racz Joanno1 zauważyć że podałas cytat z listu do tymoteusza i drugi z listu do tesaloniczan -wiec logicznie rzecz biorąc cytat ten nie moze donosic sie bezposrednio do tego listu.

Nie szkodzi, nie w tym rzecz, broniłam po prostu stanowiska, ze nie należy za słowo boże przyjmowac wyłącznie słowa wypowiedzianego przez samego Boga lecz całe pismo.
cytaty te odnoszą się do każdego wierzącego- dzisiaj rowniez.
O tym napisałeś
słowem bozym jest to co w Pismie powiedział B-g. Nie zas absolutnie wszystkie wypowiedzi.

Snowstorn, nie jestem uczonym apologetą, brakuje tez mi mądrości w egzegezie biblijnej, ale…., no własnie, zgodziłeś się, ze:
abysmy na tym przykladzie uczyli sie, czyz nie?

Tak pojmuję natchnienie calej Biblii.
Oczywiście, ze nie można bezkrytycznie przyjąć wyrwanego cytatu z kontekstu i cos budowac na nim.- patrz dogmaty katolickie np.
-----------------------------------------------------------------

sorki za zjechanie z tematu :)

-----------------------------------------------------------------

Co do kwestii Zydów, podzielam Snowstorn, twój podziw dla pism rabinackich:))) I równiez uwazam, ze mozna wiele skorzystac z nich.

podobaja mi sie w tym tamacie wypowiedzi hungrego

znam paru Zydów, którzy nie zdają sobie jakby sprawy z bogactwa własnej tozsamosci, jeden z nich pochodzi nawet z rodu Lewiego- do czego doszedł kierowany ciekawościa poznania swego "drzewa genealogicznego". dziś letni katolik, matka kiedys ortodoksyjna Zydówka.
Joanna1
 

Postprzez axanna » Wt wrz 18, 2007 10:18 pm

Jak tylko przeczytam te podane przez Hungrego pozycje, to koniecznie się odezwę.
Ale tym czasem jestem ciekawa, czy może ktoś z was podać coś naprawdę wartego uczenia sie i pochodzącego od rabina. Króciótki chociażby cytacik, aby dla przykładu. Bo tak zachwalacie, to może ktoś mnie zachęci do studiowania tych rzekomych, godnych podziwu pism rabinackich, co?
Bo bym zaczęła studiować natychmiast. A tak spać mi się chce, bo pózdno już. Może jutro wytrzasnę wolną chwilkę.
Bo jak na razie, snowstorm podważa boskość Jezusa i myślę, że wyniósł to właśnie z tych "godnych podziwu". Jak po takiej lekturze - takie wnioski, to ja dziękuje i nawet fatygować mi się nie chce.
To więc? - coś na zachętę ma ktoś? czy tylko same "wyrazy podziwu i uznania" i nic więcej?

Tylko bez urazy, kochani, mówię co myślę. Nie chce, żeby ktoś poczuł się dotknięty. Po prostu taka już formalistka jestem. Jak ktoś mówi, że coś podziwia, zawsze mi się wydaje naturalnym, że poda jakieś uzasadnienie. Hm, jeżeli problem, to OK. :)
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Chrystus ofiarowany jest na naszą Wielkanoc (hebr. Pesach)

Postprzez hungry » Pt mar 26, 2010 8:17 pm

Pozwolę sobie odświeżyć ten wątek ale dlatego, że istnieje ku temu szczególna okazja zbliżające się święta Wielkiej nocy zbiegające się w tym roku akurat z żydowskim świętem Pesach.
"Usuńcie stary kwas, abyście się stali nowym zaczynem, ponieważ jesteście przaśni; albowiem na naszą Wielkanoc jako Baranek został ofiarowany Chrystus. Obchodźmy więc święto nie w starym kwasie ani w kwasie złości i przewrotności, lecz w przaśnikach szczerości i prawdy." I List do Koryntian 5:7-8 (Biblia Warszawska)

Żydzi obchodzą od 14 dnia nisan 7 dni marzec-kwiecień) "Pesach" . Podczas gdy obecnie Żydzi mają w swoim kalendarzu rok 5770 święta "Pesach", przypadną one w tym 2010 r. na dni od 29 marca do 4 kwietnia.
Wykład video na podstawie biblii i żydowskiego charakteru tego święta ale przede wszystkim w kontekście zarówno starego i nowego testamentu czyli jako analogii biblijnej do Jezusa (Jeszuy) Mesjasza , który to właśnie jest tym obiecanym przez Boga barankiem paschalnym na zgładzenie grzechów wielu.
David Brickner-Jezus w święcie Paschy
http://www.youtube.com/watch?v=ABrpgIFDu30
http://www.youtube.com/watch?v=ZAqiKMXrfSw
http://www.youtube.com/watch?v=lBM70a1vDJ4
http://www.youtube.com/watch?v=HDbN1wBTT60
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Re: Chrystus ofiarowany jest na naszą Wielkanoc (hebr. Pesac

Postprzez ZeE » Cz kwi 22, 2010 11:19 pm

Witam serdecznie wszystkich, jestem tu nowy i akurat zobaczyłem ten wątek. Bardzo sympatyzuję z Żydami Mesjańskimi - czyli tymi którzy poznali Mesjasza. Co ciekawe przez ostatnie lata liczba Żydów Mesjańskich jest najwięsza od czasów Nowego Testametu. Znaki czasów? Pozatym nikt nie tłumaczy lepiej Biblii niż Oni. Znacie komentarz Sterna?
ZeE
 
Posty: 3
Dołączył(a): Cz kwi 22, 2010 10:34 pm

Następna strona

Powrót do Dyskusje i polemiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron