Teraz jest So kwi 20, 2024 4:41 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Czy Abracham mógł spotkać Noego i Sema?

Forum służy do dyskusji o charakterze polemicznym na różne tematy związane z teologią chrześcijańską.

Czy Abracham mógł spotkać Noego i Sema?

Postprzez Albertus » Cz lip 26, 2007 6:25 pm

Z moich wyliczeń wynika, na podstawie księgi Rodzaju, że Abracham miał 52 lata gdy umarł Noe a po śmierci Abrachama Sem żył jeszcze 35 lat.Nasuwa mi się wzwiązku z tym kilka pytań:
-czy Abracham mógł spotkać Noego i Sema?
-Czy Noe i Sem żyli w ukryciu, nieznani dla świata?
-czy długowieczność przed i po potopie dotyczyła większości ludzi czy była dana jedynie rodowi Seta a potem Sema (osobiście uważam to za bardziej prawdopodobne)
-spotkałem się kiedyś z poglądem łączącym Sema z Melchizedekiem.
co o tym wszystkim sądzicie?
Albertus
Aktywny
 
Posty: 489
Dołączył(a): Wt lip 24, 2007 8:33 pm

Postprzez hungry » Cz sie 02, 2007 10:08 am

zgadzam sie z liafail bo co to pomorze mojej wierze chrzescijanskiej?
To takie samo gdybanie jak np. czy Adam miał pępek? :P Albo jak np. gdybanie apostołów kto bedzie siedzial po prawicy Jezusa w niebie za co zaostali skarceni przez Niego. Nic to nie daje a jedynie puste gadanie znaczy sie innym słowem próżność której wierzący powinni unikać. Studiowanie Bożego słowa nie na takiej zasadzie (gdybania) ma polegać. Studiujmy słowo Boże w taki sposób zachowując egzegezę biblijną aby coś to wniosło pozytywnego do naszego życia abyśmy aby słowo Boże które jest skuteczne mogło wydać owoc czyli rozważając z Biblii te sprawy w któych rzeczywiście Bóg ma jakies przesłanie dla nas. Oczywiście polecam studiowanie geneaologii różnych w biblii ale np. genealogi samego Mesjasza co np. dla żydów jest bardzo istotne, no może mniej dla nas ale także dla nas bo wkońcu skoro wiemy że Jezus jest obiecanym mesjaszem który przyszedł wpierw do żydów to powinnismy też wiedzieć z jakiego jest rodu a nóż Bóg sprawi że postawi nas przed jakimś żydem któremu przyjdzie nam mówić ewangelię. A głoszenie żydom ewangelii wbrew pozorom nie takie łatwe jak poganom ponieważ często oni sami lepiej od nas znają pisma (tanah) stary testament a do nowego testamentu maja czesto uzasadniona awersję z racji historycznych przykrości od chrześcijan wszystkich wyznan zarówno katolików jak i protestantów. Więc polecałbym zamiast takiego gdybania jak powyżesze to studiowanie zaś chocby np. genealogi Mesjanskiej.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez Albertus » Cz sie 02, 2007 12:23 pm

Zgoda!
Przyznaję że nie jest to ważna kwestia .Traktuję to po prostu jako ciekawostkę która mnie samego zaskoczyła.
Spodzewałem się natomiast jakichś wypowiedzi ze strony osób interesujących się naukowym kreacjonizmem ponieważ spotkałem się tam z poglądem że skracająca się stpniwo długośc życia ludzi po potopie był skutkiem zmiany warunków panujących na ziemi.
Ale jeśli nie ma chętnych do dyskusji to nie ma sprawy! :D
Albertus
Aktywny
 
Posty: 489
Dołączył(a): Wt lip 24, 2007 8:33 pm


Powrót do Dyskusje i polemiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron