Teraz jest Pt mar 29, 2024 3:34 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Czy istnieja dzis apostolowie, prorocy, nauczyciele,

Forum służy do dyskusji o charakterze polemicznym na różne tematy związane z teologią chrześcijańską.

Postprzez hungry » Śr lip 11, 2007 4:23 pm

frad napisał(a): Polska zas niestety po czesci tkwi w sredniowieczu - jesli nie wierzysz spytaj ludzi w centrum dowolnego polskiego miasta czy Jezus i Maria byli Zydami i co mysla o Zydach. Gwarantuje ze ca polowa zabrzmi niemalze jak sredniowieczny uczestnik grabiezy/mordow lub Adolf Hitler.

Po czesci sie tylko z Toba frad moge zgodzić. Choc to będzie sorki kolejny oftopic. Tak to prawda że wśród wielu tzw. "wierzacych" ludzie nie znają Biblii i narodu Izraelskiego niewspominajac juz o antysemityźmie. Ale myśle że też jest wielki głód Boga wśrod ludzi. Że powinnismu Bogu dziekowac za demokrację jeszcze w naszym kraju że możemy jeszcze swobodnie głosić prawdę Biblii zarówno w realu jak i w sieci. Zaś co do kwestii przywrócenia biblijnego nowotestamentowego modelu kościoła w naszym kraju na to chyba niestety chyba będziemy musieli poczekać chyba więcej niż jedno pokolenie chyba że nagłe przez posluszenstwo Bożemu Słowu prostych wierzących Bog przyspieszy to i będzie mogło szybciej się wypełnić słowo z 4 rozdz. listu do Efezjan odnośnie kościoła w Polsce. Bo chyba tego pragniemy wszyscy Ci którzy kochają Jezusa i pragną zachowywac Jego przykazania. Sorki za moją interpretację tego fragmentu biblii ale inaczej sobie nie wyobrażam wzrostu kościoła w tym kraju i na całym świecie.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez frad » Śr lip 11, 2007 4:36 pm

no ja nie mowie hungry ze cala Polska tkwi w sredniowieczu - spora jednak czesc tak, zwlaszcza wielu ludzi w malych miasteczkach i wielu na wioskach... :(

mysle ze efektywniejsza zmiana Polski zachodzic bedzie przy wiekszej jednosci wsrod odrodzonych chrzescijan - katolikow i niekatolikow, nie mowie o formalnej, urzedowej ekumenii a o rozwijaniu braterskich relacji wsrod zbawionych, wzajemnym promowaniu inicjatyw ewangelizacyjnych, bronieniu sie w mediach itd.
frad
Aktywny
 
Posty: 864
Dołączył(a): Wt kwi 10, 2007 12:40 pm

Postprzez hungry » Śr lip 11, 2007 5:21 pm

Hmmm w mediach nie spotkałem jeszcze na szczescie dzieki Bogu o ataku na ewangelicznych chrzescijan w tym kraju, zreszta moze dlatego że nie ogladam TV. Jedynie słysze o przesladowaniach chrzescijan w krajach azji. Mysle że mozemy sie czegos od nich nauczyc podobnie jak możemy uczyc sie z nowotestamentowego kościoła pierwszego wieku.
Ale ciesze sie że sie rozumiemy :)
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez meritus » Cz lip 12, 2007 2:11 pm

Wystarczy spojrzeć, na wyniki analiz statystycznych - gdzie jest najwięcej wyznawców "sekty ojczulka-dyrektora" znanej jako "Rodzina Radia Maryja" i jakie poglądy np.nt.Żydów maja ci ludzie....

Co znowu chcesz od ojca Rydzyka? To wspaniały człowiek i nie wolno go potępiać, czy porównywać do Adolfa Hitera i Josepha Goebellsa, tak jak to pewien pan z pejsami z Ameryki zrobił. Rodzina Radia Maryja nie jest sektą i zapewniam Cię że masz do czynienia z moherowym beretem 8) .
meritus
 

Postprzez meritus » Cz lip 12, 2007 2:21 pm

Za dużo się naczytałeś dziwnych artykułów. Z Radia Maryja robi się monstrum, a z o.Rydzyka demona. Każdy popełnia błędy, ale trzeba mieć obiektywny obraz rzeczywistości. Zdaje się, że odeszliśmy od tematu... Radio Maryja funkcjonuje w jedności z papieżem i z Episkopatem (to tak do tematu) i nie wykazuje żadnych błędów teologicznych, tak więc trudno mówić o sekcie.
meritus
 

Postprzez meritus » Cz lip 12, 2007 2:34 pm

Chorzy z nienawiści są prześladowcy Radia Maryja, którzy utrwalają u ludzi poprzez media takie ilości epitetów pod adresem słuchaczy, radia i o.Rydzyka. Zobacz ile nienawiści zawarte jest w tych kilkunastu epitetach, które nawypisywałeś... Ja czegoś podobnego do Twojej wypowiedzi na antenie Radia Maryja jak żyję i słucham (8 lat) nie słyszałem.

Zaraz tu moderacja zacznie się burzyć i oczywiście oberwie katolik :-P Więc wróćmy do tematu.
meritus
 

Postprzez leaf only » Cz lip 12, 2007 3:01 pm

A właśnie, Meritusie, skoro sam wykazujesz wolę powrotu do meritum, to racz ustosunkować się do mojego pytania "z kiedyś".

Wracam do tematu, który mnie najbardziej interesuje.

Napisałeś, ze biskupi nie są owcami i pastuchami.
Napisałeś, ze klękanie przed biskupem i całowanie go w sygnet jest oznaką okazania szacunku.

Zadam pytanie zawstydzająco proste: czy biskupi katoliccy są naśladowcami Chrystusa? Jak to się przejawia? Jak to się łączy z Twoimi poprzednimi wypowiedziami?
leaf only
Aktywny
 
Posty: 747
Dołączył(a): Pt sie 04, 2006 8:20 pm

Postprzez meritus » Cz lip 12, 2007 6:15 pm

Tak, biskupi są naśladowcami Chrystusa. Przejawia się to w ich codziennym życiu i w Słowie, które głoszą.
meritus
 

Postprzez leaf only » Cz lip 12, 2007 7:14 pm

meritus napisał(a):Tak, biskupi są naśladowcami Chrystusa. Przejawia się to w ich codziennym życiu i w Słowie, które głoszą.


Tylko że Jezus, Baranek "wzgardzony przez ludzi", utożsamił się z owcami i stał sie jednym z nas... Biskupi nie są owcami - napisałeś. Nadludzie?

Przykład w życiu codziennym to moze taktownie przemilczę. Ładnie to wymalował niejaki Hus, dzisiaj kontrast między stylem życia Chrystusa a biskupów jest nieskończenie jaskrawszy.

Co do "Słowa", które głoszą, to co dokładnie masz na myśli?
leaf only
Aktywny
 
Posty: 747
Dołączył(a): Pt sie 04, 2006 8:20 pm

Postprzez meritus » Cz lip 12, 2007 7:47 pm

Ja już pytałem, co to za pasterz, z którego jest baran?
meritus
 

Postprzez leaf only » Cz lip 12, 2007 8:09 pm

meritus napisał(a):Ja już pytałem, co to za pasterz, z którego jest baran?


Jezus był Barankiem, był "jak owca prowadzona na rzeź". {Iz.53}
Jezus był też Pasterzem.

Biskupi nie są owcami, są za to "arcy" np. "arcypasterzami". Ciekawe.

Nadludzie?
leaf only
Aktywny
 
Posty: 747
Dołączył(a): Pt sie 04, 2006 8:20 pm

Postprzez frad » Pt lip 13, 2007 11:21 am

Radio Maryja to szambo ktorego nie moge nazwac perfumeria. W takim go nazwaniu nie chodzi mi o ludzi RM a o circa polowe przekazywanych tam tresci. Sluchalem go i przypomina mi ono NSDAP. Obie struktury sa narodowo-socjalistyczne, obie maja 'problem' z Zydami.
frad
Aktywny
 
Posty: 864
Dołączył(a): Wt kwi 10, 2007 12:40 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusje i polemiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron