Teraz jest N kwi 28, 2024 4:25 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Dlaczego w Polsce jest tylu "swiadkow"??

Forum służy do dyskusji o charakterze polemicznym na różne tematy związane z teologią chrześcijańską.

Postprzez frad » Pt cze 22, 2007 7:32 am

hungry napisał(a):Tak masz racje axanna jedyna rozsadna odpowiedzia jest teologiczna odpowiedź na podstawie biblii. Nawet Jezus innej odpowiedzi nie miał dlaczego żydzi go nie przyjmują jak tylko to co powiedział w ewangelii Mateusza 23 rozdziale.
hungry Zydzi przyjmuja Jezusa tyle ze nie wszyscy - jest nawet odrebny kierunek w judaizmie, nazywany judaizmem mesjanicznym czy mesjanistycznym (nieuznawany przez inne kierunki, mimo to istniejacy).

Wlasciwie to judaizm i chrzescijanstwo to jedyne dwa systemy wierzen ktore nakierowane sa na Prawdziwego Boga - wszystkie pozostale - hinduizm, islam itd. pochodza od diabla i do niego zblizaja.
frad
Aktywny
 
Posty: 864
Dołączył(a): Wt kwi 10, 2007 12:40 pm

Postprzez hungry » Pt cze 22, 2007 8:34 am

frad napisał(a):hungry Zydzi przyjmuja Jezusa tyle ze nie wszyscy - jest nawet odrebny kierunek w judaizmie, nazywany judaizmem mesjanicznym czy mesjanistycznym (nieuznawany przez inne kierunki, mimo to istniejacy).

frad proszę Cię nie mąć z racji że nie sprecyzowałeś dokładnie tematu wątku i o ile można go zrozumieć to jeśli czytałeś mnie uważnie to była to moja kontynuacja odpowiedź dla axannyy w kontekście mojej wypowiedzi z Cze 21, 2007 7:26 pm na 10 stronie, właśnie na temat na tyle na ile mozna sie odniesc wogóle do tego tematu, gdzie poruszyłem właśnie problem świadków zastanawiajac sie ubolewajac nad powodem zatwardziałości niektórych katolików. A doskonale wiadomo o jakich żydów mi chodziło nie rób ze mnie antysemity ponieważ oczywiste że porównałem zatwardzialych katolików odrzucających przesłanie o Jezusie do żydów którzy w czasach Jezusa odrzucili Jezusa i Jego przesłanie - nakierowałem dlatego na 23 rozdział słowa Jezusa faryzeuszy. Co nie znaczy że nie mam szacunku do katolików lub żydów. Zaś żydów cenię najbardziej jako naród wybrany przez Boga, ale proszę na drugi raz uważniej czytać co piszę i nie wkładać mi słów których nie pisałem zmieniajac temat własnego wątku na temat ruchu żydów mesjańskich czy Izraela. Chętnie o nich porozmawiam ale w osobnym wątku jeśli niema załóż.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez frad » Pt cze 22, 2007 11:28 am

hungry, nie odnioslem sie do Ciebie ani Twoich pogladow tylko do stwierdzenia w stylu 'Zydzi nie przyjmuja Jezusa"

Przy okazji - Zydzi to narod, zydzi - wyznanie; osobiscie zachecam by zamiast 'zydzi' stosowac 'wyznawcy judaizmu', by uniknac niejasnosci i podobienstwa do nazistow/neonazistow
frad
Aktywny
 
Posty: 864
Dołączył(a): Wt kwi 10, 2007 12:40 pm

Postprzez hungry » Pt cze 22, 2007 12:06 pm

frad ostatni raz prosze abyś nie przekrecal moich slow i nie zmienial tematu zaczynasz widze trollować. Dlaczego ignorujez moje prośby?
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez hungry » Pt cze 22, 2007 2:05 pm

orion szczerze mowiac że ja tez nie zrozumialem ani jednego postu na forum SmokEustachy'ego :(
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez frad » Pt cze 22, 2007 3:44 pm

hungry napisał(a):frad ostatni raz prosze abyś nie przekrecal moich slow i nie zmienial tematu zaczynasz widze trollować. Dlaczego ignorujez moje prośby?
Hungry, ja nie trolluje. Co do pozostawania w temacie - odnioslem sie do czesci Twojej wypowiedzi. Jestem bardzo wyczulony w temacie Zydow. Postaram sie pozostac w temacie - o ile nie opuszcze forum, do czego sie przymierzam...
Ostatnio edytowano So cze 23, 2007 12:07 am przez frad, łącznie edytowano 1 raz
frad
Aktywny
 
Posty: 864
Dołączył(a): Wt kwi 10, 2007 12:40 pm

Postprzez SmokEustachy » Pt cze 22, 2007 5:46 pm

Orion napisał(a):
SmokEustachy napisał(a):Jak Jezus nie opieral sie wylacznie na Biblii uzdrawiajac w szabat tak ja nie opieram sie wylacznie w Boze Cialo.
Jak Zydzi chcieli ukamienowac Jezusa jedyniebiblijnie, tak ja tu jestem przeslanowany tez jedyniebiblijnie.

Nie bardzo rozumiem,o co ci chodzi w tej wypowiedzi,którą wytłuściłem.A poza tym cały czas odnosisz się do Starego Testamentu,gdyż w czasach Jezusa to były jedyne Pisma święte (Prawo,Prorocy).
A ponadto-czemu uważasz,że jesteś prześladowany?


1. Nie wiem jak jest gdzie indziej ale Ewangelie to Nowy Testament. Jest to dla mnie tak oczywiste, ze w ogole nie bede o tym dyskutowal.

2. To ze nie rozumiesz nie jest mi dziwine, bo jak Zydzi nie rozumieli Jezusa tak Ty nie rozumiesz jego uczniow.

3. Wyjasnialem juz to tu piszac o nienawisci waszej do Jezusa konkretyzujacej sie w pomijaniu, deprecjonowaniu Jego nauczania.
Trzeba by poszukac w forum pod katem "Jezus Chrystus to taki Jan Chrzciel Ewangelii Łaski objawionej dopiero przez Pawla Apostola".

4. Nie zamiarzam sie chlubic przesladowaniami, ktore tu cierpie dla Chrystusa. Popatrz sobie na obelgi ktore mnie tu spotykaja.

5. Jak do tej pory nie zrozumiales ze przychodzisz tu tak jak tamci z cudzoloznica/klosem w szabat/uzdrowieniem w szabat do Jezusa to na drodze lagodnej perswazji nie zrozumiesz. Ostrzegam tylko, ze siekiera do pnia juz jest przylozona.
II
hungry napisał(a):frad proszę Cię nie mąć z racji że nie sprecyzowałeś dokładnie tematu wątku i o ile można go zrozumieć to jeśli czytałeś mnie uważnie to była to moja kontynuacja odpowiedź dla axannyy w kontekście mojej wypowiedzi z Cze 21, 2007 7:26 pm na 10 stronie, właśnie na temat na tyle na ile mozna sie odniesc wogóle do tego tematu, gdzie poruszyłem właśnie problem świadków zastanawiajac sie ubolewajac nad powodem zatwardziałości niektórych katolików. /.../


Najpierw scigales piszacych zgodnie z tematem o SJ, teraz piszesz niezgodnie z nim o zatwardzialych katolikach i jednoczesnie tadrasisz frada za dgresje. Jak to wyglada.

2. Zastanow sie lepiej nad Twoja zatwardzialoscia uparta.
SmokEustachy
Aktywny
 
Posty: 180
Dołączył(a): Śr lut 27, 2002 1:00 am
Lokalizacja: Oxenfurt

Postprzez hungry » Pt cze 22, 2007 6:07 pm

frad napisał(a):
hungry napisał(a):frad ostatni raz prosze abyś nie przekrecal moich slow i nie zmienial tematu zaczynasz widze trollować. Dlaczego ignorujez moje prośby?
Hungry nie trolluje. Co do pozostawania w temacie - odnioslem sie do czesci Twojej wypowiedzi. Jestem bardzo wyczulony w temacie Zydow. Postaram sie pozostac w temacie - o ile nie opuszcze forum permanentnie, do czego sie przymierzam...

Frad zaprazam Cię tam:
"Nie masz Żyda ani Greka"czy"najpierw Żydowi
Shalom :)
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez SmokEustachy » Pt cze 22, 2007 7:22 pm

hungry napisał(a):orion szczerze mowiac że ja tez nie zrozumialem ani jednego postu na forum SmokEustachy'ego :(


Uszy wasze zakryte sa, abyscie sluchali a nierozumieli.
SmokEustachy
Aktywny
 
Posty: 180
Dołączył(a): Śr lut 27, 2002 1:00 am
Lokalizacja: Oxenfurt

Postprzez hungry » Pt cze 22, 2007 7:53 pm

na forum czytamy nie słuchamy :)
Staraj się pisać jaśniej a zrozumiemy już ktos na tym forum Ci zwracał uwagę na składnię wypowiedzi.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez SmokEustachy » Pt cze 22, 2007 7:59 pm

hungry napisał(a):na forum czytamy nie słuchamy :)
Staraj się pisać jaśniej a zrozumiemy już ktos na tym forum Ci zwracał uwagę na składnię wypowiedzi.


Juz Ty sie skladnia nie zaslaniaj.
Wikipedia:
Przestawnia

Przestawnia, przestawka, szyk przestawny, przekładnia, inwersja, hiperteza, metateza to figura retoryczna polegająca na zmianie kolejności wyrazów pozostających w zależności składniowej lub wtrąceniu do jednolitej grupy składniowej wyrazów nie należących do niej; szyk zdania odbiegający od norm składniowych języka


Nieodzowna tutaj.
SmokEustachy
Aktywny
 
Posty: 180
Dołączył(a): Śr lut 27, 2002 1:00 am
Lokalizacja: Oxenfurt

Postprzez hungry » Pt cze 22, 2007 8:00 pm

Prosze trzymac się tematu wątku.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez Hauer » Pt cze 22, 2007 11:36 pm

Nie zamiarzam sie chlubic przesladowaniami, ktore tu cierpie dla Chrystusa. Popatrz sobie na obelgi ktore mnie tu spotykaja.


To teraz kilka przykładów obelg:
To ze nie rozumiesz nie jest mi dziwine, bo jak Zydzi nie rozumieli Jezusa tak Ty nie rozumiesz jego uczniow

Wyjasnialem juz to tu piszac o nienawisci waszej do Jezusa


I z innej beczki:
Nie wiem jak jest gdzie indziej ale Ewangelie to Nowy Testament. Jest to dla mnie tak oczywiste, ze w ogole nie bede o tym dyskutowal.
Dlaczego wic dyskutujesz oskarżajac ludzi o to, że cytują Listy Apostolskie, a nie Ewangelie ? Przecież Listy to też Nowy Testament. Na dodatek w treści niczym nie różniący się od czterech Ewangelii. W czym masz problem Smoku ?
Hauer
 

Postprzez SmokEustachy » So cze 23, 2007 6:30 am

Hauer napisał(a):
Nie zamiarzam sie chlubic przesladowaniami, ktore tu cierpie dla Chrystusa. Popatrz sobie na obelgi ktore mnie tu spotykaja.


To teraz kilka przykładów obelg:
To ze nie rozumiesz nie jest mi dziwine, bo jak Zydzi nie rozumieli Jezusa tak Ty nie rozumiesz jego uczniow

Wyjasnialem juz to tu piszac o nienawisci waszej do Jezusa


I z innej beczki:
Nie wiem jak jest gdzie indziej ale Ewangelie to Nowy Testament. Jest to dla mnie tak oczywiste, ze w ogole nie bede o tym dyskutowal.
Dlaczego wic dyskutujesz oskarżajac ludzi o to, że cytują Listy Apostolskie, a nie Ewangelie ? Przecież Listy to też Nowy Testament. Na dodatek w treści niczym nie różniący się od czterech Ewangelii. W czym masz problem Smoku ?


1. Texty te sa typowe dla tego forum. Kto sieje wiatr zbiera burze.
2. To nie obelgi, tylko stwierdzenie faktu.
3. Jakby bylo to samo to by ten element nie wystapil, bylaby inna proporcja - bardziej rowna.
4. Podobne podejscia mialy miejsca juz niemal od poczatku i sa dobrze opisane metody analizy i oceny.

5. Zafalszowanie listow samych jest latwiejsze jak sie okazuje, z powodu bezposredniego celu ich napisania - konkretny problem tu i tam.
Natomiast z calym NT jest to trudniejsze. Stad pomijanie Ewangelii /i Dziejow w sumie tez/.
A kto to tu pisal, ze Jezus brzmi jak NSDAP.
6. Skoro widze, ze celem jest tu dla niektorych emocjonalne autodopieszczenie, to czemu sie mam nie podopieszczac i ja?

7. Szerokie zjawisko: Niektorzy probuja narzucic zasade :"co nasze to nasze a co wasze to pogadamy".
Np. krytyka przypisow a jednoczesnie wezwanie do czytania jakis komentarzy.

Na razie ide do wieczora. Niemniej experymantalnie moge prowadzic dyskusje w oprciu o zasade SS /choc to bez sensu/ czyli:
1. Jest Biblia.
2. Jest Duch Sw.
3. Jest czytacz.
4. Czytacz prowadzony przez Ducha Sw. wyczytuje, co jest.

Co wiaze sie z np. bezsensownoscia wszelakich komentarzy. Bo po co komentarz? Biblia jest zrozumiala dla kazdego ale i wnioski kazdy se moze wyciagac, jakie chce.

Co wiaze sie z odrzuceniem rozbuchanego ego:

Biblia to ja, kazdy kto cos innego wyczytal jest glupi.
SmokEustachy
Aktywny
 
Posty: 180
Dołączył(a): Śr lut 27, 2002 1:00 am
Lokalizacja: Oxenfurt

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusje i polemiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron