Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:19 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Czy zabójstwo może być usprawiedliwione??

Forum służy do dyskusji o charakterze polemicznym na różne tematy związane z teologią chrześcijańską.

Postprzez frad » So sie 25, 2007 1:10 pm

uzywam legalnego Windowsa XP i legalnych linuxow, zamiast MS Office uzywam swietnego Open Office'a

kobiety w sluzbie sa OK, kara smierci zasadniczo tez; do zboru nie naleze - nie znosze slowa 'zbor' kojarzy mi sie z dziwnym podejsciem do zycia; naleze do lokalnego kosciola (chodze do dwoch w zasadzie, jako ze moj 'macierzysty' jest baaaardzo daleko od mojego glownego miejsca zamieszkania)

lewicowosc... polskie i europejskie chrzescijanstwo jest przesycone humanizmem, racjonalizmem i lewicowoscia i nalezy je z tego leczyc - proces ten juz sie zaczal intensywnie - por. nauczanie Ulfa Ekmana (naiwasem mowiac w Polsce we wrzesniu uslugiwal bedzie jeden z jego najblizszych wspolpracownikow)
frad
Aktywny
 
Posty: 864
Dołączył(a): Wt kwi 10, 2007 12:40 pm

Postprzez hungry » So sie 25, 2007 1:47 pm

frad napisał(a):uzywam legalnego Windowsa XP i legalnych linuxow, zamiast MS Office uzywam swietnego Open Office'a

Brawo frad jestem więc szczerze mówiąc pod wrazeniem.
frad napisał(a):kobiety w sluzbie sa OK, kara smierci zasadniczo tez; do zboru nie naleze - nie znosze slowa 'zbor' kojarzy mi sie z dziwnym podejsciem do zycia;

No właśnie typowe stwierzenie tzw. "wolnych strzelców" skad ja to znam :-?

frad napisał(a):naleze do lokalnego kosciola (chodze do dwoch w zasadzie, jako ze moj 'macierzysty' jest baaaardzo daleko od mojego glownego miejsca zamieszkania)

chodzisz tylko? Czyli jestes sympatykiem nie czlonkiem? Wiec wlacz moze sie aktywnie w jakas spolecznosc wiec wtedy moze zrozumiesz czym jest ciało Chrystusa. Życze Ci z całego serca szczerze abys znalazł zdrowa spolecznosc ze zdrowym biblijnym nauczaniem.
frad napisał(a):lewicowosc... polskie i europejskie chrzescijanstwo jest przesycone humanizmem, racjonalizmem i lewicowoscia i nalezy je z tego leczyc - proces ten juz sie zaczal intensywnie - por. nauczanie Ulfa Ekmana (naiwasem mowiac w Polsce we wrzesniu uslugiwal bedzie jeden z jego najblizszych wspolpracownikow)

Ksiazke Ulfa Ekmana jedna przeczytalem o kosciele i nieznalazlem tam nic narazie sprzecznego z biblią. Więc do tego czlowieka nic niemam.
No ale może wracając do tematu powiem Ci że nadal nie rozumie Twojego mieszania ziemskiego prawa o karaniu przestepcow z osobistym stusunkiem wierzacych do tych zabójców. Wyjasnilem juz wyżej jaki jako chrzescijanin mam stosunek do prawa ziemskiego i zwierzchniej wladzy taki jaki mial apostoł Paweł chocby no i Jezus ... ktory takze kazal Piotrowi zaplacic podatek za ich obydwóch aby niegorszyc innych. Wiemy tez co odpowiedzial Jezus faryzeuszom pytajacym sie o stosunek Jego do wlady Rzmskiej na przykładzie podobizny Cezara na monecie.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez frad » So sie 25, 2007 1:55 pm

hungry napisał(a):
frad napisał(a):uzywam legalnego Windowsa XP i legalnych linuxow, zamiast MS Office uzywam swietnego Open Office'a

Brawo frad jestem więc szczerze mówiąc pod wrazeniem.
frad napisał(a):kobiety w sluzbie sa OK, kara smierci zasadniczo tez; do zboru nie naleze - nie znosze slowa 'zbor' kojarzy mi sie z dziwnym podejsciem do zycia;

No właśnie typowe stwierzenie tzw. "wolnych strzelców" skad ja to znam :-?

frad napisał(a):naleze do lokalnego kosciola (chodze do dwoch w zasadzie, jako ze moj 'macierzysty' jest baaaardzo daleko od mojego glownego miejsca zamieszkania)

chodzisz tylko? Czyli jestes sympatykiem nie czlonkiem? Wiec wlacz moze sie aktywnie w jakas spolecznosc wiec wtedy moze zrozumiesz czym jest ciało Chrystusa. Życze Ci z całego serca szczerze abys znalazł zdrowa spolecznosc ze zdrowym biblijnym nauczaniem.
frad napisał(a):lewicowosc... polskie i europejskie chrzescijanstwo jest przesycone humanizmem, racjonalizmem i lewicowoscia i nalezy je z tego leczyc - proces ten juz sie zaczal intensywnie - por. nauczanie Ulfa Ekmana (naiwasem mowiac w Polsce we wrzesniu uslugiwal bedzie jeden z jego najblizszych wspolpracownikow)

Ksiazke Ulfa Ekmana jedna przeczytalem o kosciele i nieznalazlem tam nic narazie sprzecznego z biblią. Więc do tego czlowieka nic niemam.
No ale może wracając do tematu powiem Ci że nadal nie rozumie Twojego mieszania ziemskiego prawa o karaniu przestepcow z osobistym stusunkiem wierzacych do tych zabójców. Wyjasnilem juz wyżej jaki jako chrzescijanin mam stosunek do prawa ziemskiego i zwierzchniej wladzy taki jaki mial apostoł Paweł chocby no i Jezus ... ktory takze kazal Piotrowi zaplacic podatek za ich obydwóch aby niegorszyc innych. Wiemy tez co odpowiedzial Jezus faryzeuszom pytajacym sie o stosunek Jego do wlady Rzmskiej na przykładzie podobizny Cezara na monecie.
Jestem czlonkiem i liderem w jednej spolecznosci (kosciele) a sympatykiem w drugim (w miescie w ktorym mieszkam). Czlonkostwo to powazna decyzja, w jednym mi starczy na razie :-)

Co do oprogramowania - mysle ze chrzescijanie niektorzy nie rozumieja ze jest darmowa alternatywa (Microsoft raczej nie chce by ludzie masowo o tym wiedzieli) dla drogich i slabych (ale estetycznych i czesto bardzo dobrze reklamowanych) wyrobow Microsoft. Niedawno wywalilem ze swego 'poprzedniego' komputera Windows 98 KOMPLETNIE i zainstalowalem SUSE czy OpenSUSE.

Visty kupowac nie zamierzam, chyba ze bedzie preinstalowana na nowym kompie. 'Kocham' PCLinuxOS-a - wg mnie przerosl jakoscia Ubuntu, OpenSUSE, Mandriva-e... Ale to juz offtopic-kowo sie zrobilo mocno...

Bardzo lubie Online Bible (mam 'slabosc' do LITV, KJ21 i MKJV :-) ), e-sword-a, crosswire sword-a (jest na linuxa i windowsy) - to juz moze mniej offtopic-kowo... :-)
frad
Aktywny
 
Posty: 864
Dołączył(a): Wt kwi 10, 2007 12:40 pm

czy zabojstwo moze byc usprawiedliwione

Postprzez janas515 » Śr lis 26, 2008 10:48 am

jak sie zachowal Jezus w sytuacji gdy w ogrodzie oliwnym przyszli po Niego zolnierze aby Go pojmac.gdy Piotr wyjal miecz aby stanac w Jego obronie i nawet zdazyl chlasnac ucho jakiemus wojaczkowi Jezus mu powiedzial piotrze schowaj miecz do pochwy i przestan nim wymachiwac bo kto mieczem wojuje od miecza ginie i nawet temu wojaczkowi przyprawil to ucho spowrotem i dalej powiedzial krolestwo Moje nie jest z tego swiata czy myslisz ze gdyby tak bylo Ojciec Moj nie zeslalby wojska aniolow ktorzy staneliby w Mojej obronie i bili sie o mnie i tak pozwolil sie pojmac i nie skorzystal obrony swoich apostolow
janas515
 
Posty: 3
Dołączył(a): Cz lis 20, 2008 4:09 pm
Lokalizacja: szczecin

Postprzez frad » Pt lis 28, 2008 9:36 am

masz pistolet, jestesw Mombai-u, widzisz terroryste rozstrzeliwuujacego turystow;modlisz sie by Bog z tym zrobil porzadek czy strzelasz w glowe tego terrorysty?
frad
Aktywny
 
Posty: 864
Dołączył(a): Wt kwi 10, 2007 12:40 pm

czy zabojstwo moze byc usprawiedliwione

Postprzez janas515 » Pt lis 28, 2008 10:59 am

to dlaczego Jezus nie pochwalil postawyPiotra?
janas515
 
Posty: 3
Dołączył(a): Cz lis 20, 2008 4:09 pm
Lokalizacja: szczecin

Postprzez Jacek Wierciak » Pt lis 28, 2008 12:08 pm

frad napisał(a):masz pistolet, jestesw Mombai-u, widzisz terroryste rozstrzeliwuujacego turystow;modlisz sie by Bog z tym zrobil porzadek czy strzelasz w glowe tego terrorysty?


A skąd masz pistolet? Po co z nim chodzisz? Jesteś przygotowany każdego dnia na zabijanie ludzi?

Jacek Wierciak
Jacek Wierciak
 

Postprzez hungry » Pt lis 28, 2008 1:53 pm

Jacek to jego sprawa skoro jest legalne dziś posiadanie broni :)
Ma prawo takie samo jakie miał też Piotr Jezus sam kazał im kupić miecz :P
Owszem Jezus kazał Piotrowi schować miecz ale pamiętajmy że sam kazał wcześniej kupić go.
"On zaś rzekł do niego: Panie z tobą gotów jestem iść i do więzienia, i na śmierć. A On rzekł: Powiadam ci, Piotrze, nie zapieje dzisiaj kur, a ty się trzykroć zaprzesz, że mnie znasz. I rzekł do nich: Gdy was posłałem bez trzosa, bez torby, bez sandałów, czy brakowało wam czegoś? A oni na to: Niczego. On zaś rzekł do nich: Lecz teraz, kto ma trzos, niech go weźmie, podobnie i torbę, a kto nie ma miecza, niech sprzeda suknię swoją i kupi. Albowiem mówię wam, iż musi się wypełnić na mnie to, co napisano: Do przestępców był zaliczony; to bowiem, co o mnie napisano, spełnia się. Oni zaś rzekli: Panie, oto tutaj dwa miecze. A On na to: Wystarczy. I wyszedłszy, udał się według zwyczaju na Górę Oliwną; poszli też z nim uczniowie." Ewangelia św. Łukasza 22:33-30 (BW)

Jak widzimy Jezus nigdzie tu nie potępia posiadania broni... nawet w momencie gdy kazał schować miecz i wypowiedział jedynie prawdę że kto walczy mieczem od miecza ginie.
Również w 13 rozdziale listu do Rzymian apostoł Paweł poleca respektować polecenia tych co mają władzę i broń.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez damianlato » So lis 29, 2008 12:15 pm

ja swoim skromnym zdaniem, gdy sytuacja jest ja albo napastnik, jestem za obroną ale kto powiedział ze jak on chce mnie zabić to i ja muszę starać się zabić jego? Nie, zranić uniemożliwić jego zamiary, ( np strzałem w stopę ) potem zawieść go do szpitala i modlić się za niego.. ja tak to raczej widzę..
damianlato
 

Postprzez frad » So lis 29, 2008 12:35 pm

Jacek Wierciak napisał(a):
frad napisał(a):masz pistolet, jestesw Mombai-u, widzisz terroryste rozstrzeliwuujacego turystow;modlisz sie by Bog z tym zrobil porzadek czy strzelasz w glowe tego terrorysty?


A skąd masz pistolet? Po co z nim chodzisz? Jesteś przygotowany każdego dnia na zabijanie ludzi?

Jacek Wierciak
jesli trzeba to jestem

czy posiadam pistolet - nie odpowiem na to pytanie - moge tylko powiedziec ze nie posiadam nielegalnej broni
frad
Aktywny
 
Posty: 864
Dołączył(a): Wt kwi 10, 2007 12:40 pm

Postprzez frad » So lis 29, 2008 12:37 pm

damianlato napisał(a):ja swoim skromnym zdaniem, gdy sytuacja jest ja albo napastnik, jestem za obroną ale kto powiedział ze jak on chce mnie zabić to i ja muszę starać się zabić jego? Nie, zranić uniemożliwić jego zamiary, ( np strzałem w stopę ) potem zawieść go do szpitala i modlić się za niego.. ja tak to raczej widzę..
w okreslonych sytuacjach strzal w stope moze miec gorsze efekty (zdetonowanie bomby) niz strzal w glowe terrorysty
frad
Aktywny
 
Posty: 864
Dołączył(a): Wt kwi 10, 2007 12:40 pm

Postprzez Jacek Wierciak » So lis 29, 2008 1:57 pm

Frad, czy Ty rozumiesz, że stawiasz się w roli sędziego i kata? Czy rozmiesz, że stawiasz siebie w roli Boga? Albowiem tylko On może dawać i odbierać życie. Pamiętasz co Jezus powiedział w kazaniu na górze? Że nawet jeżeli źle pomyślisz o człowieku, to już jesteś zabójcą. I to jest właśnie chrześcijaństwo, a nie to co reprezetujesz. Bo to co tu pokazujesz, moim zdaniem z chrześcijaństwem nie ma nic wspólnego. Jak możesz modlić się do Boga, kiedy w Twoim sercu jest gotowość zabijania innych ludzi (stworzeń Bożych). Chyba że uważasz, że "terroryści" nie są ludźmi stworzonymi przez Pana. I uwierz mi, że wiem z doświadczenia, że zabójstwo nigdy nie jest koniecznością (szczególnie mając w ręku broń). Istnieje kilkaset możliwości obezwładnienia napastnika. Jeżeli chesz zabijać, to znaczy że masz spaczony umysł. Powiedz Frad, widziałeś kiedyś zabitego człowieka? Bo ja tak. Ponadto wielokrotnie wspominałem w jakich sytuacjach się znajdowałem, i nikogo jakoś nie musiałem zabijać. Wiem na pewno Frad, że jesteś wyłącznie teoretykiem i prowokatorem niepotrzebnych dyskusji.
Mówię Ci jasno i wyraźnie:
Ani Ty, ani żaden inny czlowiek, nie ma prawa odbierać innemu człowiekowi życia. Nieważne jak będziesz argumentował swój tok rozumowania, ja zawsze będę uważał, że kłamcą jest ten, który twierdzi, że Bóg mu kazał kogos zabić (żeby było jasne mówimy o czasach nowotestamentowych - proszę nie podpierać się starotestamentowymi prorokami i królami)

Pozdrawiam,
Jacek Wierciak
Jacek Wierciak
 

Postprzez frad » So lis 29, 2008 2:38 pm

Jacek Wierciak napisał(a): Czy rozmiesz, że stawiasz siebie w roli Boga? Albowiem tylko On może dawać i odbierać życie.

Gdzie tak mowi Biblia?
To powszechne przekonanie ale nie do poparcia przy uzyciu Biblii.
Czy jestem teoretykiem? Coz, byc moze posrednio przyczynilem sie do usmiercenia kogos, uczac mlodych ludzi tak ze mogli byc zacheceni do pojscia do armii i wziecia udzialu w dzialaniach wojennych. Jeden z moich bylych uczniow w grupie mlodziezy ktorej bylem wychowawca wybieral sie chyba wkrotce po szkole sredniej wzglednie w jej trakcie do szkoly kadeckiej - nie odwodzilem go od tej mysli. Jesli obecnie odstrzeliwuje mordercow z Hamasu to chyba pozostaje mi byc z tego bardzo dumnym.
frad
Aktywny
 
Posty: 864
Dołączył(a): Wt kwi 10, 2007 12:40 pm

Postprzez frad » So lis 29, 2008 2:40 pm

Jacek Wierciak napisał(a):Ani Ty, ani żaden inny czlowiek, nie ma prawa odbierać innemu człowiekowi życia.
Ma nie tylko prawo ale i obowiazek nadany przez samego Boga: Genezis 9:6.
frad
Aktywny
 
Posty: 864
Dołączył(a): Wt kwi 10, 2007 12:40 pm

Postprzez Jacek Wierciak » So lis 29, 2008 3:13 pm

A może coś z nowego testamentu? Bo chyba nie chcesz nam powiedzieć, że żyjesz według zakonu? A może chcesz? Ja chcę żyć według zakonu Ducha, nie ciała. Jeżeli Ty chcesz żyć według zakonu Mojżesza, przez ten zakon będziesz sądzony. Nadmienię jednak, że przez swoje uczynki żaden człowiek nie będzie zbawiony. I Ty Fradzie - jeżeli przekroczysz jedno przykazanie zakonu, przez cały zakon będziesz sądzony. Ale cóż, jeżeli tak wolisz - Twoja sprawa.

Ahhhh, zapomniałbym o jednym. Przeczytaj proszę w Biblii, co grozi nauczycielom, którzy źle nauczają. A Ty źle nauczasz. Nie potępiam Cię, i nie osądzam. Potępiam i osądzam Twoje nauczanie. Ciebie Frad jest mi po prostu szkoda. Myślę, że masz żarliwość dla Pana, ale źle ją pożytkujesz i niestety prowadzisz ludzi przez swoje nauczanie do piekła (tam będą kłamcy, zabójcy, czarownicy, wszetecznicy itd).

Jacek Wierciak
Jacek Wierciak
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusje i polemiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron