Teraz jest Pt kwi 19, 2024 6:37 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Czy zabójstwo może być usprawiedliwione??

Forum służy do dyskusji o charakterze polemicznym na różne tematy związane z teologią chrześcijańską.

Czy zabójstwo może być usprawiedliwione??

Postprzez cro » Pn maja 07, 2007 7:11 am

Zauważam to już poraz kolejny. Że jeśli gdzieś w mocih wypowiedziach pojawia się się jakaś wypowiedź, nie twierdze dosyć kontrowersyjna, zostaje ona jakoś dziwnym trafem przemilczana. Dlatego postanowiłem założyć oddzielny temat.
cro napisał(a): Wystarzy wyobrazić sobie pewną chipotetyczną sytuację stajesz oko w oko z mordercą i albo Ty albo on. Natura ludzka instynkt samozachowawczy będzie kazał Ci walczyć na śmierć i życie. Czy zatem Bóg będzie stawał w sprzeczności z naturą, instynktem człowieka który sam stworzył. Paradoks prawda?? Ale wielu z Was jest święcie przekonanych ba nawet pewnie katolicy pewnie twierdzą że jest to grzech, ale czy ktoś kiedyś zastanawiał się nad tym w ten sposób. Pewnie nikt z nas nigdy nie znajdzie się w takiej sytuacji ale czy jeśli by się tak stało to nie wygrałaby nasza natura nasz instykt i chęć życia za wszelką cenę. Tylko że potem zaczęłyby do nas wyrzuty sumienia uwazam ze sztuczne bo powdowane i podsycane presją zboru czy społeczeństwa, ale ci sami ludzie, gdybyśmy zginęli zadawaliby sobie pytanie dlaczego się nie bronił?? Czy to obłuda?? Czy ktoś z Was ma proste i jasne odpowiedzi na wszystkie pytania?? Pozdrawiam.


Gwoli wyjaśnienia katolicy uważają że obowiązkiem każego człowieka jest obrona siebie i swoich bliskich. I ja też tak uważam. Macie inne zdanie na ten temat?? Potraficie mnie przekonać do swoich racji. Czyżby to był kolejny powód dla którego nie mogę zostać protestantem. Nienawidzę obłudy. Pozdrawiam.
-Radek
cro
 

Postprzez Hauer » Pn maja 07, 2007 7:32 am

Ja bym z pewnością bronił siebie i swoich bliskich. Dopóki zagrozenie nie jest duże to bym raczej nie robił napastnikowi dużej krzywdy (takie sytuacje juz miałem i jakoś nikogo nie zabiłem). Jednak w przypadku powaznego zagrożenia, nie wiem, gdzies w nocy, napastnik z "niebezpiecznym narzedziem" itp, prawdopodobnie starałbym się zrobic mu najwieksza krzywde jaką sie da z zabiciem włącznie.
Hauer
 

Postprzez cro » Pn maja 07, 2007 8:53 am

Dzięki Hauerze :)
cro
 

Postprzez frad » N maja 13, 2007 11:44 pm

zabojstwa bywaja moralnie uzasadnione; 10 Przykazan nie mowi nawet 'nie zabijaj' w oryginale a 'nie morduj'

Bog nakazal zabijac mordercow w Swoim Slowie i obowiazuje to do dzis; lewicowe europejskie elity polityczne znoszac calkowicie kare smierci sprzeciwily sie Bozym zasadom. Kazdy chrzescijanin powinien walczyc o przywrocenie w UE kary smierci.
frad
Aktywny
 
Posty: 864
Dołączył(a): Wt kwi 10, 2007 12:40 pm

Postprzez cro » Pn maja 14, 2007 6:40 am

frad napisał(a):
Bog nakazal zabijac mordercow w Swoim Slowie i obowiazuje to do dzis; lewicowe europejskie elity polityczne znoszac calkowicie kare smierci sprzeciwily sie Bozym zasadom. Kazdy chrzescijanin powinien walczyc o przywrocenie w UE kary smierci.


Z tym akurat się nie zgodzę. Chodziło mi raczej o sytuacje kiedy się bronimy, a kara śmierci jest wbrew Bożym Przykazaniom i na tej podstawie jest zabroniona w Polsce. Pamiętasz słowa Jezusa na Krzyżu?? "Ojcze wybacz im bo nie wiedzą co czynią". Czy to były słowa Boga któy jest zwolennikiem Kary Śmierci dla morderców. Takim ludziom bardziej potrzebne jest przebaczenie i szansa na resocjalizację. Pozdrawiam
-Radek
cro
 

Postprzez frad » Pn maja 14, 2007 8:21 am

kara smierci nie jest przeciwna Bozym przykazaniom; gdyby byla Bog bylby schizofrenikiem, raz taka kare nakazujac a raz bedac przeciw niej
frad
Aktywny
 
Posty: 864
Dołączył(a): Wt kwi 10, 2007 12:40 pm

Postprzez cro » Pn maja 14, 2007 8:32 am

frad napisał(a):kara smierci nie jest przeciwna Bozym przykazaniom; gdyby byla Bog bylby schizofrenikiem, raz taka kare nakazujac a raz bedac przeciw niej


No cóż widzę że znalazła się kolejna rzecz która dzieli chrześcijan :( Moim zdaniem Bóg raczej żąda od człowieka przebaczenia niż odwetu. Nie wiem czy zauważyłeś ale wszystkie cywilizowane kraje europejskie zniosły karę śmierci. W sumie zasada że każdy kto zabija podlega karze śmierci kazałaby zabijać sędziów i wykonawców kary śmierci. Błędne koło. A ludzka zadsada sprawiedliwości kazałaby dawać szansę obrony skazanym do ostatniej chwili a nie usypiać ich jak psy bez możliwości własnej interwencji. Kara śmierci odbiera możliwość poprawy. Dobra ale o tym może szerzej w innym temacie. Pozdrawiam.
cro
 

Postprzez admin » Pn maja 14, 2007 9:07 am

Kara smierci ma uzasadnienie w Biblii szkoda, ze argumentem przeciw karze smierci nie jest to co mowi Slowo Boze tylko Unia Europejska.

Zacznijmy bardziej sluchac Boga niz ludzi.
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez frad » Pn maja 14, 2007 10:57 am

cro napisał(a):
frad napisał(a):kara smierci nie jest przeciwna Bozym przykazaniom; gdyby byla Bog bylby schizofrenikiem, raz taka kare nakazujac a raz bedac przeciw niej


No cóż widzę że znalazła się kolejna rzecz która dzieli chrześcijan :( Moim zdaniem Bóg raczej żąda od człowieka przebaczenia niż odwetu. Nie wiem czy zauważyłeś ale wszystkie cywilizowane kraje europejskie zniosły karę śmierci. W sumie zasada że każdy kto zabija podlega karze śmierci kazałaby zabijać sędziów i wykonawców kary śmierci. Błędne koło. A ludzka zadsada sprawiedliwości kazałaby dawać szansę obrony skazanym do ostatniej chwili a nie usypiać ich jak psy bez możliwości własnej interwencji. Kara śmierci odbiera możliwość poprawy. Dobra ale o tym może szerzej w innym temacie. Pozdrawiam.
Cro, Bog nie dal zasady ze kazdy kto zabija ma byc zabity. Dal zasade ze morderca ma byc zabity. Biblia inaczej okresla zabojstwo a inaczej morderstwo. Kat jest zabojca ale nie morderca, podobnie dzialajacy w slusznej sprawie zolnierz, policjant itp.

Czy kazdy morderca powinien byc zabity? Nie wiem, chyba nie skoro Bog 'oszczedzil' Kaina. Niemniej zasada jest ze mordercy maja byc poddani egzekucji. Jesli ma byc inaczej to tylko na zasadzie wyjatkow.

Czy kraje europejskie ktore zniosly kare smierci sa cywilizowane - tak, ale nie w kazdej kwestii. Podejscie do homoseksualizmu chociazby wskazuje ze czesciowo cywilizacyjnie sie niektore kraje europejskie cofnely. Przypomne ze homoseksualizm byl ceniony PRZED sredniowieczem.

Nadto dziwaczne jest w swej czesci prawo ktore pozwala zabic dziecko w lonie matki, istote ktora nie wyrzadzila nikomu swiadomie nic zlego a zabrania poddania legalnej egzekucji mordercy ktory dokonal mordu z premedytacja.
frad
Aktywny
 
Posty: 864
Dołączył(a): Wt kwi 10, 2007 12:40 pm

Postprzez Klaudia » Pn maja 14, 2007 11:07 am

Przypowiesci Salomona 24:11. Ratuj wydanych na smierc,a tych,ktorych sie wiedzie na stracenie,zatrzymaj.
Klaudia
 

Postprzez cro » Pn maja 14, 2007 11:32 am

To co teraz napiszę tyczy się tak samo aborcji jak i eutanazji i kary śmierci. Uważam że wszystkie są niezgodne z Biblią na podstawie jednej nadrzędnej zasady. To Bóg jest dawcą życia więc w przypadku każdego człowieka to jedynie on ma Prawo zdecydować kiedy życie się zakończy, ani żaden człowiek i ziemmskie sądy. I na tej podstawie Kościół Rzymski jest przeciwny aborvji eutanazji i karze śmierci. Ktoś pisał o wojnie można ją tłumaczyć jedynie obroną własnego życia ale napewno już nie tak jak jest to obecnie w Iraku czy w Afganistanie. Każdy żołnierz jedzie tam z własnej woli i każdy z nich staje sie potęcjalnym zabójcą. Pozdrawiam.
-Radek
cro
 

Postprzez frad » Pn maja 14, 2007 2:08 pm

Werset z Przypowiesci ma kontekst, w tym kontekscie zas jest jasne ze nie przeczy on kaze smierci

Glowna Biblie mam w domu, pisze bedac w pracy (mam przerwe), z domu dorzuce werset.

KRzK akceptuje tzw. bierna eutanazje.

Kara smierci jest przekazaniem przez Boga w rece czlowieka odpowiedzialnosci za zabijanie prawidlowo i legalnie skazanych mordercow.

W Iraku i Afganistanie walczymy z bandytami a nie bojownikami o niepodleglosc. To nie ze uzyje porownania do XX wieku neo-AK-owcow a neo-werwolfowcow tam zwalczamy.
frad
Aktywny
 
Posty: 864
Dołączył(a): Wt kwi 10, 2007 12:40 pm

Postprzez Georginia » Pn maja 14, 2007 4:27 pm

Szanowni obrońcy kary śmierci.

Mam do Was zupelnie poważnie pytania:

1.Jeżeli kara śmierci jest aktualna według Bożych nakazów to dlaczego Pan Jezus nie zachęcał do wykonywania jej?
2.Dlaczego kara śmierci miałaby być tylko za zabójstwo,a nie za cudzołóstwo,złorzeczenie rodzicom itp. jak tego naucza Stary Testament?
3.Dlaczego zamiast zachęcać do wymierzania kary śmierci Pan Jezus akcentował miłość,nie kazał oddawać złem za zło?
Dlaczego stanął w obronie jawnogrzesznicy,która według prawa miała być ukamienowana?
4.DLACZEGO NAZWAL ZABÓJCĄ TEGO,KTO SIĘ GNIEWA NA BRATA SWEGO? Nazwał zabójcą( nie mordercą),czyli tym co w słusznej sprawie jak mowicie zabija. I wcale nie pochwalił tego zabójstwa?


Nie mam ugruntowanego zdania na ten temat,ale na dzień dzisiejszy moje sumienie nie pozwala się zgodzić,że można karać śmiercią.Może to się zmieni?
Pozdrawiam wszystkich.

Już widzę ogłoszenie w prasie; "Chrześcijanski kat poleca swoje usługi.Ukonczyłem podyplomowe studium mordu doskonałego.W wolnych chwilach dokarmiam łabędzie w okolicach molo."
Georginia
 

Postprzez frad » Pn maja 14, 2007 4:43 pm

Jezus nie zachecal do scigania i karania zlodziei. Nie zachecal do zakladania szkol podstawowych. Nie zachecal do biegania dla zdrowia i setek innych rzeczy...

Dlaczego tylko za morderstwo a za lamanie sabatu np. nie? Bo polecenie karania smiercia mordercow przyszlo PRZED zakonem.

Niezrozumieniem jest odnoszenie moralnych/duchowych zasad podanych dla wierzacych chcacych isc za Bogiem do upadlego swiata. Przypominam ze Rzymian mowi o noszeniu miecza do karania przestepcow. Nawet nie o wiezieniu mowi ani nie o biczu a o mieczu. Przypomniec do jakiego karania sluzyl?

Kat w USA porazajacy pradem morderce-pedofila jest sluga Boga wg Biblii, w tym Nowego Testamentu.

Co zas do Biblii zwanej warszawska - nie radze tylko w niej sprawdzac slow znaczenia - mozna sie 'przejechac'... Polecam greke i bardziej literalne przeklady do takowego sprawdzania.
frad
Aktywny
 
Posty: 864
Dołączył(a): Wt kwi 10, 2007 12:40 pm

Następna strona

Powrót do Dyskusje i polemiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron