Teraz jest Śr maja 08, 2024 9:25 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Czy zabójstwo może być usprawiedliwione??

Forum służy do dyskusji o charakterze polemicznym na różne tematy związane z teologią chrześcijańską.

Postprzez frad » Śr maja 23, 2007 4:09 pm

hungry napisał(a):mówiłem do wszystkich
o.k.
frad
Aktywny
 
Posty: 864
Dołączył(a): Wt kwi 10, 2007 12:40 pm

Postprzez frad » Cz sie 02, 2007 10:40 pm

mysle ze Jego pragnieniem nr 1 jest zbawienie grzesznika

jednakze nie byloby komu prawie glosic gdyby nie pows3mac zbrodniarzy w rodzaju Pol Pota czy Husseina, czasem bylo mysle konieczne zabicie niektorych z nich
frad
Aktywny
 
Posty: 864
Dołączył(a): Wt kwi 10, 2007 12:40 pm

Postprzez frad » So sie 04, 2007 2:30 am

BraveHeart napisał(a):
A czy gdyby w wyniku prześladowań katolicy rzucili się na Twoją rodzinę z nożami to też byś ich zabijał, broniąc swojej żony i dziecka?
mam zone, dziecka nie

gdyby jedynym sposobem ochrony zycia mojej zony przed zamordowaniem jej bylo zabicie napastnika zabilbym go z czystym sumieniem i bez chwili zastanowienia

nie jestem metodysta ale mysle ze fakt iz wspomniany gosc byl nim niewiele chyba musi znaczyc - wazne czy byl odrodzony i co sie dokladnie stalo

mysle ze nie wszyscy Indianie byli 'szlachetnymi dzikimi' nawiasem mowiac (co nie oznacza popierania przeze mnie odpowiedzialnosci zbiorowej)

w Iraku nie mordowali/nie morduja Amerykanie ale Irakijczycy/inni Arabi Irakijczykow przypominam' gdyby pozostawiono Husseina przy wladzy moglby dalej mordowac, w tym obywateli inny panstw poza granicami Iraku (najechal bez uzasadnienia na Kuwejt); gdyby sie teraz wycofac byloby znacznie wiecej bezprawia w Iraku

Co do Sand Creek - jesli mam prawidlowe informacje to gdy okoliczności masakry wyszły na jaw, większość Amerykanów była wstrząśnięta brutalnością swoich wojsk. Doszło do śledztwa, mającego na celu wyjaśnić rolę Chivingtona w masakrze. Przeciwko pułkownikowi zeznawał m.in. Silas Soule który odmówił wykonania rozkazu ataku na pokojowych Indian - zakazał on swojej kompanii otwierania do nich ognia.

Podobnie bylo zreszta w Wietnamie gdzie dzialajac samowolnie oddzial amerykanski dokonal zbrodni wojennej - JEDYNEJ W CALEJ WOJNIE WIETNAMSKIEJ i przerwanej w wyniku zagrozenia uzyciem broni ZE STRONY INNEJ AMERYKANSKIEJ JEDNOSTKI a sprawce mordu postawiono przed sádem. Nie musze chyba pisac ze Wietnam Polnocny byl po prostu zbrodniczym panstwem wspieranym przez stalinowskich/maoistowskich mordercow z ChRL.
frad
Aktywny
 
Posty: 864
Dołączył(a): Wt kwi 10, 2007 12:40 pm

Postprzez hungry » Pn sie 13, 2007 7:40 pm

masz racje masterio
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez Albertus » Pn sie 13, 2007 7:52 pm

masterio napisał:
Czy w Bibli jest napisane,że jakiś grzech jest większy od drugiego??

Tak - Ew.Jana 19,11

Pozdrawiam! :D
Albertus
Aktywny
 
Posty: 489
Dołączył(a): Wt lip 24, 2007 8:33 pm

Postprzez hungry » Pn sie 13, 2007 8:05 pm

Albertus a mozesz uzasadnic? Bo jak narazie widze wyrwales z kontekstu a to grzech :P
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez Albertus » Pn sie 13, 2007 8:57 pm

Nie bardzo rozumiem co mam uzasadniać?

Nie chciałem się wprawdzie włączć do dyskusji na temat zabójstwa,ale jak się człowiek pyta to mu odpowiadam.Jest napisane i już!

Sprawdziłem jeszcze raz. Z jakiego kontekstu ja to wyrwałem?!
Albertus
Aktywny
 
Posty: 489
Dołączył(a): Wt lip 24, 2007 8:33 pm

Postprzez hungry » Pn sie 13, 2007 9:01 pm

z kontekstu biblii
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez Albertus » Pn sie 13, 2007 9:38 pm

No to nagrzeszyłem :oops: :wink:
Ciekawe jak ty to robisz żeby żadnego wersetu nie wyrwać z kontekstu bibli? :roll:
Jedynym ratunkiem dla nas niezależnie od tego czy popełniliśmy małe czy duże grzechy jest dla nas krew Jezusa Chrystusa przelana dla naszego zbawienia i boża łaska,ale nie można twierdzić że w biblii nie jest napisane że jeden grzech jest większy od drugiego jeżeli jest napisane!
Jeżeli Jezus powiedział że ten kto go wydał miał większy grzech od piłata to moim skromnym zdaniem tak było.
Albertus
Aktywny
 
Posty: 489
Dołączył(a): Wt lip 24, 2007 8:33 pm

Postprzez hungry » Pn sie 13, 2007 9:50 pm

cytujac jakis fragment z biblii zawsze uwzgledniam konktekst cały aby zrozumiec sens. A w wyrwanym z kontekstu biblii wersecie pozbawiasz go sensu. Jak widac nie potrafisz uzasadnic tego co zacytowales a wiec poco odnosisz ów we werset z biblii do dyskusji który nic w takim razie nie wnosi.

Pewien wierzacy modlil sie o prowadzenie Boze w swoim życiu otwiera biblie i natrafia palcem na chybil trafił na werset wyrwany z kontekstu: "Judasz poszedl i sie powiesił" . Ów człowiek nie rozumiejac tego dalej co ma czynic. Otwiera kolejny raz biblie na chybil trafil i nastepnie natrafia na kolejny inny juz fragment: "idź i Ty czyn podobnie"
Więc jaki z tego morał?
Wybacz Albertus ale podobnie zabrzmialeś z tym wersetem o grzechu :) .
Co innego jakbys uzasadnil przytoczony fragment biorac pod uwage kontekst tych słów oraz egzegeze danego fragmentu ale tego nie uczyniłeś.
Wybaczcie mi offtopicowy dowcip - anegdotke :) ale moze sie przyda w merytorycznej dyskusji abysmy nie traktowali wten sam sposob biblii. Więc wracamy do tematu wątku
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez Albertus » Wt sie 14, 2007 5:24 am

hungry!
Moim zdaniem najlepszym sposobem pokazania że coś jest napisane jest przytoczenie wersetu.Gdybym chciał udowodnić coś jeszcze to bym dał egzegeze.
Jeśli ten werset mówi coś innego twoim zdaniem to chyba ty powinieneś zrobić egzegezę :D
Albertus
Aktywny
 
Posty: 489
Dołączył(a): Wt lip 24, 2007 8:33 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusje i polemiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron