Teraz jest Wt kwi 23, 2024 8:34 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Czy zabójstwo może być usprawiedliwione??

Forum służy do dyskusji o charakterze polemicznym na różne tematy związane z teologią chrześcijańską.

Postprzez hungry » So lis 29, 2008 4:13 pm

Sorki frad ale również nie mogę się z Tobą zgodzić. Nie mi jest oceniać Twoje edukowanie młodych ale stwierdzę że popieranie walki zbrojnej z terrorystami jest IMHO brakiem ufności do Boga. Cytujesz ze starego testamentu rzeczy które sorki ale nie wiem czy do końca zrozumiałeś w jakim kontekście były one wypowiedziane. A co powiesz na to przykazanie

"Jeśli można, o ile to od was zależy, ze wszystkimi ludźmi pokój miejcie. Najmilsi! Nie mścijcie się sami, ale pozostawcie to gniewowi Bożemu, albowiem napisano: Pomsta do mnie należy, Ja odpłacę, mówi Pan. Jeśli tedy łaknie nieprzyjaciel twój, nakarm go; jeśli pragnie, napój go; bo czyniąc to, węgle rozżarzone zgarniesz na jego głowę. Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj." List do Rzymian 12:18-21
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez frad » N lis 30, 2008 2:24 am

Jacek Wierciak napisał(a):A może coś z nowego testamentu? Bo chyba nie chcesz nam powiedzieć, że żyjesz według zakonu? A może chcesz? Ja chcę żyć według zakonu Ducha, nie ciała. Jeżeli Ty chcesz żyć według zakonu Mojżesza, przez ten zakon będziesz sądzony. Nadmienię jednak, że przez swoje uczynki żaden człowiek nie będzie zbawiony. I Ty Fradzie - jeżeli przekroczysz jedno przykazanie zakonu, przez cały zakon będziesz sądzony. Ale cóż, jeżeli tak wolisz - Twoja sprawa.

Ahhhh, zapomniałbym o jednym. Przeczytaj proszę w Biblii, co grozi nauczycielom, którzy źle nauczają. A Ty źle nauczasz. Nie potępiam Cię, i nie osądzam. Potępiam i osądzam Twoje nauczanie. Ciebie Frad jest mi po prostu szkoda. Myślę, że masz żarliwość dla Pana, ale źle ją pożytkujesz i niestety prowadzisz ludzi przez swoje nauczanie do piekła (tam będą kłamcy, zabójcy, czarownicy, wszetecznicy itd).

Jacek Wierciak
mordercy, nie zabojcy - to nie to samo - pamietaj ze apostol Pawel nie jest autorem Biblii Warszawskiej - stworzyli ten przeklad bodajze luteranie i kalwinisci - zgadzasz sie w pelni z ich teologia?

Genezis 9:6 nie jest czescia Zakonu Mojzesza - sprawdz prosze sam jesli mi nie wierzysz
frad
Aktywny
 
Posty: 864
Dołączył(a): Wt kwi 10, 2007 12:40 pm

Postprzez damianlato » N lis 30, 2008 12:11 pm

Niech się dzieje wola Boska jeśli masz zginać widocznie tak ma być, sam bądź mądry i żyj w zgodzie z przykazaniami, co oznacza nawet pokorne przyjecie odebrania Ci życia przez drugiego człowieka w sytuacjach w których nie masz wyjścia postąpienia w inny sposób.. Takie jest moje zdanie.

Nie interpretujcie tego tak jak by to Bóg kazał Cie zabić.. Bo jego wolą nie jest sprawianie Tobie krzywdy, jego wolą jest być może już zabranie Cię do siebie, i taka sytuacja zagorzenia życia jest już Twoja ostatnią próba..
damianlato
 

Postprzez hungry » N lis 30, 2008 8:35 pm

frad napisał(a):
Jacek Wierciak napisał(a):A może coś z nowego testamentu? Bo chyba nie chcesz nam powiedzieć, że żyjesz według zakonu? A może chcesz? Ja chcę żyć według zakonu Ducha, nie ciała. Jeżeli Ty chcesz żyć według zakonu Mojżesza, przez ten zakon będziesz sądzony. Nadmienię jednak, że przez swoje uczynki żaden człowiek nie będzie zbawiony. I Ty Fradzie - jeżeli przekroczysz jedno przykazanie zakonu, przez cały zakon będziesz sądzony. Ale cóż, jeżeli tak wolisz - Twoja sprawa.

Ahhhh, zapomniałbym o jednym. Przeczytaj proszę w Biblii, co grozi nauczycielom, którzy źle nauczają. A Ty źle nauczasz. Nie potępiam Cię, i nie osądzam. Potępiam i osądzam Twoje nauczanie. Ciebie Frad jest mi po prostu szkoda. Myślę, że masz żarliwość dla Pana, ale źle ją pożytkujesz i niestety prowadzisz ludzi przez swoje nauczanie do piekła (tam będą kłamcy, zabójcy, czarownicy, wszetecznicy itd).

Jacek Wierciak
mordercy, nie zabojcy - to nie to samo - pamietaj ze apostol Pawel nie jest autorem Biblii Warszawskiej - stworzyli ten przeklad bodajze luteranie i kalwinisci - zgadzasz sie w pelni z ich teologia?

Genezis 9:6 nie jest czescia Zakonu Mojzesza - sprawdz prosze sam jesli mi nie wierzysz

A jakei to ma znaczenie do tematu?
Biblię Gdańską jedną z wiernych przekladow Biblii stworzyli Arianie z ktorych teologia tez sie nie zgadzam ale jednak przyjmuje i czytam ten przeklad biblii :)
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez M7M » Pn gru 01, 2008 8:03 pm

frad napisał(a):
Jacek Wierciak napisał(a):A może coś z nowego testamentu? Bo chyba nie chcesz nam powiedzieć, że żyjesz według zakonu? A może chcesz? Ja chcę żyć według zakonu Ducha, nie ciała. Jeżeli Ty chcesz żyć według zakonu Mojżesza, przez ten zakon będziesz sądzony. Nadmienię jednak, że przez swoje uczynki żaden człowiek nie będzie zbawiony. I Ty Fradzie - jeżeli przekroczysz jedno przykazanie zakonu, przez cały zakon będziesz sądzony. Ale cóż, jeżeli tak wolisz - Twoja sprawa.

Ahhhh, zapomniałbym o jednym. Przeczytaj proszę w Biblii, co grozi nauczycielom, którzy źle nauczają. A Ty źle nauczasz. Nie potępiam Cię, i nie osądzam. Potępiam i osądzam Twoje nauczanie. Ciebie Frad jest mi po prostu szkoda. Myślę, że masz żarliwość dla Pana, ale źle ją pożytkujesz i niestety prowadzisz ludzi przez swoje nauczanie do piekła (tam będą kłamcy, zabójcy, czarownicy, wszetecznicy itd).

Jacek Wierciak
mordercy, nie zabojcy - to nie to samo - pamietaj ze apostol Pawel nie jest autorem Biblii Warszawskiej - stworzyli ten przeklad bodajze luteranie i kalwinisci - zgadzasz sie w pelni z ich teologia?

Genezis 9:6 nie jest czescia Zakonu Mojzesza - sprawdz prosze sam jesli mi nie wierzysz

Wydaje mi się, że parafrazowano tu część Objawienie 22:15, a tam jest zabójcy.
M7M
Użytkownik
 
Posty: 72
Dołączył(a): Cz lis 29, 2007 8:20 pm
Lokalizacja: Białystok

Postprzez frad » Wt gru 02, 2008 12:47 am

M7M napisał(a):
frad napisał(a):
Jacek Wierciak napisał(a):A może coś z nowego testamentu? Bo chyba nie chcesz nam powiedzieć, że żyjesz według zakonu? A może chcesz? Ja chcę żyć według zakonu Ducha, nie ciała. Jeżeli Ty chcesz żyć według zakonu Mojżesza, przez ten zakon będziesz sądzony. Nadmienię jednak, że przez swoje uczynki żaden człowiek nie będzie zbawiony. I Ty Fradzie - jeżeli przekroczysz jedno przykazanie zakonu, przez cały zakon będziesz sądzony. Ale cóż, jeżeli tak wolisz - Twoja sprawa.

Ahhhh, zapomniałbym o jednym. Przeczytaj proszę w Biblii, co grozi nauczycielom, którzy źle nauczają. A Ty źle nauczasz. Nie potępiam Cię, i nie osądzam. Potępiam i osądzam Twoje nauczanie. Ciebie Frad jest mi po prostu szkoda. Myślę, że masz żarliwość dla Pana, ale źle ją pożytkujesz i niestety prowadzisz ludzi przez swoje nauczanie do piekła (tam będą kłamcy, zabójcy, czarownicy, wszetecznicy itd).

Jacek Wierciak
mordercy, nie zabojcy - to nie to samo - pamietaj ze apostol Pawel nie jest autorem Biblii Warszawskiej - stworzyli ten przeklad bodajze luteranie i kalwinisci - zgadzasz sie w pelni z ich teologia?

Genezis 9:6 nie jest czescia Zakonu Mojzesza - sprawdz prosze sam jesli mi nie wierzysz

Wydaje mi się, że parafrazowano tu część Objawienie 22:15, a tam jest zabójcy.
W Biblii nie ma ani slowa po polsku - o tym czesc srodowiska ewangelicznego jakby zapomniala. Nie mozna (slusznie oczywiscie) przyjmowac zasady natchnienia Biblii, literalnego jej wykladu a jednoczesnie stosowac te zasady do... polskiego tekstu Biblii!
frad
Aktywny
 
Posty: 864
Dołączył(a): Wt kwi 10, 2007 12:40 pm

czy zabojstwo moze byc usprawiedliwione

Postprzez janas515 » Wt gru 02, 2008 1:03 pm

milosc do nieprzyjaciol bylo jakby sola nauki Jezusa to mialo jakby wyrozniac Jego uczniow i byc sola w swiecie gdzie panuje nienawisc.;Bo jesli milujecie tylko tych ktorzy was miluja to czym roznicie sie od grzesznikow ktorzy tak samo postepuja;Przykazanie to nie jesy mozliwe do wykonania przez grzeszna nature czlowieka a mozliwe jest jedynie wtedy gdy mamy jego ducha.Sam Jezus na krzyzu doskonale wypelnil to czego nauczal modlac sie za swoich oprawcow;Ojcze przebacz im bo nie wiedza co czynia
janas515
 
Posty: 3
Dołączył(a): Cz lis 20, 2008 4:09 pm
Lokalizacja: szczecin

Postprzez damianlato » Śr gru 03, 2008 10:40 pm

Otóż to. W sytuacjach zagrożenia swojego życia trzeba prosić Boga o to aby przebaczył temu który nie wie co czyni.
damianlato
 

Postprzez frad » Cz gru 04, 2008 3:01 pm

proponowane przez Was podejscie to nie chrzescijanstwo ale kwietyzm, blizszy buddyzmowi niz Biblii - polecam Genezis 9:6 i fragment z Rzymian o mieczu

Jezus na krzyzu wypelnial swoja misje, wtedy brak przemocy jednostkowo a nie jako zasada ogolna idacych za Bogiem wystapil

zaprzyjaznilem sie kiedys z fajnym czlowiekiem ktory niewykluczone iz po nowonarodzeniu z czystym sumieniem zabil kilkaset osob
frad
Aktywny
 
Posty: 864
Dołączył(a): Wt kwi 10, 2007 12:40 pm

Postprzez hungry » Cz gru 04, 2008 8:46 pm

frad napisał(a):proponowane przez Was podejscie to nie chrzescijanstwo ale kwietyzm, blizszy buddyzmowi niz Biblii - polecam Genezis 9:6 i fragment z Rzymian o mieczu

Jezus na krzyzu wypelnial swoja misje, wtedy brak przemocy jednostkowo a nie jako zasada ogolna idacych za Bogiem wystapil

zaprzyjaznilem sie kiedys z fajnym czlowiekiem ktory niewykluczone iz po nowonarodzeniu z czystym sumieniem zabil kilkaset osob

Czyżbyś ewangelie frad traktował jednostkowo jedynie?
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez frad » So gru 06, 2008 12:37 pm

hungry napisał(a):
frad napisał(a):proponowane przez Was podejscie to nie chrzescijanstwo ale kwietyzm, blizszy buddyzmowi niz Biblii - polecam Genezis 9:6 i fragment z Rzymian o mieczu

Jezus na krzyzu wypelnial swoja misje, wtedy brak przemocy jednostkowo a nie jako zasada ogolna idacych za Bogiem wystapil

zaprzyjaznilem sie kiedys z fajnym czlowiekiem ktory niewykluczone iz po nowonarodzeniu z czystym sumieniem zabil kilkaset osob

Czyżbyś ewangelie frad traktował jednostkowo jedynie?
nie rozumiem pytania...
frad
Aktywny
 
Posty: 864
Dołączył(a): Wt kwi 10, 2007 12:40 pm

Re: czy zabojstwo moze byc usprawiedliwione

Postprzez axanna » Wt gru 09, 2008 10:50 pm

janas515 napisał(a):milosc do nieprzyjaciol bylo jakby sola nauki Jezusa to mialo jakby wyrozniac Jego uczniow i byc sola w swiecie gdzie panuje nienawisc.;Bo jesli milujecie tylko tych ktorzy was miluja to czym roznicie sie od grzesznikow ktorzy tak samo postepuja;Przykazanie to nie jesy mozliwe do wykonania przez grzeszna nature czlowieka a mozliwe jest jedynie wtedy gdy mamy jego ducha.Sam Jezus na krzyzu doskonale wypelnil to czego nauczal modlac sie za swoich oprawcow;Ojcze przebacz im bo nie wiedza co czynia

To prawda :))

1P 3:9 Bw "nie oddawajcie złem za zło ani obelgą za obelgę, lecz przeciwnie, błogosławcie, gdyż na to powołani zostaliście, abyście odziedziczyli błogosławieństwo."
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Re: czy zabojstwo moze byc usprawiedliwione

Postprzez hungry » Wt gru 09, 2008 11:44 pm

axanna napisał(a):
janas515 napisał(a):milosc do nieprzyjaciol bylo jakby sola nauki Jezusa to mialo jakby wyrozniac Jego uczniow i byc sola w swiecie gdzie panuje nienawisc.;Bo jesli milujecie tylko tych ktorzy was miluja to czym roznicie sie od grzesznikow ktorzy tak samo postepuja;Przykazanie to nie jesy mozliwe do wykonania przez grzeszna nature czlowieka a mozliwe jest jedynie wtedy gdy mamy jego ducha.Sam Jezus na krzyzu doskonale wypelnil to czego nauczal modlac sie za swoich oprawcow;Ojcze przebacz im bo nie wiedza co czynia

To prawda :))

1P 3:9 Bw "nie oddawajcie złem za zło ani obelgą za obelgę, lecz przeciwnie, błogosławcie, gdyż na to powołani zostaliście, abyście odziedziczyli błogosławieństwo."

o witaj axanna , amen siostro :)
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez axanna » Śr gru 10, 2008 12:19 am

witaj,braciszku :P
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez Jacek Wierciak » Wt gru 16, 2008 1:16 am

frad napisał(a):zaprzyjaznilem sie kiedys z fajnym czlowiekiem ktory niewykluczone iz po nowonarodzeniu z czystym sumieniem zabil kilkaset osob


Słuchaj... Po prostu brak mi słów. Nie wiem jak określić Twoje podejście do tematu... Głupota? Szyderstwo? Zademonienie? Człowieku!!! Wczoraj jechałem samochodem przez Warszawę, i widziałem jak inny kierowca uderza swoim samochodem w KOTA. Zwykłego kota. Po chwili widziałem jak ten kot zdycha w konwulsjach na ulicy. Moja żona przeżyła szok, popłakała się, a ja ten obrazek mam cały czas przed oczami i jest mi przykro z powodu tego zwierzaka. Frad, to był tylko KOT, a wyobrażam sobie, że gdybym ja go zabił, miałbym straszne wyrzuty sumienia. Nie uważam się za wzór cnót chrześcijańskich, ale też nie wyobrażam sobie jak o kimś, kto po "nawróceniu" zamordował kilkaset osób (lub nawet jedną) można mówić że jest "nowonarodzony" Co Ty sobie z Pana Boga jaja robisz? Chłopie!!!! Opanuj się, bo to co piszesz zakrawa już na bluźnierstwo. Przeczytaj sobie "Kazanie na górze" Jeżeli masz Ducha Świętego, pokaże Ci On, jaki powinien być chrześcijanin. Uwierz mi Frad, że modlę sie o Ciebie, i Tobie podobnych abyście przejżeli na oczy. Jeszcze kilka miesięcy temu napisałbym Ci jak bardzo mnie wkurzasz, ale Pan odebrał mi negatywne uczucia do Was - teraz jest mi po prostu przykro że ludzie, którzy są powołani do bycia ludem Żywego Boga mogą mieć takie przekonania jak Ty. Jeszcze jedno Frad. Nie osądzam Cię. Nie wiem jakim jesteś człowiekiem - nie znam Cię i uważam że nie mam prawa osądzać ani Ciebie, ani nikogo innego. Ale mam prawo osądzać Twoje postępowanie i Twoje poglądy, co właśnie czynie. Uważam, że Twój pogląd na zabijanie jest niewłaściwy - nie wolno nikogo zabijać. Uważasz, że jak ktoś mierzy w Ciebie z pistoletu, to masz prawo go zabić? A gdzie Twoja wiara w Boga? Nie może Jezus unieszkodliwić napastnika? To w jakiego Boga Ty wierzysz? Bo ja we Wszechmocnego, bez zgody którego nic się nie dzieje. Psalm 23 czytałeś kiedyś? Bo tam chyba jest jakaś obietnica...

Jacek Wierciak
Jacek Wierciak
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusje i polemiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

Wymiana:

pozdrawiamy