Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:29 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Netykieta - dobrze znac

Forum służy do dyskusji o charakterze polemicznym na różne tematy związane z teologią chrześcijańską.

Netykieta - dobrze znac

Postprzez admin » Śr maja 02, 2007 1:58 pm

Chcac przyblizyc troche uzytkownikow tego forum zasady jakie panuja w internecie umieszczam link do Wikipedi gdzie kilka slow o netykiecie

http://pl.wikipedia.org/wiki/Netykieta

"Netykieta (ang. netiquette) to zbiór zasad przyzwoitego zachowania w Internecie, swoista etykieta obowiązująca w Sieci (ang. net).

Netykieta, podobnie jak zwykłe zasady przyzwoitego zachowania, nie jest dokładnie skodyfikowana, nikt też nie zajmuje się systematycznym karaniem osób łamiących te zasady, jednak uparte łamanie zasad netykiety może się wiązać z różnymi przykrymi konsekwencjami, jak np.: zgłoszenie nadużycia do działu abuse i odcięcie "niegrzecznego" osobnika od określonej usługi internetowej przez administratora tej usługi.

Zasady netykiety wynikają wprost z ogólnych zasad przyzwoitości lub są odzwierciedleniem niemożliwych do ujęcia w standardy ograniczeń technicznych wynikających z natury danej usługi Internetu."

c.d. na stronie: http://pl.wikipedia.org/wiki/Netykieta
Ostatnio edytowano Cz maja 03, 2007 9:15 am przez admin, łącznie edytowano 1 raz
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez hungry » Śr maja 02, 2007 2:52 pm

Dzięki adminie za tego linka i przypomnienie o netykiecie o której mało kto dziś pamięta w sieci. Z łezką w oku wspominam czasy modemów 56 k (choćby lata 1999-2001 rok kiedy sam się podłączyłem) gdzie ludzie mimo słabszej prędkości bardziej cenili bajty, czas i złotówki cenili i szanowali także bardziej innych użytkowników internetu. Dzięki Bogu za szybsze i coraz tańsze łącza i serwery coraz bardziej dostepne to wszytko dla przeciętnego użytkownika, ale też to coś zobowiązuje jednak.

Ale co ja sie tak romażyłem :D sorki Biblia przeciez mówi: "Nie wspominajcie rzeczy minionych oto czynię rzecz nową, czy tego nie dostrzegacie ?" (Izaj. 43:18-19 - własna parafraza)

Poprostu Bóg daje nam możliwość lepszych technologii pozwala się człowiekowi rozwijać bo przecież także w tej kreatywności jesteśmy też podobni do Boga. Dlatego bądźmy podobni też we wszystkim i doskonali tak jak On jest doskonały mam na myśli nasze uświęcanie się, przemianę umysłu i charakteru. Wtedy spełnią się słowa proroka:
"Wtedy Ja dam im nowe serce i nowego ducha włożę do ich wnętrza; usunę z ich ciała serce kamienne i dam im serce mięsiste, aby postępowali według moich przepisów, przestrzegali moich praw i wykonywali je. Wtedy będą mi ludem, a Ja będę im Bogiem." Ezech. 11:19-20 (BW)
Wtedy nie tylko netykietę ale i Boże prawo przedewszystkim będziemy mieli w sercu co zaowocuje w następstwie kolejnym spelnieniem innego proroctwa:
"I nie będą się musieli wzajemnie pouczać jeden mówiąc do drugiego: Poznajcie Pana! Wszyscy bowiem od najmniejszego do największego poznają Mnie - wyrocznia Pana, ponieważ odpuszczę im występki, a o grzechach ich nie będę już wspominał." Jr 31:34 (BT)
"Wy natomiast macie namaszczenie od Świętego i wszyscy jesteście napełnieni wiedzą." 1 Jn 2:20 (BT)
"Ale to namaszczenie, które od niego otrzymaliście, pozostaje w was i nie potrzebujecie, aby was ktoś uczył; lecz jak namaszczenie jego poucza was o wszystkim i jest prawdziwe, a nie jest kłamstwem, i jak was nauczyło, tak w nim trwajcie." 1 Jan. 2:27 (BW)
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez darq » Pt lut 22, 2008 10:31 pm

Jako chrześcijanie szczególnie powinniśmy zwracać na nasze zachowanie w necie. Tu tez w końcu dajemy świadectwo naszego życia, które przemawia głośniej niż nasze "pobożne słowa".

Pozdrowionka
darq
moderator
 
Posty: 1058
Dołączył(a): Wt gru 11, 2001 1:00 am
Lokalizacja: mielec.kz.pl


Powrót do Dyskusje i polemiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron