Teraz jest Pt mar 29, 2024 10:58 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Telekaznodzieje

Forum służy do dyskusji o charakterze polemicznym na różne tematy związane z teologią chrześcijańską.

Postprzez axanna » Wt kwi 24, 2007 12:16 pm

"Faryzeusze" jestesmy, powiadasz, piotrze? "utwierdziamy się we własnych, denominacyjnych doktrynach."? "Nieobjektywni"? "niedojrzałośc kościoła w Polsce", miesa nie trawimy... tyle komplimentow, ze az...
Czy, gdy zamiast szukać prawdy, szukamy ukojenia dla własnej duszy nie robimy więce spustoszenia w innych, budującfałszywą naukę o tym, że jest Bożą wolą, aby Jego dzieci chorowały (i to tak masowo jak to jest obecnie w kosciele)? Czy wmawianie ludziom fałszywej nauki, że choroby są wolą Boga, że Bóg częściej nie chce, niż chce uzdrawiać (średnio statystki to około 5% uzdrowień w wyniku modlitwy), nie rujnują tych, którzy mogliby przyjąć uzdrowienie i w ten sposób pogłębia się nędzny stan całości?

Najpierw chcialam poprosic cie o cytat, gdzie i kto tutaj mowil, ze choroby sa wola Boga? bo cos sobie nie przypominam i mam pokuse podejrzewac cie o swiadome falszowanie wypowiedzi innych dla uwypuklenia swoich niby racji, ale to nie tedy droga, drogi piotrz i racje swoje trzeba udowadniac na podstawie Pisma Swietego, co do ktorego ani razu sie nie odniosles i nie podales zadnego cytatu.
Wiec chcialabym cie poprosic o cytaty mowiace, ze chrzescijanie maja byc zdrowi, bogaci i nie miec problemow, jak to glosza twoje idoli.
Przy okazji wytlumacz, prosze, dlaczego Bog, ktorego wola jest, zeby jego dzieci nie chorowali (a logicznie rozumujac, trzeba by dodac, ze Bog ma tez wole, zeby jego dzieci i nie umierali tez, co nie? - to tez prosze wytlumaczyc, jak to sie ma wedlug waszej pokreconej nauki? Czy wola Boga jest jedynie, zeby nie chorowali, ale niechaj umieraja? - troche sie pogubilam i prosze o wyjasnienie) a wiec skoro wola Boga jest, zeby nie chorowali, dlaczego Pawel chorowal i jego prosby o uzdrowinie zostali odrzucone? Z Pisma dowiadujemy sie, ze chorowali takze inni - to co to znaczy wedlug ciebie? Bogu mocy zabraklo ich uzdrowic? I co sadzisz, Bog potrzebuje twojej pomocy w postaci wiary, zeby moc cie uzdrowic? Jesli masz malo wiary - to Bog nie da rady? Jak to jest wedlug prawdziwej nauki? Oswiec nas, prosze.
I kwiestia dobrobytu jeszcze. Moze sadzisz, ze Jezusowi zabraklo wiary, zeby wypracowac sobie rydwan z rumakami i palac, ze musial chodzic wszedzie pieszo, tak ze nie mial gdzie glowe polozyc, a w koncu wszystko na co starczylo jego wiary, to osiolek?
No i na koniec kwestia tych wszystkich meczennikow, prawdziwych bochaterow, z apostolami na czele, ktorym Hagin i podobni do kostek nie dorastaja, nie godni nawet, zeby ich nazwiska obok wymieniac.
A takze ci wszyscy, o ktorych mowa w 11 Hebrajczykow:

"Drudzy zaś doznali szyderstw i biczowania, a nadto więzów i więzienia;
byli kamienowani, paleni, przerzynani piłą, zabijani mieczem, błąkali się w owczych i kozich skórach, wyzuci ze wszystkiego, uciskani, poniewierani;
ci, których świat nie był godny, tułali się po pustyniach i górach, po jaskiniach i rozpadlinach ziemi."

Jak ich swiadectwo mozna zestawic z owymi naukami o dobrobycie i super-zdroweczku? Wiary im zabraklo?
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez axanna » Wt kwi 24, 2007 12:42 pm

Nie sadze. Sprawa dotyczy nauczania owych kaznodziejow, wiec czekam na wyjasnienia.
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez hungry » Wt kwi 24, 2007 2:01 pm

piotrz napisał(a):Od czasu do czasu zaglądam, czasem się angażuję na pewien czas,
ale dyskusje na forach, zajmują koszmarnie dużo czas, którym nie dysponują.

No własnie może zadużo bierzesz na siebie.
piotrz napisał(a):To jest Twój wniosek i nic takieg nie napisałem, ani nie miałem na myśli.

Nawet niewiesz jak chciałbym się mylić.
piotrz napisał(a):Nie wiem, dlaczego poglądy innych denominacji i szczerych chrześcijan tam, miałby być spamem??

A gdzie ja pisalem o innych denominajach że je niby olewam. Olewam tylko spam czyli te inne fora o jakich pisałeś a czy fora dyskusyjne to sa koscioly i denominacje? Pierwszy słysze. Choc na szczescie spamu nierzuciles linkiem. Pozatym prosba mała nie pisz piotrz post pod postem o.k.? Dzięki i pozdrawiam.
Ostatnio edytowano Wt kwi 24, 2007 2:05 pm przez hungry, łącznie edytowano 1 raz
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez axanna » Wt kwi 24, 2007 2:19 pm

Poza tym, nie dyskutujemy tutaj o wyznawaniu Slowa Bozego, tylko o wyznawaniu dobrego zdrowia i dobrobytu.
Moj post albo nie zauwazyles - co taki niewidoczny? - albo uznales za niegodny jakichkolwiek wyjasnien? Moze zle sformulowalam? Wciaz mam nadzieje, ze mnie oswiecisz...
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez hungry » Wt kwi 24, 2007 2:20 pm

piotrz napisał(a):Nie znam książek, które wymieniłeś, ale znam przegięcia i czasami rzeczywiście wydaje się to troche histerczyne, gdy ktoś wyznaje 150 wersetów dziennie, a czasmi przypomina bardziej wiarę w wyznawanie, niż w obietnice Boże.

Otóż to przegieca owe sa wlasnie negatywnym owocem nauczan takich telekaznodziejow "wiary".

piotrz napisał(a): Niewątpliwie łatwo tu przegiąć i popłynąć w cielesną stronę, ale niedobrze jest "wylewać dziecko z kąpielą".

A kto tu wylewa? Czy Paweł piszac że
"Jak powiedzieliśmy przedtem, tak i teraz znowu mówię: Jeśli wam ktoś zwiastuje ewangelię odmienną od tej, która przyjęliście, niech będzie przeklęty!" Gal. 1:9 (BW)

Wylewał dziecko z kąpielą?


piotrz napisał(a):O ileż częściej słyszysz: "i tak nic z tego nie wyjdzie", "i tak się nie uda"... itd. itd.. gdybyśmy mieli taką wiarę w Słowo Boże, jak w te negatywne wyznawanie, rodem z piekła, to zupełnie inaczej wyglądałoby chrześcijaństwo.

A kto z nas tutaj na forum negatywnie wyznaje, zdaje się że Axanna prosila Cie o jakies cytaty i odpowiedź w tej kwestii. :-?
piotrz napisał(a):Pierwotny zamysł był taki właśnie. Wierzę w moc pozytywnego wyznawania, ale część tej piewotnej nauki została zniekształcona i doprowadzona do absurdu, to fakt.

A ja wierze Ewangelii, tej:
"A przypominam wam, bracia, ewangelię, którą wam zwiastowałem, którą też przyjęliście i w której trwacie, i przez którą zbawieni jesteście, jeśli ją tylko zachowujecie tak, jak wam ją zwiastowałem, chyba że nadaremnie uwierzyliście. Najpierw bowiem podałem wam to, co i ja przejąłem, że Chrystus umarł za grzechy nasze według Pism. I że został pogrzebany, i że dnia trzeciego został z martwych wzbudzony według Pism." 1 Kor. 15:1-4 (BW)

Amen.
Pozdrawiam.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez hungry » Wt kwi 24, 2007 3:25 pm

piotrz napisał(a):Zwykle jest to przecież proste, że na stronach zielonoświątkowych są fora z większością zielonych, na baptystycznych - baptystów, itd. itd... NIe utożsamiam przecież forum z denominacją, ale piszę, że na forach prowadzonych przez różne denominacje (np. na stronach zborów róznych denominacji, przecież są takowe) zwykle dyskutuje się zgodnie z obowiązującą teologia.
No widzisz, a tu jestesmy forum chrzescijan z roznych denominacji. Nie zamierzamy sie przekomarzac miedzy sobą kto ma racje. Racje ma jedynei Bóg.
piotrz napisał(a):Jacyś przeraźilwie przewraźliwieni jesteście na swoim punkcie, sorry.

No prosze znow chociaz nikogo nieznasz z tego forum potrafisz jednoznacznie ocenic. Wiec moze prosze zmien ton swoich wypowiedzi.
piotrz napisał(a):Bym tu nie wdepnął,

A nikt nikogo nie zmusza do tego a wrecz jedynie zachecamy do merytorcznej i konstruktywnej dyskusji zamiast oceniania z pozoru jak to prezentujesz, cytat poniżej :(
piotrz napisał(a):Myślałem, ze to chrześcijańskie forum, ludzi, ktorzy naprawdę umarli dla siebie samych i nie rusza ich każde najdrobniejsze pstryknięcie, nawet takie nie w ich kierunku zwrócone

Moze zacznij czesciej wpadac tutaj to zobaczysz że nie atakujemy tutaj zadnego kosciola ani denominacji.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez hungry » Wt kwi 24, 2007 3:30 pm

No pewnie tak najłatwiej namieszac i wylaczyc sie. :-?
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusje i polemiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron