Teraz jest Cz mar 28, 2024 8:21 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Telekaznodzieje

Forum służy do dyskusji o charakterze polemicznym na różne tematy związane z teologią chrześcijańską.

Postprzez axanna » Wt kwi 24, 2007 4:41 pm

piotrz napisał(a):Jacyś przeraźilwie przewraźliwieni jesteście na swoim punkcie, sorry.
Bym tu nie wdepnął,

wspanialy przyklad chrzescijanskiej nieprzewrazliwionej postawy...

Axanna
Moj post albo nie zauwazyles - co taki niewidoczny? - albo uznales za niegodny jakichkolwiek wyjasnien? Moze zle sformulowalam? Wciaz mam nadzieje, ze mnie oswiecisz...

(Jak wyżej)
Czytaj, Słonce, uważnie, bo napisałem tylko, że zacznę od końca, co by wyjaśniło Ci sprawę.

Oooo, swietnie! czytac uwaznie? Przeczytalam i co, to juz odpowidziales na postawione pytania, Babelku?

Poza tym, nie dyskutujemy tutaj o wyznawaniu Slowa Bozego, tylko o wyznawaniu dobrego zdrowia i dobrobytu.


Widzę, że niedoczytywanie i domyślanie się tego, o czym nie napisano jest specjalnością tego działu.
Przeczytaj sobie całość mojej wypowiedzi, a szczególnie zdanie ze wstępu:
"Ogólnie pozytywne wyznawanie jest dobre i pozytywne, szczególnie Słowa Bożego".

A po co ty tu wtracasz wogole wyznawanie Slowa Bozego? przeciez nikt tego nie neguje. Chodzi przeciez O WYZNAWANIE ZDROWIA I DOBROBYTU!!! Czemu w tej kwestii nie wypowiadasz ani slowka, natomiast udowadniasz nam tutaj jak to fajnie Slowo Boze wyznawac?


A kto z nas tutaj na forum negatywnie wyznaje, zdaje się że Axanna prosila Cie o jakies cytaty i odpowiedź w tej kwestii.

Przecież nie odpowiadałem na temat tego, co kto na forum, tylko na ogólen pytanie o "pozytywne wyznawanie" i napisałem, że to słyszysz, a nie czytasz. Chyba proste, nie?

Ano nie jest to proste. Na temat pozytywnego wyznawania sukcesow jakos nic nie mowiles. Co czytasz? ze mamy byc zdrowi i bogaci? Prosilam cie o cytat. Ja raczej czytam "niechaj wezmie krzyz swoj i mnie nasladuje", co i che robic, dlatego bardzo prosze po raz juz ktory, pokaz nam gdzie Jezus pozytywnie wyznawal i tak nauczal.
NIe dotykałem forum ani teraz, ani za pierwszym razem, nawet mi to na myśl nie przyszło. A tu widzę, że zrobiłem atak na Wielkie, Wspaniałe, Znakomite Grono Froumowiczów, których słuszne oburzenie się teraz słusznie na mnie wylewa.... :)

Oj naprawde, Misiaczku? A ja raczej zauwazylam, ze nikt tutaj nie zajmuje sie analizowaniem i ocenianiem twojej osoby typu: "sa jak faryzeusze", "nieuwaznie czytacie kazdy komu jak chce", "przewrazliwieni jestescie", "myslalem, ze sa tu chrzescijanskie" - jak to mozna poczytac sobie w twoich postach

A błedne nauczanie na temat chorób i uzdrowienia jest akurat wszędzie bardzo podobne i skutki jego równie żałosne, co widać.

A wiec uzdrowienia sa uzaleznieni od nauczania? Poprosic Pana bez owego nauczania - to na nic?
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez admin » Wt kwi 24, 2007 5:11 pm

Z moich obserwacji wynika, ze chyba zeszla rozmowa z tematu. O pozytywnym wyznawaniu mozna jak najbardziej porozmawiac w osobnym watku. Jest to szeroki temat.

Tak tylko gwoli przypomnienia. Nie jest to forum zadnej denominacji ale prawatne. Rozmawiac moga tutaj rowniez chrzescijanie z "ruchu wiary" :)
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez hungry » Śr kwi 25, 2007 10:54 am

Mogę się tylko zgodzić z jednym że po owocach się poznaje kaznodzieję głoszącego. Ja osobiście nie widzę takich tzw. Bożych owoców u kaznodziejów wiary. Jezus powiedział że będzie potwierdzał znakami i cudami naukę głoszona przez nich ale wnioskujac z tekstu ewangelii będzie to pod jednym warunkiem że to będzie Jego ewangelia cała taka jaka On przekazał a jest ona zapisana w Biblii. Nic niebędziemy z niej odejmować ani dodawać do niej.
"Ucząc je przestrzegać wszystkiego, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami po wszystkie dni aż do skończenia świata." Mat. 28:20 (BW)
"I rzekł im: Idąc na cały świat, głoście ewangelię wszystkiemu stworzeniu. Kto uwierzy i ochrzczony zostanie, będzie zbawiony, ale kto nie uwierzy, będzie potępiony. A takie znaki będą towarzyszyły tym, którzy uwierzyli: w imieniu moim demony wyganiać będą, nowymi językami mówić będą." Mar. 16:15-17
"Oni zaś poszli i wszędzie kazali, a Pan im pomagał i potwierdzał ich słowo znakami, które mu towarzyszyły." Mar. 16:20 (BW)

A więc jak widzisz nikt nie neguje tego że będą się dziać różne znaki i cuda za sprawą tych co będą zwiastować ewangelię. Ale o tym w tym wątku raczej nie mówimy ale o niepokojącym zjawisku jaki zauważył(a) autor tego wątku, Mapiya w swoim pierwszym poście.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Poprzednia strona

Powrót do Dyskusje i polemiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron