Teraz jest Cz mar 28, 2024 2:26 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Telekaznodzieje

Forum służy do dyskusji o charakterze polemicznym na różne tematy związane z teologią chrześcijańską.

Telekaznodzieje

Postprzez Mapiya » Śr mar 21, 2007 10:54 pm

Czy wasze wspolnoty podpieraja sie czasem audycjami z ich udzialem? Tutaj w UK jest na porzadku dziennym ogladanie i sluchanie. Jest to mniej obecne niz w USA, ale jest.
Kim oni sa? Benny Hinn, Jack Myers i inni kaznodzieje... Niby pol stadionu pada od mocy Ducha Sw. , ale jednoczesnie czyms oburzajacym jest dla mnie blogoslawienie marynarka, jak to mialo miejsce w przypadku Bennego Hinna. Ale znam tez osoby, ktore byly na jego konferencji, bodajze na Lotwie, i doznaly uzdrowienia... Mam mieszane uczucia...
Mapiya
 
Posty: 17
Dołączył(a): N mar 11, 2007 7:56 pm

Postprzez hungry » Śr mar 21, 2007 11:02 pm

a słyszałes(aś) moze Mapiya o czyms takim jak działanie placebo?
Ja własnie rownież mam mieszane uczucia co do tych zjawisk które niektorzy śmią nazywać niektorzy "namaszczoną służbą" "namaszczonych sług Bożych."
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez nephesh » Cz mar 22, 2007 1:11 am

Może to i duch, ale na pewno nie Duch Święty. Niejaki Benny Hinn wielokrotnie już okazywał się fałszywym prorokiem kiedy to prorokował, że w roku 2003 nastąpią pewne ważkie wydarzenia, które oczywiście nie nastąpiły. Podawał daty. No niestety ogólnie klapa. Zadziwiające jest to, że to w ogóle zdaje się nie przeszkadzać wielu ludziom. Polecam trzymanie się z dala od tego typu „kaznodziei”.
nephesh
Aktywny
 
Posty: 504
Dołączył(a): Wt mar 21, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez admin » Cz mar 22, 2007 11:12 am

To, ze ktos cos zapowiedzial a nie spelnilo sie nie koniecznie calkowicie kogos dyskwalifikuje. Wielu tutaj modlilo sie do ludzi a teraz tylko do Boga czy to oznacza, ze teraz tez sie pomyliles nie trzeba cie omijac?

Ludzie bladza. O tym tak zadko chrzescijanie pamietaja. Jesli zas bladza to sie myla ale to nie oznacza, ze zawsze beda bladzic i ze wszystko co mowia jest falszywe.
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez Katarynka » Cz mar 22, 2007 1:53 pm

Błądzą- tak. Jeśli potrafią przyznać się do błędu i wycofać z tego, co powiedzieli- to dobrze. Ale jeśli ogłaszają się wielkimi prokorami, apostołami nowego porządku, jeśli przeklinają publicznie tych, którzy się z nimi śmieją nie zgadzać( słyszałam na własne uszy w TBN) - to chyba coś jednak jest nie tak...? A przynajmniej mi się tak wydaje.
Katarynka
 

Postprzez hungry » Cz mar 22, 2007 2:18 pm

Jak bys widziala prztlumaczony gdzies taki klip w sieci podaj linka tu gdzies. Z góry dziekuje.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez Katarynka » Cz mar 22, 2007 5:59 pm

Niestety , tylko po angielsku...Wejdź na http://www.ulicaprosta.net i klinij w video.
Katarynka
 

Postprzez frad » Śr kwi 11, 2007 1:32 am

Popatrzmy na owoce - ilosc nawrocen, uzdrowien i chwale plynaca z tego dla Pana Jezusa.

Wierze ze stwierdzimy wowczas ze jakies 99% ewangelistow telewizyjnych odwala kawal dobrej roboty dla Bozego Krolestwa.

A ze czesto sa nierozumiani i nielubiani... Armia Zbawienia tez swego czasu byla niekoniecznie lubiana ze wzgledu na rodzaj pracy jaki postanowila prowadzic.

Jesli czegos nie rozumiemy i wydaje nam sie to niewlasciwe... Dajmy sobie troche czasu, popatrzmy jak to wyglada w Biblii (marynarka - przepaski w Dziejach Apostolskich, przewracanie sie ludzi na spotkaniach - upadek zolnierzy rzymskich w obecnosci Jezusa) i jak juz wczesniej mowilem - popatrzmy na owoce danej sluzby a nie nasze emocje i zrozumienie jakie w danej chwili mamy.
frad
Aktywny
 
Posty: 864
Dołączył(a): Wt kwi 10, 2007 12:40 pm

Postprzez axanna » Śr kwi 11, 2007 8:39 am

Zrozumienie to bardzo istotna rzecz. Chodzi mi o wlasciwe zrozumienie, ktore pochodzi od Boga. A bez niego, to i katolicy maja 'owoce', czyli liczby, bo wlasnie to masz na mysli, prawda?
Jesli chodzi o tych masowych upadkach w stanie jakiegos transu i z utrata swiadomosci na stadionach, to nie zrozumialam twojej aluzji do zolnierzy, ktorzy oddali poklon Jezusowi. Mozesz wytlumaczyc?
Pozdrawiam.
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez Leszek Włodarczyk » Śr kwi 11, 2007 10:09 am

Prawdą jest, że dzięki owym telewizyjnym guru duże grupy ludzi mają okazję usłyszeć o Jezusie i część z nich zapewne dzięki temu do Boga się nawróci - jednak bez nich - Bóg zapewne i tak poradziłby sobie ze znalezieniem tych, którzy są Jego.
Taką samą prawdą jest, że sporo spośród tych ludzi ulega mrzonkom o uzdrawianiu (jest szkoła uzdrawiania nawet :roll: ) i doładowywania do pełna portfeli dzięki nawróceniu, a powątpiewam w to, żeby nawrócenie w celu poprawienia sobie bilansu było tym czego Bóg wymaga.
Co zaś do zrozumienia - jeśli o mnie chodzi to znakomicie ich rozumiem.
Jeśli nawet nie można odmówić im szczerości na początku ich działalności - to z czasem ulegli złudzeniu, że są jakimiś wyjątkowymi ludźmi mogącymi formułować własne "prawdy objawione".
Pod wpływem popularności i napęczniałego konta - zapomnieli o tym, że tak naprawdę nic nie znaczą i są jedynie narzędziem, a nie operatorem tego narzędzia.
Pewnie to właśnie owe 99% tak zabłądziło.
Leszek Włodarczyk
 

Postprzez frad » Śr kwi 11, 2007 1:24 pm

axanna napisał(a):Zrozumienie to bardzo istotna rzecz. Chodzi mi o wlasciwe zrozumienie, ktore pochodzi od Boga. A bez niego, to i katolicy maja 'owoce', czyli liczby, bo wlasnie to masz na mysli, prawda?
Jesli chodzi o tych masowych upadkach w stanie jakiegos transu i z utrata swiadomosci na stadionach, to nie zrozumialam twojej aluzji do zolnierzy, ktorzy oddali poklon Jezusowi. Mozesz wytlumaczyc?
Pozdrawiam.
Nie o liczby mi chodzi a o duza ilosc nawrocen, podobnie jak w Dziejach gdzie Bog zwrocil uwage na ilosc i jakosc, nie jak dzis czesto sie mowi (blednie) ze 'liczy sie nie ilosc a jakosc'. Dla Boga jedno i drugie jest wazne bo kocha ludzi.

Co do zolnierzy... Moglbym pisac wiecej ale polece ksiazeczke 'Dlaczego ludzie upadaja pod moca' wydana przez szczecinskiego pastora Marka Switalskiego (autorstwa jednego ze znanych amerykanskich kaznodziejow).
frad
Aktywny
 
Posty: 864
Dołączył(a): Wt kwi 10, 2007 12:40 pm

Postprzez Leszek Włodarczyk » Śr kwi 11, 2007 1:39 pm

frad napisał(a):...mi chodzi a o duza ilosc nawrocen, podobnie jak w Dziejach...

No i czyż nie napisałem?
Śmiało fradzie - napisz: "całkiem jak w Dziejach"
Nowi Apostołowie od ręki cuda czyniący.
Taki Benny Hinn czy Kopeland - już większym uwielbieniem i poważaniem się cieszą niż papież wśród katolików.
Leszek Włodarczyk
 

Postprzez frad » Śr kwi 11, 2007 2:43 pm

Leszek Włodarczyk napisał(a):
frad napisał(a):...mi chodzi a o duza ilosc nawrocen, podobnie jak w Dziejach...

No i czyż nie napisałem?
Śmiało fradzie - napisz: "całkiem jak w Dziejach"
Nowi Apostołowie od ręki cuda czyniący.
Taki Benny Hinn czy Kopeland - już większym uwielbieniem i poważaniem się cieszą niż papież wśród katolików.
W Polsce Kennetha Copelanda nie zna prawie nikt.

Benny Hinn bedzie prawdopodobnie wkrotce w Polsce, jesli przyjedzie, dla wielu mieszkancow Polski bedzie to okazja by samodzielnie zapoznac sie z jego usluga byc moze po raz pierwszy w zyciu (i kto wie czy nie ostatni - pamietajmy ze na dzien dzisiejszy wszystkich ewangelicznych chrzescijan w Polsce moze byc zaledwie 25 tysiecy!).

Jesli porozmawiasz o efektach 'masowych ewangelizacji' w Afryce z Afrykanczykami ktorych sporo jest w Europie mysle ze bedziesz przekonany ze to naprawde 'kawal dobrej roboty' (to co robia tam ludzie pokroju R. Bonnke czy B. Hinna - nawiasem - obaj beda wkrotce w Europie na jednej i tej samej konferencji, dokladniej w UK, bodajze w Birmingham).
frad
Aktywny
 
Posty: 864
Dołączył(a): Wt kwi 10, 2007 12:40 pm

Następna strona

Powrót do Dyskusje i polemiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron