Teraz jest Pt mar 29, 2024 2:07 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

uwolnienie do sluzby

Forum służy do dyskusji o charakterze polemicznym na różne tematy związane z teologią chrześcijańską.

Postprzez darq » Cz mar 29, 2007 2:29 pm

może ja jestem mało duchowy, ale takie zgromadzenia bym sobie odpuszczał , więcej pożytku przyniesie poczytanie Biblii i modlitwa na osobności, przy najmniej tak to wygląda w moim życiu.
darq
moderator
 
Posty: 1058
Dołączył(a): Wt gru 11, 2001 1:00 am
Lokalizacja: mielec.kz.pl

Postprzez hungry » Cz mar 29, 2007 2:55 pm

Poprostu wzielo sie to stad że niektorzy zaczęli mylnie mysleć że żeby slużyc Bogu trzeba nie wiem jak być namaszczonym powalonym, na ziemie, ryczeć, śmiac się itd. itp. a wystarczy tylko Bogu serce swe oddać i rece gotowe do parcy dla Niego. Wystarczy czasami miotła i zamiecienie komuś w domu lub w zborze kaplicy, umycie okien, naczyń. Czasami wystarczy otworzyć usta, by przekazać dobrą nowinę, o kogoś sie pomodlić jesli jest chory lub ma inny problem wcześniej oczywiście zainteresowac się dana osobą. Wystarczy nieraz jeden telefon do kogoś, odwiedziny i poco mi do tego jakies "namaszczenia" "padania " itp.
Bóg nas namaścił Duchem Swietym już dawno w momencie nowegonarodzenia kiedy oddaliśmy Mu swoje życie szczerze uznając Jezusa Chrystusa Panem i Zbawicielem. Więc jak dziś mi ktos mówi że Go Duch Świety namascił do jakiejś służby to zawsze jestem i będę sceptyczny. Apostołom tez towarzyszyły różne znaki o jakich wspomniałem w powyższych postach ale nigdzie nie ma o jakims padaniu pozatym nigdy się nie koncentrowali na znakach ale na przesłaniu jakie mieli nieść i w to wkładali całe serce. Znaki sa zawsze jednak dla niewierzących aby uwierzyli że Bóg jest pomiędzy daną społecznością wielbiąca Boga i służącą Mu zwiastowaniem Jego Słowa.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Poprzednia strona

Powrót do Dyskusje i polemiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron