Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:03 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

ChDN w Gdyni

Forum służy do dyskusji o charakterze polemicznym na różne tematy związane z teologią chrześcijańską.

Postprzez jahanne » Wt maja 13, 2008 9:02 am

jahhanne, podaj coś po polsku. Trochę spikam, ale ten materiał jest za ciężki.
- to johanno nie jest łatwe, bo prawie nic po polsku nie ma...

Bardziej ogólnie możesz przeczytać tutaj:
http://mateusz.pl/wdrodze/nr368/06-wdr.htm - naprawdę ciekawy i w wielu miejscach trafny tekst ...

Natomiast to, co najczęściej (i przede wszystkim) można znaleźć o Marilyn Hickey na stronach anglojęzycznych, to że jest fałszywym prorokiem, że naucza niezgodnie z Biblią i całe jej działanie to zwykły biznes, do którego wciągnęła ostatnio swoją córkę (prowadzą razem min. program tv). Jest też kilka świadectw ludzi, którzy zwrócili się do niej z prośbą modlitewną (na jej stronie internetowej) i zaczęli dostawać listy z różnymi 'rekwizytami'...

Nie mam zbyt wiele czasu, napiszę tylko tak: wstukaj w google jej nazwisko, i tam, przy linkach do stron, na górze po prawej stronie jest link 'Tłumaczenie strony', kliknij go (wygląda to np. tak: 'Marilyn Hickey - False Preacher - Healing for Dollars - [ Tłumaczenie strony ]').
Tłumaczenie nie jest idealne, ale zrozumieć można ;)

Pozdrawiam i życzę miłego dzionka :)
jahanne
 

Postprzez asa » Wt maja 13, 2008 10:22 am

fradzie, to b. chwalebne ze niesiesz pomoc ty i zwolennicy min. pani Hickey, ze wyrywacie ludzi z błota, obsługujecie chorych na hiv itd....Bardzo, bardzo chwalebne.
Chwała Bogu za takie postepowanie.

Czy zdajesz sobe równiez sprawę z tego, ze nauczając ( jakkolwiek, a coz dopiero tak...)bierzesz ogromną odpowiedzialnosc za ludzi, z której kiedys zdasz sprawę Bogu.

Niechaj was niewiele będzie nauczycielami, bracia moi!
wiedząc,
że cięższy sąd odniesiemy. (Jak3,1 BG)
Dla mnie byłoby to tak mocne słowo, że naprawde wzielabym pod uwagę chociazby głosy tu obecnych.

frad, i jeszcze jedno, dlaczego nie chcesz nawet zajrzeć na strony podane przez johanne?
Obawiasz sie czegoś?
Trzeba sie może, zmierzyć z nimi....

mam prosbe
wkleje tu tekst dosyc nieudolnie przetlumaczony na polski, moze ktos si pokusi przetlumaczyc go lepiej.
My wierzymy ....

THE GODHEAD - Our God is one, but manifested in three Persons - the Father, the Son, and the Holy Spirit, being coequal (Deut. 6:4;Phil. 2:6). [i]THE GODHEAD - Nasz Bóg jest jeden, lecz objawia się w trzech Osób - Ojca, Syna i Ducha Świętego, jest coequal (Deut. 6:4; Phil. 2:6)

God the Father is greater than all; the Sender of the Word (Logos) and the Begetter (John 14:28; John 16:28; John 1:14). Bóg Ojciec jest większy niż wszyscy, nadawca programu Word (logo) i Begetter (John 14:28; John 16:28; Jana 1:14). The Son is the Word flesh-covered, the One Begotten, and has existed with the Father from the beginning (John 1:1; John 1:18; John 1:14).

Syn jest Słowem ciało pokryte, Jeden zrodził, i nie istniała z Ojcem od początku (Jan 1:1; Jana 1:18; Jana 1:14). The Holy Spirit proceeds forth from both the Father and the Son and is eternal (John 14:16;John 15:26). Duch Święty, o wpływy z obu Ojca i Syna i jest wieczne (Jan 14:16; John 15:26).


to wyznanie wiary szkoly biblijnej Kenneth Hagin Ministres
/ Skrócony L I N K /


--> Moderator prosi o skracanie na przyszłość dłuższych linków aby nie rozwalały forum. --> Forum do testowania i nauki
Przykład
[url = http: //forum.chrzescijanin.pl ] Forum chrześcijan[ /url ]
Forum chrześcijan
Pisać bez spacji.
asa
Aktywny
 
Posty: 637
Dołączył(a): Pt kwi 25, 2008 9:29 pm

Postprzez Jacek Wierciak » Cz lis 27, 2008 1:47 pm

Witam,

Wielu ludzi pytało mnie co ma ze sobą wspólnego szkoła ChdN w Gdyni, z warszawskiem "Spichlerzem" oraz gdańską "Armią Dawida". Kiedy tłumaczyłem, że te "instytucje" są ze sobą ściśle powiązane, wiele osób zarzucało mi kłamstwo.

W związku z tym, gwoli wyjaśnienia:
Dyrektorem "Chrystus dla Narodów" został p. Krzysztof Majdyło - pełniący jednocześnie funkcję pastora kościoła KCHWE w Gdańsku "Armia Dawida" Kościół ten jest w jednej denominacji i ponadto ściśle wspólpracuje z warszawskiem KCHWE "Spichlerz"

Dziękuję jednocześnie wszystkim wspierającym mnie ludkom, za wsparcie podczas mojego wygnania z forum. Dzięki za wszystkie e-maile ze slowami otuchy. Jesteście kochani.

Pozdrawiam,
Jacek Wierciak
Jacek Wierciak
 

Postprzez hungry » Pt lis 28, 2008 1:14 am

Witaj Jacek i cieszę się że wróciłeś.
A odnośnie głoszenia ewangelii przez różne kościoły czy misje to powiem Ci tylko jedno że, zgoda że mamy badać i być czujnym co one głoszą i ostrzegać innych jeśli znajdziemy coś niestosownego w ich głoszeniu (jeśli oczywiście znajdziemy i potrafimy to uzasadnić biblijnie).
Ale też mimo że znajdą się tacy co głoszą ewangelię w nieodpowiedni sposób to jednak powinniśmy główny osąd zostawić Bogu a cieszyć się że w ogóle jest zwiastowana ewangelia. Zacytuję tu pozwól proszę Jacek słowa apostoła Pawła.
"Abyście umieli odróżniać to, co słuszne od tego, co niesłuszne, abyście byli czyści i bez nagany na dzień Chrystusowy, pełni owocu sprawiedliwości przez Jezusa Chrystusa, ku chwale i czci Boga. A chcę, bracia, abyście wiedzieli, że to, co mnie spotkało posłużyło raczej ku rozkrzewieniu ewangelii, tak, że więzy moje za sprawę Chrystusową stały się znane w całym zamku i wszystkim innym, a większość braci w Panu nabrała otuchy z powodu więzów moich i zaczęła z większą śmiałością, bez bojaźni, głosić Słowo Boże. Niektórzy wprawdzie głoszą Chrystusa z zazdrości i przekory, inni natomiast w dobrej myśli; jedni z miłości, wiedząc, że jestem tu, aby bronić ewangelii, drudzy zaś głoszą Chrystusa z kłótliwości, nieszczerze, sądząc, że wzmogą przez to ucisk więzów moich. Lecz o co chodzi? Byle tylko wszelkimi sposobami Chrystus był zwiastowany, czy obłudnie, czy szczerze, z tego się raduję i radować się będę" Filip.1:10-18

Oraz słowa Jezusa.
"Inne podobieństwo podał im, mówiąc: Podobne jest Królestwo Niebios do człowieka, który posiał dobre nasienie na swojej roli. A kiedy ludzie spali, przyszedł jego nieprzyjaciel i nasiał kąkolu między pszenicę, i odszedł. A gdy zboże podrosło i wydało owoc, wtedy się pokazał i kąkol. Przyszli więc słudzy gospodarza i powiedzieli mu: Panie, czy nie posiałeś dobrego nasienia na swojej roli? Skąd więc ma ona kąkol? A on im rzekł: To nieprzyjaciel uczynił. A słudzy mówią do niego: Czy chcesz więc, abyśmy poszli i wybrali go? A on odpowiada: Nie! Abyście czasem wybierając kąkol, nie powyrywali wraz z nim i pszenicy. Pozwólcie obydwom róść razem aż do żniwa. A w czasie żniwa powiem żeńcom: Zbierzcie najpierw kąkol i powiążcie go w snopki na spalenie, a pszenicę zwieźcie do mojej stodoły." Mt 13:24-30

albo
"Odpowiedział mu Jan: Nauczycielu! Widzieliśmy kogoś, kto nie chodzi za nami, jak wypędzał w twoim imieniu demony, i zabranialiśmy mu, bo nie chodził za nami. Ale Jezus rzekł: Nie zabraniajcie mu, ponieważ nie ma takiego, kto by dokonywał cudów w imieniu moim i mógł zaraz potem źle o mnie mówić." Ewangelia św. Marka 9:38-39

"Wierny jest Bóg, który was powołał do społeczności Syna swego Jezusa Chrystusa, Pana naszego. A proszę was, bracia, w imieniu Pana naszego, Jezusa Chrystusa, abyście wszyscy byli jednomyślni i aby nie było między wami rozłamów, lecz abyście byli zespoleni jednością myśli i jednością zdania. Albowiem wiadomo mi o was, bracia moi, od domowników Chloi, że wynikły spory wśród was. A mówię to dlatego, że każdy z was powiada: Ja jestem Pawłowy, a ja Apollosowy, a ja Kefasowy, a ja Chrystusowy. Czy rozdzielony jest Chrystus? Czy Paweł za was został ukrzyżowany albo w imię Pawła zostaliście ochrzczeni?" I List do Koryntian 1:9-13

I tutaj Paweł jeszcze ostrzej:
"Jeszcze bowiem cieleśni jesteście. Bo skoro między wami jest zazdrość i kłótnia, to czyż cieleśni nie jesteście i czy na sposób ludzki nie postępujecie? Albowiem jeśli jeden mówi : Ja jestem Pawłowy, a drugi: Ja Apollosowy czyż cieleśni nie jesteście? Bo któż to jest Apollos? Albo, któż to jest Paweł? Słudzy, dzięki którym uwierzyliście, a z których każdy dokonał tyle, ile mu dał Pan. Ja zasadziłem, Apollos podlał, a wzrost dał Bóg. A zatem ani ten, co sadzi, jest czymś, ani ten, co podlewa, lecz Bóg, który daje wzrost." I List do Koryntian 3:3-7
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez frad » Pt lis 28, 2008 8:34 am

Wbrew temu co mowi bledne (mam nadzieje ze nie celowo sfalszowane) tlumaczenie powyzej, szkola Hagina wierzy ze Jezus jest wiecznie istniejaca Osoba - od wiecznosci.
frad
Aktywny
 
Posty: 864
Dołączył(a): Wt kwi 10, 2007 12:40 pm

Postprzez Jacek Wierciak » Pt lis 28, 2008 9:51 am

Frad,

Bardzo nie lubię z Tobą dyskutować. Moim zdaniem, Biblia nie jest dla Ciebie najwyższym autorytetem, wydaje mi się, że zamieniłeś ją na teologię. Czy Jezus nie powiedział, że ewangelia jest dostępna dla prostaczków? Czy Twoim zdaniem, prosty człowiek, nieuczony powiedzmy - mało inteligentny chodzi do "szkół biblijnych"? Pomijając to, że osoba którą się podpierasz glosi nauki w większości niezgodne z Biblią, ale w tej chwili jest to nieważne. Czy Twoim zdaniem, nawet najlepsza i najzdrowsza "szkoła biblijna" jest potrzebna aby zrozumieć objawienie Boże? Czy każdy musi się uczyć łaciny, greki, oraz angielskiego? (wszak twierdzisz, że tylko ngielskie przekłady są prawidlowe)
Przypomnij sobie co Biblia mówi o tym co słabe i co silne. Moim zdaniem jesteś bardzo inteligentnym czlowiekiem, ale pamiętaj, że to co głupiego u świata wybrał Pan, aby zawstydzić to co mądre. I że głupota Boża jest mądrzejsza od mądrości tego świata.
-------------------------------------------------------------------------------------
Grześ, też się cieszę, że Cię widzę. Jednak nie mogę się z Tobą zgodzic, że powinniśmy się cieszyć z tego że "ewangelia" jest zwiastowana przez ludzi zwodniczych. Bowiem nie jest to Ewangelia, a jej podróba. Nie prowadzi ludzi do zbawienia. Przeciwnie - idą tam gdzie szli, tylko inną drogą. Bo kto nie umarł dla siebie i dla świata, nie jest godzien Królestwa Bożego. A nauka ludzi zwodniczych buduje ego u człowieka. Wzrastają oni w pyche, i zamiast umierać, stają się egoistyczni i wywyższają siebie, zamiast Tego, który jedynie jest godzien wywyższenia.

Pozdrawiam,
Jacek Wierciak
Jacek Wierciak
 

Postprzez hungry » Pt lis 28, 2008 11:58 am

Jacku a czy ja o czymś innym pisze nić biblia? Zacytowałem dokładnie fragmenty które się odnoszą do sytuacji kiedy widać wyraźnie że ktoś odstępuje od ewangelii i głosi ją w nie odpowiedni lub fałszywy sposób. Jacku wierzę że Biblia jest Twoim autorytetem bo wielokrotnie się powoływałeś na nią. Więc proszę odnieś się do tych fragmentów jak Ty to rozumiesz. Czy Jezus i apostoł Paweł się pomyli? Uwierz mi że naprawdę rozumiem że chcesz dmuchać na zimne ale pamiętaj aby nie wylewać też dziecka z kąpielą.
A odnośnie szkół biblijnych nie mam nic przeciwko nim niech sobie będą uważam że jest ok jeśli młodzi ludzie się kształcą. Sam poszedłem jeszcze do szkoły dalej się uczyć choć nie biblijnej ale świeckiej. Ewangelia owszem jest dla prostaczków ale choć nie jesteśmy z tego świata żyjemy jednak wciąż przecież FIZYCZNIE na tym łez padole... :) w systemie taki jaki jest w środkowej europie..., aby coś znaczyć w zawodowej pracy niestety ważne jest też wykształcenie o które się pracodawcy sorki niestety ale może stety wypytują. A i również biblijne szkoły są ważne , oby tylko dobrze tam wykładano a nie bzdety (mówię ogólnie a nie o szkole z tego wątku). Bowiem ważna jest znajomość dzisiaj nawet greki i hebrajskiego bowiem biblia była w tych jez. spisywana, a nasze przekłady sorki ale nie są doskonałe i wielokrotnie błędne (o,j bardzo wiele błędów zarówno tysiąclatka jak i protestancka brytyjka). Dlatego wolę czytać archaiczny ale chyba najwierniejszy przekład Polski Biblii Gdańskiej, a z angielskich przekładów Króla Jakuba. Ja po prostu chcę poznać mojego Boga Który , chwała Mu że zostawił nam Biblię i że obecne nasze kanony ST i NT zachowały się do dnia dzisiejszego. Że Duch Św zadbał o to aby Boże słowo dotarło dla każdego zakamarku ziemi.

fradzie nie ufałbym ludziom za bardzo, ludzie też się mogą mylić Hagin nie jest nieomylny. Pamiętaj bracie konfrontuj wszystko z biblią. Ja nawet konfrontuję wszystko co słyszę we własnym zborze i nie zawsze wszystko przyjmuje w zborze od pastora jako słowo Boże. Jeśli mi się coś nie zgadza odrzucam takie kazanie jak fałsz. Każdy jest omylny nawet jak mu się zdarzyło wcześniej wiele dobrych kazań biblijnych. IMHO charyzmania (zbytnia koncentracja na manifestacjach, darach duchowych zamiast na charakterze i owocach Ducha Sw) i prosperity zadusiło ewangelię w naszych czasach budując rzeczywiście jak zauważył Jacek ego człowieka. Wiec rozumiem tutaj Jacka który woli najwidoczniej dmuchać na zimne. I może dobrze przynajmniej łatwiej jest wtedy wytrwać przy Panu do końca umiłowawszy jedynie Jego słowo aby wydawać Jego owoce w życiu.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez Jacek Wierciak » Pt lis 28, 2008 12:13 pm

Grześ, w żadnym miejscu nie występowałem przeciwko świeckim szkołom - przeciwnie, uważam, że wykształcenie jest bardzo ważne. Zgadzam sie również, że żyjemy i funkcjonujemy w tym świecie (takie jest nasze powołanie, albowiem tak Bóg umiłował ŚWIAT, że Syne swego jednorodzonego dał....)

Jednakowoż Jezus nie powołał żadnej szkoły biblijnej. Uważam, że każda szkoła biblijna nie naucza znajomości Słowa, a doktryny kościoła pod skrzydłami którego działa - baptyści swojej, zielonoświątkowcy swojej, spichlerzowcy swojej...

Pozdrawiam Cię kochany Bracie,
Jacek Wierciak
Jacek Wierciak
 

Postprzez hungry » Pt lis 28, 2008 1:30 pm

Tak naprawdę to właśnie powołał jeden kościół który to stał się też jedną szkołą:) Wystarczy że powołał uczniów i był też jej nauczycielem :)
Jacku bądźmy ostrożni w mówieniu że czegoś Jezus nie powołał lub że jest nie biblijne :)
IMHO dobrze że są dziś szkoły biblijne w różnych denominacjach z kolei szkoda tylko że istnieje tylko tyle różnych interpretacji biblii, jedynie to mnie smuci. :(
Ale jeśli chodzi o baptystów to wolę czasami ich od zielonoświątkowców choć sam nim jestem, ale mam nieraz dosyć tej całej charyzmani w naszych zborach i głośnych koncertów zamiast prawdziwego uwielbienia. Naciskanie wiernych na większy udział klaskania, nawet skakania i wrzasków. Nie jestem religijny ale sorki męczy mnie taka nachalność ze strony liderów uwielbienia i pastorów narzucających ludziom swój sposób wielbienia Boga.
Nie każdy akurat danego dnia ma ochotę klaskać i się wydzierać a może ja po prostu chce ten moment otworzyć sobie biblię w zborze i w milczeniu rozważyć samemu jakiś fragment.
U baptystów podoba mi się to że bardziej nieraz niż my zielonoświątkowcy są ugruntowani w biblii. Mają w wielu kwestiach sensowniejsze interpretacje biblii niż zielonoświątkowcy. Gdyby w moim mieście był zbór baptystów na pewno byłbym jego członkiem. A że nie ma to dlatego jestem zielonoświątkowcem bowiem KZ to jedyny zbór w moim mieście. Nie narzekam oczywiście na niego bo jestem Bogu wdzięczny za tę społeczność w której wzrastam. Ale baptyście w teologii są mi jednak bliżsi niż zielonoświątkowcy.
Aczkolwiek równocześnie uważam że baptystom potrzebni są zielonoświątkowcy i większa otwartość na dary Ducha Św co także w ostatnich latach zaobserwowałem że jest dzięki Bogu większa. Wszyscy nawzajem się potrzebujemy. Co oczywiście proszę nie mylić ekumenizmem którego jestem wręcz przeciwnikiem.
Jedność uznaję jedynie w CHRYSTUSIE a nie we wspólnych liturgiach.
Pozdrawiam.
Grzegorz
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez frad » Pt lis 28, 2008 9:41 pm

nie odchodzmy prosze od mej poprzedniej wypowiedzi - otoz przetlumaczono wyznanie wiary Rhema Tulsa podajac wypowiedz nt. Jezusa calkowicie przekrecona wobec oryginalu - i o tym napisalem

nigdy nie twierdzilem ze angielskie przeklady sa najlepsze - jak moglbym to stwierdzic nie poslugujac sie np. francuskim, hiszpanskim itd. i nie porownawszy z tymi przekladami oryginalow; twierdze natomiast ze przeklady moga zawierac bledy, niescislosci itd., Warszawska zas jest bardzo miejscami slabym tlumaczeniem, niektorychh fragmentow Biblii w niej nawet... brakuje! Np. Rzymian 8:1b (wg zwolennikow Kodeksu Aleksanddryjskiego jest oczywiscie inaczej)

Nigdy nie twierdzilem tez ze jakikolwiek czlowiek poza Jezusem byl nieomylny w 100%

Natomiast powiem ze spora czesc ruchu zielonoswiatkowego bardziej jest zapatrzona w mozliwosc popelnienia bledu niz dzialania w sferze nadprzyrodzonej w Duchu Bozym - nastapila bardzo niewlasciwa ewolucja od poczatku XX w. do dzis, na szczescie obejmujaca moze 20% ruchu na swiecie, z tym ze w Polsce i Niemczech te 30% to moze 75% wszystkich zielonoswiatkowcow...
frad
Aktywny
 
Posty: 864
Dołączył(a): Wt kwi 10, 2007 12:40 pm

Postprzez admin » So lip 10, 2010 12:11 pm

Może doszedł do wniosku, że nie warto strony promować ;) Ja nie wiem.
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez admin » So lip 10, 2010 2:26 pm

Jak każdy człowiek ma prawo do zmiany poglądów.

Zaś ta strona zaczyna nie różnic się od innej znanej pod nazwa ul. Prosta (choć nie wszystko tam jest takie proste.
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez admin » So lip 10, 2010 5:31 pm

Odnośnie linku a dokładnie tych historii. Są one niektóre z przed 12 lat czy nie sadźcie, że mogą być krzywdzące i w ogóle nie odzwierciedlać faktu dot. tej szkoły?

Jakiś czas temu zmieniło się wiele. Nastały nowe porządki w szkole. Nie wiem czy jest dobrze czy nie ale jak nie wiem to nie rozprowadzam historii z przed lat.

To tak jakby ktoś o was opowiadał, a to co mówi jest z przed wielu lat.
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez Jacek Wierciak » So lip 10, 2010 6:42 pm

Admin, nic się nie zmieniło. Wiem, bo byłem niedawno, i rozmawiałem z jednym z liderów owej szkoły.
Jacek Wierciak
 

Poprzednia strona

Powrót do Dyskusje i polemiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron