Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:41 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

ChDN w Gdyni

Forum służy do dyskusji o charakterze polemicznym na różne tematy związane z teologią chrześcijańską.

ChDN w Gdyni

Postprzez pauletta » Pn mar 19, 2007 4:49 pm

Witam! Bardzo interesuje mnie szkoła biblijna ChDN w Gdyni. Niestety mało o niej wiem i chciałabym poznać Wasze zdanie. Może ktoś w niej był lub jest? Jakie są jej zalety lub wady?
pauletta
 

Postprzez darq » Pn mar 19, 2007 5:14 pm

a możesz rozszyfrować skrót? Podać jakieś nazwiska? denominacje, etc.?
darq
moderator
 
Posty: 1058
Dołączył(a): Wt gru 11, 2001 1:00 am
Lokalizacja: mielec.kz.pl

Postprzez pauletta » Pn mar 19, 2007 5:17 pm

Chrystus Dla Narodów http://www.chdn.org
pauletta
 

Postprzez Katarynka » Pn mar 19, 2007 5:55 pm

NASZA WIZJA :

Naszym celem jest wytrenowanie, wyposażenie i uwolnienie chrześcijan do służby.


Wytrenowanie?! :o Mnie by już samo to zniechęciło...
Katarynka
 

Postprzez admin » Pn mar 19, 2007 11:05 pm

Trenowanie to ladny zwrot. Chrzescijanom brak treningu i sa malo wycwiczeni a Biblia zacheca nas do tego ;)

Jedno slowo, nie moze wplywac na caly obraz. Pojedz na jakas konf. Wkrotce bedzie. sam zobaczysz wiecej (i posluchasz).
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez kafar2 » Wt mar 20, 2007 9:08 am

Czy ktos moglby mi wytlumaczyc co to znaczy "uwolnic chrzescijan do sluzby" bo to chyba jakis szyfr czy co? :lol:

Pozdro
kafar2
Aktywny
 
Posty: 226
Dołączył(a): Wt sty 09, 2007 7:24 pm

Postprzez darq » Wt mar 20, 2007 9:11 am

To taka nowo-mowa chrześcijańska, tylko dla tych "wtajemniczonych", ewentualnie "bardziej duchowych" :D

Przepraszam chciałem napisać: "namaszczonych" ;)
darq
moderator
 
Posty: 1058
Dołączył(a): Wt gru 11, 2001 1:00 am
Lokalizacja: mielec.kz.pl

Postprzez pauletta » Wt mar 20, 2007 12:26 pm

hm... uwolnić... no chyba po tej szkole dopiero można być w służbie, bo tak to jesteśmy zniewoleni i niezdolni do służby... :lol: z resztą nie wiem, nie będę kolejnych herezji wymyślać, hehe...
pozdrawiam
pauletta
 

Postprzez admin » Wt mar 20, 2007 5:23 pm

Co do uwolnienia do sluzby to czasami potrzebujemy tego. Wielu chrzescijan nie jest wolnych aby sluzyc :)
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez axanna » Wt mar 20, 2007 5:40 pm

mozna to roznie zrozumiec, naprzyklad:
ze trzeba wziac rozwod, zeby byc wolnym, :lol:
albo zeby nie pracowac :P
a moze wyjsc z wiezienia?
czy zjac krepujaca odziez :o
byc ponad prawem;
byc "na luzie";
byc wariatem :mrgreen:
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez Katarynka » Wt mar 20, 2007 6:23 pm

Trening kojarzy mi się z ćwiczeniami. Nie bardzo mogę zrozumieć, jak można wytenować kogoś do służby duchowej( a o to chodzi - o usługiwanie z mocą). Dary się dostaje albo nie, albo się je przyjmuej albo nie. Jak to można "wytrenować"?
Ćwiczyć się w pobożności pewnie można. KsztaŁtować swój charakter, tak, aby wydawać więcej owoców w Panu. Ale z kontekstu nie wynika, że o to chodzi.
Katarynka
 

Postprzez axanna » Cz mar 22, 2007 5:49 pm

dzieki, Orion. Co za koszmar. Te wszystkie rzeczy musza sie dziac, az sie dopelni naczynie gniewu, jak to czytam w prorokach, ale jakze sa obrzydliwe. Musimy bardzo sie pilnowac, zeby nie stalo sie z nami, jak z tymi, o ktorych mowi lest do Tesal.2,9-12:
"A ów niegodziwiec przyjdzie za sprawą szatana z wszelką mocą, wśród znaków i rzekomych cudów,
i wśród wszelkich podstępnych oszustw wobec tych, którzy mają zginąć, ponieważ nie przyjęli miłości prawdy, która mogła ich zbawić.
I dlatego zsyła Bóg na nich ostry obłęd, tak iż wierzą kłamstwu,
aby zostali osądzeni wszyscy, którzy nie uwierzyli prawdzie, lecz znaleźli upodobanie w nieprawości."



Pozdrawiam.
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez admin » Cz mar 22, 2007 11:35 pm

To sa tylko relacje jednej strony. Ufasz tym ludziom, ze dobrze wszystko przedstawili?

Dziwi mnie, ze chrzescijanie tak latwo wyrabiaja sobie zdanie na podstawie listu, slow, itp. osob, ktorych nawet nie znaja. Juz nie wspomne, ze zadko pytaja o opinie drugiej strony.

Znam to z innych przypadkow i powiem tak rodza sie plotki. Znam rzypadki kiedys ktos nigdy mnie nie widzial a juz plotkuje na moj temat na caly swiat.

Chrzescijanie zanim wydacie wyrok sprawdzajcie a nie ufajcie wszytkim wokolo. To co napisalem dot. generalnie do spraw ...

Czasami nawet jak widzimy to jeszcze nie znaczy, ze rozumiemy. Nie tak dawno tlumaczylem cos czlowiekowi a on patrzyl i nie widzial, slyszal a nie rozumial. Po czym to wnioskuje? Po tym, ze poszedl i tak mowil cos innego niz chcialem mu powiedziec.

Jesli ludzie uwierzyliby mu na slowo, ze tak mowilem to tylko mieliby bledne poznanie. Potem oczywiscie czesc tych ludzi poda to dalej.
Mamy wiec niezle zamieszanie. Wiec co pisze bo bylem swiadkiem takich 'rozwiazan' wielokrotnie w zyciu roznych ludzi.

Nie wierzcie we wszystko co ktos powiedzial lub napisal w internecie.
Zaznacze, pisze generalnie a nie tylko o DOMATA. Nigdy tam nie bylem ale znam czlowieka co ma staly kontakt z nimi i ma calkiem inne zdanie niz opisane pod tymi linkami. Komu mam wierzyc, osobie, ktora znam czy kogos kogo nie znam? ;))
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez Georginia » Pt mar 23, 2007 12:04 am

adminie
Z uwagi na to,że wymieniana przez wasz szkoła znajduję się od mojego miejsca zamieszkania o rzut beretem byłam tam cialem i duchem na jakieś konferencji. Szczerze mówiąc,a raczej pisząc poszłam tam z wielkimi oporami,z dużym niepokojem.Nie poszłam tam z żadnej babskiej ciekawości,tylko po prostu myslałam,że skorzystam.To co przeżylam,to moje.Cały czas mialam niepokój,a nawet lęk.słuchałam i patrzyłam na kobietę ktora przemawiala.Niby mówiła ładnie,pieknie i na temat,ale ja czułam coś innego.Pytałam się Boga-o co chodzi przecież mówi dobrze,a czuję niepokój.Uwielbienie podobnie jak opisano powyżej.Byla jakaś drama,mężczyzna z sygnetem na palcu..
Ja nie potepiam nikogo,być może są tam ludzie szczerzy i z czystym sercem.Ale skłaniam się ku temu,że jest tam jakieś zwiedzenie i inny duch
Ostatnio edytowano Pt mar 23, 2007 8:54 am przez Georginia, łącznie edytowano 2 razy
Georginia
 

Następna strona

Powrót do Dyskusje i polemiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron