Teraz jest Cz mar 28, 2024 6:14 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Gry Rpg a chrześcijaństwo.

Forum służy do dyskusji o charakterze polemicznym na różne tematy związane z teologią chrześcijańską.

Re: Gry Rpg a chrześcijaństwo.

Postprzez hungry » Wt lut 23, 2016 10:51 am

sakox napisał(a):myślę że nie ma nic złego w graniu w rpgi

Zastanówmy się, czy to co robimy nie jest próżnością i czy służy chwale Bożej, oraz czy aby na pewno naszemu dobru. Czy przypadkiem nie służy to zaspakajaniu naszych pożądliwości (List św. Jakuba 1:12-16).
Pismo Święte też poucza nas dalej:
Apostoł Paweł w 1 liście do Tesaloniczan napisał(a):"Wszystko sprawdzajcie i kierujcie się tym co szlachetne (gr. καλον - kalon, dobre). Powstrzymujcie się od każdej formy zła (gr. πονηρου - ponērou, niegodziwego). Sam Bóg pokoju niech was całkowicie uświęci jako doskonałych, aby cały duch wasz, dusza i ciało pozostały absolutnie bez zarzutu na przyjście naszego Pana, Jezusa Chrystusa. On Jest Godzien zaufania (gr. πιστος - pistos, Wierny). Ten, Który was zaprasza (gr. καλων - kalōn, wzywa, a także powołuje), więc On to uczyni." 1 List do Tesaloniczan 5:21-24
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Re: Gry Rpg a chrześcijaństwo.

Postprzez Black Fox » Pt lut 10, 2023 3:32 pm

Nigdy nie grałem w nic typu Dungeons and Dragons. Ale nie widzę w tym niczego złego.

Równie dobrze powinniśmy zakazać gry w szachy, przecież to gra o wojnie.

Owszem, kiedyś na mojej konsoli grałem w RPG'a "Kingdom Hearts 3" i nie uważam by oddaliła mnie ona od Boga. Szczerze ujęła mnie postać głównego bohatera który był sympatycznym i pozytywnie nastawionym do życia młodzieńcem - trzeba nam więcej takich bohaterów w życiu naszych dzieci i młodzieży. Cała ta gra była sympatyczna.

Szczerze to ja nie rozumiem tego hejtowania gier.
Black Fox
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pt lut 10, 2023 3:04 pm

Poprzednia strona

Powrót do Dyskusje i polemiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron