Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:51 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Masturbacja jest dozwolona !

Forum służy do dyskusji o charakterze polemicznym na różne tematy związane z teologią chrześcijańską.

Postprzez darq » So lut 09, 2008 1:23 pm

Witaj, na forum (widzę, że pierwszy post) :)
I dzięki za wyważony głos w tej jakże emocjonującej wielu dyskusji (o czym świadczy ilość "wejść do tematu" :) ).
darq
moderator
 
Posty: 1058
Dołączył(a): Wt gru 11, 2001 1:00 am
Lokalizacja: mielec.kz.pl

Postprzez alien » So lut 09, 2008 2:07 pm

Prawda, prawda, o wstydliwym temacie ptrafił całkiem rzeczowo pisać. Pogratulować.
alien
 
Posty: 23
Dołączył(a): N gru 16, 2007 9:21 pm

Postprzez frad » Śr kwi 30, 2008 7:33 pm

myślący napisał(a):Szkoda że Leszek Włodarczyk wymazał swoje często nawet mądre wypowiedzi w tym temacie, i takie zachowanie też jest przecież zabronione. O tym że ten kto podziwia własność bliźniego wg. 9/10 Przykazania nie grzeszy, jak to jest bez chęci kradzieży, podobnie ten kto podziwia erotykę bez chęci uczynku w rzeczywistości.
A krzys też nie źle napisał.
Mysle ze bardzo trudno jest ocenic kiedy przestaje sie podziwiac czyjs wyglad a zaczyna sie pozadac. Oczywiscie widzac czyjas buzie, figure etc. mozna powiedziec ze ladna ale wpatrujac sie dluzej... Ogladajac topless... Mezczyzna po chwili juz raczej nie tylko podziwia ale pala zadza. Ile trwa ta chwila... Bez Ducha Swietego w naszym zyciu jest to chyba niemozliwe do okreslenia, gdyz mysle ze sumienie mozna spaczyc - poprzeczke mozna zawsze obnizac i racjonalizowac - a to tylko bikini, a to tylko topless, a to tylko... az w koncu siedzi sie w por-fii i wciaz mozna mowic ze to przeciez nie hard wiec to nie por-fia tylko erotyka. Ale wplyw na umysl to ma.

Moja rada: upewnic sie ze ma sie Ducha Swietego (przez nowe narodzenie wg Rzymian 10:9-10 i 17, 3:23) po czym ogladac nagosc... wlasnej zony (nie narzeczonej!). Jesli sie takowej nie ma to modlic sie, szukac i znalezc.
frad
Aktywny
 
Posty: 864
Dołączył(a): Wt kwi 10, 2007 12:40 pm

Postprzez frad » Śr kwi 30, 2008 8:04 pm

myślący napisał(a):@frad:
Przeczytaj moją wypowiedź na stronie 13 i wypowiedzi Smok!
Czytalem juz chyba wczesniej, krotko po opublikowaniu tam tych rzeczy.
frad
Aktywny
 
Posty: 864
Dołączył(a): Wt kwi 10, 2007 12:40 pm

Postprzez frad » Śr kwi 30, 2008 8:32 pm

myślący napisał(a):Hmm, teraz już poprawiłem moją wypowiedź na stronie 13, ale dziwne że tak trudno ciebie przekonać...
Historii o Zuzannie nie ma w Biblii.
frad
Aktywny
 
Posty: 864
Dołączył(a): Wt kwi 10, 2007 12:40 pm

Postprzez frad » Cz maja 01, 2008 1:49 pm

1) Luter nie jest Bogiem, ani Luter ani zaden papiez nie sa autorami Biblii (wg doktryny rzymsko-katolickiej Piotr jest jedynie wspolautorem moze 10 stronic)

2) Luter nie odrzucil Listu Jakuba a przynajmniej nie w ostatecznym rozrachunku

3) Wsrod uznanych przez wszystkich wyznawcow Judaizmu ksiag natchnionych nie ma historii Zuzanny
frad
Aktywny
 
Posty: 864
Dołączył(a): Wt kwi 10, 2007 12:40 pm

Postprzez bella_lestrange » Wt cze 10, 2008 11:25 am

monalisa7 napisał(a):Własciwie to ja tez bym cos mogła dodac od siebie ale myśle ze podobnie jak wiekszośc troszkę się boje krytyki z waszej strony jak zacznę bronic chłopaka lub przynajmniej zacznę zadawać nie wygodne pytania.Otóz ostatnio bodajże 2 tygodnie temu rozmawialam z pewnym wierzacym chłopakiem na wyzej wymieniony temat i równiez mielismy pewne wątpliwości a przynajmniej ja mialam.
Z jedenej strony to jest grech tak przynajmniej wszyscy naokoło mi mówią i przytaczają owa historię o Onanie.

Na czym polegał grzech Onana? na tym że sie masturbował czy na tym że ożeniwszy się z żona po swym bracie nie chciał spłodzić <wbrew przykazaniom Boga> dzieci(bo według prawa nie byłyby przedlużeniem jego rodu ale rodu jego brata) :P
nie tędy droga:P ....
bella_lestrange
 

Postprzez Dawid88 » N wrz 21, 2008 1:57 pm

Masturbacja to jest grzech, zaspakajając swoje cielesne potrzeby grzeszymy.
Dawid88
 
Posty: 1
Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 8:34 pm

re

Postprzez Kobza » Wt lis 11, 2008 11:00 pm

Witam wszystkich,czytam to forum i myslę sobie tak-a jeśli w małżeństwie żona musi wyjechać na jakiś czas,lub jej stan zdrowia nie pozwala na podjęcie współżycia to jeśli mąż uprawia masturbację i myśli o żonie czy również popełnia grzech? A jeśli żona masturbuje się myśląc o mężu (nie ma tu marnotrawienia nasienia) to co?
Kobza
 

Postprzez hungry » Śr lis 12, 2008 1:39 pm

A myślisz że jaki jest cel nasienia itp.?
Po co Bóg tak to uczynił?
Czy to jest do zabawy i przyjemności?
IMHO w celu seksu w małżeństwie. Dzięki Bogu za przyjemność (bonus) w seksie) w małżeństwie z którego jest istota żywa, dziecko, nowy człowiek.
Dla mnie to taki prezent zapakowany przez Boga, więc po co jak dziecko się zakradać do szafy z prezentami na święta? :) Podobnie jest moim zdaniem z masturbacją jako te zaglądanie. A w małżeństwie nie jest ona potrzebna nawet przy rozłące małżonków liczy się tu lojalność i wierność małżeńska dlatego nic się im nie stanie jak zachowają wstrzemięźliwość. Większego sensu moim zdaniem nabiera wierność małżeńska. Po świadomie bez sensu i celu marnotrawić coś co Bóg dał nam facetom w konkretnym celu mam na myśli męskie nasienie? Pomijam tu polucje nocne poza świadomością.
I nie chodzi tu też o nasienie (kobiet to również się tyczy) ale podobnie też jest z przyjemnością.
Wiem że i tak młodych nie przekonam. To muszą sami się o tym przekonać.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusje i polemiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron