Teraz jest Pt kwi 19, 2024 10:28 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Czy każdy człowiek może być zbawiony zbawiony??

Forum służy do dyskusji o charakterze polemicznym na różne tematy związane z teologią chrześcijańską.

Czy każdy człowiek może być zbawiony zbawiony??

Postprzez cro » Pt cze 09, 2006 7:37 pm

Czy możemy przyjąć takie założenie?? Bo z tego co widzę Bo z tego co widzę w wielu wypowiedziech można międzywierszami dopatrzeć się wypowiedzi my tak ale inni nie. Do tych wszystkich mam pytanie czy mogą podać choć jedną osobę z imienia i nazwiska która została potępiona i skazana na wieczne męki w piekle. Bo jeśli nie to wszystko co czytamy na tym forum to czysta teoria a jak jest w praktyce dowiemy się po śmierci. Dobra kończę i uciekam na mecz Polaków, która na szczęście co poniektórych gra dzisiaj a nie jutro. No nie wiem a może KA7 ogłosił dyspenzę na mundial :) Mecz o 3 miejsce jest w sobotę, a co jak Polska będzie w nim grała. No właśnie a adwentyści piłkarze?? Przecież większość meczy odbywa się w sobotę?? Pozdrawiam serdecznie.
-Rade
cro
 

Postprzez poznajpraw.de » Pn mar 08, 2010 1:25 pm

Mysle, ze w tym temacie wazne jest, by zauwazyc, ze Bóg wprawdzie prowadzi bieg historii na podstawie swojej przedwiedzy (Rzym.8/28 ), jednak przy tym nie determinuje ludzkich wyborów odnosnie zbawienia. Widac to wyraznie w nastepujacym fragmencie:

"Jeruzalem, Jeruzalem, które zabijasz proroków i kamienujesz tych, którzy do ciebie byli posłani, ileż to razy chciałem zgromadzić dzieci twoje, jak kokosz zgromadza pisklęta swoje pod skrzydła, a nie chcieliście." (Ew. Łukasza 13:34, Biblia Warszawska)

Bóg rzeczywiscie pragnie, aby kazdy czlowiek przyjal oferte Jego zbawiennej łaski.
poznajpraw.de
 

Postprzez jozefk7 » So maja 08, 2010 5:28 pm

wszystko zawyrokowane.

nie ma możliwości by każdy był zbawiony.

bo wtedy byśmy musieli usunąć istnienie i działanie szatana w zwiedzeniu.

wiemy że RESZTKA będzie zbawiona. zawsze tak było.

ludzie są jak marionetki, a zbawienie zależy TYLKO od BOGA i JEGO ŁASKI dla WYBRANYCH
jozefk7
 

Postprzez ucash » So maja 08, 2010 6:58 pm

jozefk7 napisał(a):wszystko zawyrokowane.

nie ma możliwości by każdy był zbawiony.

bo wtedy byśmy musieli usunąć istnienie i działanie szatana w zwiedzeniu.

wiemy że RESZTKA będzie zbawiona. zawsze tak było.

ludzie są jak marionetki, a zbawienie zależy TYLKO od BOGA i JEGO ŁASKI dla WYBRANYCH


To rzeczywiscie dobra nowina zwlaszcza dla przestepcow i zlodziej,po co glosic slowo,po co wolna wola :| jezeli to jest to co ja bym glosil w chwili obecnej to zaczol bym sie zastanawiac czy ja jestem wybrany.
Zbawienie jest dla ludzi a nie dla wybranych,bo nawet wychodzac z twego zalozenia iz tylko dla wybranych os. ktora uwierzyla,ochrzcila sie i zyje wedlug przykazan, a tu ups mowi Pan sorry stary ale to nie twoj dzien niewybralem ciebie :-?
Wieec jak dla mnie to ,to nie trzyma sie kupy .
.
ucash
Aktywny
 
Posty: 366
Dołączył(a): So maja 23, 2009 6:35 am
Lokalizacja: Glasgow


Powrót do Dyskusje i polemiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron