Teraz jest Śr cze 05, 2024 12:00 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Dlaczego w Polsce jest tylu "swiadkow"??

Forum służy do dyskusji o charakterze polemicznym na różne tematy związane z teologią chrześcijańską.

Postprzez hungry » Śr cze 20, 2007 11:05 pm

To juz stwierdzenie pod adresem autora wątku
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez SmokEustachy » Śr cze 20, 2007 11:08 pm

hungry napisał(a):To juz stwierdzenie pod adresem autora wątku


Np. O SJ jest jak nic.
SmokEustachy
Aktywny
 
Posty: 180
Dołączył(a): Śr lut 27, 2002 1:00 am
Lokalizacja: Oxenfurt

Postprzez Joanna1 » Cz cze 21, 2007 12:01 am

Smok napisal:
Jaki sie spor sie przewija przez Ewangelie?
Ano taki:
Po jednej stronie Jezus, po drugiej opierajacy sie wylacznie na Biblii.


Nieprawda
Jezus nie był w opozycji wobec ludzi „wyłącznie opierających się na Biblii”.
No cos ty Smoku, chociażby Maria- wybrana na cielesną matke Jezusa- znala Pisma swietnie,
Jezus piętnowal ludzkie przekazy, rytuały, tradycje, legalistyczne pojmowanie woli bozej
Jako srodki nie wykazujące zadnej wartości wobec zbawienia. Zwracal uwage na stan serca a nie na legalizm. Dla Zydów- zauważ- przeslanie Jezusa zmuszało do zerwania z ich pojmowaniem świętości. Ich wyobrażeniami "namazanymi reką ludzką".
Faryzeusze nauczali zgodnie z pismem, lecz swoim zyciem nie udowadniali nauki, której byli głosicielami.
Jezus zas nauczał i czynił. (zresztą duch faryzejski jest obecny nadal w calym kosciele Jezusowym, jest grozny i każdy z nas powinen mieć się przed nim na baczności.)
Gdy na mownicy Mojżeszowej zasiedli uczeni w pismie i faryzeusze Jezus powiedział do swych uczniow:
(3) Wszystko więc, cokolwiek by wam powiedzieli, czyńcie i zachowujcie, ale według uczynków ich nie postępujcie; mówią bowiem, ale nie czynią. (4) Bo wiążą ciężkie brzemiona i kładą na barki ludzkie, ale sami nawet palcem swoim nie chcą ich ruszyć. (5) A wszystkie uczynki swoje pełnią, bo chcą, aby ich ludzie widzieli. Poszerzają bowiem swoje rzemyki modlitewne i wydłużają frędzle szat swoich. (6) Lubią też pierwsze miejsce na ucztach i pierwsze krzesła w synagogach, (7) i pozdrowienia na rynkach, i tytułowanie ich przez ludzi: Rabb i (Mat23)

Sam cytował Pismo, powoływał się na nie. Moralnosc Jezusa ( jeśli można tak rzec) ustawiła Boga w centrum, nie przepisy ludzkie, czy tradycje. Ten Bóg przyjdzie osądzic lecz najpierw przez Swoje ucieleśnienie w Jezusie- zaczoł ustanawiac Swoje Królestwo: Upamietajcie się i wierzcie ewangelii. Wszystko co mowil i czynił Jezus należy przyjac jako ostatnie przesłanie Boga do człowieka. Przede wszystkim Jezus przekazał, ze Bóg szuka czciciceli w duchu i w prawdzie.

Jezus powiedział:
(8 ) Lud ten czci mnie wargami, ale serce ich daleko jest ode mnie. (9) Daremnie mi jednak cześć oddają, głosząc nauki, które są nakazami ludzkimi. (Mat15,9)

Nauki ludzkie nie pokrywaja sie z autorytetem Słowa Bożego. Są daremne.

Takie zachowanie ja obserwuje w KRK:
Gdzie tradycja naucza, iż kulty czy rytuały są potrzebne do uzyskania łaski: wybaczenia grzechow, usprawiedliwienia, czy tez zasłużenia sobie na krótszy pobyt w Czyscu… np.
Tymczasem Bog obdarza nas swoja łaską nie ze względu na naszą sprawczość, uczynkowość ale z uwagi na Jezusa.
I to jest ewangelia. Niezafałszowana. Nie zwodzicielska. Zbawienie za darmo, przez wiarę.
Nie ma innego srodka sprawczego poza Jezusem aby osiągnąć zbawienie.
Jeśli słyszysz inna nauke- to jest to fałsz.

Jezus sam opieral się na autorytecie Pisma. Niejednokrotnie czytamy gdy Jezus mowi: jak rzekło Pismo, aby się wypelniło Pismo, itd.
Jakze Jezus może być przeciwny ludziom opierającym się wyłącznie na Biblii? Skoro dla Niego samego było ono tak nadzwyczajna wartoscią??
Kuszony, trzykrotnie zacytował słowo, nawiązywał do proroctw, które go dotyczyły wierząc w ich wypelnienie.
Np w ewang Marka14 czytamy:
(21) Syn Człowieczy wprawdzie odchodzi, jak o nim napisano, ale biada owemu człowiekowi, przez którego Syn Człowieczy będzie wydany

W rozmowie z Faryzeuszami czytamy: (zwroc uwage na podkreślenia i proszę przemysl, ejesli zechcesz)
37) A sam Ojciec, który mnie posłał, wydał o mnie świadectwo. Ani głosu jego nigdy nie słyszeliście, ani postaci jego nie widzieliście, (38 ) ani słowa jego nie zachowaliście w sobie, ponieważ nie wierzycie temu, którego On posłał. (39) Badacie Pisma, bo sądzicie, że macie w nich żywot wieczny; a one składają świadectwo o mnie; (40) ale mimo to do mnie przyjść nie chcecie, aby mieć żywot. (41) Nie przyjmuję chwały od ludzi, (42) ale poznałem was, że nie macie w sobie miłości Bożej. (43) Ja przyszedłem w imieniu Ojca mego, a wy mnie nie przyjmujecie; jeśli kto inny przyjdzie we własnym imieniu, tego przyjmiecie. (44) Jakże możecie wierzyć wy, którzy nawzajem od siebie przyjmujecie chwałę, a nie szukacie chwały pochodzącej od tego, który jedynie jest Bogiem? (45) Nie myślcie, że Ja was będę oskarżał przed Ojcem; oskarża was Mojżesz, w którym wy złożyliście nadzieję. (46) Gdybyście bowiem wierzyli Mojżeszowi, wierzylibyście i mnie. O mnie bowiem on napisał. (47) A jeśli jego pismom nie wierzycie, jakże uwierzycie moim słowom? (J 5, 37-47)

Do Saduceuszy Jezus mówi wręcz:
Błądzicie, nie znając Pism ani mocy Bożej(Mat22,29)

Czemu Pawel prosi kosciol:
Na ostatek, bracia, módlcie się za nas, aby Słowo Pańskie krzewiło się i rozsławiało wszędzie,(2Tes 3,1)
Czemu prosi Tymoteusza, piszac:
(14) Ale ty trwaj w tym, czegoś się nauczył i czego pewny jesteś, wiedząc, od kogoś się tego nauczył. (15) I ponieważ od dzieciństwa znasz Pisma święte, które cię mogą obdarzyć mądrością ku zbawieniu przez wiarę w Jezusa Chrystusa. (16) Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, (17) aby człowiek Boży był doskonały, do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany. (2Tym3,14-17)
W liscie do Kolosa czytamy, ze mamy podążać do poznania tajemnicy bozej tj Chrystusa.
Bo w Nim są ukryte wszystkie skarby mądrości i poznania.
I ostrzezenie PAwlowe:
(4) A to mówię, aby was nikt nie zwodził rzekomo słusznymi wywodami. (5) Bo chociaż ciałem jestem nieobecny, to jednak duchem jestem z wami i raduję się, widząc, że jest u was ład i że wiara wasza w Chrystusa jest utwierdzona./…/(8 ) Baczcie, aby was kto nie sprowadził na manowce filozofią i czczym urojeniem, opartym na podaniach ludzkich i na żywiołach świata, a nie na Chrystusie; (9) gdyż w nim mieszka cieleśnie cała pełnia boskości (10) i macie pełnię w nim; /…/ Niechże was tedy nikt nie sądzi z powodu pokarmu i napoju albo z powodu święta lub nowiu księżyca bądź sabatu. (17) Wszystko to są tylko cienie rzeczy przyszłych; rzeczywistością natomiast jest Chrystus. (18 ) Niech was nikt nie potępia, kto ma upodobanie w poniżaniu samego siebie i w oddawaniu czci aniołom, a opierając się na swoich widzeniach, pyszni się bezpodstawnie cielesnym usposobieniem swoim, (19) a nie trzyma się głowy, z której całe ciało, odżywiane i spojone stawami i ścięgnami, rośnie wzrostem Bożym. (20) Jeśli tedy z Chrystusem umarliście dla żywiołów świata, to dlaczego poddajecie się takim zakazom, jakbyście w świecie żyli: (21) nie dotykaj, nie kosztuj, nie ruszaj? (22) Przecież to wszystko niszczeje przez samo używanie, a są to tylko przykazania i nauki ludzkie. (23) Mają one pozór mądrości w obrzędach wymyślonych przez ludzi, w poniżaniu samego siebie i w umartwianiu ciała, ale nie mają żadnej wartości, gdy chodzi o opanowanie zmysłów. (Kol2,4-23)

tak wiec:
tradycje udają mądrość, pozorują.

Z grubsza ja tak widze stosunek Jezusa do ludzi jak napisałeś: „opierających się wyłącznie na Biblii”.
Joanna1
 

Postprzez SmokEustachy » Cz cze 21, 2007 1:20 am

Joanna1 napisał(a):Smok napisal:
Jaki sie spor sie przewija przez Ewangelie?
Ano taki:
Po jednej stronie Jezus, po drugiej opierajacy sie wylacznie na Biblii.


Nieprawda
Jezus nie był w opozycji wobec ludzi „wyłącznie opierających się na Biblii”.
No cos ty Smoku, chociażby Maria- wybrana na cielesną matke Jezusa- znala Pisma swietnie,

Tu nie chodzi o "znanie swietnie" a o postewe "opierania sie wylacznie na". Biblia - jedyny fundamant wiary itp.

Maryja przychodzila do Jezusa z oredziem: >>Mojzesz kazal taka kamienowac a Ty co?<<?

"Mojzesz kazal dac list rozwodowy"
"Klosy w szabat niebiblijne"
Jezus piętnowal ludzkie przekazy, rytuały, tradycje, legalistyczne pojmowanie woli bozej

Sa to elementy jedyniebiblijnosci, bedacej odwrotnoscia biblijnosci.

Jako srodki nie wykazujące zadnej wartości wobec zbawienia. Zwracal uwage na stan serca a nie na legalizm. Dla Zydów- zauważ- przeslanie Jezusa zmuszało do zerwania z ich pojmowaniem świętości. Ich wyobrażeniami "namazanymi reką ludzką".

Podobnie jest teraz z jedyniebiblijnymi. trzeba zerwac z kapralstwem walki wstawienniczej, pampersem, dolarem, pewnoscia.

Czytanie Biblli pojmowane jako mechaniczna czynnosc polegajaca na glownie na siedzeniu, przewracaniu kartek etc.
Faryzeusze nauczali zgodnie z pismem, lecz swoim zyciem nie udowadniali nauki, której byli głosicielami.

A teraz jak jest? Klapanie paszcza jest wazne. Jak wtedy jedyniebiblijni przychodzili z Biblia w celu pograzenia Jezusa i Ewengalii tak teraz jedyniebiblijni przychodza do jego uczniow z tym samym.
/.../
Generalnie watek jest o SJ, wiec ciach
"Tylko"' "wylacznie", "jedynie" - to istotne terminy, ktore sa albo nie ma i ma to znaczenie.
SmokEustachy
Aktywny
 
Posty: 180
Dołączył(a): Śr lut 27, 2002 1:00 am
Lokalizacja: Oxenfurt

Postprzez leaf only » Cz cze 21, 2007 10:07 am

Sa to elementy jedyniebiblijnosci, bedacej odwrotnoscia biblijnosci.


Uprasza się Smoka Lelijowego o definicję słowa "biblijność", ale nie przez "odwrotność", tylko wprost.
leaf only
Aktywny
 
Posty: 747
Dołączył(a): Pt sie 04, 2006 8:20 pm

Postprzez Hauer » Cz cze 21, 2007 10:13 am

Całe zycie Jezusa było zapowiedziane przez ST. Trzeba byc smokiem o podwójnym języku by pisac o jego "niebiblijności", trzeba być rpzewrotna katolska bestią, żeby udowadniac, ze iść za Jezusem to iśc przeciwko Słowu Bożemu.
Hauer
 

Postprzez leaf only » Cz cze 21, 2007 10:30 am

Hauerze.
Ukłony i wyrazy uszanowania:)
leaf only
Aktywny
 
Posty: 747
Dołączył(a): Pt sie 04, 2006 8:20 pm

Postprzez SmokEustachy » Cz cze 21, 2007 10:57 am

Hauer napisał(a):Całe zycie Jezusa było zapowiedziane przez ST. Trzeba byc smokiem o podwójnym języku by pisac o jego "niebiblijności", trzeba być rpzewrotna katolska bestią, żeby udowadniac, ze iść za Jezusem to iśc przeciwko Słowu Bożemu.


Tupnij jeszcze noga. I ze szturmowka pod ministerstwo.

Typowy text na tym forum to"wkladasz w moje usta cos, czego nie powiedzialem" bo to staly parametr.

Podobnie chcieli ukamienowac Jezusa, w imie jedyniebiblijnosci.

II.
leaf only napisał(a):
Sa to elementy jedyniebiblijnosci, bedacej odwrotnoscia biblijnosci.


Uprasza się Smoka Lelijowego o definicję słowa "biblijność", ale nie przez "odwrotność", tylko wprost.


Znajdz odpowiedni watek do tego, to bezproblemu.

Tak jak w Ewangelii byli jedyniebiblijni, ktorzy znali prawo, tak tez byla niebiblijna holota, co nie znala.
Celnicy, grzesznicy itp.
SmokEustachy
Aktywny
 
Posty: 180
Dołączył(a): Śr lut 27, 2002 1:00 am
Lokalizacja: Oxenfurt

Postprzez leaf only » Cz cze 21, 2007 11:20 am

Znajdz odpowiedni watek do tego, to bezproblemu.


Trzymam za słowo.
leaf only
Aktywny
 
Posty: 747
Dołączył(a): Pt sie 04, 2006 8:20 pm

Postprzez hungry » Cz cze 21, 2007 11:32 am

Tutaj mi SmokEustachy zaimponowal musze przyznać, że zamierza się trzymać tematu wątku. SmokEustachy trzymam Cię rownież za słowo
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez axanna » Cz cze 21, 2007 11:44 am

SmokEustachy napisał(a):Zwracam uprzejmie uwage, ze np axanna nazywa owa teorie "diabelska bzdura". I co? i nic.

Prosze cie szanowny Smoku, o wyjasnienie z podaniem stosownego cytatu z mojej wypowiedzi, gdy 'owa teorie' nazywam "diabelska bzdura" z tlumaczeniem o jaka teorie chodzi.
Poza tym, nikt cie tu nie straszy, tylko uprzejmie informuje, ze jestes o wlos od zbanowania, to raz, a po drugie, ponawiam prosbe, zebys przychamowal z oszczerstwami i w przypadku zarzucania komus herezji, zwodzicielstwa lub odstepowania od Slowa Bozego, zawsze popieral to stosownym cytatem Biblijnym. W przeciwnym wypadku podobne wypowiedzi (na razie tylko wypowiedzi) beda skasowane.
Jesli o mnie chodzi, to juz teraz, nie czekajac na kolejne porcje bezpodstawnych oszczerstw, jakimi obficie zionesz, zablokowalabym ten twoj nick.
A swoja droga, to zabawne, ze kazda glizda mysli, ze jest smokiem, he-he.
Odkad wpelzles tu na swoim zielonym brzuchu, wszystkie rozmowy krecza sie wokol ciebie, zamiast wokol Jezusa i zaczyna to byc zenujace. Masz mnostwo oszczerstw i pretensji na swoim zadle, a nie masz zadnego argumentu, tylko same pochlebstwa dla wlasnej osoby, jaki to jestes wyjatkowy, tfu.
Czekam z upragnieniem tego momentu, gdy moderatorzy zdecyduja na zbanowanie...
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez SmokEustachy » Cz cze 21, 2007 11:45 am

hungry napisał(a):Tutaj mi SmokEustachy zaimponowal musze przyznać, że zamierza się trzymać tematu wątku. SmokEustachy trzymam Cię rownież za słowo


A on o SJ jest czy o baptystach? O SJ?

Baptysci sa mniej odstreczajacy na dluzsza mete niz ewangelikalni. Sa tez dluzej w Polsce, stad zajeli konkretne pozycje i okopali sie.

Natomiast oferta SJ odpowiadajaca byla zoologicznie anty-kk targetowi.

Sposob badania Biblii jest znamienny. Mamy wydlubywanie wersetow, po czym sprawdzanie, czy faktycznie jest taki. A potem dowolna interpretacje.
SmokEustachy
Aktywny
 
Posty: 180
Dołączył(a): Śr lut 27, 2002 1:00 am
Lokalizacja: Oxenfurt

Postprzez hungry » Cz cze 21, 2007 11:57 am

axanna napisał(a):
SmokEustachy napisał(a):Zwracam uprzejmie uwage, ze np axanna nazywa owa teorie "diabelska bzdura". I co? i nic.

Prosze cie szanowny Smoku, o wyjasnienie z podaniem stosownego cytatu z mojej wypowiedzi, gdy 'owa teorie' nazywam "diabelska bzdura" z tlumaczeniem o jaka teorie chodzi.
Poza tym, nikt cie tu nie straszy, tylko uprzejmie informuje, ze jestes o wlos od zbanowania, to raz, a po drugie, ponawiam prosbe, zebys przychamowal z oszczerstwami i w przypadku zarzucania komus herezji, zwodzicielstwa lub odstepowania od Slowa Bozego, zawsze popieral to stosownym cytatem Biblijnym. W przeciwnym wypadku podobne wypowiedzi (na razie tylko wypowiedzi) beda skasowane.
Jesli o mnie chodzi, to juz teraz, nie czekajac na kolejne porcje bezpodstawnych oszczerstw, jakimi obficie zionesz, zablokowalabym ten twoj nick.
A swoja droga, to zabawne, ze kazda glizda mysli, ze jest smokiem, he-he.
Odkad wpelzles tu na swoim zielonym brzuchu, wszystkie rozmowy krecza sie wokol ciebie, zamiast wokol Jezusa i zaczyna to byc zenujace. Masz mnostwo oszczerstw i pretensji na swoim zadle, a nie masz zadnego argumentu, tylko same pochlebstwa dla wlasnej osoby, jaki to jestes wyjatkowy, tfu.
Czekam z upragnieniem tego momentu, gdy moderatorzy zdecyduja na zbanowanie...

No widzisz smok a nie mówiłem?
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez frad » Cz cze 21, 2007 12:12 pm

SmokEustachy napisał(a):
hungry napisał(a):Tutaj mi SmokEustachy zaimponowal musze przyznać, że zamierza się trzymać tematu wątku. SmokEustachy trzymam Cię rownież za słowo
A on o SJ jest czy o baptystach? O SJ?

Baptysci sa mniej odstreczajacy na dluzsza mete niz ewangelikalni. Sa tez dluzej w Polsce, stad zajeli konkretne pozycje i okopali sie.

Natomiast oferta SJ odpowiadajaca byla zoologicznie anty-kk targetowi.

Sposob badania Biblii jest znamienny. Mamy wydlubywanie wersetow, po czym sprawdzanie, czy faktycznie jest taki. A potem dowolna interpretacje.
Na swiecie moze 80% baptystow to po prostu ewangelikalni; w Polsce zas jakies 95-99%.
frad
Aktywny
 
Posty: 864
Dołączył(a): Wt kwi 10, 2007 12:40 pm

Postprzez leaf only » Cz cze 21, 2007 12:15 pm

Sposob badania Biblii jest znamienny. Mamy wydlubywanie wersetow, po czym sprawdzanie, czy faktycznie jest taki. A potem dowolna interpretacje.


Ojej. Aż tak źle?
Smoku, zapraszam do tematu "biblijność".
leaf only
Aktywny
 
Posty: 747
Dołączył(a): Pt sie 04, 2006 8:20 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusje i polemiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 47 gości

Wymiana:

pozdrawiamy